Nemiluju svého syna, kterému je 8 let. Má někdo zkušenost?

20. pro 2023

Ahoj .
Mám 8 letyho syna který má velké záchvaty agrese . Je vulgární . Nezvladatelnej. Je ve speciální škole . Emoce moc nemá. Neumí se radovat, furt jen říká jak nechce žít a ze nenávidí svůj život . Odborníci si neví rady . Ve škole rozbil okna a fyzicky napadal všechny i učitele . Jsem z neho na dne. Toleruju ho a ma všechno co potřebuje. Finančně nestradame. Ale necitim k nemu nic . Nic . Proste dam mu najíst a všechno ale nerada s nim travim čas. Věnuji se mu ale jen proto ze musím ne ze chci . Nikdy jsem o takove matce neslysela . V okolí posloucham jak všechny ty matky své deti miluji ale ve me to není. Já mu samozřejmě říkám ze ho miluju a jsem hodna a okolí říká jaká jsem super máma ale necitim nic a neverim tomu ze nikdy budu . Má někdo zkušenost ?

ele_nka
23. pro 2023

@xxx3d díváš se na to očima zdravého dítěte a to je velký rozdíl. Pro tyhle děti je například důležitější, že mají správně seřazené pastelky víc než jejich vlastní matka...

xxx3d
23. pro 2023

@ele_nka já bych si tedy rozhodně netroufla "hodit" všechny autisty do jednoho pytle, právě proto, že je znám, a dokonce i ti, co mají strukturované učení vnímají zázemí, pokud ho mají doma.

jiný projev lásky neznamená menší lásku
vyjma toho, výše zmiňovaný chlapec dg nemá, všechno možná, asi ... -
a podle projevů se seběhlo plno diagnostiků, a je fakticky zajímavé, že se nikdo nepozastavil nad tím, co ty projevy způsobilo, a co jim předcházelo
hned se všichni shodli na autistovi, bravo.

ele_nka
23. pro 2023

@xxx3d neházím všechny do jednoho pytle, z toho důvodu je tam to slovo například.
A nikde nepíšu, že je autista, jen že není zdravý.
Pokud je znáš musíš i vědět jak těžké je s nimi fungovat, natož 24/7. O to víc tvoje soudy nechápu.

pajusz
23. pro 2023

Chudák dítě😔

me_druhe_ja
23. pro 2023

@xxx3d Dítě s neurologickým problémem nikdy,nikdy nemůžeš srovnávat se zdravým dítětem. V jejich mozku se dějí naprosto odlišné věci. Proč například moje dítě hystericky řve, když jsem ho vzala na úplně obyčejný kolotoč? Proč ještě loni odmítal otvírat dárky pod stromečkem a museli jsme ho téměř nutit? A to jsou kraviny. Když si představím, že by měl poruchu emočního spektra jako syn autorky, je mi špatně.

xxx3d
23. pro 2023

@ele_nka pokud vím, reagovala jsi na mě, tvůj první příspěvek na mě zahrnoval autistu

"máš doma autistu? Pečovala jsi někdy o někoho takového? Ono je lehké psát takové soudy. Ano, pokud by měla autorka zdravé dítě, určitě se tu najdou hned jiné komentáře. Ale on zdravé dítě nemá a snad každý kdo někdy jen trochu chodil v jejich botách ji chápe.
Já si to zažila jen rok jako asistentka a naprosto obdivuji všechny rodiče, co se o takové dítě starají celý život."

jak víme, že je to nemocné dítě?
protože má projevy, které odpovídají nějaké dg?
protože si s ním odborníci neví rady a vypadá to na autismus?
protože se chová jako nezdravé dítě?

a co když je to prostě zdravé dítě na hranici svých sil z chování matky?

xxx3d
23. pro 2023

@me_druhe_ja ale to já přece nevím, proč tvoje dítě takto specificky reaguje na některé věci, události
psala jsi ty někde, že své dítě nemiluješ?

já tady od začátku reaguji na to nepřijetí dítěte takového jaké je, na nelásku ke svému dítěti - to nemůžu přijmout a vyjádřit jakékoli matce svou podporu ve stylu, "vydrž, drž se..." apod.

ele_nka
23. pro 2023

@xxx3d bravo z pár příspěvků jsi odhalila něco na co studování odborníci nepřišli za několik let.... 🤦‍♀️ Debata s tebou evidentně nemá smysl,ale ráda bych to ukončila slovy jednoho moudrého muže...
„Často jsem litoval svých slov, ale nikdy jsem nelitoval svého mlčení.“

me_druhe_ja
23. pro 2023

@xxx3d To nemá smysl ..... Dobrou noc a buď ráda, že máš zdravé dítě.

odvarkova
24. pro 2023

@xxx3d kdo nezažije, nepochopí 🤷🏻‍♀️

evik19
24. pro 2023

Soucítím s tebou a přeji tobě i synovi do budoucna jen vše dobré. Snad se do budoucna rozšíří možnosti speciální pomoci a služeb pro rodiny, jako je ta vaše, v tomhle jsou v ČR velké nedostatky. Pracuju s dítětem, které je zamedikované a zdaleka jeho projevy nejsou tak extrémní, jako u tvého syna, ale má velké výkyvy. Kdo nezažil nepochopí, jak těžké to někdy je. Myslím, že diagnóza autismu u vás bude správná, k tomu asi bude potřeba počítat i s nějakou další diagnózou do budoucna. Hatery zkus v hlavě odfiltrovat, pokud to půjde. Přeju ti, abys měla hodně sil🍀

budouci_maminka
24. pro 2023

@xxx3d klicem je empatie. K mamince...diky ni by mohla mit sanci a silu na zmenu. Neznam moc situaci kde pomuze k vylepseni postoje odsouzeni od okolí a ukazani prstem s hlasitým Fůůůj...

Ted to ty tady vlastne ukazujes v primem prenosu. Udelala jsi neco přes čaru, spoustu lidi te za to odsoudilo. Pomohlo ti to prehodnotit tvuj postoj nebo se nekam dal vyvinout v nazoru? Ne.

Kdyz bych ti tu ale mile napsala ze souhlasim ze neni spravne ze matka nemiluje sve dite a rozhodne souhlasim ze to dite to vnima, boli ho to a muze ho to podporovat v dalsi agresi. Ale zaroven ze je potreba pomoct mamince aby nasla silu protoze jsou s ditetem spojene nadoby. A kdyz zlepsime psychicky stav maminky, mohlo by se zlepsit i dite. Jak se mnou povedes debatu? Zamyslis se? Prehodnotis treba minimalne svuj styl psani?
No a o tom to je.. o empatii...

Tak krasne klidne svatky vsem..

paturik
24. pro 2023

Já nechápu jak tohle máma může napsat že nemiluje svého syna...to jako od miminka? Nebo to říkáš jen teď kvůli tomu jak se chová .. jeslti je to od malá jeslti právě proto nedělá tohle všechno

xxx3d
24. pro 2023

@budouci_maminka
jestliže máma nemiluje své dítě, pak selhala a na dítě to může mít a mívá fatální důsledky
jestliže je tohle sdělení přes čáru a jsem za to odsouzena i proto, že mám zdravé dítě, pak prosím.
nepotřebuji si tady konkrétně s nikým notovat
sdělila jsem svůj názor a skutečně, kdybych primárně chtěla kopat do maminky, případně ji odsoudit, napsala bych to jinak.

hezké svátky i tobě.

evik19
24. pro 2023

@xxx3d Doporučuju se pro začátek podívat na film Děti úplňku, pak se rovnou můžeš přihlásit jako dobrovolník na péči o takové děti. Rodiče to jistě ocení a když budou moct mít aspoň chviličku klidu, tak třeba i tu lásku v sobě vykřešou. Ono ke snadný milovat normální dítě, je snadný milovat postižený a naprosto bezmocný dítě, je snadný milovat dítě s jakýmkoli handicapem, který ti projevuje cit, ale milovat dítě, který se tě snaží zabít, snaží se ublížit tvým ostatním dětem, vše okolo sebe ničí a častuje tě u toho sprostýma nadávkama, dítě, který třeba mučí zvířata a ty se jen děsíš, co bude dělat až bude dospělý, tak takový milovat, to je vysoká liga. A ne vždy za takovým dítětem stojí psychopatická matka, která chování toho dítěte sama způsobila, jak si asi myslíš. Bohužel, svět není vždy růžový místo, Važ si svého života se svými dětmi a kopance si nech….Už jen ten poslední příspěvek jako hnusnej kopanec vypadá, ostatní hledat nebudu.

marge_s
24. pro 2023

@drep myslim, ze se mylis. Auti deti maji casto uplne stejne emoce jako my, jen proste ten komunikacni kanal je jiny 🤷🏾‍♂️
Mnozi velmi dobre vyciti jaky k nim ma blizka osoba vztah. Jakakoliv nepohoda v rodine pro ne muze byt tezka. Nakonec son-rise sice neni evidence based, neverim v ni vubec, ale jednu vec na ni vyzdvihuji i “vedecke” pristupy (ESDM treba)-tj to prijeti a snaha o priblizeni se jejivh perspektive. Vetsina “problemoveho chovani” ma dohledatelnou pricinu, da se s ni vic ci mene pracovat. A ne, nejde o prebirani koralku a strukturu, protoze to jdajne uklidnuje, ale o hledani priciny-casto byva spoustec psychicka nepohoda, mohou tam byt pridruzene uzkosti, psychaitricke diagnozy nebo proste male boty, nemoznost zit dustojny zivot, realizovat se.
Dva roky ted treba bojujeme s tezkou agresivitou, ale je to k placi pro oba-vidim, jak strasne moc je syn frustrovanx, uzkostny, proste zvire zahnane do kouta kouse. U nas doslova. On neni problem, on ma problem. A jo, je to nepredstavitelne peklo, aniz bych to dramatizovala. Ale pro nej je to horsi.
A jsou chvile, kdy bych ho ….ale kdybych citila to, co zakladatelka, tak se jdu lecit nejdriv ja a pak se s tim fakt pokusim systematicky pohnout. Velky restart

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
dashyyy
28. pro 2023

@martt závěr našeho 12stránkového elaborátu zní: nebo se musíme smířit s tím, že ne vše víme.. toť naše diagnóza, ale i to mi stačilo k tomu, aby mě to nakoplo s tím dělat něco dál, když klasická medicína nebyla schopná.. řešila jsem časté řeči a vzkazy na téma sebevražda a nechci žít apod. a klasický psycholog mi nepomohl ani o mm, ale našla jsem si cestu sama a řešila a řešila a lítala a řešila.. sedět doma neštastná s rukama v klíně a čekat až nás nějaký doktor spasí, tak už tu kluk možná není.. psycholožka radila jediné - dostatek lásky, no tvl to byla rada odborníka 🙈 člověk musí jít dál, dál za svoje hranice a začít hlavně u sebe.. nemůže pomoct klukovi, když je sama rozebraná na sto sra*ek..

mourovatakocka
19. led 2024

Zakladatelko, tak jak doma žijete, lepší nebo stejné?

popelkaa23
19. led 2024

@xxx3d 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍