Těhotenství vyšší věk 35+. Je tady někdo, kdo se snaží?

laiila
25. led 2023

Ahoj holky 🙂 je tu některá z Vás, která se taky snaží a je Vám více než 35? Mně bude v březnu 37, doma máme už 15 letého, ale už to s početím není tak lehké, snažíme se už nějaký ten měsíc a nějak se už nechci spoléhat na náhodu, takže jsem začala pít čaj na podporu a brát Fertipronu, občas jsem si udělala i ovu test, ale vždy negativní, začala jsem si říkat, že snad ovu nemám a dnes mě od rána pobolívalo v podbříšku, tak jsem si udělala ovu a ejhle dvě čárky 🙂 Budu ráda za vaše postřehy ze snažení a držím všem palce, ať se zadaří 🙂

sylvka
25. led 2023

@laiila ahoj ✋mě je 37 ,dneska 😄 a mám doma kluky 14 a 10 a teď holku ,ty je 14 měsíců.snazili jsme se o ni tři měsíce.pila jsem kontryh.caj (ten jsem.pila i všech dětí) a inofolik naky vitaminy ,ty moc pomohly ,měsíc jsem je brala a hned jsem v tom byla 😄

sylvka
25. led 2023

Tyto vitamíny a výsledek 😄

jahodi
25. led 2023

@laiila 37 mi je za měsíc, začneme se snažit v červenci. Já teda zatím kromě pití bylinek (měsíček, maliník, kontryhel) nedělám nic. Mám už pár myomů, doktor to jen sleduje. Jsem zvědavá cca za dva měsíce na kontrole, jestli třeba bylinky něco neudělaly pozitivním směrem. Okolo mých 30 jsem byla na IVF (problém na straně exmanžela), takže po vyšetřeních vím, že jsem celkově hodně v pořádku a ovu většinou poznám. No zkrátka zkusíme to, když se nezadaří tak to víc řešit neplánujeme a budeme si užívat svobodný život s mou teď 7letou dcerou.

laiila
autor
25. led 2023

@sylvka ty jooo tak to je super 🙂 , já mám trochu strach z toho věku, pořád něco čtu a jsem v tom už tak zamotaná, že si říkám možná už nemám žádný vajíčka 🙈

laiila
autor
25. led 2023

@jahodi tak to budu držet palce, mám také syna z prvního manželství, ale současný partner děti nemá a chce, tak bych si moc přálala aby nám to vyšlo 🙂

jjasmina
25. led 2023

@laiila tak ono může být i problém u vašeho nynějšího partnera. Jak dlouho se snažíte? Pokud dyl jak rok bylo by fajn vyšetření.

jahodi
25. led 2023

@laiila jo, u nás bych si i já přála dítko. Ale o první jsme se tenkrát snažili 9 let a mně z toho pak už regulérně hrabalo ☹ do toho bych znova nechtěla spadnout. Taky držím palce 🙂

byra
25. led 2023

@laiila Mě je letos 39, první dceru jsem měla v 33, syna v 37. U dcery trvalo asi rok po vysazení HA než jsem byla těhotná. Pila jsem kotryhel a drmek, sledovala ovulaci. Po necelém roce jsem od doktora dostala zadanku do CAR a ještě ten měsíc našla na testu 2 čárky. Myslím, že nejvíc udělala psychika, chtěla jsem se na to vykašlat, začala jsem cvičit a najednou to bylo.
U syna to přišlo prostě náhodou, říkali jsme si s manželem, že jestli má miminko přijít tak přijde a když ne, tak se nic neděje. A stará jsem si nepripadala 🙂 Ségra byla těhotná o půl roku dříve než já (věk 36) a ji třeba její lékař řekl, že už je stará🙈, ji hlídali právě skrz věk, mě ne.

laiila
autor
25. led 2023

@jjasmina nene jen pár měsíců, ale i přesto byl na spermigramu a je v pořádku, tak uvidíme zda se zadaří 🙂

europa00
25. led 2023

@laiila ahojky miminko určitě kůže přijít neplánovaně hodně je to o štěstí jestli zrovna budeš mít ovulaci v době kdy se ti uvolní zdravé vajíčko ve věku 37 let už je poměrně veliký odpad vajíček už jsou proste špatné a neudělá s tím nic ani sebelepší vitamin atd. Ten muže max podpořit sliznici nebo ovulaci, ale kvalitu vajíček nikoliv špatných he už tak 60 -70% kolem toho věku. Doporučuji zajít na hormonální profil a zjistit di k tomu i AMH zásobu vajíček… protože kdyby i ts byla třeba náhodou malá tak vYch v případě Zr mimi chceš za každou cenu spíše vyhledala kliniku. Pokud ne za každou cenu tak to muže treva stejně tak měsíc jsko 2 roky nebo vubec. Opravdu už je to jsk se namicha elixír ovulace a kvlalitnim vajíčkem a soermii. Například já věk ted 40, spinka mi tady ted 6 měsíční mimi. Ivf protože nemám vejcovody, mám zásobu vajíček ve svém věku jsko 18 leta holka AmH kolem 5.6 přesto to noc už nevypovídá o jejich kvalitě ovulaci jsem jela každý měsíc. 12 oplozenych vajíček 8 top strop šampionů Aaa kvality posláno ba genetiku z toho pouze 2 geneticky dovre embrya jedno mi tu spinka. Upozorňuji ze ani jeden z manželem nemáme žádnou genetickou zátěž je to proste způsobeno věkem ženy . Ni tehdy tahlo 39 odpad 80% proste je dobre si i toto uvědomit a dle toto jednat. Ale samozřejmě můžeš mít štěstí a povede se přirozeně.

aspie83
25. led 2023

@laiila o prvního jsme se snažili dlouho a přestože jsme podle vyšetření byli oba v pořádku, tak pořád nic. Pak jsem začala brát v 35 letech Fertipronu a šla na IUI bez jakékoliv stimulace a zadařilo se 😁 druhý syn netuším, jak se povedl 🙈 v roce staršího jsem prostě zjistila, že jsem těhotná, přestože jsme se tehdy prozměnu snažili o opak 😆 takže jsem rodila v 36 a ve 37 letech 😉

laiila
autor
25. led 2023

@aspie83 To je krásný, neztrácím optimismus a věřím 🙏 , že to taky přijde, dnes jsem měla takovou radost, když jsem měla ovu test mega pozitivní 🙂 , takže večer na to hned 😍

okapia
25. led 2023

Já měla děti ve 34, 37 a 39, první po pěti letech, když už jsem to vzdala, druhé jsem pomohla nějakým přírodním preparátem na zpravidelnění MS a třetí přišel nikdo neví jak😄

izz76
25. led 2023

@laiila Ve 37 jsem otěhotněla po asi půl roce snažení,rodila jsem týden před 38 narozeninami. Otěhotněla jsem v cyklu kdy jsem brala jeřáb ptáci a každý den dělala ovulacni test.

laiila
autor
25. led 2023

Holky to je moc hezké, ještě by bylo fajn, kdyby sem mezi nás přišla nějaká holčina, co se taky snaží v tolika letech, ať tu v tom nejsem tak sama 😅

lenerka1
25. led 2023

Věk je ještě v pohodě, já ve 37 otěhotněla na první dobrou, i když předchozí děti (s tím samým partnerem) trvaly vždy víc jak rok.

sangina
25. led 2023

@laiila DOBRÝ VEČER..MŮJ KLUK SE NARODIL ,KDYŽ JSEM MĚLA 38 LET..POČALA JSEM HO BĚHEM MĚSÍCE.BEZ OVULAČNÍCH TESTŮ..TAKŽE SI VĚŘTE A HURÁ DO TOHO

veruuu_kubesovic
25. led 2023

@laiila
ahojky, je mi 36let a mám 2 děti - 8let a 4roky a touha po třetím prckovi je prostě pořád velká, letos to prostě musí klapnout 🍀🍀🍀

30bar
25. led 2023

Ja jsem otehotnela 2m pred 37 narozeninama. Druhe dítě, prvni ve 30. O druhé jsme se snazili asi 3m,brala jsem fertipronu. Držím pěsti, at se brzy zadari.
@laiila

callipsa
25. led 2023

@laiila já vysazovala prášky loni v lednu . Ovu testy jsem si dělala že začátku a pak je obcas.V červnu mi bude 36, snažili sme se třičtvrtě roku,teď jsem ve 23tt .. brala jsem listovku a gynex. Antikoncepci jsem brala dlouho mám doma skoro 15ti letého pubertaka

zelenaesmolda
25. led 2023

@laiila
jako dite starsich rodicu bych do toho nesla

bertik20
25. led 2023

Rodila jsem v čerstvých 41.

levandule_k
25. led 2023

@jahodi Na myomy je dobrý drmek https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-st...

Nebo čajová směs my-děl https://www.bylinkovydoktor.cz/eshop/susene-byl...

Kontryhel se pije od začátku cyklu do ovulace, pak pauza, při nepřetržitém pití může oddálit ovulaci nebo ji vymazat.

Akorát nekombinuj všechny bylinky dohromady

lenkalubina
25. led 2023

@laiila jsme na tom stejně 😉 mám 15ti leteho syna z prvního manželství a s druhým manželem máme andílka v nebi(22tt), je mi 41 a čekáme na pomoc kliniky😉 já jsem ok,manžel horší spermio,takže by trvalo přirozeně dlouho...a já už nemám čas 🤷‍♀️🤣

2veverka
25. led 2023

@zelenaesmolda A v čem byly nevýhody?

zelenaesmolda
25. led 2023

@2veverka
Neni prijemne kdyz ti vsude mysli,ze otec je tvuj deda nebo jsou tvi rodice ve veku prarodicu spoluzaku.
Nazorove jsou starsi rodice uplne jinde nez ti mladsi,ja jsem diky tomu cele dospivani prosedela sama doma protoze jsem nesmela to,co mohli ostatni.Zatimco oni se sli o vikendu bavit tak ja sedela doma zavrena s knizkou protoze jsem nikam na diskoteku nesmela.Tezko jako teenager zapadnes mezi ostatni kdyz jsi uplne mimo.Holky randi a ty sedis doma.Vidim tedka na neteri jak ma uplne jine dospivani-muze s kamarady na putak,jeli na vodu,loni byli pracovat nekde na farme.A tahle izolace se se mnou tahne az do ted.

2veverka
25. led 2023

@zelenaesmolda Ale nebylo to dáno nastavení vašich, spíš než jejich věkem? Moji rodiče nějak extramoderní nebyli, ale výjezdy s vrstevníkama, voda, puťáky... byly plně normální. Pak nezbývá, než to později dohnat, nebo né?

jahodi
25. led 2023

@levandule_k já kontryhel piju spíš od ovulace do MS, pač jsem po něm jinak měla bolestivou ovu 🙈

jahodi
25. led 2023

@zelenaesmolda taky myslím co @2veverka ..celkové nastavení... my na diskotéku nesměli, ale tábory, puťáky, výjezdy ano. A našim bylo 23 a 26 když jsem se já narodila..

zelenaesmolda
25. led 2023

@2veverka
jenze to nastaveni s vekem souvisi protoze rodic,ktery ma dite ve 20 ma generacni nazory bliz nez ten,ktery ho ma skoro v 50