Může ovlivnit těhotenství doba spermatu v pochvě?

tess15
7. bře 2015

Ahojky chci se zeptat zda si myslíte,že může ovlivnit těhotenství doba spermatu v pochvě..
Tím myslím jestli když někdo stim spí a nebo někdo se de po 5 ti minutách vyčůrat což spermie vytečou 🙂
Děkuji

terezapetrova
7. bře 2015

@tess15 myslim, ze je blbost si myslet, ze neotehotnim kdyz se jdu vycurat po styku, to spis neotehnis protože na to takhle myslíš ;) ale samo přeju ať jsi brzy tehu jestli se týká Tebe 🙂

tess15
autor
7. bře 2015

Mě to jen napadlo 🙂 proto se ptám...
ale přece je pravdopodobnější, že žena otěhotní když si sperma nechá přes noc, než když jde někdo hned na záchod ne ? 🙂

terezapetrova
7. bře 2015

@tess15 já proste nevěřím, ze to takhle funguje ale je to jen můj názor 🙂 dokonce jsou několikanasobne matky , co se během snažení vždy po styku běžely hned sprchovat bůh ví kde 🙂 a jak pěkné otěhotněly 🙂

tess15
autor
7. bře 2015

Dobře 🙂 já je snažím o miminko....ale právě jdu vždy hned na záchod :D atd..tak jen jsem se chtěla zeptat

terezapetrova
7. bře 2015

@tess15 urco se zadari🙂 jak dlouho se snažíte?

merilinka
7. bře 2015

@tess15 Mě dr radil po dlouhé době bez šance otěhotnět,udělat svíčku,podložit zadek polštářem a 20 min.ležet... 😵

ronyx
7. bře 2015

No tak né,že by se nedalo otěhotnět,když žena po styku půjde na wc,ale pravda je,že asi je to asi o trošku jistější,když se na to wc nejde a alespoň půl hodinky se leží.Vždyť i dr. právě doporučují snažilkám to pověstné zvedání nohou 😉 Každopádně ten rozdíl je asi fakt malý 😉

tess15
autor
7. bře 2015

Snažíme se cca od listopadu 2014 ;)

michalka_n
7. bře 2015

To my se taky snazime od listopadu a nic :D me napadlo zda to neni spis tim ze partner je naruzivy a vyzaduje sex denne ☹

terezapetrova
7. bře 2015

@tess15 to půjde, držím palce 🙂

tess15
autor
7. bře 2015

jinak už cca měsíc piju ten čajík kontryhel 🙂

sisinka74
7. bře 2015

Ve FN jsme po IVF musely lezet 2 hodiny. Ve Fertimedu tam dokonce zustavas pres noc. V Reprofitu ti to tam soupnou a jdes domu a reknou ti, at delas vse normalne a myslim si, ze maji nejvetsi uspesnost z tech 3, co jsem jmenovala.
V lezeni to neni.

evcann
7. bře 2015

@tess15 tak to jeste neni zadna doba, urcite to brzy vyjde, ale ja jsem po styku lezela pul hodiny minimalne, urcite je to pres noc lepsi nechat, je to i logicke, nejde o vycurani, ale mela bys jim spis pomoct dal dovnitr, prave treba tou svickou a ne, aby sli ven

lucifereeek
7. bře 2015

no tak já mám opačnou zkušenost u druhého těhotenství, poprvé to nevyšlo - to jsem se šla po chvilce sprchovat a pak jsem právě taky přemýšlela nad tím, jestli to vše nemohlo vytéct, podruhé to vyšlo a to jsem prostě ležela až do rána a až ráno se šla osprchnout, tak nevím jestli je to náhoda nebo ne 🙂

kikousek33
Autor odpověď smazal
Zobraz
martaveg
7. bře 2015

Tak ja jsem otehotnela hned na prvni pokus i kdyz jsem se sla jako vzdy po par minutach vycurat i osprchovat, myslim ze tenhle faktor to vazne ovlivnuje minimalne..

sisinka74
7. bře 2015

@tess15 jinak jestli ti muzu poradit, prestan se sledovat a necti diskuze. Snazis se kratce na to, abys resila co komu pomuze k otehotneni. Odpovim ti ve strucnosti: "kazdemu neco jineho".
Nejhorsi je psychicky blok a ten jsem si vytvorila sama. Nakonec jsem otehotnela po strasne dlouhe dobe, kdyz jsem se smirila s tim, ze deti mit nebudem a prestala jsem to prozivat.

tess15
autor
8. bře 2015

myslíte, že se dá otěhotnět přes záněty ? trpím na ně...

sedmikraska000
9. bře 2015

Ahoj, my se "snažíme" o měsíc dříve než vy (od října) a docela jsem z toho už nervózní 😀 ☹ ach jo, jak ráda bych už otěhotněla ☹ ...

irenka12
10. bře 2015

Ahoj, blbost to vůbec neni, já šla vždy (dva měsíce) po styku čůrat, aby to tak nějak ze mě neodtejkalo, to opravdu nemusim, kámoška mi řekla že dělám pěknou blbost. s těch milionů spermií, je jen určitý procento šikovných a když je pošleš do hajzlu tak máš ještě menší šanci, takže další měsíc po večerním styku pekně kapesníček a ani se nezvedat a jít rovnou spát ... ten měsíc sem hned otěhotněla a to podotýkám, že s přítelem nejsme oba nejmladší.

lenka603
10. bře 2015

Já taky doporucim lezet hodne dlouho ( ani se nenadzvednout třeba při oblékání..) zkusila jsem to tak po třech měsících a vyšlo to..tak na tom možná něco bude...

sedmikraska000
11. bře 2015

@lenka603 .. no, já to tak praktikuji přes tři měsíce možná i víc, protože se mi nechce chodit na wc 😀 a zatím nic ☹

zubina
11. bře 2015

Já taky nevstávám a sedm měsíců bez úspěchu... 😒

fykyska
11. bře 2015

HA ha dámy to máte zase jednou diskuzi 😀

5 minut po ejakulaci jsou spermuše už dávno ve vejcovodech takže je jedno co z tebe vypadne na záchodě jestli litr nebo dva 😝 ale pokud je nějaká ta pravá už se žene tam kam má ....

Asi tak jo,
po ejakulaci dochází k uložení spermii do zadní klenby poševní. Jejich transport do hrdla děložního je zajištěn jednak peristaltickými stahy vaginy při orgasmu, jednak jejich vlastním aktivním pohybem cca 2-3mm/min . Rychlost pohybu závisí na Ph okolního prostředí, Čím je alkaličtější , tím je pohyb spermíí aktivnější
Po ejakulaci dosáhnou první spermie oblastni cervikálního kanálu přibližně za 90 sekund. V období ovulace je cervikální hlen řidký s obsahem 99% vody.. 5 minut po ejakulaci jsou spermie přítomny ve vejcovodech 😉 😉

fykyska
11. bře 2015

@tess15 a otěhotnět přes záněty se dá ale nese to s sebou určitá rizika, od srůstů změn např na vejcovodech, až po potraty a komplikované těhotenství. Pokud chceš otěhotnět je lepší být zcela fit, mít všechno zaléčené a zkontrolované od stěrů po testy 🙂 😉

nita1984
11. bře 2015

No nevím.. snažíme se od listopadu vždycky po sexu zůstávám ležet, nidky se nezvedám ani v noci, obvykle až ráno a stejně těhotná nejsem... jak pslala kamarádka, některá otěhotní sotva kolem proběhnou trenky, jiná může spát jak netopýr plná spermatu a stejně nic..

lucinka58
11. bře 2015

Taky si myslím, že to vůbec se záchodem nebo se sprchováním nesouvisí 🙂 Já napoprvé otěhotněla snad jen z "kapky", protože prostě nebyl nejlepší den. To, že jsem nakonec potratila s tím však nemělo co společného. Podruhé jsem otěhotněla z běžného styku - sice jsme leželi cca 10 minut a kecaly, ale i tak - nemá smysl ležet do rána bez sprchy nebo bez wc 🙂

zajiczek
17. bře 2019

@tess15 Vytecou jen ty, ktere se nedostanou za delozni hrdlo. Ty, ktere uz za deloznim hrdlem jsou, cestuji dal, vyckavaji a pomalu se posouvaji, a tak dokola. A kdyz je v deloze pro spermie prijemne prostredi, odpocivaji v rasinkach delohy a berou energii (cukr - fruktozu nebo glukozu) pri cekani prave z tech rasinek, aby mely energii vystreli k vajicku, ktere "jde" naproti. Kdyz se vajicko neobjevi do 2-3 dni, vetsinou hynou.