Za jak dlouho se začít snažit po zamlklém těhotenství a revizi?

lj87016
7. srp 2019

Ahoj maminky..Vcera jsem byla na revizi v 8tt nevyvíjelo se to tak jak by melo..v pondeli jsem to cele orvala a vcera po probuzeni narkozy taky.Dnes uz mi je psychicky lip..Mam uz trilete dítě a nemyslela jsem si,ze me toto potka..za jak dlouho jste se prosim zacly snazit? Upřímně pul roku se mi cekat nechce

lucievlckovaa
7. srp 2019

@lj87016 ja prodelala zamlkly potrat a revizi v unoru, pak probehly 2 menstruace a pak jsme se zacali snazit, vyslo to hned, ted jsem v 16.tt

mval
7. srp 2019

@lj87016 Ahoj, přesně vím jak se cítíš, já se minulý týden na screeningovém ultrazvuku v 13tt dozvěděla to samé, miminko se přestalo vyvíjet a netluče mu už srdíčko, hned druhý den následovala revize. Bylo mi hrozně, obrečela jsem to já i manžel. Mělo to být naše první miminko. Teď po týdnu je to lepší, hlavně díky velké podpoře manžela a celé rodiny. Nesmíš na to tolik myslet a snažit se zabavit něčím jiným, navíc máš doma už jedno dítě a to ti určitě pomůže v tom se netrápit. ❤ Po šestinedělí mám jít na kontrolu ke své doktorce, když mi poví, že je vše v pořádku tak se začneme snažit hned. Nebo počkám dva cykly, půl roku mi přijde jako hodně dlouhá doba. Hlavně se neustále utěšuju tím, že se to povedlo napoprvé tak se to určitě povede i za pár měsíců. 😉

petulejan
7. srp 2019

My jsme dodrzeli sestinedeli a pak jsme tomu nechali volny prubeh. Zadarilo se az za deset mesicu.

lachtanice86
7. srp 2019

Zažila jsem to . V 11tt vše ok a ve 12-13tt na 1.srcreeningu ticho. Tim ze tam byl i muž, bylo to snad ještě horší. Psychicky nás to odrovnalo, dřív jak za 5cyklu na to nebylo pomyšlení

similenka
7. srp 2019

@lj87016 po šestinedělí a hned to vyšlo z do konce.

hawah
7. srp 2019

Mně řekl doktor, že stačí počkat jeden cyklus, nechat proběhnout jednu ms a pak jak se budu cítit, že můžeme. Než se zadařilo trvalo pak 5 měsíců.

kuttu
7. srp 2019

@lj87016 Ja otehotnela pp 2 cyklech MS a opet to nedopadlo,lekar mi tenkrat rekl,ze to bylo moc brzy....nechala bych probehnout 3 MS a pak tomu dala volny prubeh...chapu ze chces zase hned otehotnet,ale je to jen naplast na to prvni tehotenstvi,odpocin si,nech telo zregenerovat....urcite ti sem budou holky psat jak otehotnely hned po 6 sti nedeli a vyslo to...ale zalezet bude hlavne na tobe jak se budes citit....ja zazila 3 neuspechy a nyni mam skoro rocni holccicku❤❤drzim palce a preji stesti at příští tehotenstvi dopadne v pořádku

lj87016
autor
7. srp 2019

@mval ahoj..to me mrzi ze te to postihlo uz v takovem tt.. Taky si prji,aby pak uz vse bylo tak jak ma

mval
7. srp 2019

@lj87016 určitě bude, nesmíme se dopředu stresovat tím co bude příště, i když se to lehce řekne a hůř dělá

andelka
7. srp 2019

@lj87016
@mval já mám rok a půl od zt v 18tt. Měla jsem vyvolání plus revizi. Předtím dvě těhotenství úplně bezvadné. Nečekala jsem to. První dny hrůza. Po pár týdnech se to zlepšilo. V nemocnici říkali počkat 3-6 měsíců,můj Dr říkal 2-3 měsíce,to už věděl, že první ms jsem dostala ještě v šestinedělí. Výsledky vyšetření přišly po půl roce. To už jsem byla zase těhotná. Nechala jsem přejít tři ms a zkusili jsme to. Vyšlo to hned, těhotenství ukázkové,i když jsem se hodně bála až do porodu, malému už je 6 měsíců. Příčinu zt nezjistili. Držím palce.

zutinka
7. srp 2019

Mám 2ZT a vždy jsem čekala půl roku.Ale u každého je to jiné.A mám dvě ditka

martt
7. srp 2019

@lj87016 Já to měla úplně to samé. S manželem jsme se začli snažit na radu lékaře po druhé menstruaci. Trvalo mi to rok než jsem znovu otěhotněla. A ted mam 3 leteho trapice 😊

barulina
7. srp 2019

Ja jsem byla na revizi 20.5 a uz jsem zase tehotna. Popckala jsem sestinedeli anjednu ms a vlitli na to

pajla
7. srp 2019

Já byla na revizi v 10tt pro ZT letos v lednu, taky mám už doma jedno dítko. Nechala jsem proběhnout jednu ms, přišla po 5 týdnech od revize a začali jsme se snažit, taky jsem nechtěla čekat, vyšlo to hned. Teď jsem 24tt. Podle mě tělo ví, kdy je na další těhotenství připravené a dojde k oplodnění..viz zkušenosti ostatních-někdo se začal snažit hned a trvalo to půl roku, rok, než se znovu zadařilo.

radullah
7. srp 2019

Ahoj, já jsem podstoupila revizi kvůli ZT v 11tt a normálně po šestinedělí (po první proběhlé porevizni ms) jsme se snažili znovu. Po 4m jsem otěhotněla znovu, ale špatně se uchytilo a jako biochemické odešlo samo po pár dnech zpoždění. To jsme pak nečekali vůbec, pokracovali jsme jako by šlo o klasickou ms. Za další 4m jsem otěhotněla znovu, teď jsem ve 20tt a zatím se držíme 🙂

vladkaaa92
7. srp 2019

@radullah ahojky, muzu se zeptat, jak jsi prisla na to, ze se jednalo o biochemicke tehu?

radullah
7. srp 2019

@vladkaaa92 měla jsem podezreni na mimoděložní (tyden slabe, pomalu sílící pozitivní testy, tlak na levý vaječník) a tak me z gynekologie poslali na vyšetření do nemocnice. Tam se mimoděložní vyloučilo a závěr byl biochemické těhotenství - tedy zjistitelné z krve, ale už ne z ultrazvuku.

vladkaaa92
7. srp 2019

@radullah Ahaa.. dekuji, za odpoved. Ja jsem 5 tydnu po revizi. Po 4 tydnech jsem objevila na tt ducha a ten tam je porad, ale slabne. MS zatim nikde. Tak mam obavy, ale snad je to klesajici hcg. Carka uz skoro neni.
Tak drzim palecky, at se brzy zadari a je vse v poradku!! 🙂

baskervile
7. srp 2019

Bylo mi doporučeno (a dodrženo)šestinedělí a pak se zadařilo za osm měsíců😉

radullah
8. srp 2019

@vladkaaa92 to bude ještě klesající HCG, já chodila po revizi na odbery do nemocnice každý týden a hlídali mi to, aby to kleslo na nulu. Trvalo mi to tak dobrý měsíc, než to zmizelo.
Jinak moc děkuji, nám už se zadařilo, jsem ve 20tt a zatím se klučík drží zuby nehty, tak věřím, že to tentokrát už dotahneme do konce 🙂

vladkaaa92
8. srp 2019

@radullah jeee, tak to je krasny! Urcite to ted dobre dopadne 🙂
Tak jsem se docela uklidnila, ze je to hcg. Dnes sem si delala test a je tam uplne pidi slaba carecka, skoro neviditelna. Uz jsem taky lehce pres mesic po revizi. Jsem zvedava, kdy dorazi ms. Pak uz se budeme zas snazit! Po jak dlouhe dobe se zadarilo vam?🙂

kaora
9. srp 2019

Ahoj, mně bohužel v únoru zjistili zamlklé těhotenství v 8tt. Po dohodě s lékaři jsme čekali týden jestli to tělo nevypudí samo a dostala jsem injekci na stahy dělohy, ale nepomohlo to a šla jsem na revizi. Nechali jsme s manželem proběhnout 3 cykly ( taky proto, že jsem měla nízkou děložní sliznici ). A na druhý pokus se opět těhotná a jsem v 7tt a čekám netrpělivě na první ultrazvuk 🙂

lj87016
autor
9. srp 2019

@kaora ahoj,ja se prave bojim,abych po tom zakroku mohla mit dalsi deti..držím palecky

petula.bir
9. srp 2019

Ahoj, já byla v únoru na revizi v 10tt doktor mi řekl počkat alespoň 3-4.mesice, aby se to neopakovalo. Nyní jsem 6.mesiců po revizi a začínám 7.cyklus ☹ zatím se nám nedaří 😔
Pokud se na to cítíš myslím, ze po prvním cyklu již by jsi mohla 🙂

andelka
9. srp 2019

@lj87016 neboj,revize nedělá obvykle problémy. Snad půlka holek co znám aspoň jedno nepovedené těhotenství zažila. A bohužel některé i víckrát. Ale za to samotný úkon revize nemůže.

kaora
12. srp 2019

@lj87016 Jak řekla andelka, ten zákrok nedělá problémy. Jediné co může nastat je, že pokud ti to vezmou "poctivě", může trvat než ti naroste vyšší děložní sliznice. Já na podporu pila kotryhelový čaj a brala kyselinu listovou. I když mi v nemocnici říkala doktorka, že se můžeme snažit po prvním cyklu, reálně by to nešlo, měla jsem sliznici 1mm 🙂. Tak proto ty 3 cykly než jsme se snažili.