Dovolená u moře - červen. Myslíte, že už bude možné cestovat?

lucka662006
23. bře 2020

Ahoj holky, máme zaplacenou zálohu na dovolenou u moře v červnu. Teď do 31.3. máme uhradit další část, jinak zájezd a záloha propadne. Vůbec nevím co dělat, nebo se může létat? Mimo EU. Mám strach platit i nezaplatit i letět tam. Neřešíte některá podobné?

blondynka400
27. bře 2020

@marcicek84 no já úplně na HO být nemůžu, ne všechno se z domova dá dělat. Nákupáky jsou to poslední, co k životu potřebuji 😀 Spíš mi chybí veškeré sportovní aktivity a ty hranice kvůli práci, těžko zodpovídat i za cizí země, když tam nemůžu ☹
Ale já jsem pozitivní, takže věčně určitě ne 🙂
@knuffel spíš někdo je věčně negativní a vyvíjí černé scénáře a prudí tím ostatní.... Jaká to krásná vlastnost člověka .-)

knuffel
27. bře 2020

@blondynka400 Jj, jdu prudit jinam, vy si tu sněte o svých krásných dovolených. 😁

daisymaminka
27. bře 2020

Zahraniční dovolenou bych samozřejmě zrušila. My rušíme dokonce dovolenou v ČR. Sice až konec června a penzion v horách, ale ať to bude tak či onak, úplně se mi přestalo chtít cestovat. Budeme doma užívat si zahrady a výletů v okolí bydliště.

marketa11112
27. bře 2020

Nikdy jsem nechapala, ze si nekdo zaplati dovolenou pul roku dopredu. Co bude za pul roku? Mohu mit nemocne dite, zlomenou nohu, mohu prijit o praci a pod. Jednou jsem mela zaplacenou dovolenou asi mesic dopredu a par dni pred odjezdem jsem si porezala ruku. Dovolena na houby, bez koupani, pak zarostle stehy, leceni dalsich pul roku. Nic moc.

marcicek84
27. bře 2020

@marketa11112 kdyz mas dobre pripojisteni storna,je to na pohodu,nic neriskujes a mas opravdu ceny o dost jinde,to se ani na lasty nedostanes,kolikrat mas moznost zmeny pred odletrm,100 ptocent storno pri nemoci i lehke nebo pri ztrate zamestnsni,ale zrovna tohle kolem koronaviru to nemohl tusit nikdo,to je nestandardni situace a ano vsechny to nauci a budou ted hledat zajezdy jen na posledni chvili....

blondynka400
27. bře 2020

@marketa11112 přesně jak už bylo napsáno, můžeš mít pojištění storna, takže nic neriskuješ.
Já hlavní dovolenou vždy beru dopředu. Nejde mi ani tak o cenu, ale většinou nás jezdí víc, mám poměrně větší nároky (jako třeba rodinný pokoj, který má dvě plnohodnotné ložnice, odlet v denních hodinách a atd). A toto je kombinace, kterou na poslední chvíli seženeš málokdy ....
Ono ani když si koupíš dovolenou dva dny dopředu, nikdy nevíš, co se může stát a odletět nemusíš...

marketa11112
28. bře 2020

@blondynka400
@marcicek84 jeste to dokazu pochopit,jdyz ma clovek dobre pojisteni. To ano. Ale treba ted jak lide odjizdeli houfne do italie , protoze jim cestovka nechtela vratit penize? A ne jen tam. Bylo to uz v dobe,kdy vsichni vedeli,ze je tam velky pruser.
Je pravda, ze nehoda se muze stat kdykoli. Ja to tak mela. Jen tech par dni pred zajezdem je opravdu mensi pravdepodobnost, nez pri odpocitavani pul roku a vic.

marketa11112
28. bře 2020

@marcicek84
@blondynka400 jinak samozrejme, ze vir se predpokladat nedal. Ale v mnoha zemich hrozi tsunami,zaplavy,zemetreseni, tajfun a dalsi bestie. Chapu,ze zajezd muze byt pojisteny, ale to litani kolem toho,kdyz se v te zemi neco semele. Navic mi to prijde az amoralni resit dovolenou, kdyz v te zemi zrovna umiraji lide. Proste tohle neni pro kazdeho.

babanci
28. bře 2020

Taky máme zaplacenou dovolenou na poslední týden v srpnu pro celou rodinu do Caorle. Bohužel nevěřím,že to letos klapne. Hlavně,aby to šlo alespoň za rok. Strašně jsem se těšila,učím se už půl roku italsky. Všichni říkají,že tuzemská dovolená je taky fajn,ale kdo ví,jestli se vůbec budeme moci pochybovat volně. Já věřím,že je tady taky krásně,ale nenî tu moře.

marcicek84
28. bře 2020

@marketa11112 my jezdime po Evrope,tu hrozi spis pozary nebo zemetreseni,ale to jsou taky oblasti...taky mam takove naroky,ktere na last proste nesezenu,vzdy bych z nich musela slevit...
Ano,i v tuzemsku muze byt hezky,ale se psalo vyse,more tady nemame...a jako vyckam toho co bude s rouskou na puse zadnou dovolenou absolvovat nechci,me tohle omezuje dost a kdyz jedu na hory chci dychat cerstvy vzduch,zase s ditetem clovek voli frekventove kratsi prochajdy,ale co mi da rouska na puse vsude a hlavne budou vubec otevrene nejake restaurace,nebo bychom museli s pastikama a konzervama?A jak jsem psala ty hranice se na leto muzou otevrit,ale pokud bude po prijezdu odkudkoli podminka povinna karantena uz vidim,jak nam zamestnavatele celi zhavi budou takove dovolene schvalovat,mozna s podminkou neplaceneho volna po navratu,tak to se bavime taky o jine cene dovolene pri spocteni ztrat.

angelinie
28. bře 2020

@marketa11112 My jsme několikrát objednávali dovolenou až skoro rok dopředu z toho důvodu, že místo bylo natolik žádané, že bylo obsazeno klidně ten rok předem 🙂 A když máš vyšší nároky a hodně požadavků, tak to jinak nejde. Třeba na hory/lyže jezdíme zásadně o jarních prázdninách, aby děti nezameškaly školu, tím pádem přichází v úvahu jeden jediný týden 🌞

blondynka400
28. bře 2020

@marketa11112 všude může něco být, to takto přeci nemůžeš brát, že někde je tsunami, někde je toto. To by jsi nemohla nic, jenom sedět doma na zadku. Co je na tom za amorálního? Lidi umírají každý den a mnohem větší množství, než je koronavir, jen na to se nějak v poslední době zapomíná....
Ad pravděpodobnost, to máš asi pravdu, ale tak co, když by to jednou nevyšlo a na dovolenou bych nejela, asi bych se z toho taky nešla pověsit, člověk už v životě přišel o víc.

@marcicek84 v tuzemsku je hezky, ale pro mne to není dovolená. Jako na víkend proč ne a ráda, ale víc nějak ne. Navíc já jsem snad miluji v zimě hory, za zimu jsem tam několikrát a tady v ČR je to za trest, než aby se dalo mluvit o tom, že si to člověk užije.

marketa11112
28. bře 2020

@marcicek84
@angelinie
@blondynka400 Kazdy mame hranice nekde jinde. A ano,nerada bych resila penize v dobe, kdy se resi lidske zivoty. Jsou to v tu chvili sice me penize, ale maji uz odejit do te dane postizene zeme. Kazdopadne asi je pravda,ze me narojy na krasnou dovolenou u more budou nizsi, nez vase. Nepotrebuji jet na vlnach luxusu. Ke spokojenosti by mi bohate stacil obyc all inclusive, pokoj pro ctyri a hotel v blizkosti plaze. V tom asi budeme rozdilne. Protoze dovolenou dle mych predstav opravdu koupim kdykoli behem roku.

angelinie
28. bře 2020

@marketa11112 🙂 tak pro představu...loni jsme meli jednu dovcu o letních prázdninách v ceskem kempu, kde byla posledni volna chatička k objednání nekdy v únoru 🙂 nic luxusniho, spis naopak

marcicek84
28. bře 2020

@blondynka400 tak pravda,ze v CR bych taky asi volila prodlouzeny vikend max. 5-6 dni a neni to na hory v zime...to chapu...

@marketa11112 no all inclusive ale treba v kombinaci s hotelem na plazi a moderbim vybavenim pokoju a tsky v dobre lokalite v dane zemi nenajdes jen tak,mne nakonec vzdy zbude vylucovanim 1-2 moznosti a kdybych cekala na last,no fiiiha...z neceho bych musela slavit...

clo1
28. bře 2020

@lucka662006 hranice jsou zavřené, nelétá se. A pochybuju, že se to v červnu změní. ☹

marketa11112
28. bře 2020

@angelinie tak jsem zrejme pri vyberu dovolene mivala stesti.
@marcicek84

Letos jsme planovali take more. Poprve bychom jeli s detma. Konecne jsme si troufli. Ale dovolenou bychom vybirali a platili az na zacatku prazdnin.

ptacatko01
28. bře 2020

Ty jo, chtěla bych řešit takový prkotiny. Já patřím do rizikové skupiny a jediné na co mi přijde mysl, jestli umřu, když mě někdo nakazí. Také jsme chtěli na dovolenou, ta mě teď ale opravdu vrásky nedělá.

blondynka400
28. bře 2020

@angelinie přesně. Sehnat dobré místo v ČR mi občas přišlo ještě horší než v zahraničí a bývá to dopředu hodně vyprodané. Třeba loni na podzim jsem chtěla na Ještěd nahoru jak je vysílač a je to tam zrenovované. Chtěla jsem rezervaci udělat cca 3 měsíce dopředu a jaké bylo překvapení, že mají vyprodáno rok a půl dopředu 😀
@marketa11112 tady ale přeci nejde o luxus. Ten naopak na poslední chvíli většinou seženeš. Ale máš pravdu v tom, že každý jsme náročný jinak...
Jinak třeba ubytování v Alpách v zimě hodně často kupuji na poslední chvíli, tam mám tu zkušenost lepší, ale to nejezdím přes cestovky. Nikdy jsem nepochopila to, jak může jet někdo lyžovat s cestovkou 😀

marcicek84
28. bře 2020

@ptacatko01 zbytecne si temi myslenkami delas stres,stejne ten osud uz davno mame vypsany,takze co se ma stat to se stane...

babanci
29. bře 2020

Až hranice otevřou,tak okamžitě balím kufry. Ty země,do kterých cestuju, budou taky potřebovat peníze z turismu. A naše cestovky ostatně taky.

madamas
29. bře 2020

@marulu Přesně tak..podle dnešních informací, kde se hovořilo o tom že ekonomika, hlavně tedy provozy kde se setkává více lidí najednou, se začne rozvolňovat ve třetím čtvrtletí roku, budeme rádi když si budeme moci zajít sednout do restaurace na zahrádku. Na dovolenou se budeme těšit na příští rok, když to půjde dobře a pandemie se zvládne.

marcicek84
6. dub 2020

A je to tady - už žádné peníze, jenom poukazy a peníze až od září 2021 a bezúročně...
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cestovky-b...
udělat z lidi záložny a násilným způsobem z nich udělat věřitele, který ani nemá nárok na úroky, na celou hodnotu zájezdu...jako já je chápu, ale kdo stornuje jen když má zaplacenou zálohu, tak na tom bude asi nejlíp, bude tam mít tak 20-30 procent hodnoty zájezdu a pokud CK nabízí zájezdy do tuzemska určitě to vyčerpá. Trochu se jen bojím toho, že ty ceny budou hříšně přemrštěné, aby z toho měla CK vývar. Jinak to, že peníze CK nevracely, to už bylo diskuzí a teď ještě je se zpětnou platností podpoří zákon a lidé budou čekat na své peníze do září roku 2021, to jako při těch zavřených hranicích březen, duben květen a dále, to je na ty lidi co neodjeli sviňárna...
tak nakonec jsem ráda za tam v té poukázce mám jen tu zálohu...

blondynka400
6. dub 2020

@marcicek84 taky jsem si vzpomněla na tu naší diskuzi zde 🙂 Jako já toto opatření vzhledem k budoucnosti cestovek chápu, ale i chápu, že to některým lidem nemusí být po chuti a radši by zpět i menší peníze (po odpočtu storna).
Mně osobně je to celkem jedno, mám zaplacenou zálohu, vezmu poukaz (stejně bych to tak asi udělala, storno 1500 za osobu mi přijde zbytečné) a buď od nich najdu jiný zájezd a nebo mi to za rok a kousek vrátí....
Na ceny jsem též zvědavá, spíš jsem myslela, že by mohly jít ceny níže. Ale je otázka, kde bude pravda....

hojda
6. dub 2020

@blondynka400 Teď je otázka jestli za rok a kousek budou mít ještě, co vrátit(bude cestovat vůbec existovat?), ale celkově nikdo neví, co bude....

dor
6. dub 2020

Mě by zajímalo jestli bude potřeba doplácet cenu zájezdu, aby na poukaz vůbec vznikl nárok?

marcicek84
6. dub 2020

@dor ne ja mam poukaz pouze na zaplacenou zalohu a nedoplacim storno,opatreni se tyka pokud budou v obdobi do si 31.8.stale zavrene hranice a klient bude mit doplaceny cely zajezd...muj pripad je neco jineho,stornovala jsem jiz 25.3. zajezd,ktery se mel konat 30.8. a proto mam v poukazce jen zalohu a to na 2 roky a muzu cerpat postupne i vc.tuzemska,tedy si nemyslim,ze se to vztahuje na muj pripad (ja si to poresila takto),ale na pripady lidi co meli jet ted a CK jim maji vracet penize a nemaji z ceho,takze tech se to dotkne plus tech dalsich co budou mit doplacene zajezdy a nebudou moc vycestovat...jako ted jsem rada,ze jsem to vyresila jak to slo,ted zas CK muzou zmenit strategii,muzou chtit doplatky nebo vysoka storna pak v klidu budou vystavovat vouchery nebo vratky posilat az nekdy v zari...takze no stres,ale je to jen ma dedukce,skutecne nevim jak se k tomu ktera CK postavi,nektere muzou byt ferovejsi nez jine...

marcicek84
6. dub 2020

@hojda no ze zakona jsou pojisteny ze 100 procent,clovek by mel dostat vse od pojistovny,pokud krachnou

@blondynka400 s cenama tezko rict,ve chvili kdy msji CK jistotu voucheru a zakazniku,tak muzou ceny nadsazovat aby na to vydelaly...nebo nektere bude chranit ten zakon ale zase vime jsk je to s temi hvezdickami hotelu ozehave a ze sluzby co byly loni,letos uz byt nemuseji a kdo vi jak pristi rok...

blondynka400
6. dub 2020

@hojda to asi souhlasím, že je otázka, zda budou mít co vrátit. Ale myslím si, že ty velké to přežijí. Teoreticky by to ale mělo spadat po pojištění, kdyby náhodou... Ale jak to bude, těžko říct. Naštěstí to není nějaká částka, kde by mi až tak šíleně vadila.
@marcicek84 zase na druhou stranu vouchery jsou fajn, ale nemůže jim to stačit pro řádné fungování a zisk, když teď budou hodně v mínusu. A to, že někteří lidé se budou bát cestovat a nebo nebudou mít tolik peníze je taky asi jisté.... Takže zde vysoká cena zájezdů nedává smysl, spíš by měli jít niž, aby mohli fungovat. Ale je to jenom teorie 🙂

dor
6. dub 2020

Tvůj poukaz ale určitě neodpovídá nyní navrhovanému zákonu.