Spolehlivý test Clear Blue před MS?

alokina
23. kvě 2019

Zdravím,
viděla jsem, že test clear blue slibuje, že těhotenství ukáže již před MS. Má někdo zkušenost?
OVU byla dle aplikace 16.5, ale myslím si, že byla 19.5. Od 16. do 21.5 jsme se snažili, nevím, kdy nejdříve udělat TT?

zrzeckas
23. kvě 2019

Digital slibuje 5 dni pred ms ja teda zkousela myslim 3 dny pred ms a ukazal to dobre.... Ja na nem chtela videt spon 2-3 tydny, proto jsem cekala

violla29
23. kvě 2019

já jsem si ho dělala 4 dny před ms a byl pozitivní.

sudylichozrout
23. kvě 2019

@alokina tak to vezmeme od zacatku, jo? Tehotenstvi prokaze test nejmene 10 dnu od ovulace. To je taky vetsinou spodni limit delky lutealni faze, horni je pak 16 dnu. Pokud tedy nekomu test ukaze 4 dny pred menstruaci ducha, vubec to neznamena, ze to u tebe bude stejne, protoze muzes mit kratsi lutealni fazi. Cili pri LF v delce 10 dnu bude duch videt az po zpozdeni menstruace, u zeny s LF 14 dnu bude videt v dobe, kdy ji do menstruace zbyvaji 4-3 dny. Vse ostatni jsou marketingove plky. Dale plati to, ze testovat se nema pred vynechanim, a to ze dvou duvodu. Jednim je predmenstruacni zvyseni fyziologicke hladiny hormonu, ktery je podobny hCG na uroven, kterou test zaznamena a tedy i falesne pozitivni test u netehotne, druhym je pak varianta biochemickeho tehotenstvi, ktere odejde s (lehce opozdenou) menstruaci.
A v neposledni rade plati to, ze v digitalnim testu jsou uplne ty same obycejne paprirove prouzky. Jen intenzitu carky nevyhodnocuje tve oko, ale senzor.

ondruchovat
23. kvě 2019

Já delala 5dni před m/s a negativní , udělal jsem druhy den zase a už byl pozitivní

alassel
23. kvě 2019

@sudylichozrout tak na drhbou stranu lepsi, kdyz ukaze senzor jasne tehotenstvi nebo ne.. nez loveni duchu z papirku pouhym okem 😉

sudylichozrout
23. kvě 2019

@alassel senzor ti ale rekne uplne to samy. Vidim ducha, jsi 1-2 tydny tehotna, tedy jsi tehotna 10-14 dnu, abych byl presny. Za 250 Kc, nekup to 😀

alokina
autor
24. kvě 2019

Asi počkám no 🙂 Nejhorší na tom je, že jsem celkem zmatená z mého cyklu. Brala jsem antikoncepci a minulý měsíc ji vysadila. 3.5 jsem dostala MS. V telefonu mám aplikaci, která mi hlásila, že mám 16.5 ovulaci, ale myslím, že proběhla až 19.5. Bolel mě dost podbříšek, klasický průhledný výtok.. Tak si myslím, že byla 19... Od toho 16. až do 21. jsme zkoušeli, takže ono je nejspíš i brzy i na zahnízdění. Teď aktuálně chodím pořád na velkou, semtam mě píchne v podbříšku a mám bílý výtok, což nemívám.. Uvidíme, ale abych se dostala tou nejistotou toho cyklu... MS dorazila 3.5 a byla až do 9.5, což je celkem dlouho a vlastně ani nevím, co a jak spočítat :D

sudylichozrout
24. kvě 2019

@alokina pisu z mobilu, tak pardon za strucnost.
1) Po vysazeni antikoncepce muze trvat klidne rok, nez se ti cyklus srovna. Nepravidelbosti jsou bezne.
2) Menstruacni kalendar v aplikaci je orientacni a vuvec nevypovida nic o tvem cyklu. Nemuzes na nej hledet pokud si si nej nenastavis vlastni hodnoty. To znamena, ze bys musela vedet, jak dlouhou mas lutealni fazi (to tam nastavit) a jak dlouhy mas normalne cyklus mit (to tam take nastavit, jinak kalendar picita s cyklem 28/14). A to nemuzes vedet, kdyz jsi ted dlouho brala antikoncepci. A i tak se da kalendar v mobilu pouzivat jen u pravidelneho cyklu, jinak se v tom dela hokej.

Mer ted treba pul roku bazalku, ta ti rekne nejlepe.

alokina
autor
24. kvě 2019

@sudylichozrout Já upřímně nevím, co je lutealní fáze :D

alokina
autor
24. kvě 2019

@sudylichozrout Tak už vím, délka od ovu do menses?

sudylichozrout
24. kvě 2019

@alokina jj 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru