Po potratu MS bolesti, ale MS se nedostavila

Ahoj. 🙂
V 6. tt jsem potratila, rozjela se mi 1.7. MS a tím začal nový cyklus. Já měla cyklus pravidelný, 26 dní a ovulaci 13. den. Poznala jsem to. Teď po tom SP vůbec nevím. Kolegyně má ovulační kukatko a podle toho mi ovulace tento mesic vycházela na 17.7. MS jsem jeste nedostala, ale od 25.7. jsem 3 dny měla MS bolesti, celkem i silné, ale MS se nedostavila. Test dnes negativní. Delala jsem jej brzy? Ja myslela, ze treba po SP budu mit cyklus rozhozeny, ale hrozne me zmatly ty MS bolesti, protoze vetsinou to do par hodin potom dostanu... Takze jak to mam brát? Jasne, ze se moc pozoruju a jsem hrozne spava, unavena, prsa jeden den dost bolely (to pri MS neboli), ale rikam si, ze treba si to jen nalhavam...

alkuska
29. črc 2015

@nejkulatoulinkatejsi Možná jsi ho dělala brzy anebo ti prostě ještě blázní hormony, to ti nikdo neřekne. To ovulační kukátko je poměrně málo přesné. Ukazuje přítomnost estrogenu, ale to nemusí ještě nutně znamenat, že jsi opravdu ovulovala. Já jsem po SP dostala další menstruaci až za 43 dní, čili přesně po šestinedělí, a bylo to bez ovulace (měřila jsem BT, ta by měla být spolehlivější). Pak už mi cyklus naskočil a hned jsem znova otěhotněla. Počkej pár dní a uvidíš.

nejkulatoulinkatejsi
autor
29. črc 2015

Aha, prave me zajímalo, jestli to nekdo po potratu nemel obdobně. A myslis, ze to kukatko je nepresne? Kolegyně nemuze uz rok otěhotnět a docela se na kukatko spoléhá... @alkuska

alkuska
29. črc 2015

@nejkulatoulinkatejsi Popravdě si opravdu myslím že samotné kukátko nemusí u všech ukazovat dobře. Někomu třeba funguje, ale jak jsem se dočetla, je to spíš taková doplňková metoda. Mě teda taky neukazovalo dobře. Kapradí bylo i mimo ovulaci a jelikož mám nepravidelné cykly, bylo to ku prdu. Mě spolehlivě funguje bazální teplota a k tomu jsem používala i ovu testy. Je to sice pracnější, ale vyplatilo se. Obojí ukazovalo přesně, takže jsem měla jistotu. Když nechodíš k doktorovi na ultrazvuk, nejspolehlivější u většiny ženských je právě bazální teplota, ale nevýhoda je, že ovulaci potvrdí až zpětně. Proto jsem to kombinovala s testama, ty to ukážou den dopředu.

gepe
29. črc 2015

Pardon, ze se vmesuju, co je ovulacni kukatko? V zivote jsem to neslysela 😅

alkuska
29. črc 2015

@gepe To je takový mikroskop, vypadá to jak rtěnka a dává se tam buď poševní hlen nebo sliny. Při zvýšené hladině estrogenů ten materiál zvláštně krystalizuje a ukáže se takové jakoby kapradí. Estrogen by měl stoupnout krátce před ovulací, ale je to právě dost nespolehlivé, protože to může během cyklu všelijak kolísat a navíc to může ovlivnit třeba i co jíš a piješ. Prý to se to kapradí někdy udělá i chlapovi 🙂

gepe
29. črc 2015

@alkuska 😕 no to je zajimavy 😅 ale asi spis jako hracka mi to prijde, ala kaleidoskop, cimz se nechci nikoho dotknout. Diky za osvetleni 🙂

profiss
29. črc 2015

@nejkulatoulinkatejsi ahoj, potrat jsem měla ve 12tt, potom komplikace kvůli špatně provedené kyretáži. Ms jsem začala mít nepravidelnou. 1. jsem dostala po 14 dnech po potratu. Když jsme se začaly pokoušet o miminko, tak jsem si plodné dny jen vypočítávala a nic...pak jsem si jednou koupila ovu testy a zjistila sem, že mám ovu hned po Ms. Hned jsme na to vlítly a těšíme se na Vojtíška. Dříve jsem měla ovu normálně v 1/2 cyklu...Takže mě to rozhodilo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru