Vyšetření ženských vajíček, jak probíhá?

krausule
14. říj 2013

Ahoj holky-mimo toho,že přítel dostal dneska žadanku na spermiogram,tak mne gynekoložka řekla,že příští mesic jak dostanu MS.a budu třeba 6DC-tak ji mám zavolat-a podívame se, jak jsem na tom ja s vajíčkama..nevite co je to za vyšetření a jak to probíhá?Jsem z toho "celá Tumpachova"..na netu jsem četla,že se neco vyšetřuje i s krve,ale to se dela pry i v prubehu menstruace nebo je to jedno kdy..ale mne vyslovene řekla že hned po MS se ji mam ozvat..

pepetousek
14. říj 2013

To myslela asi folikulometrii...

krausule
autor
14. říj 2013

@pepetousek a co to je?Jsem v tomto uplny novaček 🙂 😀

elana
14. říj 2013

@krausule bude se pomocí ultrazvuku dívat, jestli jsou na vaječníku připravené folikuly, ve kterých je vajíčko, které musí dozrát. Obvykle těsně po MS tam můžou být i dva, tři, ale okolo poloviny cyklu by se tam měl být už jen tzv. dominantní folikul, který bude mít okolo 20-22mm a ten pak při ovulaci praskne, vylije se z něj tekutina i s vajíčkem, to zachytí volný konec vejcovodu a transportuje ho směrem k děloze, kde se v ideálním případě (ještě v tom vejcovodu) setká se spermií.

krausule
autor
15. říj 2013

@elana vav..dekuji moc za odpoved-a krasny dostatečny vyklad 🙂..ja teprv začínam řešit to,že se nam nedaři otehotnet od března-takže tady toto je pro mne všechno scela nove.. 😀

janinkapet
15. říj 2013

ahoj krausule...tvá gynekoložka bude asi dělat ultrazvuk, ale existuje i vyšetření z krve, které zjišťuje funkci vaječníků...má to zkratku AMH a zjišťuje, kolik vajíček je přítomno ve vaječnících-je to poměrně nové vyšetření...jinak se ještě může vzít krev na ženské hormony, ale to se bere většinou 2. nebo 3. den menstruace. 😉

krausule
autor
15. říj 2013

@janinkapet Ahojky..koukam že jsi taky z regionu Zlin 🙂..no ja chodim na Tomašov,jsem zvedava jak to bude probíhat.. 😀

janinkapet
16. říj 2013

@krausule ahoj...já chodím taky na Tomášov 😉 schválně jsem tam před pár lety přešla od své bývalé gynekoložky, abych to měla jednodušší, kdyby se nám nedařilo mít miminko...po roce snažení manžel podstoupil spermiogram a potom já laparoskopii-po ní se nám zadařilo, takže jsme spokojení! a ty jsi zatím spokojená?

krausule
autor
16. říj 2013

@janinkapet no ja tam chodím k doktorce Brychtove-a jsem spokojena mooc..je fakt bezvadna..ja mnela loni dva potraty-ale otehotnela jsem v podstate hned..behem dvou mesicu..v březnu sme se rozhodli to skusit potřeti-no a ted pro zmenu od března nemužu otehotnet..přítel ted taky dostal žadanku na spermiogram 🙂..netvařil se dvakrat nadšene,snad laparoskopii nebudu muset podstoupit..ale zas si řikam,že když jsem v podstate dvakrat otehotnela spontanne-tak to třeba jenom ted dyl trva..nerada bych absovovala tak bolestive zakroky.. 😒

janinkapet
16. říj 2013

@krausule Dr.Brychtová je fajn, je to taková moje "krevní skupina" 😎 myslím, že laparoskopii snad nebudeš potřebovat-jinak já si vzpomínám, že mě po ní břicho nebolelo, ale bylo mi ten den špatně od žaludku po anestezii...druhý den to už bylo v pohodě...chápu, že se přítel zrovna dvakrát netěší na spermiogram, ale dá se při objednání domluvit, že vzorek přinese z domu, ale odevzdat ho už musí osobně...bereš nějaké vitamíny nebo alespoň kyselinu listovou?-ta dost pomáhá a měla by se brát i pár měsíců před plánovaným otěhotněním...taky je dobré cvičit-být prostě trochu v kondici 😉

krausule
autor
16. říj 2013

@janinkapet Tak ja si taky říkam,že u nas bude jiny problem ..možna i psychika..takže laparoskopii si myslím řešit nebudem(tedy doufam)-človek nikdy nevi..pujdu na vyšetřeni vajíček-to je asi tedy tou sondou..po MS..a uvidime jak vyjde spermiogram..cvičit se snažim,i když jsem spiš sportovni antitalent..taky beru Femibion už rok 🙂..leze to pekne do penez ti řeknu..a taky ted mesic beru Gynex..každy den..do ovulace piju Kontryhel.. 🙂 😀

janinkapet
17. říj 2013

@krausule jestli máš jít na vyšetření vajíček ultrazvukem, tak si zavolej radši hned, jak dostaneš MS, protože sestřička by tě měla objednat tak na 12.DC. Když budeš volat až po MS, tak už třeba nebude mít volné místo. Femibion je určitě dobrý, ale myslím, že by ti teď uplně stačila samotná kys. listová. Jak zjištíš, že jsi těhu, tak můžeš začít brát komplet vitamíny-dobré je i Chytré miminko-to jsem brala já-má skoro stejné složení jako Femibion, ale je levnější. Jinak přítel by mohl užívat Reproman-ten zlepšuje kvalitu a počet spermií-teda tvrdijou to 😀 ověřené to nemám 😀

krausule
autor
17. říj 2013

@janinkapet no jak jsem ted u ni byla tak mne delala vnitřni ultrazvuk a videla tam praskle vajíčko že jsem po ovulaci tak asi dva dny mne říkala-a že to vypada že mam ovulaci už desaty den cyklu..že to tak nekdo ma..takže to bude asi lepší ji zavolat jak to dostanu tak jak píšeš..navic tam byva jenom ty pondelky a čtvrtky..no muj bere taky listovku a ješte selen..to pry je taky na kvalitnejší "material".. 😀 no jsem zvedava-na ten spermiogram jak vyjde.. 😝

cooke
17. říj 2013

@janinkapet Ahojky taky mám za sebou laparoskopii, můžu se zeptat kolikátý cyklus po laparce se vám podařilo otěhotnět?

janinkapet
18. říj 2013

@krausule tak to určitě zavolej hned, jak dostaneš MS, když máš ovulaci kolem 10.DC...navíc některé pondělky tam nebývá vůbec, ale sestřička by tě přinejhorším dala k jiné Dr., abys nepropásla celý měsíc...to je dobré, že tvůj bere tu listovku a selen...myslím ještě zinek se doporučuje...a už jste na ten spermiogram objednaní?

janinkapet
18. říj 2013

@cooke ahoj...to byla právě taková náhoda, že hned ten první cyklus po lapce...i když mi doktorka v nemocnici říkala, že máme pár měsíců počkat a že mám brát nějaké enzymy...já jsem se na to vyprdla a pak jsem byla velice překvapená z pozitivního testu...možná to bylo i tím, že ovulace mi vyšla na den, kdy jsme byli na výletě v Bratislavě, takže jsem nad tím neměla čas přemýšlet 😀

cooke
18. říj 2013

@janinkapet jj psychika hraje velkou roli, ale s takovou asi nemám šanci otěhotnět nikdy, protože ono na to prostě nejde nemyslet. I když jsem pracovně vytížená a je toho opravdu hodně, toto je prostě něco, co mám stále ve své hlavě :(

janinkapet
18. říj 2013

@cooke to jsem si taky říkala, ale nakonec se to podařilo...myslím, že na to nejde vůbec nemyslet, ale taky se člověk nesmí upínat každý měsíc jen k tomu, jestli už otěhotní... máme štěstí v tom, že medicína hodně pokročila a máme možnost využít odborné pomoci...a jak dlouho se snažíte?

cooke
21. říj 2013

@janinkapet 18 měsíců :( a podle doktorů jsme oba v pořádku :( asi bych byla už i rači kdyby něco bylo špatně a to jsme řešili ....

janinkapet
21. říj 2013

@cooke chápu, jak to myslíš...já jsem to měla tak, že rok jsem to snažení moc neřešila, ale když se nedařilo, tak jsem si řekla, že už se necháme vyšetřit...objednala jsem manžela na spermiogram a sobě jsem nechala vzít krev na hormony, na srážlivost-takový základ-když to dopadlo dobře, tak jsem šla na laparoskopii-ta naše starosti vyřešila-kdyby to tak ale nebylo, tak bych si nechala udělat ještě další testy-za poslední dobu jich pár přibylo nebo se původní vylepšily-já chodím na gyndu na IVF kliniku Zlín, kde dělají komplet všechna vyšetření-snad by u vás šlo ještě něco vyšetřit podrobněji?

cooke
21. říj 2013

@janinkapet doktor říkal že teď po laparce tak dva - tři měsíce počkáme a pak když tak další postup .... tak uvidím ....

janinkapet
21. říj 2013

@cooke držím palce, protože po té laparce to dost často klapne 😎

krausule
autor
22. říj 2013

@janinkapet Ahoj-no na spermiogram sme objednaní tento tyden-tedy donesem jenom "material"..pry do pul hodky se to musi odevzdat..takže sme dostali instrukce..a nadobku 🙂..jsem zvedava..no a ty vyšetření-to jsis řekla nebo ti je sama "naordinovala?"Zatim mam pocit,že mne nejak neřeší..myslím co se tyče testu na hormony- takove ty veci..genetiku..

janinkapet
22. říj 2013

@krausule ahoj...na ten spermiogram je to lepší donést co nejdřív, aby ten výsledek nebyl ovlivněný...jinak ty vyšetření u mě jsem řekla, že chci...mám pár kamarádek, kterým se nedařilo, takže mi řekli co a jak a taky jsem se podívala na webu...doktorka je príma, ale není to ten typ, co s tebou bude rozebírat půl hodiny co by se dalo atp....takže to dělám tak, že se jí zeptám na konkrétní věc a ona mi to dovysvětlí nebo doporučí něco jiného...genetiku si ale myslím na klasické gyndě neřeší-to asi už nahoře na IVF

krausule
autor
22. říj 2013

@janinkapet No znaš ji velice dobře 🙂..je příjemna,vstřícní ale jsem tam max 20 min-i svyšetřřením..a už mne žene ven..nestrací čas 🙂Takže si s ni budu muset promluvit..tak jak píšeš-konkretne k veci.. 😀

janinkapet
22. říj 2013

@krausule tak to já jsem tam 20min ještě nebyla 😀 , ale mně to neva, já má ráda jasně, stručně, výstižně 😎 každopádně je dobrá a pracuje v nemocnici ( což neplatí o všech ambulantních gynekolozích), takže se sní dá domluvit i na porod.

krausule
autor
23. říj 2013

@janinkapet fakt?To jsem nevedela.. 😝 😀

janinkapet
23. říj 2013

@krausule jj, ale já jsem tomu nechala volný průběh a dopadlo to perfektně-to záleží na každém, jak to cítí...a k Dr. jsi teď nějak objednaná? nebo jste se domluvili, že jak budete mít výsledek ze spermiogramu?

krausule
autor
23. říj 2013

@janinkapet No dala mne dva "ukoly"..pry až to dostanu-zavolat ji,aby sme se domluvili kdy mam přijit-at se mne koukne na ty vajíčka-jak na tom jsem..a muj přítel at si udela ten spermiogram..jak dlouho se čeka 😀 na vysledky nevíš?

janinkapet
24. říj 2013

@krausule co si pamatuju, tak výsledek byl určitě ten samý den, co jsme to nesli na vyšetření, což je supr, protože čekat třeba několik dní by bylo děsné 😝 tak držím pěsti, ať to máte dobrý! 😎

krausule
autor
24. říj 2013

@janinkapet Vážne??No kamoška mne tvrdila pry 14 dní..což se mne zdalo tedy nejak moc dlouho..si to určite spletla..ja ji to říkala.. 🙂-no tak uvidime jsem zvedava..díky moc 🙂