Pozitivní testy? Čemu věřit?

obleceniahracky
18. led 2021

Zakládám poslední diskuzi a neodpovídám na blbé a ironické komentáře.
Chci se zeptat, zda se vám tohle stalo taky? A jaké byly konečné vysledky?

Clearblue plus - duch
Ovulační test - silnější čárka

Testované v jednom dni...čemu věřit? Jsem 9 DPO...sledováno delší ranní bazální teplotou ( 5 měsíců ) , hlenem a kalkulačkou..
Pokud je už tato diskuze někde vytvořena, omlouvám se za novou.. Jen mě tohle zaskočilo a nemám s tím zkušenosti. Proto mě zajímají ty vaše 🙂

veronikacv
18. led 2021

Clear blue ma mensi citlivost oproti papirkovym. Proto slabsi carka. Ver obojimu, jsou oba pozitivni. 🍀

obleceniahracky
autor
18. led 2021

@veronikacv jenomze papirkovy test je test na ovulaci Veru..

katanovobran
18. led 2021

@obleceniahracky někde sem slyšela že ovulační testy ukážou těhotenství daleko dřívě než těhotenské ale nevím zda je to pravda zkušenost nemám ale na tom prvním druhou čárku vidím tak třeba toho budete zrovna důkazem a moc vám přeju ať to tak je 🙂

veronikacv
18. led 2021

I ovulacni test muze odhalit tehotenstvi. Rekla bych, ze pokid je pozitivni tehotensky test, tak neni co resit.

obleceniahracky
autor
18. led 2021

@katanovobran Kači děkuji moc 🙏

obleceniahracky
autor
18. led 2021

@veronikacv já právě deti nemám tak nemám zkušenosti. Každopádně děkuji 🙂🌼

katanovobran
18. led 2021

@obleceniahracky no nemáte vůbec za co,držím strašně moc palečky,my se snažíme 8 měsíců a nic ale z každé jedná z vás tady co to vyjde mám nesmírnou radost :-*

obleceniahracky
autor
18. led 2021

@katanovobran držím Vám palce aby se u vás zadařilo ❤️🙏

alilali
18. led 2021

@obleceniahracky Mě Clearblue nepřijde jako duch, je to čárka, slabší, ale je tam! ❤️

obleceniahracky
autor
18. led 2021

@alilali 🙏🙏🙏❤️ děkuji

ema90
18. led 2021

Nejaka maminka mi to tu neverila a tak jsem si udelala ovulacni test, ted jsem v 20tt, v dobu delani testu jsem byla v 19tt. Myslim, ze vic pozitivni ovulacni test uz jsem mit nemohla.
Pokud mate ducha na tehotenskem testu a silnejsi carku na ovulacnim testu, jste pravdepodobne tehotna.

obleceniahracky
autor
18. led 2021

@ema90 děkuji Emii 🙏🌼

jade85
18. led 2021

@ema90 ale ten ovulační test je negativní. Ovulační lze hodnotit jako pozitivní jen když je testovací čárka stejně silná nebo silnější než kontrolní. Ovulační test reaguje na lutenizační hormon, který máme v těle v různé míře neustále, jakýkoliv den cyklu, i v těhotenství.

jade85
18. led 2021

@obleceniahracky Clearblue je pozitivní. Výsledek ovulačního testu není relevantní.

palja
18. led 2021

@obleceniahracky já si hlavně myslím, že tesrujete moc brzy. Udělala bych test tak ta 4 dny. Čárka tam určitě je, držím palce ať sílí 🍀💞

ema90
18. led 2021

@jade85 Ano, ale muj ovulacni test pozitivni je a tehotna jsem (20tt)
Den pred vynechanou ms jsem si delala ovulacni test, ktery nevysel sice uplne pozitivne, nicmene testovaci carka byla hodne silna na to, ze jsem mela tesne pred ms.
Pouze pisi, ze tak, jak to ma tazatelka, jsem to mela taky a tehotna jsem byla.

Kdyz jsem o ovulaci nemela ani paru (nekdy pred sedmi lety), tak jsem si delala ovulacni testy i tesne pred ms a vzdy bilo, ani naznak testovaci carky.
A kdyz jsem otehotnela, tak najednou testovaci carka byla silna a ovulaci jsem rozhodne nemela.

Proste jsem jen chtela rict, ze je tazatelka pravdepodobne v tom, tot vse 😀

Jinak samozrejme vim, jak vypada pozitivni ovulacni test a nejednou jsem to byla ja, kdo to tady zenskym vysvetlovala 😀

alilali
19. led 2021

@ema90 Bohužel se, ale pleteš, to není pozitivní ovulační test. Respektive ten dodatek "víc pozitivní ovulační test už jsem mít nemohla." - mohla.

sofie333
19. led 2021

@alilali
ale ta slabší čárka je ta kontrolní, ne? Ta silnější je testovací...

ema90
19. led 2021

@alilali Prosimvas, podivejte se na muj test poradne, ano? Ja rozhodne nejsem z tech, kdo nevi, jak vypada pozitivni ovulacni test 🙃

ema90
19. led 2021

@sofie333 Presne jak pisete 🙂

ema90
19. led 2021

@alilali A priste prosim bez toho sarkasmu, jeste k tomu, kdyz nemate pravdu 🙈🙃

nikynikol25
19. led 2021

Já měla takováhle ovulacni test a těhotensky a už jsem v 7+4

nikynikol25
19. led 2021

A sestra měla takovej 8dpo a už je 3+6tt takže určitě těhotná Muze s bejt

jade85
19. led 2021

@ema90 jestli je ta silnější čárka testovací, tak bych to považovala za vadný test, protože takhle slabě vybarvená kontrolní čárka není úplně normální. Podle mě je to tam z výroby dané obráceně.

Jinak někdo má na ovu testu před ms bílo, někdo má aspoň slabou čárku celý cyklus. Každopádně testovat těhotenství ovulačními testy je prostě kravina, můžete z toho dedukovat, že je asi něco jinak, ale těhotenství to nijak nepotvrzuje.

ema90
19. led 2021

@jade85 Delate si srandu? 😀
Neni to tam z vyroby dane obracene, tyhle testy jsem normalne pouzivala, kontrolni carka byla vzdy svetla, ovulace probihala. Kdyz neprobihala, bylo misto testovaci carky bilo.
Jako za kazdou cenu si musite neco najit i kdyz vam tu semka dam jasne pozitivni ovulacni test? 🤷🏼‍♀️
Test je naprosto v poradku.
Mela jsem ho pozitivni tesne pred ms a mam ho pozitivni i ted v 20tt.

Nikdo tu netvrdi, ze se da ovulacni test pouzit misto tehotenskeho.
Jen tu uz potreti pisu svoji zkusenost, ze jsem to mela podobne jako tazatelka. A ovulacni test tesne pred ms jsem si delala prave z duvodu, ze jsem tehotensky doma nemela, nechtelo se mi do obchodu, navic jsem ms mela dostat az druhy den a tady na foru zrovna probihala diskuze, kde se zensky bavily o tom, jak nektere z nich mely tesne pred ms pozitivni nebo o hodne vice zbarveny ovulacni test a nasledne mely tehotenstvi potvrzene.
Zkusila jsem to a mela jsem to stejne.
A ovulaci opravu nemam, kdyz jsem v 20tt tehotenstvi.

jade85
19. led 2021

@ema90 já si právě napoprvé nevšimla, že je ta testovací silnější, než kontrolní, protože ta kontrolní mi přijde fakt hrozně světloučká - na to, jak obvykle bývá. Nevím, je to prostě zvláštní.

Každopádně za tím, že testovat těhotenství ovulačním testem je blbost, si stojím. Stejně si domněnku, kterou z toho získáte, nakonec musíte potvrdit nebo vyvrátit těhotenským testem, tak k čemu to je...

ema90
19. led 2021

@jade85 Vsak jasny, ja to nemyslim zle, jen proste pisu svoji zkusenost. A nejsem z tech, kdo testuje pred ms, nikdy jsem to nedelala a souhlasim, ze delat ovulacni test misto tehotenskyho je blbost, protoze se to stejne pak musi potvrdit tehotenskym testem 👍🏼.
Ja si ten ovulacni udelala jen proto, ze jsem ho mela doma a ms jsem mela dostat druhy den a probihala tu zrovna diskuze na tohle tema.
Druhy den ms nedorazila, tak jsem si uz sla koupit tehotensky a bylo to 😀

jade85
19. led 2021

@ema90 jasný, chápu, někdy je prostě zvědavost silnější 😃 asi bych to v té situaci taky zkusila.

priefi
19. led 2021

@obleceniahracky ovulační test je pozitivní, když je těhu pozitivní

ema90
19. led 2021

@jade85 No jako fakt jsem to zkusila jen ze zvedavosti a pak jsem sama nechapala co to ma byt, byla jsem dost v soku, kdyz mi vysel jasne pozitivni 😀
Celej den jsem nad tim premyslela, protoze mimo ovulaci se mi nikdy dve carky neukazaly.
Ale kdyz jsem to druhy den nedostala, tak uz jsem mela vicemene jasno a vecerni tehotensky test to jen potvrdil 😀

Moc nerozumim tomu, co to zpusobuje a vim, ze v te diskuzi to bylo tak 50:50, ze nektery zensky (ktery byly tehotny) mely pozitivni ovulacni test tesne pred vynechanou ms a nektery vubec.
Takze to urcite neni pravidlem, ale za me to fungovalo.

Uz jsem se tu ale setkala i s takovymi, ktere si udelaji ovulacni test tyden pred ms a pisi k tomu, ze slysely, ze to ukaze driv nez tehotensky 🙄 S tim samozrejme nesouhlasim a vubec by me to nenapadlo tohle delat a neco podle toho dedukovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru