Těhotenství po krvácení do mozku. Máte někdo zkušenost?

30. zář 2020

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda tu je nějaká žena, která prodělala krvácení do mozku ( např. Aneurysma) a poté byla těhotná? Zda jí doktoři více hlídali nebo jak překonala strach, že se to během těhotenství, které je pro tělo zátěž, zopakuje?

katerina_j
30. zář 2020

Ahoj, moje švagrová měla před dvěma lety krvácení do mozku, byla na operaci, chodí pravidelně na vyšetření a kontroly, kde zjistili, že další výduť nikde nemá. Teď je v 5. měsíci ;) samozřejmě je víc hlídaná a rodit bude císařem. Zřejmě k tomu, jak se s tím vypořádala, přispělo i to, že byla ve výborné kondici a žije zdravým životním stylem a sportem 🙂 Takže držím pěsti 🙂

autor
30. zář 2020

@katerina_j Moc děkuju za odpověď a jakým způsob je víc hlídaná? Chodí k neurologovi? V těhotenství asi nelze chodit na kontrolní CT..

autor
1. říj 2020

@katerina_j nemá třeba taky profil na MK nebo jinde, rada bych si s ni o tom napsala jestli nevadi. Děkuji moc

katerina_j
2. říj 2020

Ano, chodí pravidelně k neurologovi, všechny CT vyšetření měla hotová již před plánovaným těhotenstvím a že jich bylo ;) Teď už chodí jen na běžné "těhotenské" kontroly - obvoďák, zubař... Omlouvám se, ale profil na MK nemá a jiný kontakt dávat nechce 🙂

autor
2. říj 2020

@katerina_j Nemůžu nikoho takového najít v žádné diskuzi na netu a ono to nikdo úplně nepochopí, pokud si to neprozil, i tak děkuju za odpověď, alespoň vím, ze nejsem jediná co by do toho i tak šla.

katerina_j
2. říj 2020

Obavy si nepřipouštěj, počkej až budeš mít všechny vyšetření a pokud ti to lékař dovolí, šup do toho ;) Pro příklad ti uvedu ještě můj příběh - jsem kardiak, 13 let mi těhotenství zakazovali a najednou mi řekli, že to mám na vlastní riziko zkusit. A ten stres dělá strašnou neplechu.... už skoro dva roky 🙂 ale myslím, že se mi už pomalu daří "odblokovávat" tělo (hlavu) 🙂

katerina_j
2. říj 2020

Taky jsem nikoho podobného nenašla, nikdy se mi nikdo na dotaz neozval, ani nikdo, kdo bere léky na srdce. Proto ti odpovím alespoň takhle než vůbec 🙂

autor
2. říj 2020

@katerina_j to mě mrzí :( Vím že to nemusí být asi totéž, ale zrovna teď v Malých laskách byla paní co byla po operaci srdce a řešilo se jakým způsobem bude rodit, takže po určitých problémech se srdcem to jde, ale nevím co je přesně tobě. Strach je obrovský nepřítel, mě neurolog řekl ze budu riziková, ale úplně mi to nezakázal, spis jako by to nechal na mě ať si za to nesu odpovědnost.

katerina_j
2. říj 2020

to je přesně ono, prý by to mohlo jít, ale veškerou odpovědnost musím převzít já. Vyloženě řekl, že můžu vydržet do 9.měsíce úplně v klidu nebo taky se modlit, abych zvládla jen těch minimálních 6.měsíců. Rozhodně ne přirozený porod. Nejsem po operaci, není proveditelná 🙂

sarkapolakova23
17. lis 2020

Já si zažila krvácení do mozku. Žádná výduť, prostě mi jen tak podle všeho praskla céva, byla jsem na operaci, učila se znovu chodit a fungovat. Dítě bych moc chtěla, ale mám strach, aby to nebylo riziko jak pro mě, tak i miminko, kdyby mi céva praskla znovu, což se prý může stát podle mého neurologa.Doufám, že bude vše nakonec dobré a žádné ohrožení nebude, dokud nebudu vědět na 100%, že žádné riziko nehrozí, tak se snažit o dítě nebudu.

katerina_j
18. lis 2020

@sarkapolakova23 držím pěsti 😉

autor
18. lis 2020

@sarkapolakova23 mohu se zeptat jak dlouho jsi po operaci? Dále pokud jste o tom s doktorem mluvili, nabídl nějaké vyšetření nebo kontroly během těhotenství?

autor
2. bře 2021

@katerina_j ahoj, mohu se zeptat jak se daří šcagrove? Předpokládám ze už porodila a má i po sestinedeli.. děkuju

properjoey
2. bře 2021

Moje mamka měla krvácení do mozku...dítě ji dovolit nechtěli, nakonec má dvě, obě jsme císařem...bohužel moje mamka to udělala na truc lékařům, přestala k nim chodit a ve 40 jí to potkalo znovu 😔takže tuto cestu (bez dozoru) určitě nedoporučuji...bylo mi 18, když to měla znovu a skoro jsme o ní přišli...

autor
3. bře 2021

@properjoey a mohu se zeptat na zdroj toho krvácení do mozku? ( aneurysma nebo?)

properjoey
3. bře 2021

Tuším, že to bylo něco jako kavernom, je to trochu podobné, jako aneurysma, ale není to klasická výduť, ale jakoby hnízdo drobných cévek, které udělají tu výduť, když tu rupne, je to stejný...a může se to kdykoliv zopakovat jako aneurysma

autor
3. bře 2021

@properjoey a jak ji zachránili při prvním krvácení do mozku? Pořad si myslim ze naše zdravotnictví je TOP vaši maminku zachránili dvakrát jestli jsem to dobře pochopila...

properjoey
3. bře 2021

Poprvé to bylo koncem 70.let, bylo jí 15, bylo to naštěstí v nějakém dobrém místě, takže za měsíc byla doma a úplně fit, moc se nevědělo co to bylo, typovali aneurysma.pred 20 lety už samozřejmě vše věděli, nešlo s tím nic dělat, bylo to v blbem místě a jen se čekalo, jak to dopadne, bohužel.samozrejme spousta léků, dlouhodobá rhb...doživotní následky...

autor
4. bře 2021

@properjoey mrzi mě ze po druhé to dopadlo hůř...

katerina_j
11. bře 2021

Ahoj, daří se jim skvěle, malá přišla nakonec o dva týdny na svět dřív. Prostě se jí zachtělo 😁

petraelis
21. črc 2023

Ahoj, jsem po masívním krvácení do mozku (prasklo mi aneurysma) -rok 2014. Minulý týden byla kontrolní angiografie a konečně je krvácení zaléčené. Když už jsem zdravá a podle lékaře mohu bez větších rizik otěhotnět . Byla bych ráda za skutečnosti jiných, které otěhotněly po krvácení. Děkuji ♥️

autor
22. črc 2023

@petraelis já nakonec do těhotenství šla. Kupodivu mě nijak moc nehlídali. 2x klasické neurologické vyšetření, kde mi MUDr napsal porod císařem, nic víc.

petraelis
24. črc 2023

Mohla by jste mi napsat zprávu? Nevadilo by Vám, že bych se Vás zeptala na pár otázek?