Utrogestan, kdy si udělat ovulační test?

annapans
21. črc 2015

AHOJ HOLKY,
rádi bysme s manželem pořídili sourozence, mám ale problémy s cyklem a tak mi doktorka předepsala Utrogestan ( v prvním těhotenství naprosto úspěšný - snažili jsme se rok a otěhotněla jsem snad při prvním požití tobolky Utrogestanu). Tentokrát mi přibalila i ovulační testy, což je pro mne úplná novinka. Cyklus mám teď zhruba 32-37dní, utrogestan mi ho má spravit ale vím já nakolik? Kdy si tedy nejlépe udělat ovutest? Nemám předchozí zkušenost, otěhotněla jsem hned, takže jsem menstruaci po utrogestanu vlastně nikdy neměla. Prosím o radu, na kolik dní se vám cyklus po Utrogestanu upravil?

lzii
21. črc 2015

@annapans Ahoj mě ho utrogestan srovnal na 29 dní ze 40 !! 🙂 Což je bomba, sice se stale snazime jelikoz se pul roku nedari ... ale co se tyce ovulace mivam ji tak 16 DC , někdy i 18DC . U tebe bych zkoušela merit na testech už treba od 14 DC ...
Jinak ovulační testy jsou bomba vec, kdyz BT nemeris teplomerem , nebo nesledujes hlen .Jen se to trosku prodrazi protoze já osobne merim treba 5 dni (14-18 DC ) abych vedela. Držím palce až jsou tam brzo
//

werumka
21. črc 2015

@annapans Utrogestan je potřeba brát až po ovulaci - kdybys ho brala před ní, tak k ovulaci nedojde.
Vzhledem k délce cyklu bych testovala od 15. dne dál. Dle mého názoru u Tebe cyklus není potřeba nijak "spravovat" - je potřeba vysledovat ovulaci a pak to, aby fáze po ovulaci byla dostatečně dlouhá, aby se stihlo vajíčko uhnízdit. Čemuž napomůže ten Utrogestan. Ovulace u Tebe zřejmě bude probíhat mezi 18. - 23. dnem cyklu.