Vaše příznaky. Co Vás vedlo k tomu, abyste si udělaly těhotenský test?

4. lis 2019

Zdravíčko!.🙂
Předem se omlouvám za anonymitu, ale nechci aby mě tu někdo poznal..🤷‍♀️
Mám spíše dotaz ... strašně by mě zajímalo, co vás vedlo k tomu si udělat těhotenský test? Krom tedy vynechání MS.. jaké byly vaše jiné příznaky? 😊
Občas tu čtu, že si slečny udělali TT i před menstruací..
A taky se chci zeptat, zda někoho pálila žáha před tím, než zjistila že je těhu?
Děkuji předem za vaše odpovědi.🙂

misicka1988
4. lis 2019

Byla jsem těhotná 3x, poprvé jsem si dělala test když mi vynechala MS, po druhé jsem si dělala test v den kdy jsem měla dostat MS, a po třetí jsem dělala test 3 dny před očekávanou MS. To bylo jen z čiré zvědavosti. Příznaky jsem nikdy takto brzo neměla vůbec žádné, ty pak začaly až když jsem byla v 7-8 tt. To jsem ale měla již potvrzené těhotenství i se srdíčkem.

autor
4. lis 2019

@misicka1988 Ze zvědavosti? Jako že jste se snažili o mimi? Tak jste to chtela zkusit? Nebo jak to mám chápat?🙂

denca033
4. lis 2019

Všechny tři tehu jsem zjistila až po vynechání MS a udelani tehu testu. Příznaky jsem žádné neměla ty se dostavily až tak v 8tt to bylo i tehu potvrzené se srdíčkem.

lenka_tom
4. lis 2019

Týden po oplodnění jeden den bolest v podbřišku, asi nidace. Ve stejnou dobu začala strašná únava. Za další týden zase bolest v podbřišku podobná té před ms. Test jsem si dělala 3 dny po vynechání, ale bylo mi to jasné i bez něj. Ostatní příznaky dorazily až později. Sice mě pobolívala prsa, ale to mám i jindy před ms.

barulina
4. lis 2019

Jnu dcerky melanzpozdeni. Nic bych nepoznala. Teda noc co bych priklanela k tehu. Ted v dubnu jsem.otehootnela po 2. Me vzdy zacne pichat podbrisek prostw tak jinak. Toto nedopadlo. To jsem sintest delala take pri absenci. Ted u meho 3.e opet pichalo, do toho se.mi toocipa hlava. Test jsem si udelala tyden pred ocekavanou ms a byly tam

lenka_tom
4. lis 2019

@lenka_tom jen ti poradím, nesleduj se. Bude tě to zbytečně stresovat a snažení pak půjde hůř. Navíc, každá jsme originál.

lucie01
4. lis 2019

Test jsem si dělala v den očekávané menstruace, pobolíval mě podbřišek jako bych to měla dostat, bolely mě prsa a byly na nich viditelné žíly a prostě takový ten "pocit". Těhotná jsem byla 3x (poprvé to nedopadlo dobře) a po každé to bylo stejné.

viki999
4. lis 2019

Já jsem myslela, že jsem nastydla a chtěla si jít pro atb, měla jsem divný pocit a furt jsem curala.. bylo to první měsíc co jsme se nehlidali a tak jsem si říkala že si ten test radši udělám, kdyby náhodou kvůli těm ATB... no, nastydla jsem nebyla :D

autor
4. lis 2019

@viki999 😀 😀 to je dobrý.

misicka1988
4. lis 2019

Ano, byla jsem zvědavá zda snažení vyšlo. A Napotřetí když jsem testovala dříve byla ta zvědavost mnohem větší, protože to bylo po umělém oplodnění. Takže napětí by se dalo krájet 😁

autor
4. lis 2019

@misicka1988 Jo takhle. Děkuji za odpověď!🙂

martaskaaa
4. lis 2019

Já teda si test udělala ze zvědavosti, protože jsem to dlouho nedostala (což bylo u mně a díky PCOS úplně normální), dva dny před testem jsem byla strašně unavená, už mě 2tydny bolely prsa (což zase jsem měla často jako PMS), ale bylo mi divný, že už mě bolí třetí týden.. dva dny před testem jsem se opilá na firemní akci, tak jsem si myslela, že nedělní nevolnost je třeba ještě následek tý kocoviny. No a ono neplánované překvapení 😂 hned druhý den jsem jela k Dr a už bílo srdíčko a byla jsem v 7.tydnu 😊

leymea
4. lis 2019

Ja si delala testy ze zvedavosti pred MS. Byla jsem nedockava, jinak zadny priznaky. 🙂

jituli84
4. lis 2019

Já jsem si dělala test tři dny před MS, často jsem chodila na malou, sem tam pichlo v podbřišku, tak jsem to tak nějak cítila, že to tam bude ,

mravenecekmaly
4. lis 2019

Mne se dva týdny zdál každou noc stejný sen o vodě a nějak jsem vycítila, co by to mohlo v mém případě znamenat. A ejhle, ono to tak vážně bylo 💜 k tomu se mámě zdálo o chlapečkovi, mne skoro stejný sen v tu samou noc. Prvně jsem si test dělat nechtěla vůbec a chtěla počkat do chvíle, kdy to bude naprosto jisté, ale potom jsem kvůli zdraví obou raději test udělala a šla i na krevní. Hned co jsem to měla potvrzené se mi ten sen přestal zdát.

eithelwing
4. lis 2019

Mně to přijde spíš jako blbost... Sice neznám ten pocit, kdy se dlouho nedaří otěhotnět, a chápu, že to musí být opravdu nápor na psychiku, ale "lov na duchy" tomu podle mě vůbec nemůže pomoci.
Ano, podvědomě jsem teď podruhé cítila, že to dopadne. Ale prostě jsem si počkala a 5 dnů po vynechání jsem měla test ukázkový. Příznaky se objevily později, což byl rozdíl od prvního těhotenství, tam jsem i lehce špinila a měla pocit, že ms je za rohem. Teď byl první příznak asi týden po pozitivním testu, a to bolavá prsa. Nevolnosti přišly rychle po tom.

vineta
4. lis 2019

Se nám tu s těma anonymníma diskuzema roztrhl pytel a všechny se točí kolem těhotenských testů, nějak mě tahle nová funkce MK nebaví 🤷🏻‍♀️. Nutnost registrace měla něco do sebe.

anetina90
4. lis 2019

Test jsem si udělala až 7 dní po vynechání MS. A to mám cyklus pravidelný. Jen mě nenapadlo, že jsem byla v tom na poprvé 😂 jinak příznaky až pár dní po zjištění, kdy dloubalo v podbřišku.

moija
4. lis 2019

Měla jsem prostě takový pocit... :D a úplně první příznak byl, že mi šla jinak cítit moč (nebo se mi změnil čuch a prostě jsem ji jinak cítila..). No a i s pozitivním testem jsem pak měla tak dva týdny pocit jako že to mám dostat... a pak přišly nevolnosti a nechutná nadprodukce slin. Moc jsem si prvních 5 měsíců těhotenství neužila... 🙂

ilema
4. lis 2019

Kromě toho, že jsem mívala běžně všechny možné příznaky, které se daly zaměnit s PMS a teda nebylo to těhotenství, tak ten měsíc co to vyšlo, jsem se testovala před ms a to kvůli velké bolestivosti prsou, že jsem si skoro nemohla obléct podprsenku. Příznak, který se nedal přehlédnout a zapadá do příznaků mého PMS.

julien9
4. lis 2019

Z niceho nic jsem vstala v 1 rano a udelala
Jsem si rohlik s policanem, slehackou a na to kyselej okurek 😀😀😀😀😀😀😀😅 tak jsem poznala
Ze neco neni uplne OK

drep
4. lis 2019

Moje jinak pravidelná menstruace nepřišla a přesto, že nejsem úplně esobioznalkyně vlastního těla, tak jsem se cítila jinak, navíc jsem najednou po dvou týdnech neuběhla svou obvyklou trasu. Udělala jsem si test (netušila jsem, že jich mám pro jistotu udělat deset a hledat na nich nějaký duchy), ten byl negativní. Moc jsem tomu nevěřila, ale přisoudila jsem to teda pylové sezóně. Pak jsem si asi za měsíc dělala odběry na štítnici a rovnou jsem si udělala i hcg, to bylo několik tisíc, tak jsem se objednala na gyndu, rovnou bylo vidět i bijici srdce. Ale nevím, k čemu je komu tahle moje zkušenost dobrá, když každý to má jinak. Každý zkušenější záchranář má aspoň jeden porod v terénu u ženy, co nepoznala, že je těhotná.

eeevee
4. lis 2019

Já jsem se jeden den koupala a u toho si povídala s manželem a tak nějak jsme přišli na to, že je to skoro přesně rok, co jsem přestala kojit prvního syna. Manžel se zeptal, kdy se mi přestalo dělat mlíko, tak jsem řekla, že tak někdy v srpnu (kojení ukončeno v dubnu), no a tak nějak ze zvědavosti jsem si zmáčkla prso a ona vytekla kapka 😂 tak jsem pojala podezření, no a za dva dny později nedorazila menstruace a na testu byl duch 😊

nelinecka1
5. lis 2019

Já měla zpoždění 3 dny, ale neřešila jsem to, protože už se mi to stalo. Pak mě u zubarky natáhlo, když mi tam dávala ten vatovy tampon, tak jsem letěla pro test. A byly tam😆

hermia
5. lis 2019

Prvni těhotenství jsem si udelala test v den kdy jsem mela dostat MS, toto nedopadlo, plod se nevyvíjel kolem dvou tydnu, pak prisel samovolny potrat s naslednou revizi protoze jsem moc krvacela.
Druhe těhotenství mi bylo divne u cigarety-ne špatně ale divně, takovy ten pocit kdy ma clovek hlad a je plny vzduchu. (Od pozitivniho testu oba s manzelem nekourime) Tak jsem si 4dny pred ms udelala livsane casny tehotensky test (večer) a byl tam duch. Pak prichazely lehke vecerni nevolnosti, pod snubnim a zasnubnim prstynkem exem ktery jsem nikdy nemela.
Tet treti tehotenstvi jsem delala test 6dni pred MS (zase casny test livsane). Vedlo me k tomu takovy pocit ze se nemuzu dojist ale kdyz jsem se precpala, bylo mi zle, exem pod prstynky. Udelala jsem si test a zapadlo mi to toho i bolest bradavek pri kojeni, puvodne jsem myslela ze me maly lehce kouše).

kuttu
5. lis 2019

Ja si udelala test jen tak v den MS,vubec nic jdem netusila,jen jsem ho v ramci predvanocniho uklidu nasla v koupelně v šuplíku...vykoukla na mě dálnice a ted mi spí v postylce...spatne mo zacalo byt tak v tom 8.tydnu,1x jsem zvracela

dides45
5. lis 2019

Jako prvotni priznak jsem mela slusne astma. A pak mi samozrejme meskala menstruace kvuli tomu jsem si udelala test,krery byl pozitivni 🙂 ale v zivote by me nenapadlo jako prvni tehu priznak astma :D

jituli84
6. lis 2019

@kuttu 1x ste zvracela za celý těhu? Fakt závist, mě to sem tam drží ještě ted a to sme 3 měsíce cca před koncem 😀

kuttu
6. lis 2019

@jituli84 jj,spatne mi bylo asi do 14.tydne a odpor k masu jsem mela do 20.týdne...jsou ženský co nevolnosti ani zvraceni neznaji...me bylo jen porsd strašně šoufl

jituli84
6. lis 2019

@kuttu No já to maso moc nemusím ještě ted, ale tak snažím se, na to jaká jsem byla masožravka, tak to byla vcelku změna 😀 mě se drží nevolnosti jen třeba po snídani, ale každej den to není , bývalo daleko hůř 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru