Utrogestan a MS

zuzana_ha
17. srp 2018

Ahoj, užívám první měsíc Utrogestan z důvodu nepravidelné MS a dlouhých cyklů, od 16.DC deset dní. Poslední cykly byly 34, 31, 43 a teď, po užívání Utrogestanu se MS dostavila už 23.DC. Nemáte některá zkušenost? Začínám z toho být zoufalá. Skoro 2 roky se snažíme, mám za sebou 2 potraty, zjištěnu hyperreaktivitu imunitního systému, a když už jsem podstoupila všechna vyšetření a odhalilo se, kde je problém, začne další s MS. Díky za každý postřeh. Hezký den

gabi92
21. zář 2018

Ahoj holky jsem tu nová a je tu strašně moc skupin, v kterých se nevyznám , takže nevím kam zkusit napsat svůj dotaz, ale zkusila jsem tuto skupinku, tak snad se nebudete zlobit můj dotaz zní: 6 měsíců se snažíme s přítelem o miminko (vysazené HA po 9 letech), jelikož jsem měla cykly dlouhé 38-40 dní doktorka usoudila nasadit Utrogestan, který teď beru 3 měsíc, dávkování mám 16DC-25DC 1-1-1, srovnal se mi cyklus na 28-30 dní, ale do teď jsem neměla ovulaci i dle ovulačních testů. Poslední menstruace byla 2.9.2018 a myslím si, že to byla první ovulace a proběhla 13.-14.9, dle bolestí v podbřišku a hlenů, které byly táhlé, mazlavé a průhledné. V sobotu 15.9.2018 již bylo vše při normálu, ale v neděli 16.9.2018 večer mi zase začala bolest v podbřišku a trvá více méně stále, ne v takové intenzitě, ale pořád mě to bolí, včera při sexu mě strašně bolelo na levém vaječníku, bylo to hodně nepříjemný. Přišlo mi, že v pondělí ráno, na toaleťáku minimum hlenu, a v úterý bylo ráno na toaleťáku malinko hlenu jako po ovulaci, byl takový bílý a hrudkovitý. Ovulační testy jsem si tento měsíc nedělala. BT měřím ani ne týden, takže z toho se nedá nic vyčíst, což chápu, ale BT byla
13.9 byla 36,7
14.9 byla 36,8
15.9.byla 36,9
16.9.byla 36,6
17.9 byla 36,8
18.9 byla 36,8
19.9 byla 37,0
20.9. byla 37,1
21.9 byla 37,1
Chtěla jsem se zeptat, zda myslíte, že ten čtvrtek a pátek 13.-14.9 bylo pouze upozornění na ovulaci (hlenu bylo více a byl hodně táhlý) a ovulace proběhla až kolem 17.-18.9? (hlenu hodně malinko a jen ráno po probuzení, jeden den táhlý a druhý den hrudkovatý).
Pokud ano a Utrogestan jsem nasadila tedy 16DC což je 17.9.2018
Chtěla jsem se zeptat jestli by bylo možné vůbec přes ten Utrogestan otěhotnět?
Vím, snažíme se teprve chvíli, ale jsem začátečník a potřebuji trochu nasměrovat, abych příští měsíc věděla zda to tedy je i ovulace nebo není atd.
Děkuji moc za odpovědi 🙂

jaaaninda
21. zář 2018

@gabi92 ovulace nastává až den po vrcholu hlenu, takže by to odpovídalo tomu 17.-18.9. Takhle z teplot se moc vyčíst nedá, nějaké stoupnutí tam je, ale POZOR stoupat může vlivem utrogestanu a ne kvuli ovulaci. Těžko říct, jestli je lepší se snažit upravit cyklus utrogestanem a tím přijít o několik cyklů, v kterých kvůli utrogestanu nedochází k ovulaci (pokud se začne brát před ovulací, tak ji zablokuje) a čekat, že se časem cyklus upraví nebo je lepší mít ty cykly delší, ale s jistotou ovulace. Já jsem zpětně ráda za to, že mi do toho doktor nevrtal a neupravoval (před prvním těhotenstvím cykly 61dnů), i když jsem si myslela,že by se s tím něco dělat mělo, protože by mi tady nepochodoval už dvouletý klučina (malej se zadařil v druhém cyklu, brát utrogestan, tak tu ovulaci nemám). Samozřejmě po delší době snažení (přes rok) by se to řešilo, ale asi přímo clostillbegytem. Když bereš utrogestan, aniž bys měla potvrzenou ovulaci, nemá cenu měřit. Ale můžeš měřit a nasadit utrogestan až po teplotou potvrzené ovulaci. V tom případě utrogestan případné těhotenství aspoň podpoří.

gabi92
21. zář 2018

@jaaaninda Děkuji moc za odpověď, trošku jsem si myslela, že to takhle bude 😏 k doktorce jsem šla po 3 měsících od vysazení antikoncepce, aby me zkrontolova jestli je všechno v pořádku a můžeme se snažit o mimi, rekla jsem jí, že mam ty delší cykly. Rovnou mi předepsala Utrogestan na srovnání po dobu 3 měsíců, a že na konci září mám přijít na kontrolu, na kterou jdu příští čtvrtek. Všude jsem pročítala, že ten utrogestan před nasazením ovulace jí může bránit, ale některé maminy i přes něj otěhotněly, ale spíše bylo těch negativ. Říkala jsem si, že je to přeci doktorka a ví co dělá, ale asi to nepomohlo tak zkusím s ní o tom promluvit, že pokud mi ho nechá tak až po ovulaci, pokud nějaká je. Ukážu jí i ten graf BT. Ale mohlo by se jednat o první ovulaci, nikdy jsem takový hlen a bolesti neměla. Ten podbřišek cítím stále 😏 není to příjemné tak snad to nebude nic vážnějšího.

jaaaninda
21. zář 2018

@gabi92 tak mě se třeba jednou rozjela ovulace po injekci agolutinu, což je progesteron stejně jako utrogestan, tak možné je všechno. Třeba se ti to srovnalo, uvidíš. Jestli byla ovulace tím lépe. V příštím cyklu měř teplotu a uvidíš co bude 🙂 a doporučuji aplikaci OvuView nebo Fertilityfriend, tam teploty pěkně přehledně do grafu zápíšeš a je to přehledné. Kdybys potřebovala pak s grafem pomoct, tak stačí vyfotit obrazovku a hodit foto sem 🙂 držím palce ať se brzo zadaří.