Špatný spermiogram, co dál?

lory303
4. únor 2017

Ahoj holky, včera jsem byla s přítelem na spermiogramu a nevyznám se v tom, jak moc špatně na tom jsme 😒 Prirozené otehotnení je snížené. Výsledky jsou: molidilita spermii : progresivní 15%, neprogresivní 0%, nepohyblivé 85%, Aglutinace - 1 stupeň, pH: 8,0, objem 5,5 ml, koncentrace spermii 15 mil/ml, celkový počet spermií : 82,5 mil., okrouhle formy : 2, Maskkrosp.vzhled: normální, zkaplnění: normální, viskozita:normální, Výsledek hodnocení: ASTENOZOOSPERMIE.

Pokud máte některá podobné výsledky nebo máte s ní zkušenost, prosím podělte se s ní. Doktorka nám k tomu nic moc neřekla, jen že to není dobré, ale zase není vyloučené normálně otěhotnět. Řekla nám at uziváme vitamíny. Jsou nějaké opravdu dobré? Předem děkuji za odpovědi.

sonisek
13. dub 2017

to jsme krapet starsi :D Mne je 34 a manzelovi 30. stejne proste mladej chlap, nemocny nebyva, zdravej jak ripa, ale spermie ma naprd. My to teda prisuzujeme jeho povolani, uz deset let je svářeč...na genetice mu dr. rekl, ze to muze mit zasadni vliv.

pokaja
13. dub 2017

@sonisek zkusíme si nechat udělat ten spermiogram i jinde no. Manželovi taky včera brali krev na genetiku. Přijde mi to hodně rychlý. Místo toho, aby nejdříve zjistili příčinu a pokusili se to léčit, tak nás hend tlačí do IVF.

sonisek
13. dub 2017

@pokaja no my první spermio měli na 5mil spermií a po druhém spermiu měl 10mil. Ale pořád se mu točí dokola,není pohyb dopředu. Bral Fertilan a Folandrol...No mě to čekání už nebaví... Ale tak jednoh kluka už mám,vím co to bude mít mimco,tak si na jednu stranu užívám jen toho staršího... 🙂

pokaja
13. dub 2017

@sonisek s manželem jsme plánovali 2-3 děti, teď budeme rádi alespoň za jedno 😕

lory303
autor
13. dub 2017

@pokaja přesně i já. Taky bych chtěla 3 děti, ale budu štastná za to jedno ❤