Za jak dlouho jste otěhotněly po císařském řezu?

nick1234
29. pro 2016

Ahoj chtela bych se zeptat na vase osobni zkusenosti, za jak dlouho jste otehotneli po cisarskem rezu? Ja sla na cs kvuli spatnym ozvam, nebyl tedy planovany...a doktor rikal ze bych idealne mela rodit nejdrive za dva roky...syn ma 7m a ja jsem si dala materskou na dva roky, ale mozna bych sla do druheho mimca treba uz za rok...a mely jste nejake zdrav.problemy kvuli cs? V tehotenstvi jsem zadne zdrav.problemy nemela

madana
29. pro 2016

@nick1234 tak toto riesim aj ja,s tym ze mne zomrelo dietatko predcasne narodene v 26tt po 2 tyzd.....mne vraveli,ze po pol roku mozem otehotniet,ale ja uz chcem skusat po 4 mes

drzticka81
29. pro 2016

ja mela akutni cs u prvniho porodu, rok mi bylo doporuceno neotehotnet, toho jsem se drzela, druhy porod byl 2 roky od prvniho (planovany cs), ted budu mit tretiho cs (po dalsich 3 letech od druheho porodu).........

lenkaluk
29. pro 2016

@nick1234 mela jsem akutni CS kvuli stejnemu problemu jako vy. Doktori mi radili rok neotehotnet... nakonec jsem rodila za 3 roky prirozene. Kamaradce jini dokrori radili 2 roky neotehotnet po CS. Co doktor, to jiny nazor. Taky asi zalezi, jak se jizva hoji.

svetlus_pepca
29. pro 2016

@nick1234 Jsem také po akutním císařském řezu, a co jsem tak zjišťovala, tak se opravdu doporučuje nejdřív po těch dvou letech. A myslím si, že to má svůj důvod 😉 Řekla bych, že si to jen tak někdo z prstu nevycucal. A jestli teď, v sedmi měsících věku svého prcka, uvažuješ, že bys to zkusila za rok, tak mi věř, že uvažuješ dost předčasně 😄 Já mám rodičovskou na tři roky a chtěla jsem jít hned na druhou. Synovi je 2,5 roku a plány odkládám. Nejen, že jsme se pustili do větší rekonstrukce, než byla v plánu, ale cítím, že teď mě ještě to mrně potřebuje naplno. Neříkám, že bych to nezvládla, věřím, že ano. Ale na druhou stranu, proč se v klidu ještě třeba půl roku, rok nevěnovat tomu, aby byl v rámci věku samostatný. Ještě pořád mu musím být hodně k ruce a já mu k ní chci být na 100% 🙂 Třeba na nočník si dojde sám se vším všudy, ale on chce chodit na záchod, kam ho musím vysadit, rozsvítit mu, podat mu papír. A musí to být téměr ihned. Tak proč nepočkat, až minutku vydrží, když bude potřeba počkat. Přece ho "nesesadím" zpět na nočník. A to je jeden příklad za mnoho 🙂 Mimo to mám v okolí pár maminek, které otěhotněly podruhé kolem těch dvou let věku prvního prcka a už koncem těhotenství si vyčítaly, že ještě rok nepočkaly. Uvidíš, že své rozhodnutí stokrát změníš ješte 🙂 Jinak krom občasného bolení jizvy je to o.k. (musím zaťukat!) 😉

aronek
29. pro 2016

@nick1234 mám za sebou tři CS. První dva akutní, třetí plánovaný. Kluci jsou od sebe 2,5 roku. Plán byl 2 roky, ale měla jsem zamlklé těhotenství. Třetí je po 4 letech. I zde byl plán 2 roky, ale nedařilo se. Hned při propouštění jsem se ptala co další dítko a prý by mně rádi viděli nejdřív za dva roky 🙂 Všechny těhotenství bezproblémové, jizva v pohodě.

nick1234
autor
29. pro 2016

@svetlus_pepca prave z tohohle co pises mam trochu obavy, ze mne bude hodne potrebovat i prvni dite, i kdyby bylo samosatatne...jako kvuli veku spechat nemusim je mi 26, spis sem chtela aby k sobe meli blizko, na druhou stranu se chci plne venovat obema...

@lenkaluk jizva se mi zhojila krasne a rychle a to jsem ji ani nemazala ani nemasirovala😲 ale po porodu mi rikali ze neni vylouceny rodit podruhe prirozene...

meck007
29. pro 2016

No ono je fajn si rict, ze byste chtela druhe kdyz prvni ma 7m. Jenze ono jak bude starsi nebude uz tolik spat pres den a hlavne se zacne hybat🙂 Mam dost zive dite a predstava druheho ve dvou letech prvniho je docela mazec. Hlavne by mi bylo lito ze bych se nemohla venovat prvnimu. Dost to potrebuje prestoze je samostatny. Take zalezi jak to mate s hlidanim. Jestli se najde nekdo kdo by se prvnimu plne venoval kdyz budete unavena. Vsechno zalezi na okolnostech 🙂

teeerez
29. pro 2016

Prvni sekce planovane kvuli KP, na kontrole po 6 mesicich jsem jiz jizvu mela zhojenou, takze 7 mes. po cisari jsem otehotnela zvńovu, vse v poradku, porodila jsem dalsi miminko dokonce prirozene. Takze opravdu nejdulezitejsi ze vseho je stav tvoji jizvy
Znam zaroven pripad otehotneni 6 mes. po sekci, kdy maminka musela na potrat, protoze to bylo prilis rizikove, jizva byla hodne nezhojena. Ale ji se hojila spatne celou dobu a jeste zhojena nebyla, ja s hojenim ani zadnou bolesti potize nemela, vsechno slo jak melo, tak to riziko nebylo
Deti te budou hodne potrebovat cca 10 let, nejdriv se naucit samoobsluhu, pak ale zas budou potrebovat zvysenou pozornost, protoze zacnou chodit do skolky a budou potrebovat ujistovat, ze nejsou odstrkovany....

somalicats
29. pro 2016

@nick1234 Já otěhotněla rok a půl po akutní sekci. Měla jsem během těhotenství problémy, ale ty nesouvisely s předchozím SC, měla bych je stejně, i kdybych předtím rodila přirozeně. Každé moje těhotenství bylo jiné a to třetí bylo právě nejhorší ze všech, kdybych měla čekat, až bude prostřední dcera plně samostatná jednotka bez toho, abych jí musela být ku pomoci, tak to třetí dítě už nemám, jsem o 12 let starší než Ty. Náročné to se skoro dvouleťačkou bylo hlavně během toho těhotenství, po porodu jsem byla fit prakticky okamžitě (rodila jsem přirozeně). Chci tím říct, že dopředu se tyhle věci plánovat nedají, zrovna to druhé těhotenství, které skončilo sekcí, bylo nejpohodovější ze všech.

78marcela
29. pro 2016

@nick1234 mne po porodu rekli, ze rodit nesmim driv jak za rok po sekci. Otehotnela jsem za 13 mesicu po CS, deti budou od sebe cca 21 mesicu. Nikdo s tim nemela problem, ja taky nemam ted v tehu zadny problem.
Ja chtela deti blizko u sebe, aby detstvi travily spolu, mely spolecne zajmy, byly si partaky..to mi.prijde důležitější, nez byt dvouletakovi neustale k dispozici..naopak mi prijde jako vyhoda, ze starsi dite bude samostatnejsi, lepe připravené treba na skolku, kde taky nebude mit mamu pri ruce. Samozrejme kazdeho vec, jen muj nazor, a jsem rada, ze mi to tak vyslo.

svetlus_pepca
29. pro 2016

@nick1234 Taky ti hodně maminek, co mají děti brzo po sobě, řeknou, že se ty děti akorát rvou a hádají 😉 A vyidealizované kamarádství se nekoná. Já jsem se ségrou 4,5 roku od sebe a za mě (i za mamku) ideál. Neříkám, že jsme se ségrou nikdy neporvaly nebo nepohádaly, ale především jsme si spolu hrály, povídaly si, chodily nakupovat, na diskotéky atd. Dodnes jsme sestry jak se patří! Jsme tu jedna pro druhou! Někdy je ten větší věkový rozdíl lepší - je to prostě moje malá sestřička 🙂 A pokud to cítíš jako já, že se dětem chceš věnovat opravdu naplno, pak si to já osobně v tomhle věku syna představit s druhým dítkem neumím 🙂

78marcela
29. pro 2016

@svetlus_pepca urcite to zalezi na detech samotnych. Od nas z terminove skupinky maji hodne holky deti brzy po sobe a chvali si to. Jasne, prvni rok je mazrc..ale pak dobry.
Ja sama jsem se segrou taky o tech 21 mesicu, uplne stejne jak budu mit deti ja, a pamatuju si, jak to detstvi bylo fajn, ze jsme si dost vyhraly.

svetlus_pepca
29. pro 2016

@78marcela Jo, věřím 🙂 Tohle je asi prostě o názoru, o zkušenostech. Ale sama píšeš, že ten první rok je mazec - já bych si třeba ten náročný rok ráda ušetřila. Proč "obírat" o rok života sebe i ty děti?! Myslím, že se tomu nechá předejít tak, že si to druhé dítko pořídím později. Ale zase jen můj názor, který rozhodně nechci nikomu vnucovat 🙂

78marcela
29. pro 2016

@svetlus_pepca urcite je to o zkušenostech a o prioritach. Pro me je dulezitejsi, aby si spolu vyhráli a meli k sobe blizko, tak radsi ten narocny prvni rok nejak preziju.
Vekovy rozdil nad tři roky uz mi proste prijde moc. Ale kazdy at si dela jak chce☺

drzticka81
30. pro 2016

ja nechapu, proc by mel byt ten prvni rok mazec, deti mam po 25 mesicich -mam je na jare -takze to rizikove obdobi jsme byli neustale venku -coz bylo super, dvoulety syn se zabavil venku s kamarady, ja mela miminko v satku, pro me je tento rozdil ideal - prave ze dcera je uplne samostatna, syn dlouho vyzadoval a vlastne furt vyzaduje pozornost /byl na pozornost zvykly a uplatnuje jeji u jidla, oblekani, pri hre-, dcera ne (ta se sama oblece, naji, zabavi pri hre), jako se dvema detmi jsem mela vic casu a prostoru pro vareni, peceni, sama sebe -hraji si spolu, hadat se taky hadaji, ale vetsinou si spolu hraji.......
a jinak o tom venovani se, to jde i se dvema detmi, syn 4.5 uz umi cist, psat tiskacim a psacim pismem, pocitat plus minus do deseti a ciselne rady pres tisice, anglicka slovicka taky.........diky nemu to umi i jeho mladsi sestra......na zachod umi chodit oba dva od dvou let, dcera se uci predevsim od starsiho syna a tak to ma byt -ten proces je rychlejsi 🙂))) ted nam v cervnu prijde jeste jedno miminko 🙂)) a zase -kriticke obdobi budem venku, za me ideal, starsi se zabavi s kamarady, na koupaku a ja budu mit nejaky prostor pro miminko.......

svetlus_pepca
30. pro 2016

@drzticka81 Jo, kdyby to šlo vždy naplánovat tak, jak by se nám to hodilo, bylo by to super. Ale nejde, že?! 😉 Jinak já nemyslela věnování se ve smyslu čtení, psaní, počítání, cizích jazyků apod. Na to ještě bude času dost... Myslela jsem to věnování se tak, aby se uměl oblékat, svlékat, znal hygienické návyky, uměl hezky mluvit, uměl pozdravit, poděkovat, poprosit. Abych si s ním mohla hrát já, abych mu četla, abysme si spolu povídali a tak. Víš, (a teď si to, prosímtě, nevztahuj na sebe!) mám zkušenost z jednoho zařízení, kde se rodiče dvou/tříletých dětí chlubili, jak jejich děti chodí na angličtinu, počítají do deseti, napíšou své jméno a kdesi cosi. Ale celý den pobíhaly s dudlíkem, měly plínu, protože na nočník si neřekly, na oblečení koukaly jak na něco nadpozemského a neuměly se najíst pomalu ani lžící! Takže ano, je to o priorotách 🙂 Já jsem se ségrou o 4,5 roku a nikdy s tím nebyl problém. Naopak. A ty maminky kolem mě, které mají děti brzo po sobě, si to prostě nechválí. Ale tohle si musí rozhodnout každá z nás sama za sebe 🙂

drzticka81
30. pro 2016

@svetlus_pepca tak samozrejme, kazdy si to dela dle sve rodiny, ja my jsme s brachou o dva roky a vzdycky jsme meli k sobe blizko, hrali jsme si, pozdeji jsme koukali na stejne filmy, meli stejny humor...takze jsem chtela deti taky takhle od sebe......🙂)) jinak kdybych cekala na pozdeji, asi bych dalsi nemela, syn mel mezi 1.5 az 2.5 silene obdobi vzdoru 🙂)))) a kdyz rikam silene, tak silene-uhnala jsem si i zlucnikove kameny, hahaha.......
a jinak nevztahuji na sebe, ale ja syna nenutila do techto veci - on mel sam zajem uz od roka 🙂))) jen zvysuje levly 🙂)) a samozrejme jsem se venovala i tem dalsim vecem, ale nenasilnou formou (dudlik od roka nemel ani jeden 🙂)) jsem kojici matka-kojeni do 2.5 let 🙂)) na nocnik ve dvou a bez prace, jidlo taky zvladaji, ale syn je pohodlny a zvykly na tu pozornost prave 🙂)) on to umi, ale je to princ 🙂)) chci tim rict, ze to druhorozene nema takovou pozornost a dela to vse rychleji a automaticky dle starsiho souruzence 🙂)))