Utrogestan - máte zkušenosti s užíváním?

saryn
10. pro 2012

Milé maminky, nebo snažilky, braly jste nebo berete utrogestan? Otěhotněli jste s ním, nebo snažíte se? Prosím o Vaše zkušenosti

lorakv
19. srp 2017

@marrrtinna moc dekuji za rady. Je nutne dodrzivat stejny cas nebo to nechat proste pred spanim? A myslis ze nevadi davka 2 vecer? Nez jeden rano a vecer? Dr. Rikal, ze ani nevadi stridani uzivani.

marrrtinna
19. srp 2017

@lorakv Stejny cas byt nemusi ale jestly se muzou brat dva jen vecer to nevim ja brala mylim jen jednu tbl na noc

p4vl4
20. srp 2017

Ahoj, dotaz, brala jsem minulý měsíc Utrogestan, teď jsem asi týden po MS - a při sexu jsem cítit jinak. Já vlastně ani nevím, jestli je to vyloženě "zápach", jen prostě je něco cítit. Může to být tím Utrogestanem, měl jste někdo něco podobného? Zavádím 1-0-1 17-25 DC na srovnání cyklu, zatím první měsíc. Žádné gynekologické problémy tohoto rázu jsem nikdy neměla, ani teď mi kromě této změny nic není, výtok, svědění, nic. Asi s tím stejně půjdu na gyndu, ale zajímalo by mě zkrátka, jestli se vám to taky nestalo.

lenysek1988
20. srp 2017

@lorakv Moje Dr. mi předepsala 2 tabletky na noc. Beru než si jdu lehnout.

biedronca
23. srp 2017

Holky kdyz uzívám utrogestan, a v tom období mam dostat ms, tak ji nedostanu, ale až doberu ten utrogestan ze? Pak se az spustí....

volfici
23. srp 2017

@biedronca mělo by to tak být. Ale výjimečně může MS dorazit i přes Utrogestan

lenysek1988
23. srp 2017

@biedronca Ano a pokud nedorazí tak je miminko na cestě.

biedronca
23. srp 2017

@volfici
@lenysek1988
Ja jen ze me boli podbrisek,bedra dole aasi pravy vajecnik a je to přesně jakobych melA zitra,což bych jinak mela,menzes dostat.Tak asi telo ms chce,vydavA známé signály ale Utrogestan mu v tom brání.jsem 8DPO.zatim TT negativní,aleasi to je zbytečné brzo..

lenysek1988
23. srp 2017

@biedronca Měla jsem to tak minulý týden,jako by chtěla dojít,ale nedošla. Prášky jsem dobrala v sobotu. Podle mudr. jsem s manželem měla využít pět plodných dní a dnes 14 dní po mám dvě čárky.

p4vl4
12. zář 2017

Holky, tak já nevím. Utrogestan jsem brala druhý měsíc 17 - 25 DC. Minule mi MS přišla asi po 4 dnech po dobrání, teď je to už přes týden a nic. V době očekávané MS jsem měla asi 3 dny špinění, někdy i silnější, ale MS to fakt nebyla, protože prsa mě začala týden předtím bolet a stále je mám abnormálně citlivá. Jsem 33DC, což je tak můj průměr na MS bez prášků, ale test negativní. Už jsem z toho otrávená. Prsa mám jako balvany a nic z toho, leda se při každé cestě na záchod sleduju. 🙄

tynka75
12. zář 2017

@p4vl4 mě po utrogestranu taky bolí prsa a mám je citlivé....je možná způsobeno tím, nebo si těhu 🙂 Mě bylo řečeno že se ms může dostavit po dobrání utrogestanu i 10 den....takže uvidíš 🙂

p4vl4
12. zář 2017

@tynka75 Jo, já se znova otestuju pozítří, pokud náhodou MS nedorazí. Ale to zpoždění mě štve, mám ty prášky celkem jen na 3 měsíce na srovnání cyklu nehledě na snahu o otěhotnění, takže mi evidentně nezabírají, jak by měly, když i s nima mi to litá jednou tak, podruhý jinak. (Začala jsem je brát kvůli prodlužujícímu se špinění ve 2. polovině cyklu a různé délce cyklů.)

p4vl4
12. zář 2017

@tynka75 Jinak mě ty prsa bolí před MS vždycky, ale ne takhle moc, a po ní hned přestanou. Takže 100% vím, že to silnější špinění MS nebyla a něco se ještě chystá...

tynka75
13. zář 2017

@p4vl4 já to mám taky na prodloužení cyklu, prt se mimčo nemělo čas zahnízdit při krátkém, ale beru to taky od června a zatím se nezadařilo, ale teď víme, že je to ze strany partnera, takže řešíme jeho a já jedu jak mi doporučili, tak snad se nám to brzy oběma povede....

ircza007
13. zář 2017

Ahoj holky, snad nevadí, když se vmísím...V neděli jsem nepatrně špinila, v pondělí jsem tedy hned jela k doktorce,vyšetřila mě a mimčo v pohodě, jsem teprve 8+4. Možná je v děloze i malinký hematom, cca 0,5cm. Paní doktorka mi řekla, že pokud nebudu zvedat těžké věci a trochu zvolním, mělo by to být v pořádku. Dostala jsem utrogestan 1-0-1 a ascorutin 1-0-1. Na kontrolu jdu až v pondělí a do té doby se asi zblázním ☹ Občas, když se utírám na wc, trochu zašpiním. Na kalhotkách nic, pouze po utření...doktorka mě sice upozorňovala, že se to může stát, ale já jsem nesvá. Zažily jste to některá?

luciebx
13. zář 2017

@ircza007 spineni behem prvniho trimestu je uplne normalni. Nee kazda sice spini nebo krvaci ale stava se to casto. Hlavne v klidu moc se nenamahej a uzivej utrogestan a ascorutin.

ircza007
13. zář 2017

@luciebx Děkuji, jsem teď už trochu víc v klidu, než v neděli, to jsem brečela a hrozně se bála...Teď si řikám, že léky mi dali, pracuji z domova a že nic víc udělat stejně nemůžou, buď to dopadne, nebo ne...I když každý večer promlouvám k mému "pulci" a věřím, že to dobře dopadne 🙂

luciebx
13. zář 2017

@ircza007 hele presne.. beres to dobre.. kdyz se ma neco stat tak at se to radsi pose*e takhle na zacatku nez nekdy ke konci. To je pak horsi.
Psychicka pohoda dela hodne.. relaxuj. hodne odpocivej.. hlavne fakt kliiidek a zadny namahani.

besi114
15. zář 2017

@lorakv ahojky mám přímo od dr. předepsanou 2 tabletky večer. Takže určitě muzes 🙂

lorakv
15. zář 2017

@besi114
@lenysek1988

Holky, davate vaginalne?

besi114
15. zář 2017

Taky jsem se rozhodovala ale nakonec jsem zkusila polykat a žádné nežádoucí účinky se nedostavily.

lenysek1988
15. zář 2017

@lorakv Polykám a už mi to leze krkem 😀 ale ještě asi měsíc konec.

lorakv
18. zář 2017

@lenysek1988
@besi114
Ja prave nekde cetla, ze vag.to ma lepsie ucinky. Ale polykani je teda rozhodne praktičtější. Stejne je mi divne, ze je fuk jestil to brat 1-0-1 nebo 0-0-2. Je to boj, co? Ale co vsechno by jsme neudelali pri ceste k vysnenemu cilu 😁😍

jezz1e
18. zář 2017

Dávám vaginálně( 2-2-2, po ET). Teď o víkendu jsem si vzala v poledne dávku orálně a za pár minut jsem se začala motat a nakonec jsem s sebou flákla na zem. Loni jsem to celkem nahodile střídala a žádný problém nebyl.

tinaprofi
18. zář 2017

při obou těhotenstvích jsem je jedla, pohoda 🙂)))

ircza007
18. zář 2017

Já se snažím co nejvíc zavádět, ale pokud třeba někam spěchám a nemůžu aspoň ještě 20 minut ležet, tak to polknu. Naštěstí bez žádných nežádoucích účinků a to jsem dneska musela vzít i na lačno, protože jsem šla na odběry.

volfici
18. zář 2017

já teda jedině vaginálně 2-2-2 a upřímně ani neřeším, jestli po zavedení ležím nebo ne 😉

biedronca
19. zář 2017

HOlk,y ja to ho normálně dlabu. Jeden ráno a jeden večer. Zadné nezadoucí učinky nic, normálně jako bych nic nebrala. Beru po ovulaci 9 dní ... pak se "bohužel!!!" dostaví MS .
Cyklus pravidelný 28 dní. Jen mam velmi silné špinění po ovulaci a tyden v kuse do navazující MS než dojde. TAk proto ten utrouš mi předepsala..

lenysek1988
19. zář 2017

@lorakv Doktorka řekla ať beru podle mě vyhovující metodou. Začla jsem skrz oddálení cyklu. Teď to beru dál, protože miminka potřebují lepší start do života. A taky aby se udržela, když mám ten nápor na tělo. Uvidim jak dlouho ještě,ale říkala něco o 11tt-12tt.

biedronca
20. zář 2017

HOLKY RYCHLÝ SOS DOTAZ !!

Uzívám utrouíš 2 měsíc - protože týden před ms hodně spiním, až hnedé a klidně i týden. Pak dojde ms.
s Gyn jsme se domluvili,že ho nasadím po OVU tento měsíc. zapsala mi do kalendáře že od 14.9 ho mam užívat. Ovu byla až později až 17-18.9. Mam to začít užívat až ted??? Má to jeste smysl? - Kdyby ano, zase se mi prodlouží o dost cyklus. Mam ho ted krásně na 28 dní, a prodloužil by se mi o 5 dní minimálně...

Zítra zavolám na gyndu. Co ted?