Spolehlivost tehotenského testu?

ma_h
16. led 2006

mile nevesty, rada bych vas pozadala o radu

s pritelem se snazime o mimi neco pres rok, nyni jsem 5. den po vynechani menzes, tehotensky test pozitivni (delala jsem si jich vice), k dr. jsem objednana az na konec tydne, ale stale me boli bricho, jako predmenstruacni syndrom...muzu byt tehotna?..na kolik je spolehlivy teh. test?
stalo se nektere z vas, zde jste byla tehotna a presto vse nasvedcovalo tomu, ze "to dostanete"?

budu rada za kazdou radu, vim, ze musim pockat na vysetreni, ale nemuzu 🙂

pekny den.

zuzule
30. dub 2006

Ahoj Gedren. TAk díky Bajunce se mi to povedlo a už jsou zmenšené a už jsem je přihodila.. 😉

tyna
8. čer 2006

ahoj holky, prosím o váš názor..vysadila jsem HA před dvěma měsíci, minulý měsíc jsem MS dostala přesně na čas a tenhle měsíc se už o pět dní zpožďuje a přitom mě bolí břicho jako pokaždý, dělala jsem si těhu test a vyšel mi negativní ☹ Myslíte, že by se test mohl mýlit i když tam píšou, že jeho citlivost je velká a po prvním dni vynechané MS pozná těhu?? k doktorce jdu až za 14 dní a do té doby se asi zblázním 😅 Už mě začínají nahlodávat myšlenky, že je se mnou něco v nepořádku..bojim bojim 😢

marinka
8. čer 2006

tyno, klidně se může stát, že jsi těhotná a TT to neukáže ani týden po zpožděné MS.. Už jsem zažila hodně případů, kdy se to holkám stalo, záleží na tom, jak rychle ti stoupá hcg. Já ho mám třeba mírně stouplé pořád, takže mě se ukazují slabé čárky na testech i když nejsem těhotná 🙂
Ale taky to samozřejmě může být způsobeno vysazením HA. Já jsem to po vysazení dostala až za dvě měsíce, pak to bylo několikrát pravidelné a asi po půl roce mi to zase začalo blbnout a musela jsem začít brát estrogen na srovnání. Určitě se nemusíš nějak znepokojovat, po HA je to fakt normální. Jestli MS nepřijde, tak doporučuju udělat test nejdřív za tři dny, to už by měla být vidět aspoň slabá čárka. Pokud nebude, tak je to opravdu nějaký hormonální výkyv..

mady
4. črc 2006

Ahojky všem. Dva měsíce se snažíme o miminko a dnes v den kdy mi nepřišla menstruace jsem si udělala test. samozřejmě se tam udělala 1 čárka tak jsem se na to nemohla dívat a test vyhodila do koše. Po chvíli jsem se mrkla (nedalo mi to) a byla tam úplně slabounká čárka. Mám teď strach že to mám vsugerované. Dokonce mě už včera bolela břicho jako před mentruací a tady jsem se dočetla že to tak dělá hodně holkám. No jestli je to pravda tak se radostí zblázním. Mám chuť to všem říct ale kdo ví kde je pravda. Ach jo! Mého manžela to nechalo úplně chladným ale ještě jsem to prozradila taťkovy a ten měl vilikou radost. Samozřejmě jsem mu řekl aže podku to dostanu do konce týdne tak to byla nějaká mýlka. Myslíte že si mám ještě dneska udělat jeden test. nebo raději počkat na jindy. Jéžiš já to snad nevydržím. 😉 Tak děkuji že jsete mě vyslechli 😀 Mady

len
4. črc 2006

Mady, tak držím palce, aby na dalších testech byly ty čárky stále zřetelnější a zřetelnější... 🙂

yenn
4. črc 2006

Mady, to vidim hodne nadejne 🙂 Pokud tam ta carka je, je hodne mala sance, ze bys nebyla tehotna... S dalsim testem pocken na zitra na rano, to vydrzis!!! Drzim palce!!!

mady
4. črc 2006

len moc děkuji 😉 já v to pevně doufám 😀

terkaz
4. črc 2006

ahoj taky , mi to meska asi 5 dni , samozrejme jsem to nevydrzela a udelala si test a vysel negativni...☹ ach jo

ivusenka
4. črc 2006

Mady, někde jsem četla, že by se těhu-test neměl dělat přesně v den, kdy vynechá menstruace, ale až trochu později, protože někdy bývá pozitivní i když nejsi těhotná právě ten první den vynechání. Ale jinak Vám ze srdce přeju, aby tam ta druhá čárka zůstala a byla 100 % 😉

mobina
4. črc 2006

mady doporučují týden po vynechání menstruace, tak vyčkej, ale vypadá to slibně 😉

mobina
4. črc 2006

terkaz nesmutni, mě už to mešká 16 dní a kde nic tu nic....nikdy jsem se na menzes tak netěšila. Už aby tělo začalo fungovat, tak jak má a my mohli pracovat ještě intenzivněji 😵

marinka
4. črc 2006

mady: Důležité je, jestli se čárka objevila do limitu.. Mně se na každém testu objeví po limitu slabá čárka a nikdy to není těhotenství, takže tam je opravdu ten limit důležitý! Radím ti, aby sis udělala co nejdřív druhý testík a tentokrát odstopuj tři minutky. Pokud se do tří minut druhá čárka neobjeví, tak to bohužel nevyšlo.. Ale držím palečky, ať je to ta druhá varianta! 🙂

terkaz
4. črc 2006

mobina , 16 dni? to je o nervy co? ja to mam sice nepravidelne , ale + - 2-3 dni . tolik co ty ne. treba si v tom 😉 nejhorsi je , ze me uz ani neboli bricho , jediny co se zmenilo jsou prsa. muj manzel mi rika mlikarna chocen a kunin 😀

mobina
4. črc 2006

terkaz vysadila jsem antikoncepci a moje tělo si dělá tak nějak co chce ☹ Doktorka mi řekla ať vyčkám, že to někdy chviličku trvá, tak čekám, ale pokud to do srpna nedostanu, tak se řítím na vyvolávačku a budu se modlit, aby pomohla. Měřím si bazálku, tak už se nsad brzy dočkám poklesu teploty a periody 🙂
No vidíš, něco zlé je pro něco dobré. Já na sobě žádné změny nepociťuju. Až na akné v dekoltu 😠

terkaz
4. črc 2006

mobi, ja jsem vysadila po novem roce a po svatbe jsme zacali pracovat na mimi. ja to nemam tak pravidelne jako kdyz jsem brala prasky, ale mam to kazdy mesic nastesti, akorat ted se mi to nejak zpozdilo, takze jestli to do tydne nedostanu udelam si dalsi test a pak se uvidi...jinak bazalku si merim taky , ale nejak mi to skace jednou mam min a dalsi den zas vic pak zas min. ted to mam par dni zvyseny...
myslim ze u me se to podle meho mereni moc poznat neda 😉

mobina
4. črc 2006

Tery no já měřím zase jen asi týden, takže jsem z toho taky tumpachová, ale předpokládám, že až teplota klesne tak to snad dostanu, tak se na to aspoň můžu připravit 😅 Dočetla jsem se, že pokud byla perioda nepravidelná před užíváním HA, tak je většinou i po vysazení. Sice už si to moc nepamatuju, ale určitě nepatřila k nejpravidelnějším. Zatím se tím nějak nezneklidňuju, ale občas depku mám ☹

terkaz
4. črc 2006

tak to mam i ja, taky jsem to nemela pravidelny, no tak uvidime jak to dopadne 😉

len.tilka
4. črc 2006

Holky, já si ještě vživotě nedělala těhotenský test, a když to tady tak čtu, tak se na to fakt těším! 😀 I když výsledek mě asi moc nepotěší, tak si budu říkat, že mi bylo líp, když jsem si žádný test nemusela dělat. ☹ Mám ještě HA do 30.8., tak pak se uvidí...

mobina
4. črc 2006

lenti já když si ho dělala při HA, protože bylo podezření, že jsme to nějak nevychytali, tak to byl super pocit úlevy, ale teď, co jedeme na ostro a vyšly všechny negativně, tak mě to dost zbouralo a vlastně už nemám vůbec náladu a chuť si kdy nějaký test dělat, protože momentálně trpím představou, že už budou všechny negativní... ☹ Prostě psycho 😅

len.tilka
4. črc 2006

No právě... na jednu stranu je to takový fajn, dělat si těhotenský test, ale taky se bojím toho, že budou negativní. tak jse se rozhodla dělat si ho až po vynechání 10 a více dnů. Jinak ne, abych se zbytečně nestresila. Jenže nevím, jestli to vydržím. 😀
Mobi, jak dlouho se snažíte?

mady
4. črc 2006

No holky tak teď nevím zda ten test byl po vytáhnutí z koše starý jen 3 min. nebo více. ☹ ale stačila jsem si umýt zuby a napsat sms. Minulý měsíc jsem měla MS za 26 dní a teď čekám kdy příjde. vsadím boty že těhu nebudu ☹ a že do rána mi ta MS příjde 😖

mousa
4. črc 2006

mady: ahojky - my už se snažíme půl roku - MS vždycky přišla o den dříve nebo později, ale nijak zvlášť se neopožďovala až jednou - už to byl týden co jsem to měla dostat, tak jsem se strašně začala těšit a samozřejmě to přišlo a já celý den probulela v posteli a teď už mám zase spoždění 5 dnů - už se začínám zase bát, že to přijde a že budu zase strašně smutná ☹ - ale na druhou stranu se už začínám zase i moc těšit - tak uvidíme 😉
tak vám držím palce ať už to taky konečně vyjde 😉

mady
5. črc 2006

Ahojky všem. Dneska jsem opět zkoušela test. Sice se mi tam objevila druhá čárka ale až po 4 min. No po 10 min. je výsledek neplatný. Možná tam mám málo toho těhu hormonu. Já si fakt myslím že to je miminko. Ale budu mít pěknou krizi pokud to bude jinak. 😉 Mousy věřím tomu že teď to 5 denní spoždění je miminko! tak pak dej vědět jak to dopadlo 😉

marinka
5. črc 2006

mady: Čtyři minuty je hodně krátká doba, to by mohlo vyjít!! Jak výrazná je ta druhá čárka? Moc držím palce, teď si dej chvíli pauzu a jestli mrška nepřijde, tak zkus další test za tři dny. To se zněkolikanásobí hormony a jestli za tři dny ta čárka bude výraznější a objeví se ještě dřív, tak je to na 100 % jasné!!
Mousa: I tobě moc držím palečky!!! My se taky o mimi snažíme, ale mám velmi nepravidelnou MS po HA, takže jdu příští týden k doktorce a uvidím, co se mnou vymyslí.. 🙂

mady
5. črc 2006

marinko druhá čárka je slabší ale vidět jde. Já bych ji něpřehlédla 😉 už mám doma další těhu test a v sobotu nebo v neděli na to znovu vlítnu 😉 Modlím se za to ať to tak je neboť jsem bihužel neudrřela jazyk za zuby a infomovala nejblížší. Aspoň budu vědět že když to nevýjde tak příště budu zticha 😀 Ale já tomu velmi věřím 😉 a marinko uvidíš že u vás to dopadne brzo taky dobře. Trošku jsi mě postrašila že to máš rozházený pa HA neboť jsem jí vysadila měsíc před svatbou a od té doby jsem měla MS jen 2x. jednou to přišlo jak při HA tělo čekalo že pak začnu opět brát HA ale další měsíc po 26 dnech a teď to je 30 dnů a nic. Ale v pondělí jsem měla šílene MS bolesti a nic tak snad to ani nepříjde 😉

marinka
6. črc 2006

mady, my jsme měli smůlu v tom, že jsem vysadila HA a hned jsme se o mimi nesnažili, což jsme měli, protože nejdřív jsem to měla jakš takš pravidelné, ale asi po 4 měsících po HA se mi to úplně rozhodilo a bez injekce by MS zřejmě nepřišla vůbec. Tenkrát jsem byla hodně zklamaná, protože jsem si myslela, že to vyšlo, měla jsem slabé čárky na testu a i doktorka to viděla nadějně, až na UV se ukázalo že nic a že je to hormonální porucha. TAkže jsem dostala estrofem a chodím každý měsíc na injekce a čekají nás další vyšetření, protože přítel má po chemoterapii.. Mám hlavně strach, abych neměla anovulační cykly, ale naštěstí i to se dnes dá v pohodě léčit, tak věřím, že se časem zadaří. Naštěstí jsem ještě hodně mladá, tak nemusíme stresovat.. U tebe to je nadějné, ale uvidíš, jak to bude za ty dva dny. Čárka už musí být silnější a objevit se dřív, jinak to může být taky hormonální porucha, která ti bude slabé čárky ukazova, i když těhu nejsi. Ale ty čtyři minuty jsou velmi krátká doma, to musí vyjít!!! Moc držím palce a dej vědět!!

mady
6. črc 2006

ahojky marinko!Moc Ti děkuji za povzbuzující slova. Menstruace ještě nedorazila ale dost mě bolí břicho. Doufám že to hormno. porucha není. No mně je 25 let a mému příteli je 32 let. Tak si myslím že je už na čase 😉 Tobě samozřejmě držím pěsti a Tvému příteli taky. 😉 Budu Tě průběžně informovat o průběhu 😉 mám ještě jeden těhu test a měla jsem co dělat ať si ho dnes neudělám 😉 jinak mimísek by měl dneska tak 14 dní a dle výpočtu ne netu by se narodil 15.3.2007 😀

kalerat
6. črc 2006

mady moc držím pěstičky ať to vyjde 🙂 Určitě dej vědět 🙂

marinka
6. črc 2006

mady: Je to hodně nadějné, jestli tě bolí břicho a ms nikde.. Moc držím palce!!!

len.tilka
6. črc 2006

Marinko, mám na Tebe dotaz... psala jsi, že přítel je po chemoterapii... říkala jsi to nějakému doktorovi? Víš, můj přítel taky před 10 lety prodělal chemoterapii, tak nevím, jestli v tom pak nebude problém ohledně otěhotnění... Ale většinou čtu, že je to dlouhá doba, že by to už mělo být OK. Tak jestli v tomhle směru nejsi "chytřejší". 😉