Jaká by měla být bazální teplota? Mám přes 37

p_ch
14. bře 2013

jsem 28 DC (normálně bych to měla dostat), MS zatím nedošla, BT už třetí den přes 37... dnes 37,3.... jak je to s meřěním BT?? jakabyměla byt??

ninjisu
21. lis 2015

Holky, potřebuji radu! Bz teplota už asi několik dní 37,5 a včera měla být MS! Nic nepřišlo, nadšená nejsem, chci jí. Mám 14. měsíčního syna a kojila jsem do května. Od června nekojím ,nebylo prostě mléko. Mimi rozhodně neplánujeme a provozujeme přerušovanou soulož a to cca tak, že spolu spíme jednou max. 2krát do měsíce. No problém, je že včera jsem našla po ránu na triku flíček od kolostra, které teda nemám už od kvetna ani kapku. A ted když lehce zmáčknu tak to z toho normálně kape :((( Bojím se nejhoršího a jsem úplně v p....pač stavíme a druhé chceme až do svého, bydlím u tchýně. Nic méně tím, že druhé ccheme ta kpotrat nepřipadá v uvahu i když se to nehodí. Tak to prostě oba budeme brát jako fakt, že to tak asi má být. Ale holky já jsem zralá na panáka a to doslova. Při naší sexuální zdrženlivosti. Dpufám, že se ms dostaví.

anicka1211
22. lis 2015

@ninjisu hele já tě chápu, že seš z toho celá rozčarovaná,že jste to neplánovali, že máš ještě malé dítě a přivést najedou další je náročný nejen na péči, ale i na psychiku a kór, když ještě stavíte a bydlíš u tchýně. Při vaší zdrženlivosti za měsíc je to prostě náhoda, pokud se tak stalo. Ber to jako fakt že to přišlo, nechtěj o to přijít, pokud jsi těhotná. Já mám sedmiletýho syna, rok jsme se snažili a když se konečně povedlo, přišla jsem o to v 10tt. Bylo doslova vymodlený. A to co následovalo po revizi, jak ty hormony se mnou zatočily . . .Ještě teď nejsem v pořádku. Mimi bychom si moc přáli. Ty máš to štěstí, že se vám možná povedlo, tak kromě toho to ber jako dar, protože tím dítě je. My taky stavíme, do toho se soudím s exmanželem a můj manžel se soudí se svojí exmanželkou a přesto všechno, ač to zní šíleně, jsem ochotná se o mimi znovu pokusit a chci je hrozně moc. A co bude pak, budu řešit až bude pak, důležité pro mě je,aby se povedlo a já je donosila a nezažila nikdy víc tu bolest z potratu, ani z přirozeného a ani z toho zamlklého, který jsem měla. Tak to taky neřeš 😉

bibinka2208
30. lis 2015

Ahoj holky, prosim o radu. Nejak jsem z mereni te BT zmatena. Neberu zadne prasky, teplotu si merim kazdy den ve stejnou dobu. Z postele nelezu teplomer mam u hlavy a baterky nedochazi. Zde pridavam graf.

ninjisu
30. lis 2015

@anicka1211 Já ti rozumím ! Malý nám trval cca 3/4roku a předtím jsem s manelem tehdy to byl přítel otěhotněla a v 10tt jsem byla taky na revizi. Broučínek nám pomalu rostl a prý by na 99% bylo totálně postižené. Byla jsem i týden v emocnici na pozorování a i přŕimář říkal, že roste moc pomalé a hcg jde na horu taky pomale a že bud nedonosím e nebo bude postižené tak nasledovaal revize a tech probrečených nocí. Někdy jsem tka mimo, že ležím v postely a koukám do nebe. Máme střešní okno a mluvím k němu. Že snad se tam na hoře mám dobře, že jeho bráška krásně roste a že je pro mě vším a že nikdy nezapomenu. Píši to a už zase řvu :( Je to letos 3.prosince 3 roky co jsem o nej přišli a ta bolest v srdci je pořád. Ted přes slzy nevidím. Minulí týden jsme měla dušíka na testu tak jako s malým Michaelkem a v středu pč´řišla Ms. Používám kalíšek a domnívám se, že to byl samovolný potrat. Měla jsem den před tím šílené kříživé bolesti. Tak at se brzy zadaří 🙂

ninjisu
30. lis 2015

@bibinka2208 Ja otehotnela s malým až jsem přestala měřit a sex byl jen jeden v měsící. 🙂 Tak hlavně klid

bibinka2208
30. lis 2015

Ja nejak neplasim asi jsi mou otazku spatne pochopila... Potrebovala bych vedet cim tyto zmeny muzou byt ... Takze jsi na mou otazku vlastne vubec neodpovedela :D ale i tak dekuji 🙂

ninjisu
1. pro 2015

@bibinka2208 já bych se na BT nespoléhala asi až tak. Ovulaci jsem díky tomu nevysledovala a těhotenství teda jo a potom to potvrdil test. Hlavně nevidím ten graf. Tak právě nevím.

bibinka2208
1. pro 2015
anicka1211
1. pro 2015

@bibinka2208 podle mě jsi na tom stejně jak já, čistý anovulační graf. Není tam totiž vidět žádný vzestup po plodných dnech. Pokud by proběhla ovulace, hned po ní den by vystoupla teplota o 0,2 - 0,4 stupně a minimálně tři dny za sebou by rostla nebo se nedostala pod hranici první vyšší naměřené teploty po ovulaci, nebo čtvrtý den po ovulaci by byla ještě vyšší pokud by den po ovulce vystoupla a druhý trochu klesla. A další teploty by se drželi jakoby nad čarou, výš než ty před ovulací. Já za dobu co měřím, poprvé naměřila anovulační graf, v ovulaci už ani nedoufám. Změny můžou být ovlivněny stresem, nevyspáním, nočním vstáváním na wc, v mém případě je to teď virózou a cca 2x do roka má každá z nás prý anovulační cyklus, což je prý normální. Takže pokud měříš první měsíc a máš anovulační cyklus, tak to nemusí ještě nic znamenat. Měř dál a pokud by jich bylo víc za sebou, pak to řeš na gyndě.

ninjisu
1. pro 2015

@bibinka2208 přesně jak píše Anička 🙂

bibinka2208
1. pro 2015

To ne mam od dr. Potvrzenou ovulaci... Byla jsrm tam v den Ovu a den po.. Folikul mel 19mm

bibinka2208
1. pro 2015

@anicka1211 no ale ta vysoka tepkota byla pred pozitivnim ovu testem takze se o anovulacni cyklus nejednalo 🙂 Dr potvrdila ze cyklus probehl ok... Rijala jsrm ji o te BT a ona mi rikala ze jedina spolehliva vec jaou teszy a BT jsou pry velmi nepresne...

pekkaa
2. pro 2015

@bibinka2208 tak to ja mam tedy opacnou zkusenost. z testu jsem nikdy nebyla schopna rict, kdy je ovulace. nikdy jsem idealne pozitivni test nevychytala a skoro pozitivni jsem mela nekolikrat v prubehu cyklu.
ale presne mereni BT je podle me nejpresnejsi. je potreba merit vzdy ve stejnou dobu a v pochve a pak je to jasne. jinak ty tepoloty muzou skakat uplne naopak a je to pak k nicemu

anicka1211
2. pro 2015

@bibinka2208 no a utrhl se dozrálý folikul? pokud ne, tak i když byl velký, ještě to neznamená, že ovulace proběhla. Já teda mám zkušenost takovou, že z ovu testů jsem ovulku taky nepoznala, testovala jsem každý cyklus a vždy ukázala, ale dr mi třeba v jednom cyklu řekla, že to vypadá, že nemám ovulaci, i přesto, že ovu test ji potvrdil. Tento měsíc mám furt nízké teploty,než nahoru jdou dolů. Pokud neměříš správně třeba i hluboko, může tam být rozdíl, ale takové skoky a vždy návrat k nízkým teplotám v tvém grafu BT ovulku vylučují. Ta proběhne tehdy, když máš za sebou alespoň 6 nízkých teplot a po nich 3 vysoké a ta první vysoká musí být alespoň o min. 0,2 stupně vyšší než poslední šestá nízká. Další dvě vyšší teploty nesmí klesnout pod první vyšší, tedy pod čaru šesti nízkých teplot - pravidlo 3 po 6. Pokud třeba 4. po poslední nízké klesne pod čaru, tak už ovulka proběhla a další by měly opět růst trochu nahoru. Protože jsou dvě fáze menstruačního cyklu - jedna je předovulační a druhá je ta luteální. V té předovulační jsou teploty nízké, zpravidla kolem 36,6, některé ženy ale mohou mít teploty i nižší třeba 36,4 nebo 36,3, ale stejně tak jsou ženy, které mají teploty vyšší, mezi ně patřím já, má průměrná teplota před ovulací je 36,8. A po ovulaci v luteální fázi jsou teploty vyšší o 0,2 nebo 0,4 stupně, tedy cca 37 stupňů, ale jsou ženy, které mají po ovulaci v luteální fázi, pokud mají před ovulací ty nižší teploty, tak mají pak teploty třeba 36,8 a mohou být i těhotné s takovou teplotou. V mém případě jsou teploty po ovulaci v luteální fázi průměrně 37,1. Koukni sem, tady máš příklady křivek v určitých cykles, ať ovulační, anovulačních, tak i těhotenských a po potratech atd . .. .: http://merenibt.xf.cz/priklady.html#x.
Ale samozřejmě je možné, pokud něco BT ovlivnilo, že je nesprávně naměřená a tím pádem z ní nepoznáš ovulku a pak ani těhotenství. Já si třeba myslím, že v minulém cyklu jsem byla těhotná a samovolně potratila, podle srovnání s předchozími grafy BT, a tento cyklus mám totálně rozhozenej a do toho jsem marod, takže čert ví.

bibinka2208
3. pro 2015

Ja byla u lekarky a ta mi rekla ze ovulace provehla v poradku. Krone folikulometrie mi nechavala delat i krevni testy. Tak nevim... No uvidim prosti tyden na dorazit MS tak uvidime. Ale moc dekuji za vycerpavajici odpoved 🙂 Takto muj graf pokracuje dal... Teplota vypada jako kdyby dnes probehla nidace vajicka... Tak nevim :/

anicka1211
4. pro 2015

@bibinka2208 teď ti na ten graf znovu koukám a nemáš tam teploty před ovulací. Takhle pak nepoznáš právě tu ovulaci, je potřeba měřit od začátku cyklu, abys viděla ten vzestup. Ale pokud řekla doktorka, že proběhla, tak proběhla 🙂. Držím palce 😉

bibinka2208
4. pro 2015

@anicka1211 tady je graf z fertility... 13.1. Byl muj 1den cyklu.. Takze tam mam twploty od zacatku menstruace az doted 🙂

pekkaa
4. pro 2015

@bibinka2208 jak uz jsem predtim psala.. dle tohto grafu neni mozne vycist ani ovulaci a uz vubec ne pak nidaci. Kdyby si nerekla, ze ti dr ovulaci potvrdila, tak bych rekla, ze je to anovulacni cyklus. Mereni v puse je na prd.
Nebo meris uz dole? pak kdyz ignoruju tu rozhazenou folikualni f. tak by to nidace mohla byt (ale nemusi...)

pekkaa
4. pro 2015

@bibinka2208 davam ti sem pro porovnani graf kdyz jsem neste merila v puse a pak v pochve.
Rozdil tam je obrovsky

anicka1211
4. pro 2015

@bibinka2208 nebýt těch rozhozených teplot 22.11 a 23.11 ., tak když se kouknu na teplotu 21.11. a pak až 24.11., tak bych řekla, že to možné je, že ovulace proběhla. Ale když bych měla ty rozhozené dvě teploty vzít v potaz, tak bych řekla, že ovulace neproběhla, protože není 6 za sebou nízkých teplot před ovulací. Ty vyšší o 0,2 by pak už seděly. Řekla bych, že je fakt anovulační podle teplot. Ale jestli měříš v puse, tak těžko vyvozovat závěry, nejpřesnější je to v pochvě. Ale věř teda doktorce a nech se překvapit. Někdy i ta BT kolísá a pak i přesto, že ovulka proběhla ji nezaznamenáš, pokud nejsi odborník a nemáš víc faktorů, které ji potvrzují a nejpřesnější je samozřejmě ultrazvukové vyšetření a krevní testy. S nidací si zatím hlavu nedělej, jsou i křivky, které pokles mají a o nidaci se nejedná, ale samozřejmě může - to ti ukáže až osudný den, kdy to má přijít a těhu test 😉 . Na BT teda nekoukej a počkej si, jak to dopadne. Špekulování nad tím, jestli jsem nebo nejsem těhu je k ničemu, věř mi, znám to z vlastní zkušenosti 😉

bibinka2208
5. pro 2015

@anicka1211 moc dekuji Anicko 🙂

bibinka2208
6. pro 2015

Tak co holky vidite tam taky ducha nebo uz mi hrabe?? :x test delany 10 Dpo

pekkaa
6. pro 2015

@bibinka2208 ducha vidim.
Ale je to mamatest nebo gravitest?
Kdyby to byl jakykoliv jiny test tak ti uz gratuluji, ale tyto testy uz vubec nejsou spolehlive a delavaji hodne casto falesne duchy.. Doufam ale, ze to neni tvuj pripad.
Zkus si ale radeji koupit jiny test. Idealne Lady Max z Dr. Max

bibinka2208
6. pro 2015

No gravitest a dnes rano jsem si ho potvrzovala mamatestem a ten uz byl o neco silnejsi ...

pekkaa
6. pro 2015

@bibinka2208 no tyto 2 testy nejsou nic moc, holky tady uz i pisou stiznosti vyrobci..
Tak uvidis. Drzim palce, aby to nebyl tvuj pripad.
Pripadne zkus rano jeste nejaky jiny test

bibinka2208
6. pro 2015

@pekkaa zkusim. Ja na ne cetla recenze a jsou stejne jako na kterykoliv jiny test ale jak rikas jistota je jistota. Zitra koupim Clearblue a litelife 🙂 Moc dekuji 🙂

pekkaa
6. pro 2015

@bibinka2208 drzim palce. Dej pak vedet!

bibinka2208
7. pro 2015

Tak test 4x pozitivni 1xmamatest 2xgravitest a 1x litelife vsechny pozitivni ale slabe... Dnes jsem 11 DPO. Zde noca fotk... Carja trosku silnejsi bez ta prvi... Rozdil cca 20hodin....

bibinka2208
7. pro 2015

@bibinka2208 ted koukam tech chyb :D na tom mobilu se mi holt spatne pise :D

pekkaa
7. pro 2015

@bibinka2208 vypada fakt, ze sili! Gratuluji!!! 😉
Uz jenom at se drzi!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru