Ovulace v den sexu

viky3293
8. črc 2019

Ahojte všichni,
S přítelem jsme na to v sobotu skočili, ale ještě ten den jsem měla strašne bolesti v podbrisku a tak mě napadlo jestli to náhodou není ovulace. Tak jsem vlastně zjistila ze mám plodné dny a hned v sobotu jsem měla podle výpočtu možná nepresnych ovulaci. Vůbec nevím jak to chodí tady tyhle výpočty nebo tak. Vlastně moje otázka zní je možné v den sexu mít hned ovulaci, aby se to povedlo? Dělala jsem si dnes ovulacni test a ukázala se mi jedna silná čárka a jedna slabší. Ale jak to funguje ty testy když už jsem ovulaci podle výpočtu měla ?

sudylichozrout
8. črc 2019

@viky3293 Ahoj, nepíšeš, jaký jsi byla v sobotu den cyklu. Ovulaci může provázet prudká, několik hodin trvající bolest na jedné straně podbřišku, která připomíná bolest slepého střeva. Někdy vystřeluje až do zad a dělá problémy i při dosednutí (můj případ). Takže jsi klidně plodné dny mít mohla. Ten test je naprosto neprůkazný, musela bys testovat několik dní za sebou, abys viděla, jak se intenzita čárky mění či nemění. Tento je negativní. Ale hladina LH hormonu stoupá rychle a po ovulaci zase poměrně rychle klesá, takže pokud jsi test dělala dnes, může být takový výsledek naprosto normálně poovulační. To ti s jistotou nikdo neřekne. Co se týče "plodných dnů" v aplikacích, pokud nemáš tu aplikaci personalizovanou na svůj cyklus, tedy pokud nemáš nastavenou svou vlastní délku cyklu, svou vlastní délku luteální fáze, tak je ti celá apka k ničemu a můžeš ji používat jen jako kalendář na dny v týdnu.
Takže pokud chceš znát svůj cyklus, musíš nejprve buď několik měsíců měřit bazální teplotu, ze které se dá ovulace zpětně vyhodnotit, nebo používat ovulační testy. Ale u nich je problém v tom, že a) detekují jen zvýšenou hladinu LH hormonu, která ovulaci předchází, ale nikoliv samotnou ovulaci, b) musíš testovat dlouho a záleží na tom, jak dlouhý máš cyklus. Pokud třeba 30 dnů, má smysl testovat od 14. dne, protože luteální fáze má maximálně 16 dnů a u zdravé ženy minimálně 10 dnů. Tedy fáze od ovulace do menstruace je 10-16 dnů. Osobně mám cyklus dlouhý 32 dnů s ovulací až 22. den cyklu. A c) všechno toto platí pouze při pravidelném cyklu. Pokud máš s pravidelností potíže a menstruuješ třeba 6x do roka s různě dlouhými přestávkami, je tohle k ničemu.

viky3293
autor
8. črc 2019

@sudylichozrout
Je to 14 DC
V průměru mám cyklus 29 dni.
Menstruuji každý měsíc v celku běh potíží 🙂
Tohle všechno jsou pro mě nové informace a nikdy predtim jsem se o to nezajímala.
Děkuji za odpověď

sudylichozrout
8. črc 2019

@viky3293 Hoja, tak pokud máš cyklus 29 dnů +- 2 dny, tak to pravděpodobně ovulace byla, protože ta by podle výše popsaného měla být mezi 13.-19. dnem cyklu. Pokud teď neotěhotníš, kup si ovulační testy třeba od Dr. Maxe, tam je jich hodně a testuj od 10. dne cyklu, abys měla jistotu a dobrý přehled o tom, jak bude postupně hladina LH stoupat. Stačí 1x denně spíš odpoledne či večer (na rozdíl od těhotenských testů se ovulační nedělají ráno). Testovací čárka na OT musí být stejně intenzivní, nebo ještě výraznější než ta čárka kontrolní. Slabý duch, nebo i silná čárka, ale stále slabší než ta kontrolní = negativní test. Pokud ti test začne sílit, bude vypadat, že by mohl být už brzy pozitivní, můžeš zkoušet testovat pak třeba i 2x denně, třeba odpoledne a ještě večer kolem 21. hodiny. K ovulaci dochází do 42 hodin po pozitivním testu. U mě třeba ale vždy tak do 12 hodin. Takhle stačí sledovat 2-3 cykly a pokud bude ovulace chodit vždy ve stejný den cyklu +-2 dny, tak už pak nemusíš testovat dál. Také z toho můžeš vypočítat délku té luteální fáze a pak to všechno naházet do aplikace v mobilu, která už pro tebe bude pak osobním menstruačním kalendářem.
🙂

welunka
9. črc 2019

Ahoj..
Ovulace nutně nemusi byt presne v pulce cyklu.
Ja treba ma cyklus 28 dni nekdy 31 a ovu mam 19 - 20 dc...
Nejlepsi zpusob jak to zjisti je mereni bt, je to velmi presne.
Ovulacni testy byvaji pozitivni spise pred nastupem ovu (i 2 dny)..
A co se tyka bolesti... Ty ja třeba pocituji uz od 10 dc.. jak kdy.
Nic mene pokud jsi mela nechraneny sex v obdobi ovu, můžeš byt tehotna

viky3293
autor
9. črc 2019

@welunka
Tak jsem byla na Gynde a tam mi řekla ze ovulace už proběhla ☺️☺️ Tak uvidime co z toho bude
Zatím mám teda strašne bolesti. Jinak večer migrena ikdyz na ne netrpim.. Nedá se to zjistit nějak dřív ? 😂🤷‍♀️

welunka
10. črc 2019

Hih.. Neda 😊
Bud trpeliva.. A ber to tak, bud ano nebo ne 😉
Ja jsem treba několik mesicu mela milion ,,priznaku" a tehotna jsme nebyla.... Vyckej zda dorazi ms a pokud bebude v ocekavanem termínu, udelej testik....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru