Vyšetření ženských vajíček, jak probíhá?

krausule
14. říj 2013

Ahoj holky-mimo toho,že přítel dostal dneska žadanku na spermiogram,tak mne gynekoložka řekla,že příští mesic jak dostanu MS.a budu třeba 6DC-tak ji mám zavolat-a podívame se, jak jsem na tom ja s vajíčkama..nevite co je to za vyšetření a jak to probíhá?Jsem z toho "celá Tumpachova"..na netu jsem četla,že se neco vyšetřuje i s krve,ale to se dela pry i v prubehu menstruace nebo je to jedno kdy..ale mne vyslovene řekla že hned po MS se ji mam ozvat..

krausule
autor
23. únor 2014

@janinkapet neboj,taky to přijde..nejak cítim v kostech-že brzo 😉 doufám,že pak dš vedet co nejdřív 😀

janinkapet
27. únor 2014

@krausule to je jasný, že dám hned vědět...hned, jak se nám to podaří 😉 a jak se máš? bylas na hematolce? už možná trochu cítíš pohyby, ne? já jsem to pořádně ucítila ve 20tt, ale u druhého těhot. to bývá dřív 😕

krausule
autor
1. bře 2014

@janinkapet Ahoj,no cítím už tak tyden-takove jemne tukaní..občas v briše takove jenom mihnuti,jakoby cuknuti..ale pohyby takove jako kopance ne..ale je pravda,že to cukani je ze dne na den..citelnejší 😀 na hematologii jdu 18 brezna,,no a na druhy screenng 20..to mam trochu strach,aby bylo vše o.k...určite dam vedet..snad pozitivni zpravy.. 🙂

janinkapet
1. bře 2014

@krausule tak to už cítíš pěkně 😉 nemusíš mít strach...už jsi za vodou...na screeningu bude vše v pořádku! 😎 těš se, že krásně uvidíš svoje mimi a taky že se dozvíš už najisto, jestli to třeba není ta holčička 😵 a jak jsi na tom s výbavičkou? to jsou takové příjemné starosti 🙂 hodně se toho dá vybrat na netu 😉

krausule
autor
3. bře 2014

@janinkapet neblazni..vybavičku ješte nemam..ješte jsem nekoupila vubec nic..porad tomu nemužu nejak uverit..u každeho pichnuti šilim strachy..jsem desna že??No na screening se v podstate teším..že uvidime mimčo,ale ješte 13..tyden pred screeningem si mne pozvala radši i Brychtova..abych pry byla v klidu..že srdíčko bije..no dneska mne pobolivalo docela neprijemne v podbrišku..takove pichani..tak jsem opet v duchu silela..človek si opravdu už nepamatuje co je normalni v ramci tehu a co muže byt popripade problem..opravdu ten strach jde s vekem..když jsem mnela 23 tak mne to tehu ani tak neprišlo jako ted v 36 letech..a co u vas noveho?

janinkapet
5. bře 2014

@krausule já jsem byla v pondělí na Klinice, ale UZ mi dělala Dr. Grossmannová, protože Dr. Brychtová tam nebyla. Ukázala mi 1 velký folík na pravém vaječníku a večer jsem si doma pichla Pregnyl. Takže jsme se dnes snažili a asi to ještě zítra posichrujem 😀 Dr. Bry je moc hodná, že ti dělá ty UZ navíc, aby jsi byla v pohodě, tak jí to nesmíš kazit tím, jak se furt strachuješ 😉 To je jasný, že tě občas někde píchne - vždyť se ti to v břichu všechno docela rychle zvětšuje 🙂

krausule
autor
6. bře 2014

@janinkapet A to jde,že jdeš k jine doktorce?Ja do ted nepochopila,jak to tam vlastne funguje..když je tam porad nekdo jiny..mne objednava vyslovene jenom ty čtvrtky..a když mam nejaky problem..musím čekat celej tyden..když mne tedy neobjedna dopredu do špitalu..a to jsis pichla co?To bude asi to,co tenkrat sestrička pichla mne že jo..po ovulaci a pak na druhy den sme se mneli posnažit..to jsi dobra ale když jsis to pichla sama..mne to dogli do zadku 😀 držim palečky!!

janinkapet
9. bře 2014

@krausule no mě to vycházelo na to pondělí a když tam Dr. Brychtová nebyla, tak jsem se domluvila se sestřičko, že mě vezme Dr. Grossmannová 🙂 nemohla jsem čekat do čtvrtka, protože to bych asi měla už po ovulaci - teda jestli by bez injekce proběhla 😖 Pichla jsem si Pregnyl - ten právě pomůže dozrát vajíčku a způsobí ovulaci 😉 nebylo to teda příjemné - dá se to pichat i do břicha - do zadku bych se sama dobře nestrefila 😀 Kdybys měla akutní problém, tak by tě taky určitě vzala k jinému lékaři 😕

krausule
autor
10. bře 2014

@janinkapet Aha..no vidíš to-hned jsem o informaci chytřejší 😀 ja jdu ted ve čtvrtek..modlím se-aby bylo vše o.k..ale patrne pohyby cítím každy den..takže je to o to lepší-že si "bublinku"kontroluju jestli se hybe..ale nekdy je den,kdy celej den necítím nic..a večer už šílím..lehnu si a čekam 😀 no a taky když si nebude opet hrat na schovavanou tak už nam snad řekne i pohlaví 😉 držím palečky a určite se ozvi..jestli se zadařilo 😉

janinkapet
11. bře 2014

@krausule náš malý nejvíc kopal kolem půl 9 večer - nejlíp to bylo cítit, když jsem si lehla na záda...později jsem si taky vysledovala, že se dost mele kolem 8 ráno a pak i různě přes den - je to super pocit, tak si ho užívej a ničeho se neboj! 😉

krausule
autor
12. bře 2014

@janinkapet jojo taky to tak mame..celej den nekdy necítím vubec nic..ale když si lehnu na zada..a jsem v klidu..nejvíc tedy večer..tak se tam začne vrtet a včera to už byli docela solidní kopance 😀 cítil je dokonce i muj,když si dal ruku na břicho..jinak mne večer občas docela tvrdne břicho-tak se chci zeptat Brychtove jestli si koupit magnesium,no a pokud bude zítra otočena"bublinka" nejak primeřene-tak se konečne snad dovíme i to pohlaví 😝 zítra pisnu,užívej si sluníčko 😀 za chvilku vyrazíte na písek že jo?

janinkapet
13. bře 2014

@krausule tak to je super, že i přítel cítí kopanečky 😀 Na to tvdrnutí ti asi Dr. napíše Magnosolv - ten se teď často užívá nebo se dají i klasické tablety - ty jsem měla já. No jo, na písek - manžel byl s malým na hřišti a byly tam takové ty kamínky (místo písku) - jak tam malý došel, tak si dřepl a první, co vzal do ruky, byl střep 😖 ještěže si toho manžel hned všiml a malý se nepořezal 😨 bylo by asi dobré, kdyby se ty hřiště občas kontrolovaly a uklízely - ale to bych chtěla asi moc 🤐

krausule
autor
13. bře 2014

@janinkapet Ahojky-tak napsala mne nejake hoemopatika-jinak i na zacpu-protože mam šílene zacpy-taky si to mnela v tehu??Kdy to budeš vedet,jestli se vam zadařilo?? 😉 jinak čekame holčičku!!!Jsem štastna jako blechaa..dneska se krasne ukazala..a pindík nikde 😀 zatím p=ry vše o.k..no čeka se na ten druhy screening že..tedy spíš ja..snad to bude o.k..jdu ve středu..s tím pískem to je masakr..dneska to neni bezpečne opravdu nikde..a už vubec ne,pro deti..je to hrozne.. 😒 kdysi to tak nebyvalo..naši nas vypustili venku..a mneli klid 😀 ted na decka musíš opravdu dohlížet..

janinkapet
14. bře 2014

@krausule no já si zkusím test příští středu, teda jestli do té doby nedostanu MS 😕 týýýýýýýýý jooooooooo tak to je mazec! 😀 Takže Dr. Brychtová měla pravdu, že by to mohla být holčička! 🙂 ona je fakt dobrá! 🙂 popravdě ti to závidím (ale v dobrém 🙂 To tak letí! ty už jdeš příští týden na 2. screening! vždyť je to nedávno, co jsi mi psala, že jsi těhu! 🙂 za chvílu budeš balit tašku do porodnice 😀

krausule
autor
14. bře 2014

@janinkapet Tak na tu porodnici se tedy vubec neteším..naopak čím víc se to blíží tím vetčí mam strach..docela žíve vzpomínky na porod mne desí ješte ted..nejradši bych si domluvila cisaře už ted..ale asi to bez duvodu nepujde..i když dneska jde všechno..když znaš ty spravne lidi..a to ja neznam ☹ takže si to budu muset poctive odtrpet.. 😨 určite dej vedet-jak si dopadla s tím testem 😀

janinkapet
16. bře 2014

@krausule a tys měla nějaký těžký porod? dlouho to trvalo? Já myslím, že císař se dá domluvit. Zkus si o tom promluvit s Dr. Brychtovou, když zrovna nebude nějak moc spěchat. Třeba budeš mít malou otočenou zadečkem dolů a bude to vyřešené 😉

krausule
autor
16. bře 2014

@janinkapet No docela jo..pomalu dva dny bolesti..navic jsem rodila 4 tydny dřiv..neodtekla mne voda..tak jsem se trapila dlouho..až mne ji po 12hodinach konečne propíchli aby odtekla..pak už to šlo rčychle..ve 4 hodiny mne odtekla a po 4 hodinach v 8h se malej narodil..ale ty kontrakce byli příšerné..proste nemam na to dobre vzpomínky..to nevim jestli se da domluvit..na to podle mne musí byt duvod..třeba že bych rodila koncem panevním..nebo bylo ditko nejak ohrožene..nebo ja..slyšela jsem,že ve Zlíne cisaře neradi delaji..jen tak už vubec ne..ve čtvrtek jdu na Oscara..chtela bych ten záznam na CD..nevíš kolik to stojí??A to se musí domluvit nejak předem,nebo stačí tesne před ultrazvukem?

janinkapet
17. bře 2014

@krausule tak to chápu, že nemáš na porod dobré vzpomínky ☹ a ty jsi začala sama od sebe rodit o měsíc dřív, ale neodtekla ti voda? Mně taky pichala sestřička vodu až v boxu. Pak se to fakt rozjelo a i bolesti byly mnohem horší, ale myslím, že tak za hodinu byl malý na světě. Moje kamarádka má sestru a ta je zdravotní sestra, tak se domlouvala s Dr. Grossmannovou, že by chtěla císaře (první dítě rodila normálně), i když tam nebyl nějaký závažný důvod a vyšlo jí to. Tak uvidíš. Jinak ten záznam na CD bude asi stát pár stovek. Já jsem si ho nenechávala dělat, tak nevím přesně. Radši bych si tam dopředu zavolala a domluvila se se sestřičkou 😉

krausule
autor
17. bře 2014

@janinkapet kamoška ktera je tehotna 4 tydny po mne..to ma taky jiste..ma uzkou panev..což u mne nehrozí..a doktor ji už ted řikal,že ji hnat přes porodní cesty nebudou..ja jsem přemyšlela že bych řekla Brychtove..ale přijde mne to blbe..nevim co ji jako říct..v každem připade je ješte čas,že jo..jinak mam pocit že už ted prasknu..neumím si představit co bude další mesíce..mam břicho na prasknuti..nekdy mam pocit,že mne snad rupne..jak mne to tlačí..jak se to břicho natahuje..dela mi broblem i sedet..to je hruza,,nejlepe je mne v leže..taky mne dost často pobolíva jakoby podbříšek-deloha..kamoška to pry mnela cele tehu..no pekne začínam"kynout"... 😀 ješte si to nedostala???

krausule
autor
17. bře 2014

@janinkapet jinak ja mnela asi "poslíčky"..a nic rozumnejšího mne nenapadlo,jenom si vlezt do horke vany..aby mne to nebolelo..no a za 20 minut jsem vylezla..a šla čurat..a vylezl ze mne takovy krvavy hlen..do zachodu..a bolesti naopak zesílili..tak sme vlitli do porodnice..a tam mne doktor řekl že do rana porodím..že jsem otevřena na 4 prsty..pak asi za 8 hodin bolestivych kontrakci jsem se opet zavřela..tak ješte se čekalo,ale bolesti jsem mnela pořad..no a když mne po par hodinach pichli konečne vodu..to už jsem opravdu myslela že snad"dodycham"..tak se to rozjelo naplno..a až po 4 hodinach jsem maleho s posledních síl vytlačila..už jsem opravdu nemohla..ale když jsem videla jak bere porodní asistentka klešte tak jsem se zbrchala..a tlačila jako o dušu.. 😀

janinkapet
18. bře 2014

@krausule no u těch poslíčků se může zkusit vana, ale nemá být horká 😖 kvůli tomu ses asi trochu pootevřela a "vypadla" ti hlenová zátka. Mně vypadla, jak jsem šla na WC na příjmu na sál. Tak teď už máš zkušenost a navíc budeš druhorodička, to jde porod rychlejc, tak by ses toho nemusela bát. Jinak klešťový porod měla kamarádka a byla to dost hrůza ☹ 🤐 to radši pořádně tlačit a kdyžtak dobrý nástřih. Jinak já jsem to dnes dostala, takže ani nemusím testovat 😒 Ale neva, vyjde to příští měsíc - budu rodit zase v lednu - to už mám nacvičené 😀

krausule
autor
19. bře 2014

@janinkapet jojo ve finále mne pak nastřihli(8 stehu..hruza..nemohla jsem mesic sedet)..s tím druhym porodem-no nevim-co slyším prave ten druhe dokonce třetí je pry nejhorší 😀 mam dve kamošky,ktere maji tři prcky..a prave ten třetí byla pry hruza..takže na to se spolehat opravdu neda 😀 jsem se přihlasila do kurzu..začína mne od dubna-Nekky.Předtím jsem do žadneho kurzu nechodila tak uvidíme..to by bylo fajn-mít lednačka že?Ja jsem taky v lednu..horší to bude u nas..celej červenec s pupkem..ou ou..zítra screening,mysli na mne..jdu tam na pulo dvanacte..to už budu zrovna na ultrazvuku..snad vše klapne. ☹

janinkapet
21. bře 2014

@krausule no teda - to nevím, proč by měl být třetí porod nejhorší. To musí být náhoda, že se ti sešly dvě takové kamarádky 😨 Jj, ledňáčci jsou super - buď kozoroh nebo vodnář 🙂 Uvidíme jaké bude léto - zima v podstatě nebyla, takže léto taky nemusí - loni byly ty horka strašné 😝 A jak ti dopadl ten UZ - potvrdila ti Dr. tu holčičku? 😉 Jinak bylo určitě vše v pořádku! 😎