Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Týden těhotenství. Kolikátý? Jak se to počítá?

mona91
11. čer 2020

Holky prosím o zkusenosti. Nejspíš se nám povedlo zadelat na druhé, testy sili sice to jsou stále duchové, ale sili u prvního jsem taky neměla dálnici, MS nikde. Příští týden v pátek jdu na gyndu na kontrolu a na krev. Mám normálně cyklus 31-36dni, většinou 33.dni. Cely měsíc jsem si dělala ovulacni testy všechny negativní. V sobotu 30.5. Měla přijít MS ale místo ni bodava bolest levého podbrisku udělala jsem ovu test a byl vyrazne silnější než ostatní dny, ten týden už jsem netestovala jelikož jsem čekala na MS. No a teď jsem Teoreticky 11.dpo, už 4.den sílící testy každý den (vím ze se má dělat ob den ale akce v lékárně 2+1😉). Ale vrtá mi hlavou podle MS bych měla byt nějaký 8tt což je blbost, podle té nejspíš ovulace nějaký ten 11.den +/-. Jak se to pak počítá? Nebo to se odvíjí proste podle ultrazvukoveho návodu? U prvního se mi to všechno krásne shodovalo, takže jsem měla i jeden termín porodu. Dekuju za zkusenosti, jsem zvědavá i když se to za týden dozvím 😂🤦‍♀️

e7
11. čer 2020

Na internetu jsou kalkulačky kde zadás datum poslední menstruace a vyjede kolikátý jsi týden 😉 stačí napsat do vyhledávače tehotenska kalkulačka. A počítá se to podle menstruace a pak po screeningu se upraví datum porodu podle velikosti plodu ale to ty asi víš, když už jedno máš

mona91
autor
11. čer 2020

@e7 no prave podle MS vím kolikaty jsem týden ale už teď je mi jasné ze to nebude odpovídat

veritanas
11. čer 2020

@mona91 tak vidím, že je to na dobré cestě..❤️ počkej na ultrazvuk, tam ti to řekne přesně... já jsem podle MS jsem 28+6 a podle utz 27+2, takže tak..

martinazidkova
11. čer 2020

Mě se třeba termín podle MS a ultrazvuku liší o 3 týdny 🙂

mona91
autor
11. čer 2020

@veritanas no vypadá to ze Jo zatím sili každým dnem tak uvidíme 🙏 mě přijde spis prastene to pocitat ze jsem v sedmém týdnu když mám delší cyklus a posunutou ovulaci. No nechám se překvapit uvidíme

mona91
autor
11. čer 2020

@martinazidkova no něco takového čekám 😂 a na screening normálně podle MS ?

martinazidkova
11. čer 2020

@mona91 podle screeningu se termín liší ještě o pět dnů oproti ultrazvuku

lucca35
18. čer 2020

@e7 no jo,ale to při cyklu cca 28dnu,já mám 28-45 takže dle MS bych měla být já 6+5tt ale HCG 110 a na UZ není nic ještě vidět,takže dle kalkulačky z netu se nelze ridit,tedy ne každá

mona91
autor
18. čer 2020

@lucca35 přesně tak 🙂

lucca35
18. čer 2020

@mona91 mne se líbí jak se občas stává,že se 1ridi dle2. Tak jako u Mudr a snaha každou vecpat do tabulek. U 1.dcery jsem tehu zjistila v 10TT,bez potíží,nevolnosti,do 7mesice nešlo poznat,že jsem těhotná,u 2.jsem na to přišla asi v 6TT šla vidět na UZ,břicho jak balón od 5mesice,teď úplně rozhození vše,nevolnosti od počátku a stejně nic není vidět takže tak. Nejsme stejně a ani 1tehu není stejne

Sem začni psát odpověď...

Odešli