Snažit se o mimi před leteckou dovolenou nebo počkat?

danielama
14. dub 2014

Ahojky holky,

chci se zeptat na Vaše názory. V létě, po svatbě se chceme začít pokoušet o mimi. Vyšlo mi to krásně, poslední prášek z posledního platíčka doberu dva dny před svatbou, pak už jsme to chtěli nechat a vidělo by se. Jenže teď jsme si zamluvili svatební cestu, kam poletíme 5 týdnů po svatbě a já si říkám, zda se nemám ještě raději ten měsíc chránit. Co myslíte, pokud by se mimi podařilo hned po vysazení prášků (s čímž asi nelze moc počítat, beru je už 12 let v kuse, ale prostě co kdyby) - může let letadlem takhle v začátku těhotenství cca 3-5 t.t. miminku nějak uškodit? A co RTG na letišti? A horko u moře vůbec? Ptala jsem se dvou gynekoložek a jedna mi poradila počkat, druhá zase, že takhle v začátku se nic stát nemůže, tak nevím 😀 Jak by jste to řešily vy?
Děkuji za názory. Danča

jinajana
14. dub 2014

Ahoj, já bych v klidu letěla, spíš než letadlo by mě trápila úroveň hygieny na dovolené a případná možnost infekcí a parazitů atd. A ten rám na letišti není RTG, takže taky v pohodě.

tarra27
14. dub 2014

@danielama já bych nečekala neb se taky nemusí první měsíc hned zadařit.....já bych dobrala plato, měla svatbu, neřešila nic a pak odjela na dovču.....když budeš těhotná budeš nebudeš nebudeš....

danielama
autor
14. dub 2014

@jinajana
@tarra27 Holky děkuji za odpověď 🙂 Také si říkám, že kdyby se zadařilo hned, byla by to spíš obrovská náhoda 🙂 Jen mě maličko děsí zkušenost kamarádky, která odletěla v 9t.t. do Turecka a tam potratila. Otázkou však je, zda za to mohl tlak v letadle, horko,... a nebo zda by prostě o mimi přišla i tak v Čechách 😒 Navíc si říkám, že my letíme do Evropské země - Řecka a navíc by jsem musela být opravdu hodně v začátcích těhotenství....

teeerez
14. dub 2014

@danielama do Recka bych letela s uplnym klidem a ramu na letisti se neboj, neni to RTG 🙂

tarra27
14. dub 2014

@danielama já lítala jako těhotná....na začátku jsme byla tehotná a ani to nevedela....a pak jsem letela ve 3. nebo 4. měsíci....a taky v pohode....a moje známá ted taky letela k nám a zjistila tady že je tehotná a odletea za týden zpět a taky dobrý....já si myslím, že let není riziko....

mataharyy
14. dub 2014

@danielama My tedy neletěli, jeli jsme autobusem (tam se dá spekulovat co je horší 😀 ) do Bulharska a už jsem tam jela těhotná (ještě jsem to netušila) a vše v pohodě 🙂 A to jsme si dovolenou užili, včetně mnoha návštěv koktejl barů, ochutnáváním všeho možného i nemožného atp. 😉

jinajana
14. dub 2014

@danielama Jo a taky jsem v 9. týdnu letěla na služebku, jediný paradox byl v tom, že normálně mi bývá v letadle blbě a tentokrát ani ň 🙂 A Řecko je naprosto v pohodě. Tělo není blbý a kdyby mu horko nevyhovovalo, tak ti to dá jasně najevo a zalezeš 😉

lucieandrlova
14. dub 2014

@danielama Ahoj, tuto otázku jsem řešila, ale už pozdě... 🙂 V září jsme si koupili dovolenou na Vánoce v Karibiku a 14 dní před odletem jsem zjistila, že jsem těhotná... Doma nic nachystáno na Vánoce, kufry sbalené a jeden z doktorů mi řekl, že jsem se zbláznila, ať zůstanu doma... Těhotenské hormony zapracovaly a já bulela a bulela v čekárně. Tam mě sestry šly uklidnit a vzaly k druhému doktorovi. Výsledek po poradě s nimi a rozhovoru s manželem jsme se rozhodli, že to risknu - cítila jsem se dobře, po zdravotní stránce OK a řekla jsem si, že pokud mám o mimi přijít, stane se to i u nás. Tak jsem jela a vše OK.(Byla jsem tam 6tt - 8tt)
Jediná nevýhoda je, že dcera je teď milovník dovolených, pikniků apod. U moře by mohla bydlet... 😉)

Přes rámy se nejde na žádném letišti... Jen řekneš, že jsi těhotná a oni Tě vezmou bokem a udělají prohlídku.
Letadlo OK - jen se chodí více na záchod, tak doporučuji sedadlo poblíž. 🙂 na nevolnosti při cestování jsem měla homeopatika..
S sebou je dobré vzít homeopatika a černé uhlí a třeba mammagood.
Omezení: mně bylo doporučeno dávat pozor na mokré plavky a pokud možno vynechat hotelový bazén kvůli infekcím. Moře, vycházky OK. Jídlo jen kde je jistota, že nebude problém a raději nejíst nadýmavá jídla.

Myslím, že důležité je mít stejný názor s partnerem, aby pak případně nevyčítal a jinak to je o tom, jak to konkrétní maminka cítí... Jak psaly holky přede mnou, může se něco stát, ale taky nemusí...

danielama
autor
14. dub 2014

@teeerez
@mataharyy
@lucieandrlova Moc děkuji za názory!!! Moc jste mě potěšily, já už se totiž nemohu dočkat, až se začneme o mimi snažit 🙂 A takže holky myslíte, že opravdu ty rámy na letišti (pokud by jsem nevěděla, že těhotná jsem a nemohla se jim vyhnout prohlídkou) i tlak v letadle nevadí?

mataharyy
14. dub 2014

@danielama Myslím že ne, když si vezmeš do jakého stádia těhotenství (bezproblémového) tě nechají létat 😉

marcinek
14. dub 2014

@danielama rámům na letisti se vyhni pokud uz budes vedet, ze jsi tehotna. Reknes to pred a osaha te sekuritacka v rukavicich. Jednou se sice nemusi nic stat, ja chodila pres ne nekolikrat denne, tak radsi ne, nez to riskovat...tlak v letadle neovlivnis, bud muze nebo nemusi neco zpusobit. zalezi jak komu, znam i pripad, kdy to dobre nedopadlo, ale u me 2x v pohode. Akorat ja byla cca 16tt

71victoria
15. dub 2014

já byla na svatební cestě letecky v 19.tt a v pohodě. Ani by mě nenapadlo neletět.

danielama
autor
16. dub 2014

@71victoria Děkuji, tak to je super 🙂 Myslela jsem, že největší riziko je právě, co se týče tlaku v letadle, rámů na letišti a podobně hlavně v 1 trimestru těhotenství, ale jak vidím všechny ty názory, tak se snad nemusím bát .-)

lennaaa
16. dub 2014

@danielama vysaď, a leť ! v pohodě a nic neřeš....hlavně si to užij... 😎

danielama
autor
16. dub 2014

@lennaaa Děkuji 🙂

simbelmine
16. dub 2014

Souhlas s tarra27:nemusí se zadařit hned a potom by ti třeba bylo líto, že jsi mohla mít nějaký ten týden k dobru 🙂

zazana81
16. dub 2014

Já jsem zjistila, že jsem těhotná, když jsme se vrátili z Turecka - asi dva dny po návratu jsem si dělala test. A prášky jsem brala 10 let a šlo to hned :o)