Utrogestan - máte zkušenosti s užíváním?

saryn
10. pro 2012

Milé maminky, nebo snažilky, braly jste nebo berete utrogestan? Otěhotněli jste s ním, nebo snažíte se? Prosím o Vaše zkušenosti

eliky
30. led 2017

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat,zda jsem měli při užívání utrogestanu těh.chutě,blázním po hlíně 😳 Omývala jsem brambory a jak jsem ji zacítila jsem ho chtěla olízat 😀 Dnes jsem 10 dpo a tt negativni

risu
25. únor 2017

Ahoj holky.
Dnes 17DC, mela bych dle instrukci zacit brat Utrogestan, ale primo Dr. rikal, ze prave kvuli blokaci ovulace ho mam brat az od 17DC, ale ja mela dnes jeste nizkou teplotu (v druhe puli cyklu mivam 36,3-36,4). Mam ho vecer uz uzit, nebo pockat na zvyseni teploty?

kirass
25. únor 2017

Ahoj holky, dnes jsem 8. den po inseminaci a 7. den beru utrogestan. Jenže jsem to dnes ráno dostala. Teď nevím zda ho brát dál nebo vysadit. Neměla některá stejný problém? V pondělí zavolám na gyndu. Díky moc 🙂

ajronka
26. únor 2017

Ahoj holky, dnes mám 4. den zpoždění. Tři měsíce jsem brala Utrogestan na srovnání cyklu a měla jsem ho pravidelný 27.dní. Tento cyklus jsem si ho nevzala. Myslíte, že to zpoždění může být kvůli tomu? Na testu zatím nic, jsem ale unavená, bolí mě už několik dní v podbřišku a celkově mi není dobře, bolí záda, mám citlivé bradavky. A předem děkuji za případné povzbuzení, že to těhu být může 🙂.

nelliss
27. únor 2017

@andreaspapandreas měla bych zájem pisnu Vám sz

ywushka
2. bře 2017

@ajronka Ja jsem pri brani utrogestanu mela cyklus i 37 dni. Me to nikdy na upravu nepomohlo. Budu drzet pesti, aby to vyslo, ja uz cekam vic jak pul roku, ted pojedu uz treti cyklus s clostilbegidem a uz jsem z toho uplne unavena a vycerpana.... :(
Tak snad nekdo jiny ma stesti a vyjde mu to 🙂

ajronka
2. bře 2017

@ywushka no já ho po něm měla úplně ukázkový. A teď jsem měsíc vynechala a už týden mešká mrška 🙂. Kéž by se fakt zadařilo.. testy zatím bílé, ale příznaky jak z učebnice pro těhotné :D. Tak uvidíme. Tobě držím palce, ať to vyjde 🙂

risu
2. bře 2017

Mela jste nektera pocit svedeni pri zavadeni?

ywushka
3. bře 2017

@ajronka Utrogestan někdy umí vyvolat těhotenské příznaky. Měla jsem to u nej 2x
@risu ne

cikom
3. bře 2017

@risu já mám utrogestan od asi 16. tt a nikdy sem teda žádné svědění nepociťovala a podle mě to není dobře a řekla bych to lékaři.

ajronka
3. bře 2017

@ywushka tak já ho ted nebrala, tak to asi nebude Utrošem

ywushka
5. bře 2017

@ajronka a test je pořad negativní??? To už bych zasla na odběr HCG

risu
5. bře 2017

@ywushka
@cikom
Ani druhy den? Vetsinou me to svedi zvenku, rano, asi hodinu po polknuti ranni pilulky...

ywushka
6. bře 2017

@risu mrkni do přibalového letáku, ale myslím si, že to nemá s tímto žadnou souvislost.

ywushka
6. bře 2017

@risu
Utrogestan jsem brala uz i pred osmi lety po umelem oplodneni,a pomerne dlouhodobě, jedině co mi to dělalo, že jsem po něm spavějši a unavenější

mgrb
19. bře 2017

Dobrý den, měla bych dotaz. Utrogestan, zabral u někoho ? Snažím se o miminko a doktor mi předepsal tyhle prášky. 16-24 den 1-0-1 ani nevím jestli to mám dobrat celý. Předem děkuju za rady 🙂

miu_ka
21. bře 2017

Ahojky, s utrogestanem mam dobrou zkušenost. Měla jsem rizikové těhotenství, kdy jsem byla už hodně otevřená na začátku a s utrosem jsem dovolila do uplneho konce.

pavlin888
20. kvě 2017

@risu zdravim mela jsem ted ten samy problem,jak to u vas dopadlo?

risu
21. kvě 2017

@pavlin888 vicemene nijak... Rozesli jsme se a ted mi v lednicce strasi dve cela baleni.

kikisek0058
21. kvě 2017

Mám dotaz když ste braly utrogestan vycházel vás i falešný test ? Dnes sem si ho dělala a mam ho pozitivní ale nevím jestli by to nemohlo byt právě z toho léku 😔

kaaacaaatkooo
31. kvě 2017

Holky, je lepší užívat jej spodkem nebo vrškem? 😉 O "spodním" užívání čtu až teď na diskuzích, v CARu nic neříkali... Je mi to trošku proti srsti, radši bych teda baštila... Minulý cyklus jsem baštila.
Nebo jak daleko ho mám kdyžtak zasunout?

marryjanew
31. kvě 2017

@kikisek0058 z utrogestanu nemůžeš mít pozitivní test 🙂

hanyas
31. kvě 2017

@kaaacaaatkooo zavadeni je lepsi. Sice to potom chce intimku, jak vytika, ale je to ucinnejsi a bez vedlejsich ucinku. Zadne motami apod. Zaved ho tak daleko, jak to pujde 😉

biedronca
9. čer 2017

JSEM TADY POPRVÉ.
Mám cyklus pravidelný, menzes se dostaví vzdy jak má. Je dlouhý 8-9 dní. Snažíme se o mimi poslední 2 měsíce. HAK neužívám rok a půl. Užívám NOSIFOL - kys. listová.
Doktorka mi chce nasadit Utrogestan, protože vzdy cca více nez TÝDEN PŘED menzesem začnu spinit (hnedé) ,trvá to někdy 1-2 dny, a ted posledně i 5 dní. Myslím, si že to může být ovulační krvácení - vycházelo by to tak. OVU testy dělám.
Ten Utrogestan mi to celé rozhodí ne? Mám vše pravidelné, jen to špinění mě otravuje - je dost silné. Nebude ovulace nijak narušena?

marryjanew
9. čer 2017

@biedronca Ovulace nebude narušena pokud při ovulaci nebudeš utrogestan užívat. Utrogestan ovulaci zabraňuje. Jinak se předepisuje na špinění před MS. A pokud MS má přijít tak přijde, tomu utrogestan také nezabrání. zkus k tomu používat ovu testy případně měřit BT.

biedronca
9. čer 2017

@marryjanew tož kdyz zabranuje ovulaci, proč se predepsiuje snažilkám, a jak mam otěhotnet, kdyz nebudu vědět kdy mam OVULACI ? :D :D

marryjanew
9. čer 2017

@biedronca bere se jen pár dní (16 až 25 DC tuším, jakože po ovulaci) takže bych si radši hlídala jestli opravdu byla.

kaaacaaatkooo
9. čer 2017

@hanyas Jsem to nedala 😀 Užívám vnitřně... třeba další cyklus 🙂))) Díky 🙂

biedronca
9. čer 2017

@marryjanew Tak to ja ovu mívám později, někdy až 18 den klidně. No musím se doktroky na vše zeptat - hlavně at mi to naplanuje (ty léky) tak aby ta OVU fatk byla. Na ni já "spoléhaám".

biedronca
12. čer 2017

Tak dnes jsem si byla ro Utrogestan (1-0-1). Naplanovala mi doktorka začátek užívání na 16.6 a to jeste nebudu mít ani OVU. PRÝ to ničemu nevadí, cíleně jsem se na to ptala. Spoléham na OVU - dělám testy, tak snad ji mit budu ....