Co se zamraženými embryi?

4. led 2021

Ahoj, je to citlivé téma, takže anonymně 😉 Chtěla bych znát váš názor, ačkoliv vím, že rozhodnout se musíme s manželem sami.
Nedařilo se mi otěhotnět, skončili jsme v CARu. Nakonec jsem otěhotněla 2x přirozeně a mám dvě zdravé krásné holčičky. V CARu mám stále zamražených 15 embryí a přemýšlím, co s nimi. Buď si je můžu nechat, kdyby mi někdy v pozdějším věku ruplo v kouli a chtěla třetí dítě a přirozeně to nešlo, nebo je můžu darovat na výzkum (neplodným párům darování naše legislativa neumožňuje). Co byste dělali? Finančně vychází uchování na 1000Kč ročně, takže to klidně můžu platit dál a nezruinuje nás to, jen pořád přemýšlím, jestli to není zbytečné 🤷‍♀️

ema90
4. led 2021

Tak zalezi hlavne na vas, zda-li se citite jeste na treti dite. Pokud to cele stoji tisicovku rocne, tak bych to asi neresila a klidne je tam nechala dyl.
Pokud tedy nemaji nejake datum spotreby? 🤷🏼‍♀️😀

Neznam vas vek, takze tezko rict jaka je tam pravdepodobnost, ze vam rupne v kouli a budete chtit jit do tretiho 😀

autor
4. led 2021

@ema90 upřímně se na třetí necítím, nějak ta těhotenství nedávám psychicky (první půlku se bojím předčasného porodu - bohužel v anamnéze, ač u druhého neproběhl, druhou půlku porodu doma - oba porody překotné) 😁 Je mi 35, takže bych stihla ještě i třetí přirozeně, kdyby se zadařilo, ale fakt ho neplánuju 🤣

autor
4. led 2021

@ema90 o datu spotřeby nevím, takže snad ne 😁

gracinka7
4. led 2021

Zatím bych si je nechala a uvidíš později, jak se rozhodnete.

autor
4. led 2021

@gracinka7 jenže já si právě říkám, kdy bude to později? Jestli se máme rozhodnout za rok, za pět, za deset...?

martiniquest
4. led 2021

Mas dve zdrave deti prirozene pocate. Co vic bys jeste chtela? Nejsem priznivce ivf a beru to jako krajni reseni. Meli jste stesti, ze se vam nakonec povedlo spontanne pocit, brala bych to jako dar z nebes a dal nezvazovala. Pokud treti zvazujes, ale nejsi si jista, asi bych to nechala na prirode. Pokud se na treti necitis, je to jasne. Embrya bych ja osobne darovala na vyzkum. Pokud by se me to ale nejak osobne dotykalo, pak bych je nechala zlikvidovat

autor
4. led 2021

@martiniquest takhle přesně přemýšlím taky, ale zároveň je mi “líto” se zbavit toho, co mě stálo tolik úsilí (a peněz 😁😁). Určitě bych je dala na výzkum, likvidace by mě bolela víc

autor
4. led 2021

Proboha, který “korektor” na MK neumí skloňovat “embryo” a změnil název na takový paskvil???

autor
4. led 2021

@modrykonik prosím o opravu té hrubky, co jste vyrobili v názvu, děkuji

martaskaaa
4. led 2021

Docela mě udivuje, že fakt není možná ta třetí varianta, dárcovství, to jsou tedy zákony. A přitom kolik lidí by to rádo využilo ☹️ (jenže to by pak IVF centra už tolik nevydělávala).
K tvému dotazu - 2x přirozené početí je super skóre, já osobně bych embrya věnovala na výzkum a těch 1000Kč bych radši hodila dětem každý rok do kasičky a nechala to na osudu, zda vám třetí miminko přivede do cesty nebo ne 🙂
P.S. A vy jste k samotnému transferu nikdy nedošli a otěhotněla jsi nakonec přirozeně před transferem? Jen mě to zajímá, zda se vám stal takový paradox, že jste vše podstoupili, zaplatili a vlastně nevyužili 🙂

autor
4. led 2021

@martaskaaa taky jsem se divila, ale pak jsem si říkala, že by asi nebylo dobrý, kdyby tu chodilo 15+2 čistých sourozenců, kteří by o sobě nevěděli 🤷‍♀️
Byla jsem na dvou neúspěšných transferech, pak jsem se začla soustředit na kariéru a přinutila manžela po nepodařené dovolené v létě jet na dovolenou do exotiky před sezónou v práci a přivezli jsme si suvenýr 😉 druhé už šlo samo

martiniquest
4. led 2021

Rozumim, penez to stalo kopec, coz bych brala jako cenu za "lecbu", ktera vas nakonec privedla k tomu nejlepsimu, co se mohlo stat 🙂 tvuj pribeh mi potvrzuje moji hypotezu, ze kdyz je problem s pocetim, tak proste jen neni spravny cas, nastaveni zivota, pripadne vhodny partner (i tuto variantu v okoli mam - kluk, ktery nemohl mit deti s manzelkou, holka, ktera byla udajne neplodna...on se rozvedl, nasel si tuto neplodnou zenu, chteli dite a hned se objednali na ivf a nez tam dosli...ted 1.1. se jim vylihnul prirozene pocaty chlapecek 🙂

gracinka7
Autor odpověď smazal
Zobraz
hezz17
4. led 2021

1000kc ale za kus ne?

tetta
4. led 2021

Ale darování embryí u nás možné je - viz třeba tady https://www.procreaivf.cz/lecba-pomoci-darovany.... Možná jsou nějaké přísnější podmínky, že to není možné zrovna u vás, ale celkově to určitě zakázané není.

martaskaaa
4. led 2021

Nojo to máš pravdu, aby tu běhalo tolik pokrevních děti 🤣 to mi vůbec nedošlo 🙈
Každopádně u mě se taky povedlo nakonec přirozeně, chodila jsem předtím 3x na IUI s ex (problém u mne) a do IVF jsem nechtěla, což mi bylo řečeno, že to jinak nepůjde, ale s tím jsem se nějak srovnala. Pak jsem potkala současného chlapa, byl seznamen s problémem a nesnažili jsme se, užívali života a po roce jsem zjistila, že jsem přirozeně otěhotněla 😁 (a předtím skoro 6let nic)

fyii
4. led 2021

Ahoj podobna situace u nas, my je venovali na vyzkum, treba jsme tim necemu pomohli, na necem ty vyzkumy delat musi...😉

loylii
4. led 2021

Mám to úplně stejne. Nejdřív to neslo, tak mám zamrazeny dvě embrya darkyne a mého manžela. Než se šlo zavádět, otěhotněla jsem přirozene. Mám deti dvě. Pak jsem neplánovaně otěhotněla ještě jednou, ale už jsem to nedala co se tyče energie (věk). Je mi těch zamrazenych líto. Mám ještě podle zákona o uchování/mrazení 7 let na to si je nechat vložit. Ale vím, ze už další deti nechci. Platím ročně 1600.- a snad bych je radši darovala, jsou kvalita AA a ještě po genetickém vyšetření. Než je vyhodit😢

loylii
4. led 2021

@martaskaaa stalo i mě a ještě ke všemu z darkyni. Tak jsme si to pěkne i zaplatili

atisak
4. led 2021

Tyjo, ty tam máš 15 dětí... To bych asi psychicky nedala ani jednu možnost...

autor
5. led 2021

@hezz17 nn platim 1000Kč za komplet uskladnění.

autor
5. led 2021

@tetta darovaná embrya ano, ale od neznámé ženy a neznámého muže, embryo od konkrétních rodičů darovat nelze. Dokonce ani nelze darovat vajíčka např. sestře, musí to být anonymní

autor
5. led 2021

@fyii to si říkám taky, ale doufám, že pak na nich nebudou vyvíjet vakcíny 😂😂

autor
5. led 2021

@loylii takže je tam nějaká “doba spotřeby”? Já se o to zatím nezajímala

autor
5. led 2021

@atisak neberu to jako děti, děti mam doma dvě 😉

amazonkajanik
5. led 2021

Škoda že u nás není možnost darování,při tom,darovat vajíčka není problém 😟 nedávno jsem četla o tom,jak se narodila holčička ze 24let zmrazeného embrya a ještě k tomu má i sestru,vlastní,jelikož byly od stejné dárkyně

madamas
5. led 2021

@martiniquest já se omlouvám, ale vaše hypotéza je hypotéza ženy která zřejmě nemusela čekat na ,,zázrak" několik let. Pro mě nepřipadalo v úvahu vyměnit manžela protože chyba je na jeho straně. A čekat na ,, přirozený zázrak " ve dvaatřiceti letech? Ano jsou případy kdy se povede i přes diagnostikovanou neplodnost, ale to je vždy jeden případ na dalších x kde se prostě zázrak nestane.

martiniquest
5. led 2021

@madamas Moje hypoteza vychazi z psychosomatickeho chapani nemoci, kam neplodnost patri, a potvrzuji ji pripady, ktere mam v okoli. Netvrdim, ze mam pravdu, pisu, ze je to moje hypoteza. Kazdy mame v zivote neco narocneho, co si musime prozit.

loylii
6. led 2021

Datum spotřeby nemají, ale my ženy ano🤩.. mohou se zavádět jen do věku 49 let. Dele je zameazene nenechají.