Těhotenství v 16?

tarozhozena
25. zář 2017

Ahoj holky.
Je mi šestnáct a právě prožívám asi nejtěžší chvíle mého života. Mám 7 měsíců přítele, do kterého jsem šíleně zamilovaná. A i on do mně je. Je to moje první pravá láska a jsem pro něj schopná udělat první poslední.. A jak už to tak bývá, po pár měsících jsme spolu začali i spát. Náš vztah to upevnilo, bylo to krásné, i když nějaké hádky byly, tak jsme je vyřešili. Ale teď je tu větší problém. Asi jsem těhotná. Nevím to jistě, u gynekologa jsem zatím nebyla, ani těhu test jsem si nedělala. Mám strach z toho výsledku.
Dneska je to 36 den kdy jsem nedostala menstruaci, možná je to tím že mám anginu, ale stejně se cítím tak nějak jinak.. Je mi špatně, nemám vúbec hlad ani chuť k jídlu. Ale možná to je všechno kvůli stresu.
Mámě se bojím to říct, asi by mě nepodpořila. Přítel si myslí že nejsme připraveni, ale já ve skrytu duše bych i miminko chtěla. Mám děti moc ráda. Ale ani finančně na tom nejsem úplně dobře :/
Zajdu si v týdnu na gyndu. Ale bojím se že bych si to malé štěstí nedokázala nechat vzít :/ I Když se moc bojím všech reakcí...

laurinka2016
25. zář 2017

Ahoj, no vzhledem k tomu jak dlouhé máš zpoždění to opravdu vypadá na těhotenství a není nic jednoduššího než si udělat test, tak budeš mít čas to vstřebat a přemýšlet opravdu vážně co dělat, v případě že by to tak opravdu bylo je samozřejmě na místě říct to příteli (nepises kolik mu je atd.) takže je důležitý i jeho postoj a v neposlední řadě určitě gynda a máma, je jasné že tě nepochvali a bude se i nejspíš zlobit ale to je taky přirozené, rozhodující slovo co s miminkem je pak stejně na tobě ale pokud by jsis jej nechala pak potřebuješ mít hlavně podporu maminky 🙂 hlavně si udělej ten test ať nevysilujes zbytečně. Hodně štěstí

annasmyckova
25. zář 2017

nejdřív si udělej test, a pak uvidíš, mamce se to neboj říct, asi by mě to jako mámu taky zaskočilo, ale určitě bych svoje holky podpořila....nic se nejí tak horké, jak se to uvaří....ještě mrkni sem -takových holek jako ty po světě běhá...
https://hnutiprozivot.cz/linka-pomoci/

tarozhozena
autor
25. zář 2017

Děkuju moc..
Přítelovi je 18 a už jsem s nim o tom mluvila. Ale pro něj by byla vzhledem k našemu věku lepší volba potratu, kdybych těhotná opravdu byla.. Ale nevím jestli bych tam dokázala jít..

petraproks
25. zář 2017

Milá zlatá, rozhozená....
rodiče tě zajisté nepochválí a promiň, přítel je vůl....pokud tě už předem tlačí k potratu, a ještě ani neví, zda těhotná jsi nebo ne....zpožděná menstruace ve tvém věku nemusí hned značit těhotenství....a pokud těhotná jsi...ano, máš problém, ano budeš to mít v životě těžší, ano byla to hloupost, ale u početí jste byli oba a rodiče budete dva...a nakonec ten prcek za to nemůže a ani nebudeš první ani poslední, které se to stalo. Takže hlavu vzhůru, mámě to řekni, je to máma, nějakou slízneš s tím počítej, ale vždycky bude stát při tobě, udělej si těhotenský test a budeš mít jasno. Držím palce a věř, že nic se nejí tak horké jak se uvaří 🙂

lenickan
25. zář 2017

Udělej test, při angine bereš atb z těch ti může být přesně jak píšeš i zpoždění cyklu můze nemoc způsobit.

dolezalovalucie
25. zář 2017

@tarozhozena Jak už píšou nademnou,nejdřív udělej test.Nemoc a stres mohou zavinit zpoždění menstruace,podle toho budes potom řešit co dál.Já na tvém miste bych už letěla do lékárny.Kdybys opravdu tehotná byla pořád máš pár týdnu na rozmyšlenou.Je dobře,že s partnerem si to probírala,jen píšeš,že by bylo lepší jít na potrat vzhledem k vašemu věku ale co ti řekl partner na to kdybys sis dítě chtěla opravdu nechat?

kacik88
25. zář 2017

Jakk psala patraproks, v 16 není vynechání menzes nic zvláštního, já měla výpadek i 9 měsíců a těhotná jsem vskutku nebyla. Může to být hormonální nerovnováha, nemoc...prostě cokoli. Nicméně udělat si test je to první cos měla udělat!!!...neváhej.A nechci moralizovat, ale pokud by tě tvůj přítel tak moc miloval, jak jsi psala, a už mu bylo 18, tak by tě nehnal na potrat, ale zařídil by se tak aby se o tebe i s případným prckem postaral. Očividně nejste zralý na tak vážný vztah ani jeden a pletete si lásku se zamilovaností, ale to je pro váš věk normální. A pokud bys těhotná byla, neboj se to říct mámě, pravděpodobně tě podpoří víc, než tvůj vydařený přítel. A hlavně se nenech nutit udělat něco, čeho bys mohla litovat po zbytek života. Interupce může mít i zdravotní následky. A jestli těhotná nejsi, tak zkuste takovou věc co se jmenuje ochrana (kondom, antikoncepce) a dávejte si bacha .

tarozhozena
autor
25. zář 2017

On ne že by mě hnal k potratu, jen mi řekl že si nemyslí že bychom byli připraveni. Ale když jsem se ptala co by dělal kdybych si to chtěla nechat, tak řekl že by to řekl rodičům, začal chodit na brigádu i přes rok a že by se o nás postaral.
A kondomy používáme, jen jednou na pár sekund ho neměl..
Jdu si pro test..
Děkuji všem za příspěvky

katushka82
25. zář 2017

Ahoj nejprve si udělej test a když bude pozitivní tak pak přemýšlej co bude dál. Ukvapenými závěry se akorát nervujes. Přeju hodně štěstí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru