Selhal vam těhotenský test?

marguerite
7. kvě 2006

ahojky holky..už týden bych toměla dostat..ale testy říkají, že těhotná nejsem. Máte některá zkušnost, že to testy ukazovaly a steně jste byly těhotné? díííkes

talls
7. kvě 2006

Sestre asi tyden neukazoval nic, zacal ukazovat tehotenstvi asi az 4. den od dne, kdy mela dostat menstruaci...takze zalezi asi na testu...i kdyz vsude pisou, ze by mel byt dost citlivy na to, aby ukazal spravny vysledek uz v den, kdy ma normalne MS prijit a neprijde...
Zkus jeste dalsi...myslim, ze po tydnu a vic uz to musi ukazat jakykoliv test. Jestli teda jsi tehotna.

pitrs
7. kvě 2006

Ahoj Marguerite, já jsem to po měsíci nedostala, udělala si těhotenský test a test mi ukázal, že nejsem, udělala jsem si ho přesně za týden, a byl pozitvní.Ještě zkus týden počkat a uvidíš.Držím pěsti ať ti to dobře dopadne, ať už si to přeješ nebo ne. 😉

marguerite
autor
7. kvě 2006

díky holky... uvidíme..zkusím :-P

teri
9. kvě 2006

Ahoj, existuje ještě jedna možnost. Někdy (např. po vysazení antikoncepce) nefungují hormony tak, jak mají. Nevím přesně, ale je to asi tak, že první část cyklu působí jeden hormon a po ovulaci začne působit jiný a výsledkem je menstruace. Někdy ale ten druhý hormon nezačne působit a pravidelná menstruace se jakoby nedostaví. To může vyvolat zpoždění krvácení třeba o 2-3 týdny, protože nakonec působením jen toho jednoho hormonu ke krvácení taky dojde, ale není to klasický menzes. Když tato porucha je, chodí se při zpožděné MS na vyvolávací injekci, protože to dlouhé působení prvního hormonu je dost nezdravé.

No tak jsem to dost laicky popsala, prosím nekamenujte mě, jestli je to nepřesně nebo zmateně 🙂

manicka77
9. kvě 2006

To znám, ani jednou jsem to po vysazení HA nedostala, musela jsem si třeba 3dny vzít znova HA a pak přestat a dostala jsem to, vysazovala jsem jen na měsíc ☹ . A protože vím, že budu mít přesně tyto problémy, tak s HA končím.

slim
9. kvě 2006

ahojte, taky jsem si delala test a vysel negativni. dite jeste neplanujem, presto mam obavy, ze kdyz jsem vysadila HA (ze zdravot. duvodu) tak ted mam zpozdeni mestruace o 5 dni a vazne se bojim, ze budu ten pripad kdy se svych dnu nedockam ani 3 tydny. myslite, ze je nutnost jit k doktorovi a oznamit mu to. a je nutna ta injekce? 😒
diky

coxa
9. kvě 2006

Slim zatím bych asi neplašila, když je to jen o 5 dní, počkala bych tak dva týdny po tom, co měla přijít. Já když jsem vysazovala poprvé HA, tak jsem MS neměla 2 měsíce! Teď jsem znovu vysadila a jsem zvědavá, když první MS přijde a v jaké podobě... 😨

manicka77
9. kvě 2006

Nejhorší je, že jsem na to spotřebovala asi 5 testů těhotenských 🙂 , ale byly pravdivě negativní. Záleží prý taky, jak je citlivý na kolik hcg, ty nejlepší to ukäzují třeba už po 10dnech-viz. mé kamarádce, ale čekala dvojčátka, tak jestli to nebylo tím a ty nejhorší až tak 5.týden.viz.má druhá kamarádka a to se jí to ukazovalo slabě, myslela, že je tak ve 3.týdnu, ale byl to ten 5. ☹ .

teri
9. kvě 2006

Slim, já myslím, že bys mohla ještě počkat. SOuhlasím s Coxou - počkej ještě tak týden, pak zkus test a jestli bude negativní, tak bych to šla říct doktorovi.

slim
9. kvě 2006

coxa: však já zatím neplaším, jen jsem se vás na to chtěla zeptat, když už tu padla řeč na několika týdenní opoždění. a to jsi začala brát znovu HA? že píšeš že jsi vysadila znovu? a můžu se zeptat po jak dlouhě době se ti poprvé menstruace objevila (myslím první cyklus po vysazení HA)?

slim
9. kvě 2006

jo sorry, teď si to znova čtu - píšeš že se objevila po 2 měsících a není to nějak moc dlouho? 😠

janickabez
9. kvě 2006

ahojky, teď jsem taky před 3 měsíci vysadila HA, 2x mi přišla MS jako hodinky (jako vždycky s HA), jen to doprovázely snesitelné bolesti.

Teď když jsem to měla dostat po přetí po vysazení, tak jsem týden před byla naprosto K.O (bolesti hlavy, břicha, pocit na zvracení, 4 dny jsem ležela, kdy a kde se dalo) tohle jsem nezažila ani nikdy před braní HA 😖 😖 😖
a MS se taky opozdila, sice jen o 6 dní, než obvykle, ale taky jsem si dělala testy, který vyšly negativní a přitom mi bylo tak špatně jako kdybych byla já nevím v kolikátým měsíci.

Taky jsem taková , dělala jsem si asi 3 😀 . Já myslím, že (alespoň u mě spolehlivě funguje sugesce), protože mám pocit, že se vždy vystresuju, že jsem těhu a pak mám i takový příznaky a MS nejde a nejde a jak stresuju, tak už mám i nevolnosti 😉 😀
Já myslím, že je ta HA, leč si to člověk nechce přiznat, protože je to jistý komfort a pohodlnost, tak je to pěkný sviňstvo....teď zvažuju, co budu dělat až už budeme mít děti, jestli znova do HA 😖 nebo něco jiného.

coxa
10. kvě 2006

Slim je to dlouho. 😀 Ale já jsem ji měla vždycky hóóódně nepravidelnou. Já jsem přestala brát HA asi před 8 roky kvůli mononukloze, byla jsem asi 4 měsíce bez a pak jsem se k ní zase vrátila. A teď jsem po tolika letech znovu vysadila, ale to už za úplně jiným účelem! 😉

honzina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
coxa
10. kvě 2006

Honzi zatím vůbec nijak, první měsíc jsem bez HA a čekám na první MS, jak to bude vypadat. 😕 Pokusíme se asi až v létě. 😉

marguerite
autor
11. kvě 2006

koukám holky, že se diskuze rozrostla. Janickobez, mělajsem to přesně jako ty..jak píšeš.jak hodinky... a pak s bolestmi..Sugesce je potvůrka..co? 😀

bielanevesta
14. kvě 2006

Ahojky. Tak já jsem před 2 měsíci taky vysadila HA a čekala jsem čeho se dočkám 😎 ! A když uběhl týden po termínu co jsem měla dostat MS udělala jsem si test. A nic... Zopakovala jsem si to ještě 2x a nic. A představte si, že jsem to teď s několika týdením zpožděním dostala 😎 😀

slim
15. kvě 2006

a neslas ani k doktorovi? no ja uz to nedostala tyden a 3 dny a taky uz trochu plasim 🙂
test jsem si delala asi v pulce cyklu a vysel negativni. tehotna nejsem, to se nebojim, ale proc je MS tak zpozdena! 😠
takze radite holky, zadne injekce od gynekologa?

bielanevesta
15. kvě 2006

No já jsem k doktorovi šla hned a tam mi řekli, že musím počkat nejméně dva týdny a pak si skusit test udělat znovu a jestli bude znova negativní tak přijít až pak, že dřív by to stejně nemělo smysl. Může se totiž stát, že první test máš negativní, ale ten druhý bude mít jiný výsledek. Ale může se taky stát, že jedna MS ti prostě vynechá a nastoupí až ta další. Když ovšem chceš mít 100 % jistotu nestyď se a k doktorovi určitě zajdi. Já jsem nešla proto, protože jsem už nějak tajně doufala, že to bude malé mimi. Ale příroda to vyřešila za mně tuto sobotu ☹ ! Může to být taky ze stresu to zpoždění!!!

len
16. kvě 2006

Upřímně, já když vysadila HA, byla jsem po přečtení mnoha diskuzí připravena na vše, prostě tělo se dává dohromady a ne každé to nese v pohodě... Slim, záleží na tom, jak moc se chceš "čistit," jestli jsi jen přestala s HA a teď chceš rychle najet na pevný cyklus, zajdi si na vyvolávačku (ale ani ta Ti dlouhodobě nic nezaručí, maximálně pomůže tělo trošku nastartovat). Jestli už ale do sebe nechceš cpát žádné hormony, na vyvolávačku se vykašli, to je jen další koňská dávka hormonu, a prostě čekej, obzvlášť pokud nemáš strach, že nejsi těhotná, jednou to přijde, já osobně byla odhodlaná čekat i několik měsíců, ať se s tím tělo vyrovná samo (pak bych už ale na gyndu zašla, i když mám pocit, že ti povětšinou stějně pro začátek píchnou tu vyvolávačku). Opravdu, co jsem četla, po vysazení má s pravidelnou MS problémy hromada holek a Tvůj týden ještě zdaleka nic není... Toť můj laický názor a přeju, ať se to tobě brzo samo srovná! 😉

slim
16. kvě 2006

diky, Len 🙂 a vubec vsichni

slim
17. kvě 2006

tak jsem to dnes prece jenom dostala 🙂 to bylo strachu a pro nic za nic. ja si myslela, ze na to budu cekat treba 2 mesice, jak tady uz bylo psano a nakonec me to potkalo tyden a neco po terminu 😉
ale tak silene bolesti jsem nezazila! rano jsem myslela ze bolesti snad ani nevstanu z postele. ani prasek nezabral. no hruza ☹ to tak bude bolet kazdy mesic? 😠 protoze driv diky HA me to tolik pri MS nebolelo.

len
17. kvě 2006

No vidíš 🙂 Vyčkej, třeba se to časem srovná 🙂

gabcos
23. čer 2006

me ukazoval test pokazde negativni vysledek, pak kdyz jsem si delala po tydnu dalsi tak uz byl pozitivni..No a doktor mi pak radostne sdelil, ze jsem uz mesic a pul tehotna, takze si o testech myslim sve...Musi se urcite delat ve spravnou dobu, hnedka na zacatku se to neukaze....

manicka77
23. čer 2006

Testy mají prý různou citlivost nejlepší jsou prý ty na 20mg HCG nebo jak je to a právě, že většina, co se prodává mají jen 50mg HCg.

len.tilka
23. čer 2006

Mně gynekolog řekl, že si test mám udělat až tak týden po vynechání. Že do té doby to asi moc spolehlivé není - ty testy.

nesrine
25. črc 2006

tak to mě test neselhal....včera pozitivní,dnes jednoznačně taky....nenapadlo mě to ani omylem,lékaři tvrdili,že těhotná už budu sotva. Mám dnes 13 dní po vynechání menstruace. Dva měsíce po svatbě,no ,jako by to bylo načasované,protože dvě děti už mám a do manželství jsme s manželem vstupovali s tím,že bude bezdětné,tak je to docela překvápko. 😲

len.tilka
25. črc 2006

nesrine, proč Ti lékaři řekli, že těhotná budeš už sotva??? 😲

nesrine
26. črc 2006

Protože po posledním porodu jsem dostala zánět vejcovodu,címž nastala jeho deformace.Ale je fakt,že jen jednoho.Nicméně po řadu let jsem nikdy neotěhotněla,přestala jsem se tím pádem tímhle zabývat a neřešila jsem to.Jenže teď jsem se znovu vdala,manžel je mladší a tak bylo nutné mu předem říct,že dítě už nebude. Nevadilo mu to. Navíc mi asi před rokem našli na děloze myomy,takže další překážka. Doporučili mi okamžitou operaci,ale já odmítla,nemám žádné problémy,no a prostě se na takovou operaci necítím,ani náhodou.
Náhodou jsem v květnu navštívila jednoho homeopata,má švagrová k němu chodí a je velmi spokojená,takže jsem to taky chtěla zkusit. Doktor řekl,že dnes se dají myomy úspěšně léčit,takže mi opíchal břicho,nohy,ruce,obličej,uši,no prostě všechno!! Bylo to dost nepříjemné,ale přežila jsem a bum...za měsíc jsem už nedostala menzes...myomy mám sice stále,na léčbu bylo málo času,ale to těhotenství...jsem přesvědčená,že to bylo tou akupunkturou,jiné vysvětlení není,když vezmu v potaz,že od posledního porodu je 19 let a nikdy jsem nebrala antikoncepci a nikdy se mi nic nepřihodilo. Včera mi doktor ovšem řekl,že konec takového těhotenství je diskutabilní,takže už teď se smiřuju s potratem...raději.

len.tilka
26. črc 2006

nesrine, tak to je opravdu malý zázrak! ale třeba tak jak jsi nečekaně otěhotněla, tak stejně nečekaně bude mimi v pořádku!

Přeju moc štěstí a hlavně nejvíc zdravíčka! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru