Má úprava stravy vliv na menstruaci?

zelva
28. srp 2015

Ahoj holky, mám takový dotaz, prosím o odpověď spíš ty, které mají zkušenost. Dva dny mi mešká menstruace. Ani bych se tolik neznepokojovala (o dítě se nesnažíme a MS nemívám úplně na den přesně), ale je mi hrozně divný to, že nemám žádné příznaky přicházející menstruace, což na 100% vždycky mám. Vždy mě několik dní před MS dost bolí prsa, mívám špinění a také dost špatnou pleť. Nyní absolutně nic. Před měsícem jsem zahájila úpravu stravy - přestala jsem jíst pšenici a cokoliv kde je jakákoliv mouka (žádné pečivo, těstoviny apod...). Může to na to mít vliv? Díky všem.

runyia
28. srp 2015

@zelva Dle mé zkušenosti může. Když jsem 2x měla úpravu jídelníčku (Detox od Macingove),tak mi to taky rozhodilo cyklus. A co jsem zkoumala na netu, nebylo to nic neobvyklého. Takže to strava ovlivnit 100% může 🙂

im4fun
28. srp 2015

@zelva pokud by to byla nejaka drasticja dieta tak ano, ale pokud jsi jen vynechala psenici, tak se mi to nezda. Ja pred rokem musela zacit dodrzovat pankreatickou dietu, ktera je dost prisna, a vykyvy MS jsem nemela. Takze za me-pokud jde jen o vysazeni psenice tak to nebude tim

zelva
autor
28. srp 2015

@im4fun
@runyia Díky za názory.

m21elis
29. srp 2015

asi je to dost individuální, já na jaře začala cvičit a upravila jídelníček, ne nijak drasticky, žádný sladký a taky se pokoušim nejíst bílou mouku a měla sem zpoždění týden, už sem i testovala 🙂 další měsíc už ok

zo_ja
29. srp 2015

@zelva Podle mě ne. Jako celiak jsem absolvovala totéž, žádná změna v cyklu ani ničem okolo. Ani neznám. Tam bývá problém, pokud je neléčená (bez diety), i když bezpříznaková, tak žena může být neplodná, po zahájení diety ca po půlroce se plodnost obv. vrátí. Pokud jíš dost ostatního, tak by se to takhle projevit nemělo. Nebo seš těhotná.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru