Těhu se nedaří a nedaří. Jsem z toho docela špatná
už 5.měsíc zkoušíme a nic!! jsem z toho docela špatná,Barunka se podařila hned po vysazení ale to druhé nejde a nejde.jsem asi moc na to upnutá a proto se nedaří,nebo nevím čím to je?koupila jsem si poprvé v životě ovu testy tak zkusíme podle nich.všichni říkají nemysli na to,ale copak to jde???
moc se těším na a proto se to zřejmě nedaří...
děkuji že jsem se vám mohla trochu vymluvit..
ahojki snažilky
Stručné shrnutí
- Nepravidelné nebo opožděné otěhotnění je běžné a podle gynekologa v diskuzi se u normálních zdravých párů průměrné otěhotnění pohybuje kolem 6–9 měsíců snažení.
- Diskuze uvádí běžné diagnostické a léčebné kroky: ovulační testy a měření BT, spermiogram, ultrazvuková folikulometrie, laparoskopie, hormonální léčba (Clostilbegyt/Clostil, Duphaston, Utrogestan, Provera, Pregnyl), antibiotika/Entizol, doplňky (Selezink) a při neúspěchu IUI nebo IVF v centru asistované reprodukce (v diskuzi zmíněno centrum v Olomouci s poplatkem 7 000 Kč).
- Psychické zatížení je v diskuzi opakovaně zmiňováno jako významný faktor; doporučované podpůrné kroky zahrnují pauzu, psychoterapii, tradiční čínskou medicínu, kontryhelový čaj (zmíněna cena kolem 50 Kč a prodej v lékárnách/bylinkářstvích) a metodu paní Mojžíšové (cvičení a odblokování pánevního dna).
Q: Kdy zajít k lékaři, pokud se nedaří otěhotnět?
A: V diskuzi doporučují vyhledat gynekologa po 12 měsících pravidelného snažení; u žen vyššího věku (zmíněn věk 38 let) nebo při opakovaných potratech se doporučuje konzultovat dříve.
Q: Jaká základní vyšetření gynekolog obvykle provede?
A: V diskuzi byly zmiňovány vyšetření z krve na hormonální profil a štítnou žlázu, ultrazvuk (včetně folikulometrie), stery z čípku a cytologie, laparoskopie při podezření, a spermiogram pro partnera; některé ženy uváděly i testy na vaginální mikrobiotu a léčbu Entizolem.
Q: Jaké léky a podpůrné přípravky se v diskuzi doporučovaly?
A: Uvedeny byly Clostilbegyt (Clostil), Duphaston, Utrogestan, Provera, injekce Pregnyl, antibiotikum Entizol, suplementy Selezink nebo „Bioaktivní selen+zinek“, a vitamíny typu GS mamavit; některé páry užívaly selektivně i přípravky na zlepšení kvality spermií.
Q: Jak používat ovulační testy a BT a jak spolehlivé jsou?
A: V diskuzi ženy používaly ovulační testy (někdo zmínil balení 5 ks) a měření bazální teploty ke zjištění ovulace; zároveň byly hlášeny případy, kdy LH test ukázal „ovu“, ale ultrazvuk neprokázal prasknutí folikulu, takže výsledky nejsou stoprocentní.
Q: Kdy zvažovat IUI nebo IVF a jaké jsou zkušenosti s cenami?
A: V diskuzi bylo doporučení zvážit IUI po selhání konzervativní léčby (IUI bylo popsáno jako méně invazivní než IVF, někde bez doplatku), a jít do IVF/CAR pokud IUI nebo medikace nepomohou; v jedné zmínce bylo uvedeno, že „centrum v Olomouci“ si účtuje 7 000 Kč (zmínka z diskuze).
Q: Jaké alternativní a podpůrné metody lidé uváděli?
A: V diskuzi se zmiňovaly kontryhelový čaj (prodej v lékárnách, cena kolem 50 Kč), metoda paní Mojžíšové (cvičení pánevního dna), tradiční čínská medicína, psychoterapie a užívání různých bylinek a doplňků.
Závěry z diskuze
Shoda
- Stres a psychika často zhoršují vnímání problému s neplodností a součástí řešení může být pauza nebo psychologická podpora.
- Základní vyšetření, která většina diskutujících zmiňuje, jsou spermiogram, hormonální profil z krve a ultrazvuk (folikulometrie).
- Pokud konzervativní opatření (sledování ovulace, doplňky, hormonální léčba) nezabírají, diskuze uvádí IUI nebo IVF v CAR jako další krok.
Sporné názory
- Někteří doporučují počkat rok a neřešit to, jiní doporučují jít k lékaři dříve (zejména při vyšším věku nebo opakovaných potratech).
- Některé ženy věří v bylinky a kontryhelový čaj jako pomoc, jiné považují efekt bylin za neprokázaný a spoléhají na lékařskou léčbu.
- Ovulační testy a měření BT jsou považovány za užitečné sledování ovulace, ale existují případy, kdy test indikoval „ovu“ a ultrazvuk prasknutí folikulu nepotvrdil.
Otevřené otázky
- Jak často a v jaké fázi nejlépe přejít od domácího sledování (ovu testy, BT) k pokročilým vyšetřením jako folikulometrie nebo laparoskopie?
- Jaká je reálná účinnost volně dostupných ovulačních testů v porovnání s ultrazvukovým potvrzením prasklého folikulu?
- Kde přesně leží příčina, když se první dítě podařilo rychle po vysazení HA a druhé se dlouhodobě nedaří?
Zmíněné značky a firmy
Clostilbegyt, Clostil, Utrogestan, Duphaston, Provera, Pregnyl, Entizol, Selezink, Bioaktivní selen+zinek, GS mamavit, Pronatal, CAR, Olomouc, Bohnice, paní Mojžíšová
Zmíněné produkty a metody
ovulační testy, BT (bazální teplota), folikulometrie (ultrazvuk), laparoskopie, spermiogram, IVF, IUI, kontryhelový čaj, metoda paní Mojžíšové (cvičení a odblokování pánevního dna), Clostilbegyt/Clostil, Duphaston, Utrogestan, Provera, Pregnyl, Entizol, Selezink, Bioaktivní selen+zinek, gel na podporu početí (úprava pH), listovka, tradiční čínská medicína, vyvolávačka menstruace, revize děložní dutiny, stery z čípku, cytologie
Místa a osoby
Olomouc, Bohnice, Praha, paní Mojžíšová
ahoj my se snažíme od června 2010 a zatím stale nic.v letě jsem byla na laparoskopii a poté jsem dostala clostil a ultrageston na dva měsíce opět nic tak za tyden jdu k doktorce a uvidíme s čím příjde.ovu testy jsem taky používala ale prave ovulka nedorazila.někdy mi to leze na palici a je fakt že jsem tim da se říct posedla a udělaqm vše aby se podařilo
ahoj, my se snažíme 10 měsíců, mám za sebou 2 potraty, v březnu a červenci, a teď to vypadá, že potratím zase, testy proběhly, sem tam duch, ale teď dva dny nic, v krvi jen 16 jednotek hcg.. beru utrogestan a mám jít příští týden na KO ☹ zrovna budu mít narozeniny a mám pocit, že je probrečím a ani slavit nebudu ☹ Je to fakt ubíjející.. přeju vám holky hodně sil !
kamoška vyzkoušela metodu paní Mojžíšové - cvičení a odblokování pánevního dna (nebo tak nějak) a pomohlo to. Snažili se několik let 😉 možná je tady o té metodě celá diskuse, tak koukněte...
samozřejmě že to jde...když to už například zkoušíte přes pět let, tak už na to člověk prostě tolik nemyslí 😉
Holky co to zkousite jako ty @peetta 5 mesicu "neblaznete" a netrapte se zbytecne. Nerikam nemyslete, to vim, ze nejde. Ale rikejte si to co mi rekla moje dr, kdyz jsem prisla s tim, ze uz nechci antikoncepci. At pocitam s tim, ze prumer!!! otehotneni normalnich zdravych paru je 6-9mesicu. Ja jsem rikala, ze s tim pocitam...ze i pracovne bych potrebovala , abvy to tak bylo a jak to tak byva podarilo se nam to na poprve. Po druhe jsem byla tehu nechtene ani nevim jak🙂, ale potratila v 9tt, takze i vim, ze to ze se dari rychle jeste nic neznamena. Drzim vsem palce
Já sem si ovu testy koupila.Je jich v baleni 5.Tak jsem to poprvé zkusila a zjistila sem že mám ovu přesne jak jsem si vypočítala plodné dny.A taky jsem přemýšlela jít k doktorce,ale asi to je jěště brzo.Uvidím do konce roku a potom budu o doktorce přemýšlet.
JJ čaj mají v lékarně nebo kde prodávají bylinky.Stojí asi okolo 50 kč.Věřím tomu že ten čaj napomáhá.Ono je hlavní věřit něčemu.Taky až mi skončí MS tak si zajdu na kontrolu,už jsem tam měla jít.Ale zapoměla jsem úplně.
ahoj můžu se přidat? taky se nám už přes rok nedaří otěhotnět. přitom syn se povedl po vysazení HA do tří měsíců... fakt by mě zajímalo, kde je zakopaný pes..
@maximka33 Ahoj my se taky snažíme..malej se po vysazeni HA povedl hned první měsíc ted už HA neberu od ledna,ale snažíme se od srpna a zatim bez uspěchu,vim neni to ještě dlouho,ale zaráží nás,že předtim to šlo hned a ted to nejde,uvidíme snad se povede!A ty jsi byla u doktora?Že,když už se snažíte přes rok a nic....Držim palečky at se povede
Ahoj holky, my se snažíme od ledna... v dubnu jsme našla vytoužené //, ale bohužel v 6tt potratila.
Od té doby se nám stále nadaří a nedaří ☹ Ovulační testy jsem si také koupila, minulý měsíc testila a i když mi to ovulaci krásně ukázalo, tak na konci měsíce přišla červená, takže jsem na testy zanevřela. Říkám si, že do konce roku to musí vyjít 🙂 Je to hodně o nervy, chce to najít vnitřní sílu a nevzdávat to. Naštěstí mám v manželovi podporu, takže jsme na to dva 🙂 Pokud se nezadaří, tak šup k doktorce, aby mě poslala na nějaká vyšetření a asi si vyžádám pro manžela spermio i když z toho nejspíš nadšený nebude 🙂
Ahoj holky, taky se ted už dva měsíce snažíme, a stále nic. Prášky jsem vysadila na konci srpna, první menstruace v pohodě v termínu, ale ted ta druhá se vůbec nedostavila. Už mám týden zpoždění. Test jsem si dělala, a negativní. Jsem ted ve velkým stresu z práce i z toho, že to nejde, tak nevím, asi to bude mít taky nějaký vliv, ale radši jsem se objednala k doktorce. Nevím, jestli mě nevyhodí, že je to moc brzo, ale takhle nejistota je strašná... ☹
@finlay Ahoj my se snažíme třetí měsíc a zatim taky bez uspěchu,taky jsem nervozní nebot malej se nám povedl hned po vysazení HA a ted se to nevede tak jdu taky k doktorce,také jsem minulý měsíc vynechanou MS týden a těhotenský test negativní,sama se pak dostavila,hodně to dělají ty nervy,ale někdy se stane,že po vynechání HA se to pak spozdí,prohlídne tě a třeba budeš těhotná,jsou i ženy,kterým těhotenský test ukázal,že nejsou těhotný a nakonec byli a pokud nebudeš píchne ti vyvolávačku MS.

jsem na tom úplně stejně...je blbý na to nemyslet, když to tak moc chceš 😒 Nám se to poprvé povedlo ani nevím jak, bohužel to skončilo mimoděložním, od března se snažíme a nic. Teď jsem dobrala třetí cyklus clostil+duphaston+naposledy pregnyl. Moc jsem doufala, že se to podaří a nic...Takže jsem si řekla, že si dám do konce roku pauzu a zkusím to neřešit. Ovšem je mi 38 a už nemám moc času ☹ Ovu testy používám taky, teď jsem si koupila čaj podle Mojžíšový, tak uvidím...Přeju nám ať už dlouho nemusíme čekat 😀