Pozitivní těhotenský test v šestinedělí

tirous
23. říj 2016

Ahoj všichni

malá otázka. Jsme krátce po šestinedělí a manželce vyšel pozitivní těhotenský test. Je možné, že jsou v těle zbytkové hormony, které test ovlivní?? Manželka normálně kojí.

Děkuji

petuliee
23. říj 2016

je to možné ;) ale po 6ti nedeli je prohlídka, tam se meri i HCG hodnota z krve, tak budete mit jistotu, kojeni nechrani pred otehotněním ;)

elchacz
23. říj 2016

Zajímavá otázka. Co se týče těch hormonů, to nevím, ale vím jistě, že kojení se rozhodně nedá považovat za antikoncepci. Pokud jste tedy měli sex a žena je již po šestinedělí, těhotenství je možné.

kocvarovas
23. říj 2016

Rodila jsem 2* a nikdy mi po šestinedělí kontrolní HCG nebrali.. Navíc mě to samotnou zajímalo a tak jsem pobrouzdala internet a píšou, že měsíc po porodu by měly být hodnoty HCG nulové, ale třeba se stát může.. A nebo vyšel falešně pozitivní test.. A nebo taky ne.. Kojení s tím podle mě nemá nic společnýho..

tirous
autor
23. říj 2016

toho jsem se bál 😀

petuliee
23. říj 2016

me teda delali u obou dcer, po potratu tez ale tam je to asi jasne

marketa228
23. říj 2016

Kojení antikoncepce není, i když u někoho tak funguje, spoléhat se na to rozhodně nedá 🙂 A špatné těhotenské testy v podstatě neexistují. Pokud to byla regulérní druhá čárka, nezbývá než gratulovat 😀

majkoz
23. říj 2016

Můj kamarád je o 10 měsíců(- pár dní) mladší než jeho sestra- narozen v termínu 😀

lichtakova
23. říj 2016

@tirous to nebude zbytek,to bude nove mimco; hodne zdravi a pevne nervy 🙂

petuliee
23. říj 2016

@tirous my máme dcery 13m přes HA a žijeme ¨:D malé jsou 2roky ale i já posílám pevné nervy 🙂)

lichtakova
23. říj 2016

@tirous behem kojeni je otehotnet obtiznejsi,protoze se vylucuje prolaktin (na laktaci) a ten brzdi ovulaci,ale ne stoprocentne...

tirous
autor
23. říj 2016

Hmm nevím jestli se smát či brečet...no asi dnes propláču noc a pomůže strejda rohypnol. 😀

lichtakova
23. říj 2016

@tirous tak ze je to sok,o tom nikdo nepochybuje 😉. Pamatuju si,ze jsem tady jednou cetla prispevek,ze holka psala,ze jeji kamaradka nedodrzela ani sestinedeli a na kontrolu sla o neco pozdeji-a uz byla tehotna, a nekdo ji odpovidal "jee,tak to bude mit jako dvojcatka..." a ona-no to budou mit spis jako trojcatka,protoze to byl uz druhy porod,taky nejak 13-14 mesicu po tom prvnim....stanou se ruzne veci 🙂

petuliee
23. říj 2016

@tirous to bude dobrýýý :D

petuliee
23. říj 2016

@lichtakova panejo :D tak to sem rada ze sme meli jen skorodvojčátka :D ale nam druhorozena davala hodne zabrat tak nebyla chut :D :D :D

nutricnihodnota
24. říj 2016

@tirous Kamarádka má poslední děti deset měsíců od sebe, je na ně sama a taky to zvládá. Vy to taky dáte 🙂.

terezapetrova
24. říj 2016

@tirous za me nevim jestli je to mozne ale co vim a myslela jsem, ze dnes uz to snad vedi téměř všichni, ze kojeni neznamena antikoncepci 😉 Tak třeba budete vedet pro priste 😉 Jinak jestli je to tehu tak gratuluju a drzim palce urco to zvladnete, to jen ted s cerstvym miminem se 2 deti zdaji byt prilis..

astyna
24. říj 2016

Dříve se tradovalo, že časté kojení i v noci po X hodinách - a nespustí se ovulace. Naše sousedka má z toho syna 😀 menzes neměla, takže si myslela, že prostě neovuluje.

petuliee
24. říj 2016

presne :D mensi byla napojena temer nonstop a stejne sem si hned byla pro HA jak sem vysadila HA (stale kojila) hned sem byla tehu MS se taky nedostavila 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru