Utrogestan a MS

zuzana_ha
17. srp 2018

Ahoj, užívám první měsíc Utrogestan z důvodu nepravidelné MS a dlouhých cyklů, od 16.DC deset dní. Poslední cykly byly 34, 31, 43 a teď, po užívání Utrogestanu se MS dostavila už 23.DC. Nemáte některá zkušenost? Začínám z toho být zoufalá. Skoro 2 roky se snažíme, mám za sebou 2 potraty, zjištěnu hyperreaktivitu imunitního systému, a když už jsem podstoupila všechna vyšetření a odhalilo se, kde je problém, začne další s MS. Díky za každý postřeh. Hezký den

werumka
17. srp 2018

@zuzana_ha Ahoj, ten problém zrejme bude v tom, ze Utrogestan nasazujes před ovulaci. To Ti tu ovulaci nejen zablokuje, ale může i takhle rozhazet cyklus. Takhle dlouhé cykly nejsou problém. Jen musíš vědět, kdy ovulujes 😉

petulejan
17. srp 2018

@werumka Můžu se zeptat,k čemu tedy utrogestan je? Doktor mi napsal Clostyl a potom Utrogestan a co když mám ovulaci později,než jsem začala brát Utrogestan?

werumka
17. srp 2018

@petulejan Používá se při nedostatečnosti žlutého tělíska, které vzniká po ovulaci. Pokud žluté tělísko zanikne dřív, než deset dni po ovulaci, tak ani k těhotenství dojit nemůže, protože se vajíčko nestihne uhnizdit a vyprodukovat dost hCG. Ale to se da určit teprve tehdy, když žena ví, kdy ma ovulaci. Lékaři Utrogestan casto předepisují na podporu těhotenství (již vzniklého). A velmi radi taky "na úpravu cyklu". Ženy maji pocit, že když nemají cyklus ucebnicovych 28 dni, je to špatně. Není na tom nic špatně. Je to jen v tom, ze ovulace u každé ženy probíhá jindy 🙂

petulejan
17. srp 2018

@werumka Aha,děkuji za odpověď 🙂 já mam cyklus +- 28 dní,ale mám pocit,že ovulaci mám až teď,19tý den,podle teploty bazální a Utrogestan jsem začala brát 17tý den cyklu. Je to ok?

werumka
17. srp 2018

@petulejan Tak to mas skutečně krátkou lutealni fázi (ta, co nastává po ovulaci). Je potreba ji prodloužit ideálně na 14 dní. Tzn. Po ovulaci nasadit Utrogestan a pokud nebude 14. den pozitivní test, tak vysadit... 17. den je brzy. Folikul ještě sice může stihnout prasknout, ale Utrogestan také mění děložní hlen, ktery je pak tzv. "neplodny". Takže spermie se pak nemohou k vajíčku dostat...

werumka
17. srp 2018

@petulejan jinak.pozor, Utrogestan zvyšuje bazální teplotu. Takže jakmile ho nasadis, teplota stoupne, i kdyby ovulace ještě neproběhla...

petulejan
17. srp 2018

@werumka takhle mi to napsal doktor. Já teprve zjišzuji,kdy přesně ovulaci mám,mám po revizi a vše se mi nějak obrátilo. Příznaky žádné,tak skouším BZ.

zuzana_ha
autor
17. srp 2018

@werumka takže myslíš, že ten Utrogestan užívám špatně? Tím, že jednou mám cyklus 31 dní, pak třeba 43, nedokážu říct, kdy probíhá ovulace. Měření teploty jsem se chtěla vyhnout, ovulační testy mi připadají nespolehlivé.

werumka
17. srp 2018

@zuzana_ha Bohužel když mas rozptyl délky cyklu větší, tak podle toho je i rozptyl dnu ovulace větší. Takže nasazovat Utrogestan jeden konkrétní den nemá moc smysl. Resp. někdy se trefis, někdy ne... Ovulacni testy spolehlive jsou. Jen musíš trefit správnou citlivist testu. Ale to, jestli ovulace skutečně proběhla, Ti rekne jen bazální teplota. Utrogestanem si navodis Idealni umělý cyklus, podobne jako s hormonální antikoncepci. Myslím, ze v tuhle chvíli by bylo lepší se zaměřit na ovulaci...

werumka
17. srp 2018

@petulejan bazalka je urvite moc dobrá metoda... Jen si tam fakt poznač den, kdy jsi nasadila Utrogestan, protože pak ta teplota stoupne.

petulejan
17. srp 2018

@werumka já už jsem z toho úplně hotová.... ok,zapíšu do grafu 😉

jaaaninda
17. srp 2018

@zuzana_ha pokud se utrogestan nasadí dřív než po ovulaci, tak ovulaci zablokuje. Doktoři tím rádi "upravují" cyklus a třeba se časem opravdu spraví, ale na to bych nespoléhala. Dlouhé cykly nejsou problém, hlavně jestli dochází samovolně k ovulaci.

werumka
17. srp 2018

@petulejan nemusis, po revizi to sice může chvilku skakat, ale brzy si to zase sedne 😉 spis je mozne, že Ti po ni bude chvilku ovulace chodit později. Ale když pak nasadis Utrogestan, tak to už bude v pořádku.

petulejan
17. srp 2018

@werumka tak ti moc děkuji,opravdu tomu rozumíš 👍

zuzana_ha
autor
17. srp 2018

@jaaaninda @werumka holky dekuji. Tyhle jinak dlouhy cykly jsem chtela upravit, abych prave snaz poznala, kdy ovulace probiha. Takhle nedokazu odhadnout den, od kteryho pripadne testovat (ovulacni testy jsem zkousela).

petulejan
17. srp 2018

@zuzana_ha já také,ale výsledky nic moc. Pátek,sobota slabá druhá čárka,neděle už nic,takže za mě jen nervy zbytečné...

werumka
17. srp 2018

@zuzana_ha Jenze Utrogestan Ti neupravi den, kdy chodi ovulace. Ten Ti proste jen způsobí krvácení ze spadu hormonu, stejne jako hormonální antikoncepce, pokud ho nasadis před ovulaci. Muzu Ti dat tip na Ovulacni testy s různou citlivosti za par kacek, abys mohla v pohodě testovat každý den a nestresovat se 😉

janapetrvalska
17. srp 2018

nejlepsi je aby Dr. prvni 3 mes hlidal ovulaci , a utros se nasadil vzdy az po ovulce, jak se tu psalo, blokuje ovulku , v tehu se bere na podporu udrzeni nez zacne sama pracovat placenta

janapetrvalska
17. srp 2018

a kup si saparis soju + pyridoxin uzivej cca od 3dc do 10dc , nekdo uziva do ovulky 2-0-2, nebo nekomu gynex pomaha me nevyhoval ,

petulejan
17. srp 2018

@janapetrvalska taky to tak vidím,že s příštím nasazením clostylu se budu muset doktorovi vnutit. Napsal mi to a tím veškerá péče zhasla ☹

janapetrvalska
17. srp 2018

nekomu pomaha kontrihelovy caj , drmek , maca , nepises jestli si zkousela upravu cyklu necim prirodnim ...

petulejan
17. srp 2018

@werumka já se hlásím o tip 😉

janapetrvalska
17. srp 2018

me dr. taky nasadila utros protoze po potratu se mi zkratil
cyklus z 30dnu na 25, hlidala d a mesice ovulku , a rekla od 17 dne do 25dne, ale v unoru byl dalsi pptrat tak jsem
si zacla hlidat ovulku testama a nenasazuju utros dokud ovulku nemma potvrzenou ...

janapetrvalska
17. srp 2018

jinak urco najdete ruzne diskuze saparis soja pomuze k ovulce a rustu sliznice a pyridoxin pomaha prodlouzit lut.fazi ...

petulejan
17. srp 2018

@janapetrvalska já piju čaj kontryhelovy a beru gynex. Zatím jen měsíc a v pohodě.

janapetrvalska
17. srp 2018

@petulejan kazdemu sedne neco jine, me to vic rozhodilo cyklus ten gynex clovek musi vyzkouset

janapetrvalska
17. srp 2018

loni mi pomohl nosifol po nem jsem 2x otehotnela jen ted mam ten cyklus na prd tak beru tu soju a zda ze dobry

zuzana_ha
autor
17. srp 2018

@janapetrvalska dekuji. Ja taky zkousela nosifol a je pravda, ze po nem jsem otehotnela. Zkusim i tu soju nebose vratim k nosifolu.

zuzana_ha
autor
17. srp 2018

@werumka zlata. Muzu teda poprosit o tip na ovulacni testy? Dekuji moc

jaaaninda
17. srp 2018

@zuzana_ha pokud chceš ovulaci vysledovat kvůli "naplánování" sexu,tak zkus jinou znacku testu, za mě testy Wondfo, mají v sobě víc barviva a ženským ukazují ovulaci,i když u jinych testů měly v době ovulace jen duchy. A testovat denně, zas ty cykly nemáš nijak extrémně dlouhé. Ale pravidelný sex co 2-3 dny to jistí. Jestli si chceš ověřit, že k ovulaci opravdu dochází, tak bych volila rovnou bazální teplotu a utrogestan nasadila určitě až po ovulaci.