Vítězství nad neplodností - povzbuzení pro nás snažilky

mirabela
31. kvě 2011

Ahoj holky,
napadlo mě založit jednu totálně optimistickou diskusi v sekci Neplodnost 🙂 😉 🙂 Někdy už si zoufám a až ani nedoufám, že se nám to miminko nakonec povede. Vím, že nejsem sama a že je nás tu fůra. Zároveň je tu určitě fůra maminek nebo těhulek, které byly v naší situaci před rokem, dvěma, třemi, měly také plno potíží a nakonec jim to vyšlo a už se těší ze svého drobečka (či drobečků 🙂. Povzbudilo by mě (a určitě i ostatní snažilky), kdybychom věděly o takových případech.
Můžete se nám pochlubit, jak dlouho jste čekali, jaká byla případně diagńóza, co jste všechno podstoupili a jaký to mělo dobrý konec?
Příklady táhnou a hned se nám všem bude lépe čekat a doufat. 🙂 😉 🙂
Díky všem za dobré konce! 😵 😵 😵
(Pokud tady takové téma už je, tak se omlouvám, nic podobného jsem tu nenašla.)

denousek
1. čer 2011

@dlabinecka ne jedno ale tak nemuze hned po pul roce snazeni kazdej par posilat do caru... rekl ze az po rocea pul ... ale ted mam jeden vejcovod tak bych potrebovala pomoct a podporit a hlavne slyset ze je vse ok a ze je to jen o prirode..myslim ze neco ok nebude jinak uz by to bylo 🙄 nas prvni trval 4 mesice... 😉

dlabinecka
1. čer 2011

@denousek To nemá vliv, jak dlouho to trvalo před tím.- Moje segra je těhotná po páté -o tři miminka přišla. Vždycky otěhotněla nepozději druhý měsíc, ted jí to trvalo 10měsíců . Ale hormonální profil a spermiogram přeci nemusí dělat CAR, ne?

dagina
1. čer 2011

Ahojky, i já mám jen dobré zprávičky, ikdyž byly doby, kdy jsme byli s manžou hodně na dně. Snažili jsme se tři roky, absolvování různých vyšetření, léčby, laparka, několik IUI. Když nedopadlo první IVF, vzalo mě to všechnu naději, chuť k dalším pokusům. Nicméně jsme šli dál, a z našeho IVFkového miminka je teď velká slečna, které se v prosinci narodila sestřička počata přirozenou cestou 🙂.
Holky, všem vám přeji hodně sil, pevné nervy a hlavně štěstíííííííííííí!!!!!!!!!!!!!!

gammaray
1. čer 2011

@mirabela. zdravím...i já se ti "pochlubím" ,ikdyž si myslím,že to není nic ke chlubení se svou dosti strastiplnou cestou k mimču.do caru jsem začala chodit v roce 97 a navštěvovala ho 10 let.opravdu 10 hnusných let !! vůbec nechápu,jak jsem to mohla vydržet 😉 .mám za sebou celkem 14 neúspěšných transferů 😨 .ani si asi nedovedeš představit,s jakou nechutí jsem šla do toho patnáctého pokusu....a ejhle,ten mi vyšel a hned dvojitě.myslím,že jsem jasná známka toho,že jednou se to povést prostě musí ! podotýkám,že nám neustále tvrdili,že jsme zdraví....až mně pak po letech páni doktoři poslali na imunologii do prahy.tam zjistili,že má imuno je úplně na h....,nasadili léky na snížení,pak ještě nějaká kontrola -dobrý výsledek a hurá do dalšího pokusu. jak se říká...nepřála bych toto zažít ani své největší nepřítelkyni. 😕 taže hlavu vzhůru,jednou se povede a všem,holky....

luca77
1. čer 2011

@mirabela Ahoj,určitě je to užitečná diskuze pro nás snažilky 😉 .My se snažíme 2,5 roku,loni IUI - neúspěšné,pak jsme to nechali na přírodě a letos změna CARu,..v červenci/srpnu půjdeme na naše 1.IVF.V únoru jsem byla na laparoskopii(měla jsem cystu a také nepravidelný cyklus,který mi musejí vyvolávat Agolutinem),dr.v CARu chtěla aby mi udělali i oškrabání vaječníků,že se mi tam dělá taková jakoby skořábka,ale to mi při laparce neudělali 😒 ,zřejmě si doktor co mi to dělal myslel,že to takhle bude stačit a to mi to dělal můj oš.gynekolog,tudíž mi také nepraskají vajíčka a z toho se pak udělá cysta,tak mi to vysvětlila dr.v CARu.A to prý bude zřejmě celý náš problém! Jinak s MS mám problém pořád,zrovna včera jsem v CARu dostala vyvolávačku a opět tam mám zase cystu! Hormony mám v pořádku,spermiogram je v normě a dnes přišly výsledky z imunologie,kde píšou u mě,že buněčná imunita mírně pozitivní,důsledný kondomový styk a měla bych brát Prednison a kontrola za 2měsíce,..přítel: autoprotilátky IgA na spermiích zvýšeny,doporučují dočasnou kondom.ochranu,takže to asi v pořádku není,tak se musím objednat do CARu,aby mi k tomu řekli více. 😒 Nemáme za sebou téměř nic a mě tohle vůbec nebaví,..takže tyto příspěvky bych řekla,že jsou super.Tak jen tak dál maminy 😉

samanta001
2. čer 2011

@denousek to, že se říká o dr. jak je super ještě nemusí znamenat, že to tak je. Znám to od ségry a kamarádky obě chodily k nejlepšímu dr. jak se říkalo. Ale ani u jedné neposlal manžela na spermiogram a cpal je hormonama, což asi není nejlepší řešení. Přijde mi, že né každý gyn. má pozitivní názory na CAR, což nechápu. Ségra doktora vyměnila a najednou to šlo a za měsíc má termín 🙂 Kamarádka je stále ve stavu snažení, ale na spermio šly bez doporučení lékaře stojí to asi 900 kč, pokud máš doporučení je to zdarma. Pokud vás váš doktor pošle při příští návštěvě do háje tak bych asi vyměnila lékaře.

denousek
2. čer 2011

@samanta001 jj maš pravdu zkusim se s nim už domlvit jinak mě ta důležitá psychka nenecha klidnou potřebuju jen vědět že jsme zdravý... 😉

michaela28
2. čer 2011

Zdravím všechny,

musím opravdu přiznat, že toto téma je opravdu výborné a plné optimismu a naděje 🙂 .
Jsme také ve stádiu snažení. V prosinci IVF, v únoru KET pak ale sprcha a nález na čípku a následná konizace.
V létě nás čeká další KET máme ještě 5 mrazáčků tak doufám, že tam na nás počkají a zvládnou rozmražení.

Holky, všem moc moc držím palce 🙂 .

mirabela
autor
2. čer 2011

@gammaray @dagina
Dobré poledne, díky všem za povzbudivá slova pro nás snažilky. 🙂 🙂 🙂 Vypadá to, že nejdůležitější je neklesat na duchu, vydržet, bojovat ze všech sil, i když to trvá dlouho. Máme velkou výhodu, že se můžeme podpořit navzájem. Šup sem s dalšími dobrými konci.

gammaray
2. čer 2011

@mirabela moc dobře si to napsala....nejdůležitější je vydržet a bojovat ze všech sil !! moc přeji tobě i ostatním holkám at nečekáte tak dlouho na ten dobrý konec.a jaké vyšetření už máš za sebou ? všem,hezký den...

gambrinuska
2. čer 2011

@mirabela děkuju za založení tohoto tématu, opravdu potřebujem naděšji a víru v zázrak, moc děkuju i všem za příběhy 😵 😔

mirabela
autor
2. čer 2011

@gammaray Koukni ke mě do alba, to by bylo na dlouho 😉 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mirabela/alb...

Dělám, co se dá a jsem ochotná vyzkoušet všechno, co by mohlo pomoci, aby se embryjka při IVF konečně chytla. Teď aktivně léčíme endometriózu. Při neléčené je prý kvalita embryí horší nebo se prostě neuhnízdí. (Už mi při transferech zavedli neúspěšně 7 pěkných embryjek a do dalšího pokusu nepůjdu, dokud pro to neudělám něco navíc...)
Moc Ti gratuluji k Vašim dvojčátkům!

zuzanaa.
2. čer 2011

Tak taky především všem přeji hodně sil a pevných nervů!!!!!!!!
Asi nejsem sice nejdelší čekatelkou (jak jsem zde pročítala) Ale dva roky, které jsme čekali my, se mi tehdy zdalo jako nekonečný příběh. Nejhorší byla bolest, bolest psychická na srdci. Jako na houpačce, byly dny, kdy nám to bylo jedno a na večírku se pořádně rozšoupli. Pak jsme ráno vystřízlivěli a další dny byly akorát plné depresí a nedejbože, když jsem někde zahlídla bříško či kočárek. Však to asi znáte...................což je mi líto, protože toto bych nepřála prožívat nikomu.
Manžel byl v pořádku, já jsem bojovala s cykly (spíše necykly) bez ovulace trvající třeba i 70dní. Naštěstí se to podařilo spontánně po dvou letech s prdelí propíchanou jako cedník od různých hormonů.
Teď máme 15měsíčního Danielka. I když občas zazlobí, připomínám si, co by jiné za toho špunta daly!
A co čert nechtěl, sotva jsme se radovali ze synáčka na testu jsme nečekaně objevila znovu dvě čárky, v srpnu budeme čtyři. Takže psychika je opravdu největší svině!!!!!!
Jinak pokud mohu doporučit............asi každý zkouší v rámci početí vše možné. Nejsem zastánce homeopatik a různých divných praktik léčitelů. Ale zaručeně mi pomohl lékař čínské medicíny. Kdyby někdo chtěl bližší info, ráda opravdu doporučím.
Takže opravdu všem přeji pevné nervy a hlavně s partnerem (protože ani pro něho to není jednoduché, chlapi si rádi hrají na hrdiny, ale přitom.................) se pořád podporujte a doplňujte!!!!!!!! Musíte si být oporou!!!!!!

petra273
2. čer 2011

@zuzanaa. prosím mohla bych nějaké info o té čínské medicíně nebo kontakt? díky

pet.s
2. čer 2011

I já přispěji a povzbudím svým příběhem. Vše začalo někdy kolem mého 18 roku(1988).Moooc jsme chtěli miminko a nic. Po svatbě 1990 jsme to začali řešit. Brala jsem proveru a kynula a kynula a kynula a nic. pak jsem přestala menstruovat. Každý měsíc jsme doufala, že se zadařilo a podstoupila HCG testy z krve a nic. V roce 1993 se nám dr zmínil o umělém opoldnění, které v naší replubice dělá jediný dr. Měli jsme se rozhodnout mezi umělkem a adopcí. Umělko mi přišlo jako moc velký experiment. Takže jsme si v lednu 1995 přivezli překrásnou 10 měsíční holčičku, byli jsme nejšťastnější rodina. V roce 1997 k nám narychlo přibyl 3 měsíčí černoušek a už jsme byli 4.Všichni říkali, uklidní se ti psychika a otěhotníš. Uklidnila a nic. Zhubneš a otěhotníš. Zhubla jsme 40 kg a nic. Změníš chlapa a otěhotníš. Změnila a nic 😝. Už jsem přestala doufat a chtít a vůbec na to myslet. Děti jsem měla, ale stejně. Jednou jsem se doma zmínila, že jediné, co mě asi bude v životě žrát je, že jsem se nepokusila mít svoje biologické dítě. Asi byl můj muž blázen a nebo mě tak strašně miloval, protože ve svých 60 a mých 35 letech pravil . "Pokud si uvědomuješ, ža na to dítě budeš většinu života sama, tak já do toho umělka s tebou klidně půjdu". No a začalo to. Návštěvy caru, pokusy, naděje a slzy. Naděje a čekání. Čekání a slzy. Asi při 5 pokusu, 6 měsíců před limitem 40 let, jsme studovali těhutest a zdál se nám tam duch. Druhý den už se nezdál,ale byla ta taková slabá čárka. Z HCG 36,5. Vzhledem k tomu, že jsem byla 8 den po oplodnění to vypadalo slibně.Vezmu to rychle. pak následovalo srdíčko. Byla jsem jak ve snu. Celá rodina to prožívala se mnou. Štěstí, ze mě ukapávalo. Prý mi to moc slušelo. Těšila jsem se na každý Uz kdy uvidím jak náš sysn(tušila jsem to od začátku) čile kope nožičkama a mrská packama. Ve 13 tt jsme jeli na podrobný UZ. To co následovalo potom mě spolehlivě rozbrečí ještě dnes. Věta "vada neslučitelná se životem" mi zní stále v uších. pak už jen slzy a apatie. Probrečená noc na Bulovce, pláč a prosby Pána Boha na sále.A pak už jenprázdno, slzy a slzy a zoufalství. Pocit, že to nikdy nepřejde. Beznaděj. jenže opět tu byl můj muž. Podržel mě a dával naději a sílu jít dál. O 4 měsíce později jsem už opět studovala // na testu. Tentokrát jsem byla skeptičtější. Věděla jsem , že pokud i tohle mimi nebude v pořádku, tak už dál nejdu.Nechtěla jsem pro svoji sobeckost plodit ubožáčky, kteří neměli šanci žít, tak museli být utraceni. Vedla jsem s naší beruškou(opět jsem od začátku veděla, že je to holka) hovory, omlouvala jsem se ji a hladila ji. Prosila všecny a všechno. před každými testy jsem nespala. No opět to zkrátím, těhu nebylo úplně Ok, ke konci už to vypadalo docela dramaticky, ale přesto všechno se měsíc před mými 41 narozeninami v magické datum 21.9.2010 v 19.21 s registarčním číslem 291 se nám narodila naše nejkrásnější, nejmilovanější, naše Neeeeeeeeeeeeeej holčička Terezka. Stejně jako Belllka prožívám už 8 měsíc euforii zvanou mateřství. Tisknu k sobě svoji Terinku a říkám si "Je to možné? Mně se splnil sen. Po 22 letech držím v náručí SVOJE dítě!" Nechci,aby to znělo, že ty velké děti nemám ráda nebo je miluji méně. To ne. mateřksá láska je úplně stejná jako ta adoptivní mateřská. Ale Terezka je splnění mého celoživotního snu.Pokud jste zvědavé a chcete podrobnosti a fotky, koukněte do mého alba.
Takže děvčátka, neklesejte na mysli. Je to boj. Dlouhý a těžký. Plný čekání, trápení a slz. Naděj střídá beznaděj.Ale faaaaaaaaaaaakt to stojí za to. 😀

luca77
2. čer 2011

@mirabela Ahoj,s dovolením jsem vlezla k tobě do alba a přečetla vaše snaženíčko,..no,už toho máte za sebou dost,ale neboj,na každou z nás,které se snažíme, dojde 😉

zuzanaa.
2. čer 2011

@petra273 Jak už jsem teda zmiňovala, jsem velmi skeptická k léčitelsvtí apod. Zvlášť když pracuji jako zdr.sestra 🙂 Takže tak nějak konzervativní léčba mi je nejbližší, ale když už člověk je tak zoufalý a pro dítě udělá cokoli, tak proč nezkusit.............
Já jsem dostala od našeho lékaře (který se xlet léčil se zády) doporučení na MUDr. Mačka, který praktikuje čínskou medicínu. Jsem z Ostravska, takže i já jsem si musela udělat malou zajížďku do Otrokovic, ale opravdu jsem přesvědčená o tom, že mi pomohl.
Byla jsem z jeho prního sezení, které trvalo cca 15min, docela na větvi a jela domů s velmi smíšenými pocity. Nejprve se docela vyptával, ani né tak na konkrétní potíže, které mi třeba už zjistili, ale třeba na to, kde pracuji. Jestli mám dobrý vztah s manželem a rodiči. Jak moc se třeba potím, jak často mám sny apod. 🙂 No trochu jsem nechápala. Pak chtěl vypláznout jazyk, z toho prý pozná vše 🙂 opět jsem nechápala, pak mi prohmatal celé chodidlo, což mi později došlo, že byla jakási forma akupresúry. A divně zkroutil ruku. Vysvětlil mi, že mám příliš suché sliznice v těle, nejen děložní, ale třeba i žaludek, střeva apod. Takže mi zakázal veškeré koření a co nejméně soli. Dal jakési dvoje tobolky plné přírodních extraktů. Vyplázla jsem 2500kč!!!!!!! A jela domů. No manželovi jsem tu cifru do dneška radši neřekla.
Jenže světe div se!!!!!!! Po dvou měsících se mi natolik upravil cyklus, včetně ovulace!!!!!!!!! Že jsem do 4 měsíců otěhotněla spontanně. Jelikož jsem byla objednaná ještě po dvou měsících od první návštěvy, ke druhé konzultaci. Tak sám byl velmi spokojen, dostala jsem tam tentokrát jakýsi čajový odvar zase s jiným složením. No a po třetí jsem už tam nejela, jen mu psala děkovný mail.
Ještě jeden příklad. Byla jsem tam s kamarádkou (taktéž skeptickou zdravotní sestřičkou), která řešila také problém. Otěhotněla vždy do půl roku spontanně, ale vždy během prvních 12týdnů potratila. Celkem 4x. Byla taky psychicky naprosto nadně. Teď má 10měsíční zdravou Agátku! Otěhotněla po jeho "léčbě" opět do půl roku. Pak dostala nějaké bylinky na udržení těhotenství. Celé těhu prožila pohodově bez jediné komplikace!!!!!!
Samozřejmě nikomu bych nic nevnucovala, ani nikoho nepřesvědčovala. Je to každého opravdu věc, čemu věří a co zkusí. Myslím si ale, že peníze se vyhazují během života za horší věci, tak proč to třeba nezkusit.
A zcela upřímě jsem byla přesvědčená o tom, že kdyby nešlo druhé těhu, jedu tam znovu.
http://oberon-medicina.cz/?lang=cz&page=vybrane...

luca77
2. čer 2011

@pet.s Ahoj,neskutečný příběh,..a Terezka je moc hezké miminko 😉 ,..jo hold musíme být vytrvalí.

zuzanaa.
2. čer 2011

@pet.s Ukápla mi slza!!!!!! A ne jedna!!!!! Více takových šťastných a silných žen!!!!

bejdosky
2. čer 2011

Tak jsem po dlouhe době zavítala na koníka a chtěla pozdravit Mirabelu 😵 Ale když už tu jsem, tak vás všechny snad taky povzbudím.

O miminko jsme se snažili přesně 5 let a 11 měsíců. Už poslední rok na škole mi doktor řekl, že díky špatnému zdr.stavu mojí štítné žlázy může být v budoucnu probém s otěhotněním, respektive s donošením miminka. Dost mě to vystrašilo a tak jsem už tehdá s budoucím manželem nečekala a vysadila po 9 letech antikoncepci. Ale neřešili jsme to... Žádný psychycký tlaky se nekonaly - chtěla jsem dostudovat a pak najít práci a zajistit trochu budoucnost... Ale červík začal hlodat asi po 3 letech... Doktor jen prohlásil, že jsem ok a nedělám si starost... Jenže to už nešlo... Nebudu vůbec popisovat kolik negativních testů jsem vyhodila, kolikrát jsem doufala... Nakonec jsem neuspěla u svého gynekologa se žádostí o vystavení žádanky na spermio, což mě fakt vytočilo a našla si obratem lékařku jinou, i když jsem za ní jezdila 150km... Ale specializovala se na můj problém, tak nebylo co řešit... Okamžitě mi vypsala neschopenku, můj organismus byl totálně k.o. - kvůli dítěti jsem ten rok zhubla téměř 20kg, což se podepsalo negativně na štítnici i ovulaci, i když to celé bylo pod lékařským dohledem. Nasadila Clostík, manžela poslala na spermio. Když jsem se "stabilizovala", tak mi udělala laparoskopii, kde objevili problém - neprůchodné vejcovody - jeden mi odebrali, drůhý zprůchodnili, i když to nebylo slavné, hlavně vedl k vaječníku, který bez min. stimulace stávkoval. Ale já byla ta nejšťastnější... Bezmoc jsem vybulela ještě v nemocnici a hned po návratu domů zavolala do CARu a objednala se na konzultaci... Na druhý pokus IVF (s ICSI kvůli stavu mých vajíček) se nám zadařilo a já našla //... Nebudu popisovat těhotenství, celé bylo "ošklivé" - ale né kvůli bříšku, zvracení, krvácení, nervy, a další zdravotní problémy a nakonec měsíční pobyt v nemocnici za to všechno stály a já porodila krásné holčičky v 37+2 🙂

gammaray
3. čer 2011

@mirabela zdravím.tak jsem tedka dočetla to tvé album,mmj. moc hezky napsané....jo jo ,už toho máš taky dost za sebou,holka ! promin mi ten výraz,ale ta endometrioza,to musí být taky pěkná svině,co... 😕no, hlavně,že se s ní dá něco dělat.tak at to léčení moc dlouho netrvá,je to ok a ty můžeš do dolšího ivf s kvalitními embryjky a dobře připravenou a vysokou děl.sliznicí...drží palec.

bruni
3. čer 2011

@mirabela ahoj to byl nejlepší nápada co jsi mohla mít založit tuto diskuzi, hrozně mi to dodává sílu a motivaci jít dál. Díky ti moc. 😉

petra273
3. čer 2011

@zuzanaa. to je úžasné. Já na tyhle věci věřím, můj ex se v něčem podobném taky pohyboval, tak jsem trochu přičuchla 🙂 Určitě, když je člověk zoufalý, tak udělá cokoliv. Já to ještě chvilku nechám na přírodě a pokud to nepůjde, tak si tam určo uděláme výlet 😀

zuzanaa.
3. čer 2011

@petra273 tak to jsem ráda, že někdo není skeptický, jako já zpočátku 🙂Však to určitě není jediný lékař, který se čínské medicíně věnuje, třeba se v okoli najde někdo jiný. Na netu budou třeba i reference "pacientů" Tak hlavně aby to dobře a brzo dopadlo, moc držím pěsti.

petra273
3. čer 2011

@zuzanaa. já jsem tak nějak v klidu, manžel to dost řeší - každý měsíc bere jako osobní porážku, uklidňovat musím já jeho 😀 Mám od kartářky slíbenou brzkou holčičku, tak uvidíme 😉

dcvera
4. čer 2011

Ahoj
Chtěla bych všechny snažilky alespoň natěšit.S manželem jsme se o miminko snažili 3 roky.Můj gynekolog mi nasadil prášky na podporu ovulace,ale bylo to k ničemu.Objednala jsem se do teplického Pronatalu,kde mi hned ultrazvukem zjistili neprůchodné vejcovody.Manžel spermiogram dobrý.Šla jsem do nemocnice na laparoskopii a vzali mi je oba.Pak mi doktor sdělil,že přirozenou cestou je šance 0,00%.Podařilo se na 2.IVF+ICSI.Zaváděli mi jedno embryo(při druhém odběru jsem měla jen dvě a to druhé bylo špatné),mrazáčky žádné nemám.Těhotenství bylo bezproblémové a Kubík se narodil v termínu.Všem snažilkám hlavu vzhůru,jednou se to určitě povede 😉

dcvera
4. čer 2011

Chci ještě napsat,že jsem změnila gynekologa,který mi už dávno nepřišel na to,že mám neprůchodné vejcovody,ty jsou na ultrazvuku vidět.Nemuseli jsme čekat tak dlouho...

mirabela
autor
5. čer 2011

@dcvera @bejdosky Ahoj, děkujeme za příběhy s hezkým koncem. 🙂 😉 🙂

bruni
6. čer 2011

@dcvera to slyším poprvé že jsou neprůchodné vejcovody vidět na utz, vždyť všichni chodí na hysteroskopii aby to zjistili 😨

dcvera
6. čer 2011

@bruni JOJO,je to tak.Když jsou vpořádku,vidět nejsou