Vyšetření ženských vajíček, jak probíhá?

krausule
14. říj 2013

Ahoj holky-mimo toho,že přítel dostal dneska žadanku na spermiogram,tak mne gynekoložka řekla,že příští mesic jak dostanu MS.a budu třeba 6DC-tak ji mám zavolat-a podívame se, jak jsem na tom ja s vajíčkama..nevite co je to za vyšetření a jak to probíhá?Jsem z toho "celá Tumpachova"..na netu jsem četla,že se neco vyšetřuje i s krve,ale to se dela pry i v prubehu menstruace nebo je to jedno kdy..ale mne vyslovene řekla že hned po MS se ji mam ozvat..

janinkapet
25. říj 2013

@krausule ten klasický spermiogram tak dlouho určitě netrvá-možná nějaké vyšetření navíc, ale oni vám tam řeknou-buď sestřička nebo někdo z laboratoře, jak to budou přebírat...já už jsem se objednala k Dr.Bry, tak se těším...možná si tam zajdu i na kafčo do restaurace-mají ho tam dobré 😎

krausule
autor
25. říj 2013

@janinkapet No ja čekám na MS mnela bych to dostat v prubehu vikendu..takže taky to vidim nekdy na příští tyden že ji zavolam at se podiva na ty moje "vajíčka" 🙂...muj to tam dneska nesl-a vysledky budou pry do hodiny-tak jsem zvedava 🙂 😀

krausule
autor
25. říj 2013

@janinkapet jo a to kafe bych mnela tedy taky skusit 🙂..ješte jsem tam nebyla.. 😝

janinkapet
26. říj 2013

@krausule ty máš číslo přímo na doktorku? co vím, tak objednává sestřička... doufám, že vám spermiogram dobře dopadl...nám tehdy jo, tak jsem aspoň věděla, že musím pořešit sebe a bude to dobrý 🙂 jinak se dá jít na Klinice i na meníčko, není to sice úplná paráda, ale za ty peníze se slušně najíš 😉

krausule
autor
27. říj 2013

@janinkapet No ja tam telefonuju komplikovane-pač pořad nemám číslo do ambulance..takže na hotel s tama mne přepojí-do ambulance a s tama k doktorce 🙂Nač to delat jednoduše když to jde komplikovane.. 😀 Spermiogram dopadl-přimo skvele..takže jsem hrozne rada,muj přítel ma hodnoty nadprumerne..pry..takže se mne ulevilo..jenomže..ted vim,že chyba bude nejspíš na mé strane..a to mne tedy nepotešilo..doktorka řikala,že vše je hlavne o psychice..no..ale uvidime až mne vyšetří..po MS..mne to samotnou moc neba,se jit najest..do restaurace..ale díky moc za doporučení..třeba mne tam nekdy chytne šílenej hlad..a pujdu i sama.. 😀

janinkapet
27. říj 2013

@krausule tel. k sestřičce je 577 005 910 😉 k doktorce se přímo volat nedá, takže jedno přepojení tě stejně nemine 😀 to je náhodou super, že vám ten spermiogram tak vyšel, protože co vím od kamarádek a známých, tak to bývá v poslední době dost problém, který se navíc celkem blbě řeší...u ženských je hodně způsobů, jak se dá pomoct...jinak já bych jedla furt a vzhledem k tomu, že Dr. ordinuje od 13h, tak mi to tak někdy vyjde, že tam i pojím 😎

krausule
autor
27. říj 2013

@janinkapet Jee díky moc..ješte že ten "koník" existuje 😀 jako to jo-na jedné strane..mne to potešilo-o mém příteli ani nemluvím jak se mu "nazvedlo mužské ego" 😀 😀 😀 jsem si říkala že se na tebe musím podívat kdybych te poznala v čekarne u doktorky-že by sme tam na to kafe zašli spolu 😝 kdyby sme se tam náhodou scukli 🙂..no ja pevne doufam,že se to tentokrat povede..se štastnym koncem..dvakrat to nevyšlo loni..a po třeti už by mne to asi opravdu "položilo"..

janinkapet
28. říj 2013

@krausule to se neboj, to bude do třetice všeho dobrého! hned, jak zjistíš, že jsi těhotná, přijdeš na kontrolu a Dr. si to už pohlídá! já jsem hlavně zvědavá, co mi řekne, až mi bude dělat UZ a podle toho se zařídím...tak snad nám to oběma vyjde dobře! pádím... 😉

krausule
autor
29. říj 2013

@janinkapet Držím palečky..dej určite vedet 🙂 😀

janinkapet
29. říj 2013

@krausule jasně, dám...a pak to rozjedem a do konce roku jsme těhotné 😀

krausule
autor
29. říj 2013

@janinkapet kééž by..byla bych ráda 🙂 🙂

ratatooy
29. říj 2013

holky a co ješte třeba vyšetření štítné žlázy ,prolaktinu,ale to asi delají s krví na hormonalni profil,ale že vás všechny cpou hned na laparku nechápu,nebo chápu chtějí videt jestly nemáte srůsty ale už nikomu neřeknou že právě po ty lparce se ty srusty mužou teprve udělat

janinkapet
29. říj 2013

@ratatooy ahoj...určitě je dobré mít vyšetřenu štítnou žlázu, pokud se nedaří otěhotnět, ale jak píšeš, dělá se to včetně prolaktinu při odběru krve na hormony...jinak ta laparoskopie je dobrá-zjišťuje se u ní spousta věcí-např. průchodnost vejcovodů, což je pro přirozené otěhotnění dost podstatné...já jsem si o ni sama řekla mojí Dr.a měsíc po ní jsem otěhotněla, takže laparoskopii rozhodně doporučuji 😀

ratatooy
29. říj 2013

@janinkapet no a prave po ty pruchodnosti vejcovodů a obzvlášt u vejcovodů tim že do toho jednou vlezou ty srusty se mužou udělat a už na to nikdo nepřijde protože budou brát vejcovody za zdrave

ratatooy
29. říj 2013

ale jinak co sem ted četla hodně si chválí přípravek inofolic že je lepší než gynex

janinkapet
29. říj 2013

@ratatooy pokud vím, tak do těch vejcovodů se vstříkne barevná tekutina a počká se, jestli vyjde ven druhým koncem, takže do toho nejdou nástrojema... jinak inofolic neznám...na co je dobrý? 😨

ratatooy
29. říj 2013

@janinkapet he ted nevím jakym druhým koncem?to by jsi ten vejcovod musela mít děravej?

janinkapet
29. říj 2013

@ratatooy no tím koncem u vaječníku..vejcovod a vaječník k sobě nejsou "přilepené" 😉 co ten inofolic?

ratatooy
29. říj 2013

@janinkapet no ten inofolic je prej dobry na otehotnení nevim co ma za latku jestly je to neco jako kyselina listová aeco tady na mk holky psaly tak je to hotovej zázrak

janinkapet
30. říj 2013

@ratatooy hmmm, tak na to musím kouknout 😲

janinkapet
31. říj 2013

@krausule ahojky...už jsi byla na to uz? já půjdu asi příští týden, teda pokud mi včas skončí "jahodový týden" a bude ještě nějaké volné místečko u Dr. 😝

krausule
autor
31. říj 2013

@janinkapet Ahojky dnes se ji chystam zavolat..jsem 5DC-a ovulaci mivam docela brzo-tak 10-11 den-takže čiste teoreticky v pondelí by mne mohla vzit..myslíš že se to dela ultrazvukem??Když řikala,že se mne koukne jak jsem na tom s vajíčkama??

krausule
autor
1. lis 2013

@janinkapet tak mam za ni přijít pry v uterý do špitalu..nekdy odpoledne..zž si tam za ni byla nekdy?

janinkapet
1. lis 2013

@krausule jj, bude ti dělat vnitřní ultrazvuk...v nemocnici jsem za ní byla-má ambulanci v budově porodnice hned v přízemí...když vejdeš do budovy, tak půjdeš rovně (jsou tam takové velké červené dveře) a pak doleva-tam potom po pravé straně uvidíš cedulku vedle dveří, jak vyjde sestřička, tak se s ní domluvíš...tak držím pěsti, ať to máš dobrý! 😎

krausule
autor
1. lis 2013

@janinkapet aha..ja tam prave nikdy nebyla..říkala mne že nekde v přízemi jak je ultrazvuk..a až vyjde setra pry at ji řeknu at ji zavola.. 😀 dík za podrobny popis ja bych tam zas bloudila.. 😀 tak pokud ultrazvuk tak dobry..ja se lekla-co mne tam bude delat za vyšetřeni..tak uvidím..snad to budu mit v pořadku..akorat minule jak jsem tam byla tak se na mne taky koukala ultrazvukem..jenomže před ovuloaci je to asi jine..že?Ja už byla po..a videla i praskle vajičko..už..

janinkapet
2. lis 2013

@krausule ona ti bude dělat ten ultrazvuk stejně, ale uvidí tam jiný obrázek na monitoru...měl by tam být jeden nebo dva folikuly o dost větší než ostatní-tam se schovává zralé vajíčko...podstatné je, že máš ovulaci! možná se vám nedařilo proto, že máš ovulaci o pár dní dřív, než je obvyklé, ale to teď vychytáte, takže to bude v poho! 😎

krausule
autor
3. lis 2013

@janinkapet jéé kéž by..ješte že mne to takto vysvetlíš..ja tomu moc nerozumím 😀 byla bych moc ráda..třeba mne ted řekne zrovna kdy se máme posnažit..i když je pravda,že mne asi před 3 mesici zastihla na ultrazvuku přesne před ovulací-dala mne injekci a řekila at se do toho dáme na druhý den..my se "posnažili"..a stejne to nevyšlo ☹

janinkapet
3. lis 2013

@krausule no vidíš, takže už to znáš...sice vám to před 3 měsíci nevyšlo, ale to hnedka na poprvé vyjde opravdu málokomu... je dobré se snažit druhý den po injekci a ještě ten další den...není potřeba několik styků po sobě v jeden den, ale spíš nechat dozrát spermie do dalšího dne a ty pak "poslat" k nachystanému vajíčku 😀 neboj, určitě se vám to povede! 😉

krausule
autor
3. lis 2013

@janinkapet tak ja se uklidnuju,že už se nám to dvakrat povedlo..i když to pak dopadlo špatne..a ted to jenom proste dýl trva..doufam 🙂 do třetice vše dobré..tak se říka ne??A ty už máš deti?Ža máš o tomto takový přehled.. 😝

janinkapet
4. lis 2013

@krausule no jasně-do třetice všeho dobrého! já mám jedno dítě a právě že se nám delší dobu nedařilo, tak jsem si to postupně zjišťovala co by mohlo pomoct a tak, no a nakonec mi to vyřešila ta laparoskopie 😉 zítra jdeš na ten UZ, že?, tak jsem zvědavá, co tam Dr. uvidí...určitě krásně narostlý folikul 😉 pak písni...přeju hezké pondělí!