IUI nebo IVF. Jak byste postupovaly?

luciebelohradska31
8. říj 2019

Ahoj holky chtěla bych znát váš názor jak by jste postupovaly v mém případě nevím jak se mám rozhodnout. Příští rok v květnu mi bude 32 děti ještě nemám. Těhotná jsem byla před skoro teď už 4 roky ale bohužel to bylo mimoděložní těhu. Teď se snažím sice teprve 3 měsíce vím že je to krátká doba ale přemýšlím co bych měla vůči mého věku podstoupit kdyby se přirozeně už otěhotnět nepodařilo. Chtěla bych aspoň jedno dítě mít.... stihnout to do mých 35 let. Přemýšlela jsem že bych po 9 měsících snažení skusila tři cykly iui a po dalším půl roku ivf. Chtěla bych znát váš názor jelikož si budu vše platit sama nechci totiž se snažit dva roky a pak vše řešit přes nemocnici. Žiji v Anglii a není to tu zrovna levná záležitost tak přemýšlím jaké kroky podstoupit abych zbytečně se nestresovala a nedávala tolik peněz do toho. Chci jít na iui nebo ivf kliniku neboť je to rychlejší. Nejsem nejmladší ale zase ne až tak stará na to se stát matkou ale nechci stracet čas. Děkuji předem za vaše názory a rady

vitezove
8. říj 2019

Tohle by ti měli poradit na klinice. Nám třeba řekli, že s diagnózou jakou máme je pro nás IUI ztráta času. Pokud jste oba dva zdraví, tak bych IUI zkusila. Ale takhle... je to jen o maličko lepší než klasický styk.

Možná bych doporučila nejdřív zkusit třeba Clostibegyt a zkusit pár cyklů s ním, třeba otěhotníš hned. 3 měsíce je opravdu velice málo. Pokud vám najdou aspoň nějaký problém nebo opravdu teda ten rok nebude nic, tak bych řešila jestli IVF.

martiniquest
8. říj 2019

Osobne bych problem resila, az vznikne a nestresovala se predem. Pokud by se nedarilo rok, sla bych prirodni cestou.

babanci
8. říj 2019

Tři měsíce není moc. Taky bych tak netlačila na pilu a počkala, zda-li to nepůjde normální. klasickou cestou.

lenka_tom
8. říj 2019

@martiniquest přesně tak... Nejdřív zjisti, jak jste na tom a pak teprve řeš tyto krajní možnosti. Je mi 39, reprodukčně jsem v dobré kondici, můj muž celkem taky. Na jaře jsme absolvovali iui a v životě bych už do něčeho podobného nešla. Navíc to nevyšlo. Teď jsem těhotná přirozenou cestou...

gracinka7
8. říj 2019

Za mě radši ivf. Znám dost párů, co za iui utratili poměrně dost peněz a bylo to k ničemu. Nemá to moc velkou úspěšnost. Doktor říkal, ze asi 10%

houbulenka
8. říj 2019

ja si teda taky myslim ze 3 mesice je malo.. my se snazime rok.. a davam tomu ted posledni sanci, pak jdu nekam na kliniku..

malenka3
8. říj 2019

Já bych se snažila ještě tak půl roku přirozeně a v tom mezidobí se nechala s partnerem vyšetřit na klinice, ať víte, na čem jste a za půl roku neztratíte čas a jdete rovnou na věc. Rozhodnutí, jestli IVF nebo IUI je takhle od stolu zcestné, když nejsi vyšetřená, ani partner a nevíš, jestli IUI má u vás vůbec šanci na úspěch.
Pro mě bylo IUI lepší řešení, dvakrát úspěšné, ale vím, proč. IVF bylo krajní řešení a jsem ráda, že jsem ho nemusela nakonec podstoupit. Ale taky je jiná situace, když IUI se v ČR prakticky neplatí až na pár léků, nevím, jaké je cenové srovnání v zahraničí.

luciebelohradska31
autor
8. říj 2019

@malenka3 já měla už dávno veškerá vyšetření předtím než jsem se začala snažit není to moje první snažení tak už jsem podstoupila spoustu vyšetření nikdy mi nic nenašly poslední jsem měla vyšetření průchodnosti vejcovodu a to bylo taky v pořádku a můj partner má vše v pořádku taky takže bych mohla skusit obojí

malenka3
8. říj 2019

@luciebelohradska31 jestli jsou ty vyšetření starší víc než půl roku, jako by nebyly. Každopádně pokud je vše ok, začala bych IUI, je rozhodně méně invazivní, než IVF.

luciebx
8. říj 2019

Taky žijí v UK ale na ivf sem letěla do ČR. V UK to vychází 6000 liber. Plus minus. Což je pálka teda. V ČR nás to vyšlo na 2000 euro. Velký rozdíl. Já jako samoplatce sem šla rovnou do ivf. Bylo mi víc než tobě. A nelituji. Klidně nápis sz jestli se chceš na něco zeptat

lennus
8. říj 2019

@luciebelohradska31 Míň přemýšlet a víc souložit 😄 32 ještě není žádný věk. Držím palce!

aspie83
9. říj 2019

Taky myslím, že je ještě brzy... Ale pro klid bych se asi nechala nejdřív znovu vyšetřit a pokud bude všechno ok, nebo relativně ok, zkusila bych nejdřív třeba několikrát IUI... U nás byl úspěšný hned první pokus, a to nás na klinice tlačili hned do IVF, že IUI má v mých 35 letech pravděpodobnost právě pod 10 procent. Jsem ráda, že jsem se nenechala od nich přesvědčit a nemusela do sebe úplně zbytečně cpat hormony 😉

luciebelohradska31
autor
9. říj 2019

Které vyšetření holky myslíte že bych měla znovu podstoupit která jsou nejdůležitější?

aspie83
9. říj 2019

@luciebelohradska31 asi hormonální profil, folikulometrii a průchodnost vejcovodu.. si myslím 😉

malenka3
9. říj 2019

@luciebelohradska31 jak píše
@aspie83, minimálně hormonální profil je základ. Průchodnost vejcovodů se asi tolik změnit nemusí, pokud ti to nedělali před 10 lety a netrpíš třeba na cysty. Ale co je podstatné, je taky nechat minimálně udělat spermiogram partnera, nejsi v tom jen ty.

hope09
9. říj 2019

@luciebelohradska31 Také na imunologii může být problém

vitezove
9. říj 2019

@luciebelohradska31 Já byla na krvi loni (štítná žláza, hormony, pohlavní nemoci atp.). A teď mi říkal doktor, že rok už je dlouhá doba a udělají tohle raději znovu.

luciebelohradska31
autor
9. říj 2019

@malenka3 tak kontrolu vejcovodů jsem měla před 2 měsíci a cystu jsem měla jednou za 18 let takže jim netrpím partner má spermiogram naprosto v pořádku měla jsem všechny testy pár měsíců před snažením udělaný