Kdy navštívit gynekologa po pozitivním testu?

erunka
16. srp 2006

Ahojky, za jak dlouho po pozitovním testu jste šly k lékaři? Jak probíhá prvotní vyšetření, kde se zjišťuje, zda jste těhotná?

szedivka
12. led 2007

V pohodě, kamarádka taky říkala že byla teď na UTZ a že jí řekl že je v 6TT ale že nevidí srdíčko. Asi je potřeba dát miminku nějaký čásek aby se mohlo pěkně vyvinout 😉 A jakto že už víš že budeš mít rizikové těhotenství?

zdenda
12. led 2007

Já jsem měla před dvouma rokama pl.emboliii, tak mi ředili krev do loňského léta, takže proto. Protože mám vrozené dispozice pro tvorbu trombóz a teď si při těhotenství musím denně píchat heparin na ředění krve, takže proto jsme rizikový 😉

szedivka
12. led 2007

Jé, tak to mě moc mrzí, tak přeji hodně štěstíčka a ať se brzy potvrdí že miminku bije srdíčko 😎 Musím se odpojit, ahoj

zdenda
12. led 2007

Ahoj szedivko a děkuji 😉

adkag
13. led 2007

Ahojte babenky, ja som sa prave vratila z pohotovosti, rano som zacala spinit,tak sme hned utekali. Dr. mi spravil UZV, som v 6tt - presnejsie 5+3 tt. doki mi moc povedat nevedel,lebo som nemala ziadny papier z predchadzajuceho UZV, vraj gestacny vak zodpoveda 5+3, videl tam aj taku malu priesvitnu gulicku vo vnutri toho vaku, to mal byt zltkovy zarodok ci ako sa to vola. ale srdiecko este nevidel. ten zltkovy zarodok tam asi predtym nebol, aspon ja som ho nevidela,ale nie som odbornik,tak teraz neviem,ci je vsetko ok, ked to srdiecko este nebolo vidno. lebo vravel,ze v 6tt uz srdiecko vacsinou vidno, ale asi zalezi aj ktory den 6tt, je rozdiel na zaciatku a na konci.

carlisse
13. led 2007

adkag srdíčko bývá dobře vidět až tak koncem 7tt, tak se neboj.

adkag
13. led 2007

Carlisse, dakujem. ja asi budem kludnejsia,az to srdiecko uvidim, este ma vystrasilo aj to spinenie,snad to nebude problem. doki vravel,ze vacsinou odporucaju hospitalizaciu, ale ze ak nechcem, mozem ist domov a treba kludovy rezim. nemam ziadne bolesti, tak som isla domov, snad to prejde.

kasis
13. led 2007

Adkag, ja som bola na UZV v 6+3 a este tiez nebolo vidno srdiecko, iba gestacny vacok a o tyzden uz veselo bilo, takze hlavne klud. A ak si mala iba spinenie a nekrvacas tak to by malo byt tiez OK, na zaciatku to malo vela z nas.
Pekne tehulkovanie

adkag
13. led 2007

kasis, vdaka, ukludnila si ma,snad to bude ok. mala som rano spinenie,take hnede, nie vyrazne cervenu krv.dneska ideme na chatu do tatier,tak snad sa to nejak neskomplikuje, budem len oddychovat, ziadne tury, lyzovacky,proste nic, maximalne nejaka prechadzka.

denousek
14. led 2007

ahoj holčiny uplně mi to rve srdce kdyz to vidim...ja jsem to mela naposledy 8.12. a byla jsem u gynekologa ale jeste nic nevidel ..vcera jsem trosinku spinila tak tam jdu radsi znovu ale jinak tam mam JIT az 22.ale jelkoz mi rekl ze jestli budu krvacet tak mam prijit tak tam jdu...jak jsem tam byla ve ctvrtek jeste nic videt nebylo to byl presne na den 1den 5tt takze ted mam 6tt uz by aspon neco byt videt mohlo ne...

krvacela jsem z toho ze me sefka v praci straaaasne vytocila a ze sem musela makat jak sroubek (delam v obchode)...tak bych byla rada kdyby uz tam neco bylo a sla jsem na neschopenku kterou rikal doktor ze mi da okamzite jak tam neco uvidi ptz uz jsem o jedno prisla...ale kdyz sem krvacela tak k dr, mam jit na 100% ne??

janana
31. led 2007

Ahoj holky! Chtěla bych se vás zeptat, zda někdo nemáte podobnou zkušenost? Minulý týden sem si dělal 3 těhotenský testy a všechny byly pozitivní, stejně tak i hladina hcg v krvi byla 177. Šla jsem tedy k doktorce a ta mi řekla, že hladina hcg je příliš nízká a že na ultrazvuku nic nevidí. Mám přijít za týden. vzhldem k tomu, že se s manželem o miminko snažíme minimálně dva roky, má strach, že je něco šptně. je možný, že bych těhotná nebyla?

marinka
31. led 2007

Jani a kolikýtý den od MS jsi měla tuhle hodnotu. Já jsem dnes třetí den od zpožděné MS a mám hodnotu 490 hcg. Stačí, aby jsi byla u doktorky dva dny po očekávané MS a klidně může být hodnota 177 a je to normální a v pořádku. Mně dnes také řekli, že na UTZ nemůže být ještě nic vidět a objednali mně až za týden.. Držím palce, určitě je vše o.k!

janana
31. led 2007

pro marinku - odpověď máš v interní poště - poslala sem to nějak divně

lajla
31. led 2007

Janana
já jsem byla u doktora taky hned po vynechání menstruace hodnota hcg byla neco pres 300, taky nebylo videt nic. Zacina byt videt gestacní váček až pri hodnote nad 900, byla jsem na kontrole potom minuly tyden a to uz byl videt gest vaček a pry ze uz se rysoval plod.Jen se vas chci jeste zeptat, jak vam vysly tehotenske testy delala jsem si mamatest a pak jeste jine testy a u mamatesu mi ta kontrolni carka vysla slabsi nez testovaci, coz u jinych testů bylo spise naopak, tak nevim, co jsi to tom mam myslet, jestli to treba neznaci nejaky problem..jako ze se treba snizuje hcg.mam hrozny strach ze o mimi prijdu a na kontrolu jdu az desateho

marinka
31. led 2007

Lajlo, ony těhotenské testy od určité hodnoty hcg přestávají ukazovat //, i když jsi těhotná! Kdysi jsem to někde četla, že si zkoušela jedna holka dělat test ve třetím měsíci a měla jen / a přitom byla těhu. Tak to asi bude už i tvůj případ 🙂 Myslím, že to neznamená nic špatného, navíc jestli ti ostatní testy vyšly pěkně. Určitě se neboj!!

lajla
31. led 2007

marinka děkuju, trochu mi spadl kámen ze srdce, snad to tak opravdu bude, nechtěla bych skončit tak, že si je ve strachu budu dělat každý den 🙂
uvidíš, že až půjdeš příští týden na utz, tak už tam stopro něco vidět bude, já jsem vlastně taky byla v 6tt,držím pěstičky, musí nám to všem vyjít!!!!!!

marinka
31. led 2007

děkuju moc, budeme si držet pěsti navzájem!!! Já už testíky doma naštěstí nemám 🙂 Myslím, že když člověk nekrvácí a extrémně ho nebolí břicho, tak se nemusíme bát!

janana
31. led 2007

jenže mě právě břicho bolelo dost, teď už to přestalo, žádné krvácení se nedostavilo. dělala sem si test znovu a stále pozitivní

sonulos
1. únor 2007

ahojky...já jsem v podobné situaci. 23.1. jsem si udělala první test a byl /, pak jsem si dělala jeden 29.1. a byl //, druhý den ráno také //...ve veliké radosti jsem se hned objednala ke gynekologovi...(asi velká chyba!!!) ten mi ale 30.1 řekl, že vůbec nic nevidí. ☹ Řekl mi, že by to mohlo být také mimoděložní těhotenství, ale ať přijdu na kontrolu 8.1. Včera jsem nepatrně špinila, ale jinak mi nic není, nic mi nebolí a dnes je zase všechno v pohodě. Mám strach, že je to mimoděložní. Pořád jenom brečím a snad to ani do příštího týdne nevydržím. Poslední mensr. byla od 16.12 - 24.12, ale doktor říkal, že v 6 tt být nemůžu, že mohla ovulace přijít později. Je možné, že jsem a opravdu ještě nic nevidí?? Mám strach...☹ ...(promiňte za vyčerpávající příspěvek)

janana
1. únor 2007

Sonulus - úplně přesně vím jak ti je - jsem na tom podobně. V pondělí mám jít na další ultrazvuk a jsem z toho celá vyděšená, že tam zas nic nebude. Taky bych jen brečela. každý říká mysli pozitivně, ale to nejde. držím palce, ať to vyjde. Ale to čekání je úmorný

marinka
1. únor 2007

Sonulus, to je na ultrazvuk ještě moc brzo, to ještě nemůže být nic vidět!! Je dobře, že tě obědnal až na toho 8.2. Máš to podobně jako já, já jsem měla // taky 29.1, včera mi brali krev a na UTZ mně také obědnali až 8.2, kdy už budou vidět gestační váčky. Vůbec se nemusíš bát, je to normální, standartní postup! A mimoděložní to nebude, to by tě hodně bolelo břicho!

sonulos
1. únor 2007

Janana - děkuju. Budu taky držet pěsti ať se to vydaří. Také si říkám "mysli pozitivně", ale včera po tom špinění jsem se prostě z toho sesypala... 😨 Určitě to bude dobrý, musíme tomu věřit.

sonulos
1. únor 2007

Marinka - no občas mne břicho pobolí, ale né hodně, jen tak normálně. Možná se teď na to i více soustředím...tím jak mám strach...budu doufat... DĚKUJU

marinka
1. únor 2007

Mně také pobolívá břicho, je to takové různé píchání všude množně 🙂 Ale to je také v pořádku, roztahuje se děloha a musí to bolet, jinak by to bylo podezřelé. Vše je v pořádku, vůbec se nemusíš bát!

sonulos
1. únor 2007

Marinko děkuju, jsem klidnější. 🙂

mimi109
1. únor 2007

sonolus mne sa stalo to co tebe,testy mi vysli pozitivne ale ked som dosla k lekarovi vobec nic nevidel na UZV tak som musela ist do nemocnice s podozrenim na mimomaternicove tehu,nastastie bolo vsetko OK len som isla k lekarovi skoro

nemusis mat strach,urcite bude vsetko OK 😉

lajla
1. únor 2007

holky já jsem taky byla na utz příliš brzo, poslední MS byla 17.12 a v pátém tt mi taky nebylo nic vidět, ale uz byl vidět gestační váček minulý týden a prý už tam byl vidět i obrys mimi, říkal dr. příští sobotu jdu na kontrolu tak doufám že uvidím více, Sonulos vydrž určitě to bude v pořádku, třeba jsi měla o hodně opožděnou ovulaci, to by pak všechno zpozdilo, držím pěsti a neboj se určitě to dobře dopadně, všechny věříme, že vše bude v pořádku, musíme, jinak bychom se asi utrápily
dej pak určitě vědět, juj??

sonulos
1. únor 2007

Holky, jste fakt moc hodné. Bojím se čím dál tím míň. Určitě pak dám vědět, jak jsem dopadla. Pořád doufám. Musí nám to všem vyjít! 😵

sonulos
1. únor 2007

Tak já napíšu tak pozitivní zprávu a zrovna zjistím, že zase špiním..... ☹ ☹ ☹

lajla
1. únor 2007

neboj třeba to nic nebude, bylo hodně holek co špinilo, mozná je to tím, že se mimi zabydluje, když to není červená krev, tak by to mělo byt v poho, ale jistota je jistota, a proto být tebou bych si zašla k doktorovi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru