Možné otěhotnění. Mohla by to být ovulace, a že by se zadařilo?

te_zz
1. zář 2020

Dobrý den, ráda bych se a vámi poradila o možném těhotenství. Těhotenství by bylo chtěné 🙏🙂 Můj MC po vynechání antikoncepce byl nejprve 30 dní a pak se začal zkracovat na 26 dní a naposledy na 24 dní. Moje PM byla 20.8, mobilní apka mi vypočítala, že plodné dny by měly být od 26.8 - 1.9. Možná ovulace byla vypočítána na 31.8. Pohlavní styk s partnerem jsme měli 29.8 dopoledne, ale byl jen jeden... Někde jsem četla, že by měl být pro jistotu ještě jeden ob den, aby se vše posychrovalo, ale to už nám nevyšlo ...A včera navečer jsem cítila takový divný tlak v pravém podbřišku, byl cítit i v noci. Myslíte, že to mohla být ovulace a že by se mohlo zadarit?🙏🍀 Moc vám všem děkuji předem za odpovědi 🙂

goovana
1. zář 2020

@te_zz no je to 50 na 50 buď to vyšlo nebo ne.
Je pravda ze mi měli taky jeden jediný styk a zadarilo se hned první měsíc po vysazeni HA

mzacikova
1. zář 2020

Ovulace se třeba u mě často projevuje silným hlenem (mám vždy ten den průhledný, je ho hodně - spíš jako voda z prasklého folikulu) a taky bolestí, velkou bolestí. Ale to vše jsem začala pociťovat až 2 roky po porodu. Takže to může být ono. Nám se teď zadařilo tedy den před a v den ovulace, ale spermie vydrží v průměru 3 dny. Tak režim palce 😊

sudylichozrout
1. zář 2020

@te_zz Mobilni apka je uplne na prd, pokud v ni nemas zadane individualni hodnoty sve lutealni faze a zaroven pokud nemas cyklus jak hodinky. Nejlepsi je pro planovani poceti symptotermalni metoda.

loylii
1. zář 2020

@goovana není to 50 na 50. U zdravého páru je šance v každém mesici 20%.

loylii
1. zář 2020

@sudylichozrout já podle appky otěhotněla 2x během 4 měsíců. Je to skvělý pomocník pro ty, kteří mají pravidelný cyklus a ovulaci. Před tím vysledovano u Dr kdy probíhá ovu, aby nasadila včas progesteron a u mě každý měsíc 12-15 den cyklu při cyklu 26 dni. Takže já bych to úplně nezatracovala.

sudylichozrout
1. zář 2020

@loylii Vzdyt to pisu. 🙂

te_zz
autor
1. zář 2020

@sudylichozrout tou symptotermální metodou se rozumí měření bazální teploty a ovulační testy?

sudylichozrout
1. zář 2020

@te_zz Jk, plus jeste treba sledovani cervikalniho sekretu. Je tady na to hromada debat, pocti 🙂 Ja to resit nejak extra nemusela, tehotnim i po pujceni zubniho kartacku, ale co jsem tu tak vypozorovala, funguje to.

te_zz
autor
1. zář 2020

@sudylichozrout děkuji moc za odpověď, bohužel se u mě ten hlen vyskytuje nějak stále, protože mám zvýšenou sekreci z pochvy, tak to pak moc nepoznám... Ale pokusím se to nějak vypozorovat 🙂 Teda to bych byla šťastná, kdybych měla takovou vlastnost 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru