Vynechala jsem 2 tabletky HA, přišla MS. Můžu být v tom?

nikolvas
20. pro 2016

Přeji pěkný večer.
Potřebovala bych poradit, jelikož já s tím žádné zkušenosti nemám a nevim si rady. Připadám si hloupě, ale za každou rozumnou odpověď budu vděčná. Tento a minulý týden jsem nebrala pravidelně antikoncepci. Minulý týden jsem si jednu pilulku brala až po 12 hodinách a tento týden jsem dvě vynechala úplně. V těch dnech jsem spala s přítelem, který se do mne udělal. Po tom, co se do mne udelal me docela začalo bolet v podbříšku a bylo mi divně. Od včerejška mam MS, které jsem mit nemela, mam je mit az za zhruba tyden a neco podle antikoncepce. Nevim, jestli je to tim, ze jsem si nevzala pilulky nebo kvuli tomu, ze bych v tom mohla byt?
Jinak antikoncepce nebyla úmyslně vynechána.

irca86
20. pro 2016

Je to z vynechání pilulek.... pro jistotu můžeš po skončení ms udělat test, ale asi je to zbytečné

lamarika
20. pro 2016

@nikolvas pravděpodobně sis tím vynecháním a pozdějším vzitím pilulky rozhodila cyklus a menzes se ti spustil dřív 😉

absintka19
20. pro 2016

@nikolvas vynechani pravidelne davky ti rozhodi Menstruaci, proto se ma brat dle instrukci. Tehotna muzes byt vzdy pokud jste se trefili do ovulace. Pockej si do MS, kdyby nechodila udelej si test.
Jinak moc nerozumim co znamena ze antikoncepce neni vynechana umyselne 🙂 kdyz si nevemes, tak je to umysl 🙂

kackakastanka
20. pro 2016

@absintka19 ja jsem tedy antikoncepci brala jen na VS, ale jednim z ucinku je, ze ovulaci blokuje, tedy, zeny ktere ji berou ovulaci nemaji vubec, treba nekolik let, dokud ji berou...
neumyslne asi mysli autorka to, ze zapomnela 🙂, ze v tom nebyl zamer...
@nikolvas pravdepodobnost, ze jsi otehotnela je rovna temer nule... po vynechani tabletek, bezne nasleduje krvaceni, v prubehu sedmi dnu, kdy se neberou, to nastalo u tebe, tedy jsi si zapomenutim rozhodila cyklus...,

absintka19
21. pro 2016

@kackakastanka moje segra mela 3 mesice MS a to byla celou dobu tehotna, vim co pisu 🙂 kdyz osud chce i motyka vystreli 🙂 ale ano, vynechani anti.se cyklus rozhodi.

jade85
21. pro 2016

Souhlasim s tim, co uz bylo receno, ms prisla prave kvuli vynechani dvou pilulek v rade, telo uz si myslelo, ze delas pauzu a spustilo to 🙂 Bolest v podbrisku mohl byt obycejny pms. Za 1-2 tydny bych zkusila pro jistotu tehotensky test, ale myslim, ze pravdepodobnost otehotneni je hodne mala.

kvakuska
21. pro 2016

@nikolvas antikoncepce blokuje ovulaci, takže těhotenství je téměř vyloučené ... při vynechání tabletky ti poklesla hladina hormonů a spustil se ti cyklus ... takže jakmile začneš antiko znovu brát, tak si první měsíc dávejte víc pozor, nespoléhejte se jen na HA a ty si pro svůj klidně můžeš za 14 dní skočit někam do laboratoře a za asi 200 Kč si nechat udělat test na HCG ... pokud bude negativní, tak těhotná nejsi ... věřím že po této zkušenosti příště už si dáš na pravidelné braní HA pozor 😉

kackakastanka
21. pro 2016

@absintka19 to je ale neco jineho, sestra mela menstruaci a byla tehotna, ale tato slecna bere antikoncepci, dvakrat nevzala a ted ma menstruaci v ramci cyklu brani antikoncepce, coz vlastne neni uplne prava menstruace a hlavne, pokud beres antikoncepci, tak nemas ovulaci, a k ty jsi psala, ze otehotnet mohla, pokud se trefili do ovulace, coz nedava smysl...🙂

absintka19
21. pro 2016

Moje segra otehotnela pres antikoncepci 🙂 takze stat se muze vse 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru