Těhu? Co myslíte holky?

dana1711
12. bře 2017

Po trictvrte roku snazeni dnes tohle, co myslite? Mam dva dny pred menses a uz 5 dni spinim, klasicke krece jak pred menstruaci. Vidite slabou carku?, nebo uz blbnu 🙄

absintka19
14. bře 2017

@arielka222 to ze jste to nevedela vubec nevadi 🙂
Choriogonadotropin (CG či hCG) je glykoproteinový hormon ze skupiny gonadotropinů. Jeho funkce je velmi podobná funkci folitropinu a (FSH) luteinizačního hormonu (LH) dohromady. Chemicky se skládá ze dvou podjednotek (jde o heterodimer). Podjednotka alfa se nijak nevymyká stavbě příbuzných hormonů, zato beta podjednotka je poměrně specifická pro choriogonadotropin.[1]

Choriogonadotropin vzniká po oplození vajíčka a je vytvářen vyvíjejícím se embryem (jeho trofoblastem).[2] Po 7–9 dnech po početí je možné zjistit tento hormon v krvi a o další 1–2 dny později lze choriogonadotropin nalézt i v moči. Proto se jedná o ideální látku pro těhotenské testy a jako takový se i běžně využívá. Mimo to je zvýšená hladina tohoto hormonu spojena s některými druhy rakoviny.

arielka222
14. bře 2017

@absintka19 tak to je teda velice zajímavé. I když možná lepší nevědět potom kdy člověk vidí pozitivní tehu test tak se zbytečně děsí jestli je to vůbec tehu zejo 😀😀

absintka19
14. bře 2017

@arielka222 mi rikej 🙂 presne, radeji nevedet, neradovat jen drzet palce 🙂

sabinanaty
14. bře 2017

@absintka19 nevim jak to vysvetlit proste me vysetril a rekl mi ze nadeje tam je a bych otehnotnila a pred tim jsem tam byla taky a zadne vajicko jsem tam nemela a v patek uz jo

sabinanaty
14. bře 2017

A zadne zaznamy nemam proste tak mi to rekl .... A desi me to ze mi tady pises ze by to mohla byt rakovina.....

misula29
14. bře 2017

@sabinanaty podle mě viděl nadcházející ovulaci a tím pádem možnost otěhotnění TOT vše😉

upuska
14. bře 2017

@absintka19 ty by sis měla pořídit na to své vyjadřování zbrojní pas..😎

absintka19
14. bře 2017

@misula29 taky se priklanim k ovu 🙂 bez presne terminologie to jde rozlustit tezko 🙂 ale tohle by to mohlo byt, kdyz jsi pridala info moznem tehu ze by mohlo nastat 🙂

absintka19
14. bře 2017

@upuska co? Jak to myslis ? 🙂 jen rikam veci na rovinu 🙂

misula29
14. bře 2017

@absintka19 podle informací které slečna nebo paní napsala bych z toho vydedukovala tohle jako nejpravděpodobnější verzi. 🙂

upuska
14. bře 2017

@absintka19 myslím to tak, že vykládat tu hned o rakovině je celkem zbytečný strašení a že bys měla trochu přemýšlet než něco podobného vypustis, abys nenapáchala víc škody než užitku.. Rozhodně to nesouvisí s tím říkat věci na rovinu.
@sabinanaty neřekl ti náhodou, že tam vidí folikul a blíží se ovulace?

absintka19
14. bře 2017

@upuska rikam jen pravdive informace. Nebudu tu nikomu lhat ani rikat polopravdy. Kdyz uz nekdo nerozumi tomu co rekne lekar tak at se ho zepta, to neni zadna ostuda. Pak by nemusela na forum. Lhat nebudu, reknu vse, ne jen pulku. Kazdy si muze vybrat co chce 🙂 napsat co chce
Nakonec tu jde o ovulaci 🙂

sabinanaty
14. bře 2017

@upuska ne ..... Ptala jsem se ho jestli mam sanci bejt tehotna a on mi na to rekl ano mate o vikendu a to je vse

sabinanaty
14. bře 2017

@misula29 myslis kezby jacim nekterym vece tu holky asi nerozumi tak se omlouvsm ze tu vesvetluji luplne jinqk nez bych mela

absintka19
14. bře 2017

@sabinanaty super, to ze mas sanci otehotnet znamena ze budes mit plodne dny, jelikoz dnes je utery-dny kdy muzes otehotnet, tak nevahej 🙂
Zeptam se, neuraz se, ale proc jsi se nezeptala u lekare kdyz nerozumis. Vis jak funguje cyklus zeny? Kdy muze otehotnet? Rada bych ti pomohla, dle toho co pises tak videl folikul, jeste neprasknuty, dostatecny velky ze brzy praskne.(pokud bude mit v sobe vajicko muzes otehotnet, ne kazdy foliku ale obsahuje vajicko-mela jsem 27folikulu a jen 24 vajicek a z toho 21 zralych)

upuska
14. bře 2017

@absintka19 pravdu? Doktor jí řekl, že je všechno v pořádku, tak mi nějak nejde do hlavy, že by tvoje sdělení o rakovině mohla být pravdivá informace..a neměla bys říkat "vše" na základě polovičních informací..krom toho, že tím neděláš dobrou vizitku sobě, tak..a to hlavně.. Bys mohla někomu jinému zbytečně ublížit. Chtělo by to trochu empatie 🙂

sabinanaty
14. bře 2017

@absintka19 kez by to tak bylo...... Jinak ptala jsem se ho na vse co me zajimalo...... A odovedel mi ze nebojte se !! Ovikendu pry mam sanci a to bylo 11, a 12, tak nevim....... Uz vlastne nicemu netozumim

absintka19
14. bře 2017

@sabinanaty neboj, pokud jste se snazili nezbyva jen pockat a kdyz Menzes neprijde tak testovat 🙂 drzim palce, neni nic lepsiho nez cekat miminko. Hlavne v klidu, udelej si pohodu, relax. A neboj, ono to urcite casem vyjde. 🌷

sabinanaty
14. bře 2017

@absintka19 dekuji za vsechno jinak mi to ma dorazit 25. 3 tak doufam ze neprijde

katulinka07
14. bře 2017

@jullli ale joo 🙂 ja mela posledni 27.1. a dnes byla na prvni kontrole a bylo tam a busilo mi srdicko 🙂 tak drzim palce ;)

jullli
14. bře 2017

@katulinka07 jeee tak to by snad mohlo doufaaam 🙂

sabinanaty
15. bře 2017

holky uz ste nektera skousela tehotenskou kalkulacku ? vychazelo to nektere ?

sabinanaty
15. bře 2017

olky skosela jste nektera tehotenskou kalkulacku ? to me poradila kamaradka a rikala mi ze to skousela a ukazalo se ji tam ze je v 3+4 tehotna a sla na gyndu a doktor ji to potvrdil ze je tehotna co si myslite vy ?je to nejaky forrr ??

misula29
15. bře 2017

@sabinanaty proč by to byl for?Pokud máš pravidelnou ms + - a otěhotníš tak ti to ukáže délku těhu,která se počítá od poslední ms.

sluuniicko
15. bře 2017

@jullli uvidi uz srdicko myslim 🙂

jullli
15. bře 2017

@sluuniicko snad jo uz se na zitra tesim 🙂

sluuniicko
15. bře 2017

@jullli to verim 🙂 Ms jsme mely stejne,ja si ale musim pockat do 4.4.....je to dlouhy 😢 😀

jullli
15. bře 2017

@sluuniicko to je fakt dlouhe no.. To uz budes v 8+6 to uz uvidis vse dostanes prukazku budes mit pred sebou prvni screening 🙂

sluuniicko
15. bře 2017

@jullli no ja doufam,ze bude vse v poradku.Dnes mi volali z prace,ze me povolavaji od zari do prace 😀 tak jsem musela s pravdou ven,tak snad jsem to nezakrikla ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru