Vitamíny při snažení o miminko

terezka1706
6. říj 2018

Holky prosím, jaké vitamíny jste braly při plánování (snažení) miminka? Děkuji

tercasv
6. říj 2018

Femibion 1 🙂 Měsíc a půl před vysazením HA, povedlo se hned na první pokus, ale zda k tomu pomohly vitamíny, nevím 🙂 Někdo říká, že je dražší. U nás v krajském městě v jedné lékárně 399 Kč, v druhé 289 Kč, stačí se poptat 🙂

lula86
6. říj 2018

@terezka1706 Ahojky, já jsem (ve snažení) a beru listovku, zinek, hořčík a jinak se snažím jíst denně nějaké ovoce a zeleninu. Jinak se snažím mít pestrý jídelníček, protože jsem milovnice kávy (ubrala jsem pití na jeden hrnek kávy denně), pro podporu prokrvení sliznice piju čaj kontryhel (po menstruaci až do ovu, mám za sebou první měsíc pití), jinak piji heřmánkový čaj, který taky není na škodu a celkově si hlídám pitný režim. Občas si dopřeji sklenku vína, omezila jsem sladké. Jak zmiňuje @tercasv tady na MK Femibion 1 hodně doporučují... moje kamarádka mi doporučovala GS MimiStar Forte (které užívala ona v začátcích snažení.

tercasv
6. říj 2018

@lula86 Femibion mi doporučil hlavně gynekolog 🙂 HA jsem brala 9 let, tak jsem ani nedoufala v to, že se nám to hned povede a byla jsem psychicky v pohodě a nemyslela na to 🙂 Jasně, prvních pár sexů bylo pocitově jiných, že už nejsem chráněná a může se to stát, ale vůbec jsem to nehrotila. A hle, ono se to otěhotnění hned povedlo. Za mě je důležitá i psychika 🙂

loole
6. říj 2018

Brala jsem skoro rok před a budu brát až do konce těhotenství Femibion. Je dražší než obyč listovka, ale tady je naštěpená. V prvním těhotenství jsem brala tu obyčejnou a v průběhu mi zjistili mutaci krve, díky které jí tělo neumí samo zpracovat. Tak letos už na jistotu 🙂 Když se najde v akci, není to taková pálka.

lula86
6. říj 2018

@tercasv já jsem v pohodě. Necháváme s přítelem tomu volný průběh. Brala jsem HA jen 4 měsíce a předtím pauza 5 let. Beru léky na sníženou funkci štítný žlázy, ale mám to v normě a jsem pod dohledem doktora. A souhlasím psychika je důležitá hodně. Já jsem se chtěla vyčistit z HA a celkově si trochu dát víc záležet na jídelníčku.

tercasv
6. říj 2018

@lula86 🙂 Já taky beru prášky na žlázu 🙂

nikinu
19. říj 2018

Mě můj Dr doporučil nosifol

katkatomaskova
19. říj 2018

Ano, Nosifol Duo, takové rozpustné sáčky 🙂 Jsou dražší (cca 600,- za 30 sáčků) ale mě určitě dopomohly 🙂

nikinu
20. říj 2018

@katkatomaskova já sem si ho právě koupila v praskach vyjde to levneji

katkatomaskova
22. říj 2018

@nikinu Tak to nevím, že nabízí tabletkovou formu... Lékař v CAR mi doporučil vyloženě tyhle sáčky, možná mají něco navíc, nevím.. 🙂