Falešně pozitivní těhotenský test?

werka87
16. říj 2014

Holky, prosím o radu, minulý měsíc jsem zkoušela ovulační testy, měla jsem ho pozitivní, a druhý den na to, jsem začala krvácet..tak jsem si říkala, že to je ovulační krvácení...jenže další den, to bylo docela silné, pak jeden den nic a pak ještě pár dní...tak jsem si říkala, že to snad teda byla MS a že teda přišla dřív, byl to 19 DC.(den po ovulaci) , můj normální cyklus cca 30 dní, měsíc před tím dokonce 31...no tak jsem to neřešila...ale teď jsem onemocněla, a abych mohla do sebe začít ládovat různý prášky na chřipku( dneska jdu k doktoru,možná to bude angina ), tak jsem chtěla těhotenství vyloučit...s tím, že kdyby to náhodou bylo to ovulační krvácení, už jsem to měla dostat,ale pokud to byla MS tak bych to měla dostat až koncem října...no a včera jsem měla slabou čárku na TT a dneska o trochu silnější?? Ale zároveň jsem dělala ovulační test a ten je taky pozitivní ( protože v tu dobu mi měla přijít i ovulace, kdyby to krvácení byla MS)..tak by mi zajímalo jestli může být test falešně pozitivní, když bych měla ovulaci? Jestli to může na ní reagovat...já teď nevim teda jestli můžu být těhotná, a teda nebrat léky a říct doktorovi , že jsem možná těhotná, aby mi poradil,co můžu?nebo to prostě neřešit, vím, že stoprocentní jistotu budu mít asi až koncem října, kdy bych to jakoby měla dostat, pokud to byla MS.

kronecka007
16. říj 2014

Pokud máš pozitivní těhotenský test, je téměř nepravděpodobné, že je falešně pozitivní 🙂 Záleží, jaký typ testu máš a samozřejmě jak výrazná je čárka (jestli nelovíš duchy). Pokud máš pozitivní i ovulační test, další znamení, že jsi zřejmě těhotná. Ovulační test bývá v případě těhotenství také pozitivní. Těžko říct, kdy si ovulaci měla, ale zřejmě když jsi slabě krvácela, mohlo to být ovulační krvácení nebo třeba nidační (uhnízdění mimča). Dr bych to raději řekla, že test pozitivní máš. Držím palce 🙂

werka87
autor
16. říj 2014

@kronecka007 No právě, že ono to krvácení bylo docela silný, sice asi slabší než MS,ale ten jeden den jsem docela dost krvácela, pak asi den nic, a pak špinila....jinak tady jsou ty testy, horní je ze včera, dolní dneska ráno....asi to jsou jen duchové..jsem z toho jelen....

werka87
autor
16. říj 2014

Koukám, že je to nastojato..tak ten silnejsi v levo je z dneška..🙂

kronecka007
16. říj 2014

@werka87 to nejsou duchové 🙂

kopretina82
16. říj 2014

@werka87 gratuluji k těhotenství 😉 tohle bych řekla, že je jasný 😉

8051
16. říj 2014

@werka87 Ahojky, taky si myslím že dušíci to nejsou ale pro klid duše bych si být tebou raději zašla na gyndu a doktor ti řekne víc.Nejspíš nic neuvidí ale veme krev a zjistí jaké máš hcg a uvidíte. 😉
Držím palečky, ať je vše tak jak má. 🙂

tulikiss
16. říj 2014

Tak a ted volej doktorovi, at ti rekne co mas brat, protoze si tehotna..ja to mela loni v unoru taky tak, dostala jsem silenou chripku a protoze jsme mela silene dlouhe cykly tak radsi udelala test a dopadl stejne jako u tebe..takze gratuluju 😀

werka87
autor
16. říj 2014

@kopretina82
@8051
@tulikiss No já bych taky řekla, že bych mohla být těhotná, ale nehraje mi tam roli to krvácení, kdybych nekrvácela po tý ovulaci, tak by to bylo jasný, to bych měla tak 4-5 dní zpoždění a to by odpovídalo...já mývám ovulační krvácení,ale tohle bylo fakt silný, ale zrovna ten měsíc jsem pila nějaký bylinky od báby Kamenický, tak jestli mi to nemohlo zesílit tu ovulku, a pak to krvácení, no nevim nevim..počkám do konce října, kdy by mi měla dorazit MS a když nepřijde objednám se k DR...no přála bych si aby to vyšlo,ale jako nevim, já ani nečekala, že tam čárky dvě najdu, spíš jsem si jen tak z dlouhé chvile udělala test, kdyby náhodou s tím, že to určitě byla MS...takže jsem koukala docela jako sůva...🙂 Fakt by mi zajímalo jak tohle dopadne... 😕

tulikiss
16. říj 2014

@werka87 hele to krvaceni bylo asi zahnizdovani, to jsem zazila u sveho prvniho tehotenstvi, kdy po IVF doslo k zahnizdovani a ja krvacela a mela pocit, ze je vse ztraceno a ono nebylo. Uplne si mi pripomela jak ja vyjevene loni koukala na ten test, doktori mi tvrdili ze prirozene to nejde, sice jsem byla uz nejaky 50 DC ale neresila sem to a pak kdyz jsem v ruce drzela test se dvema carkama tak jsem asi 2-3 dny porad nedokazala uverit tomu, ze jako jsem fakt tehotna. Uverila jsem az kdyz jsem zacala zvracet a to mi vydrzelo az do 6 mesice 😀

marketovna
16. říj 2014

@werka87 Já myslím že jsi na 100% zbytek neřeš......pokud ted nekrvácíš a máš pozitvní test, tak jsi 😉

marketovna
16. říj 2014

@werka87 možná se ti v tu dobu nějak rozhodil cyklus.....

cuciii
16. říj 2014

Zajdi si k DR. ten tu určitě poví víc, já měla silnou druhou čárku (radostí plno) a nakonec mi našli cystu, která mi rozházela hormony. 😉 ale držím pěstičky a pokud budeš těhu tak gratuluji 🙂

eloana
16. říj 2014

test podle me sili,takze to vypada na tehotenstvi🙂

werka87
autor
17. říj 2014

@tulikiss
@marketovna
@cuciii
@eloana Holky díky, no uvidíme, chci zkusit test ještě zítra jestli zesílí...a pokud to do konce října nedostanu tak si zavolám doktorce a uvidíme...jo kéž by to vyšlo... 😔 ale bojim se aby to nebyla právě nějaká cysta...chjo, snad to bude dobrý....

marketovna
18. říj 2014

@werka87 - měla jsem pozitivní test až 40DC 😀 s tím, že mám teda delší cykly....Jinak co???? zesílil?

werka87
autor
18. říj 2014

@marketovna no zesílil nejvíc ten druhej, třetí co jsem si dneska dělala je stejnej, možná o trošku slabší,ale zase ne tak jako ten první...tak nevim..koupila jsem si dneska jiný testy, tak zkusim zitra...ale je fakt, že teď jak jsem nemocná, tak hodně piju v noci a ten test, jsem si dělala ve tří ráno, pač jsem nemohla spát, a hodinu před tím jsem byla čůrat, tak to možná nemělo takovou koncentraci..ale začínám se obávat, zítra zkusim no a uvidíme... 😔

werka87
autor
19. říj 2014

Tak tady je z dnešního rána, přijde mi pořád slabej..☹ je to focené mobilem, tak to je takovy rozmazaný....navíc mi bolí břicho, jako bych to měla dostat, tak se bojim, že to asi nevyšlo....

adelaslaba
19. říj 2014

Ahojky, mě tedy slabý nepřijde.😄 Já jsem je měla vždy takové. kdyby jsi nebyla tak, tam není nic. Ono to ze začatku sílí pomalu. To bolení břicha k tomu patří. Jen by jsem být tebou radši zašla k lékaři kvůli nestandardnímu krvacení. jen aby viděll že je mimi kde má být.

werka87
autor
23. říj 2014

@adelaslaba Tak jsem zašla k doktorce, a těhotná jsem..🙂 ale hodně na začátku, byl tam vidět gestační váček..tak za tři týdny kontrola a prej už tam snad bude vidět miminko, tak snad to bude dobrý....jinak to krvácení je prej normální při ovulaci, že prý některý ženy to tak mají,klidně i týden..tak te'd už jen vydržet ty tři týdny..😀 Snad bude všechno v pořádku...

cerveliska
24. říj 2014

@werka87 gratuluji!

adelaslaba
24. říj 2014

To je skvělé, moc blahopřeji a přeji krásné těhulkování, pokud to tedy jen půjde. Ty týdny čekání jsou děsný, ale vydržet se musí 😉

malalulu
28. říj 2014

@werka87 Držím palce a pevné nervy! :-* Snad to vyjde, tak jako má !

denisa1718
15. zář 2015

Ahoj holky, jen se chci poradit a pozeptat, řeším celkem velmi podobnou situaci.. Týden po konci MS jsem začala spinit, už 4 měsíce neberu HA, tak jsem si myslela, že to je ovulační krvácení, zašla jsem k doktorovi (už dříve jsem měla potíže s krvácením mimo cyklus, ale prý to byl stres), no a doktor mi nasadil nějaký prášky, ale řekl, ať si před tím udělám test, tak jsem si ho včera udělala a pozitivní, silné čárky se objevily hned, opravdu asi do minuty, tak jsem si udělala další dva a to samé.. Dnes ráno jsem šla k doktorovi znovu, dělal ultrazvuk a nic tam zatím není vidět.. Mám strašný strach z mimoděložního těhotenství, protože stále spinim, ale krev není červená.. Doktor řekl, že mám počkat 14 dní a přijít znovu na UTZ, tak jsem z toho trošku zmatená..

bajunka
15. zář 2015

@denisa1718 zašla bych za jiným doktorem pokud máš obavu z mimoděložního, měl ti czít krev a za pár dnů znovu a i to podle růstu HCG se dá poznat zda je to mimoděložní nebo normálné těhu... u mně viděl při mimoděložním těhu (bylo ve vejcovodu) tekutinu na té straně, a měla jsme teda pořádný křeče a špinila jsem...

denisa1718
15. zář 2015

@bajunka Právě, že jsem taky čekala, že mi vezme krev a ono nic.. Nikdy jsem s ním problémy neměla, jako s doktorem myslím, ale teď to bylo divný.. Asi počkám a uvidíme, dnes už to špinění není tak silný, tak třeba se miminko zahnízduje 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru