Kdy jít k lékaři v případě podezření na těhotenství?

hribecekbeztecek
13. lis 2013

Ahoj, mám v hlavě trochu zmatek, kdy bych měla navštívit doktora pokud si myslím, že jsem těhotná. Testy mi vycházejí pozitivní. Odpolendí s výrazným duchem, ranní víceméně jasné. Jsem z toho vcelku nervózní, chtěla bych vědět co nejdříve na čem jsem, objednala jsem se na pátek k lékaři. Je to moc brzy?? Měla jsem za to, že z krve to pozná

marukm
13. lis 2013

Já jdu příští středu (dneska jsem 30 DC, 2 dny zpožděná MS, testy pozitivní), ale spíš kvůli bolestem. Když je to bez komplikací, většinou se radí až tak 14 dní po plánované MS, aby tam bylo něco pořádně vidět. Ale asi je to na každém a taky na lékaři, co ti doporučí.🙂

roma_ka
13. lis 2013

Já jsem tam zavolala a sestřička mi navrhla datum kdy to bude nejlepší. Řídila jsem se podle toho. bylo to opravdu asi za 14 dni, pravda, nemohla jsem se potvrzení těhotenství dočkat, ale místo odběrů stačil obyčejný ultrazvuk 🙂

zlatelevizeedna
13. lis 2013

@hribecekbeztecek zavolej si a sestřička tě objedná na vhodné datum - někteří doktoři zvou na krev, můj zve až na dobu, kdy je něco vidět na uzv

hribecekbeztecek
autor
13. lis 2013

Aha, tak já asi ještě jednou zavolám a zeptám se přímo sestry, abych tam nebyla za pako 🙂 🙂

hribecekbeztecek
autor
13. lis 2013

a ještě jeden dotaz, jak dlouho tvrvá než jsou výsledk z krve??

naomi6
13. lis 2013

@hribecekbeztecek Sestřička se tě zeptá na poslední měsíčky a podle toho tě objedná. Většinou objednávají až v tom pátém, šestém týdnu, kdy je vidět srdíčko. Dřív to většinou nemá stejně smysl. Držím palce!

betysek
14. lis 2013

@hribecekbeztecek Taky jsem volala, sestřička mě objednala až koelm 6tt...Myslím,že krevní testy na prokázání těhu se běžně nedělají. Setkala jsem se s tím jen u druhého těhu, které bylo z IVF, tam pokud není test po určité době pozitivní, tak dělají test z krve. Pokud je těhu test pozitvní, tak se jde taky na utz taky až později.

klea07
20. kvě 2015

@marukm
Ahoj chtěla jsem se zeptat na jaké bolesti narazis
než jsi šla k lékaři jestli jsi těhotná mám dvě děti a u každého
těhotenství to bylo jiný tudíž počátek těhotenství je
U někoho dilema zvlášť když je člověk zapometlivy
a nepíše si poslední menstruaci pak neví kdy tam zajít

klea07
20. kvě 2015

@marukm
Ahoj chtěla jsem se zeptat na jaké bolesti narazis
než jsi šla k lékaři jestli jsi těhotná mám dvě děti a u každého
těhotenství to bylo jiný tudíž počátek těhotenství je
U někoho dilema zvlášť když je člověk zapometlivy
a nepíše si poslední menstruaci pak neví kdy tam zajít

@marukm

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru