Snažení po revizi. Za jak dlouho?

kachna6698
10. srp 2021

Ahoj holky
Chci se zeptat za jak dlouho po revizi jste se snažili zase o miminko? Jsem z toho stále mimo. Před půl rokem sem měla biochemické a teď v 11tydnu revize. :( Dodržela jste některá 2-3 měsíčky ? Díky za info moc mi to pomůže.

michaelarousova
10. srp 2021

@kachna6698 hned po sestinedeli☺️

jana_zofie
10. srp 2021

Ja dodrzela dvoje. Ty prvni se mi zdaly takove slabe a divne, tak jsem jeste jedny radsi pockala.

markyzzaa
10. srp 2021

@kachna6698 počkala jsem na jednu menstruaci a povedlo se hned. Lékaři sice chtějí alespoň 3 měsíce, ten můj to teda takhle chtěl, ale jakmile jsem přišla že jsem znovu těhotná nenamítal nic, naopak měl spíš radost ( on si těhule hýčká)

lachtanice86
10. srp 2021

@kachna6698 zt a revize ve 12tt, složilo me to a muže taky, o dítěti jsem nechtěla slyšet zhruba 1/4 roku, pak se objevil problém, který znamenal mou ženskou operaci a pul roční hormonální léčbu. Těhotenství se povedlo rok po revizi.

mamikry
10. srp 2021

@kachna6698 Po vyvolanem potratu s revizi jsme se zacali snazit po 3 mesicich, povedlo se za dalsi tri.

barulina
10. srp 2021

@kachna6698 pockala jsem sestinedeli, jednu ms a další už nedošla.

kachna6698
autor
10. srp 2021

@michaelarousova taky mě to napadlo ale zároveň se bojím snažit .kdyby to dopadlo stejné nebo jinak špatně už bych to asi nedala

kachna6698
autor
10. srp 2021

@markyzzaa měla sem to také takhle nějako v plánu ale je strach

markyzzaa
10. srp 2021

@kachna6698 ten bude vždycky. A je jedno jestli otěhotníš po první nebo třetí menstruaci. Já byla rozhodnutá že to budeme zkoušet hned. Teď čekám druhé, jsem v 8tt a taky mám strach. Jen jestli ti můžu poradit, pij kontryhel na pročištění a ber dál vitamíny

andycr
10. srp 2021

Měla jsem revizi ve 12 tt. Doktor doporučil se snažit po 2-3 cyklech, spíše třech. Nedodrželi jsme ani šestinedělí. Já byla v pořádku, cítila jsem se fajn. Nicméně jsme se nesnažili, jen to nechváli nějak plynout. Po třech menstruacích jsme se začali snažit pořádně. Ale mám po revizi rozhozený cyklus a každou ms mám jinou a cykly jinak dlouhé (37, 40, 54, 44 dní). Teď měřím druhý měsíc BT abych si zajistila ovulaci. Zatím se nezadařilo.

michaelarousova
11. srp 2021

@kachna6698 me to tak doporucila doktorka☺️A ja s tim nemela problem ☺️Blsvne se hned zas povedlo coz tak bejva☺️Sle musis si bejt jista to je jasne☺️Klidne pockat a pak se do toho zas pustit☺️
Ale straxh tam uz bude vzdycky ,jestli ted nebobza par mesicu😂

krtikkrtovaty
11. srp 2021

Počkali jsme po první MS, tedy cca 5 týdnů, ale povedlo se 3. měsíc a vše ok, ale strach už tam byl do konce těhotenství. První byla na první dobrou a i pohoda těhotenství, tak jsem si nějak neuvědomovala, že by se něco mohlo po... Dva lékaři nezávisle na sobě mi říkali, že je "pohnojeno", že můžeme hned, co přestanu krvácet. Já to brala i pocitově...

andelka
11. srp 2021

Ano, čekali jsme 3 ms. Povedlo se pak hned. Za mě to bylo potřeba,aby se tělo i psychika srovnaly.

herminka
11. srp 2021

Já jsem počkala 3 měsíce od revize, otěhotněla jsem potom hned (byl to můj 5. cyklus, mám je kratší než je obvyklé) a vše bylo v pořádku, synovi je už 10 let.
Po špatné zkušenosti člověk vždycky bude mít strach.

lucahv
11. srp 2021

Revizi jsem prodělala v dubnu kvůli ZT v 10 tt. Pockala jsem na první MS a pak jsme to neřešili. Poslední MS dorazila v červenci a teď v srpnu už ne. Pokud dopadne vše jak má tak v dubnu rodim 😊 záleží hlavně jak se citis ty. Já sem cítila ze první MS byla úplně jina než dřív a první 3 cykly byli takové hodně silné vše mě bolelo. Poslední cyklus už byl ten můj na který sem zvykla a taky se hned povedlo. Celou dobu sem si měřila BT a ta mě uklidnovala. První ovulaci sem měla hned 3 týdny po revizi a pak další cyklus už klasicky 12-16 DC. Držím palce!!🍀🍀 hlavně to chce klid a být psychicky v pohodě 😊😊😊

kachna6698
autor
11. srp 2021

@lucahv po zdravotní stránce jsem po revizi ok spíš ta palice no 🤷☹️

nuna90
11. srp 2021

Já jsem prodělala na konci dubna také revizi v 9.tt. Poté jsem chtěla počkat aspoň 2 cykly, ale už po první MS jsem otěhotněla znova - neplánovaně. Bohužel i toto těhotenství skončilo dřív než začlo a šla jsem znova na revizi v 7.tt, protože jsem začala krvácet a miminku přestalo bít srdíčko, které jsem již měla dva dny předem potvrzené od doktora. Jelikož už jsem toho hodně zažila a máme první dítě po IVF, tak momentálně si dáme pauzu aspoň ty 3 měsíce.

kachna6698
autor
11. srp 2021

@nuna90 tohodle se právě bojím. :( Špatně se s tím stále vyrovnavam

svancarka
11. srp 2021

@nuna90 jsme na tom podobně duben ZT 9tt s revizí, červenec SP v 6tt,cítím se dobře,ale ta psychika......bojím se co se zase stane. Doktor mi doporučil 3 měsíce počkat, tak nevím.....

kachna6698
autor
11. srp 2021

@svancarka kdyby bylo na me tak se snažíme už hned protože chceme ale říkám si že lékař nemluví do větru a zároveň je strach co bude či nebude .psychika je strašné silna

lucahv
11. srp 2021

@kachna6698 mám už malého tak sem to brala jinak a čím více sem si o ZT četla tím více mě utvrdilo o tom ze je to bohužel úplně běžná věc. Jen se o tom nemluví. Tak sem to tak nakonec vzala.

nuna90
11. srp 2021

@svancarka Mě doktor poslal ještě na testy na hematologii, tak počkám na výsledky a potom se rozhodnu. Psychika je hrozná, člověk má strach z dalšího těhotenství, aby to nedopadlo zase stejně. Snad další dopadne už dobře...

ellissskaa
11. srp 2021

Měla jsem ZT v 18.tt i s revizi teď v lednu. Nechala jsem přejít 2 MS, jak doporučil doktor, a hned pak se zadařilo znovu. Teď jsem ve 22.tt a všechno vypadá v pořádku. Jinak psychicky i na srovnání hormonů po té revizi mi hodně pomohlo cvičení jógy. Na YT se toho dá najít spousta zadarmo, i právě zaměřené na plodnost a hormonální rovnováhu. Je dobré si něco najít, co člověku dělá dobře a odreaguje se u toho, samozřejmě to nemusí být zrovna ta jóga. Tak držím pěsti 🍀

fatrova
13. lis 2021

@kachna6698 mela jsem ZT 9tyden v cervnu,byly 2 revize tyden po sobe,menses jsem dostala az po lesich ,prvni slabe,druhe normal,treti uz neprisly,ale bohuzel samovolny potrat 6tyden(rikaji,ze to je jak opozdena menses)Rikam si,ze to tak melo byt, priroda zaridila a verim,ze do tretice vyjde. Pockam na prvni menses a pak se budeme snazit. Drzim pesticky😊