Kdy jste odbouraly večerní kojení?

emamir
24. dub 2022

Hezký večer, syn má rok a půl a večer stále vyžaduje prso. Přes den si na kojení nevzpomene od devátého měsíce, kojení si odboural sám. Večer však žádný pokrok nenastal, tak si říkám, jestli už nemám zakročit (budí se cca 6x za noc). Zajímá mě, jak to máte u vás. Samozřejmě vím, že je to hrozně individuální, každopádně ráda si počtu🙂.

andelka
24. dub 2022

Ve 3 letech. Prostě konec. Kojil se večer,v noci, ráno,po obědě..

azanka
24. dub 2022

Syn 2,5 roku a koji se pred spanim po obede a vecer. Denni kojeni jsem utnula ja, uz jsem na to nemela. Kdyz nejsem doma, je v pohode. Nekdy jde i spat s tatinkem a nechce. Uvidime, jak dlouho bude mliko vyzadovat, zatim se k uplnymu odstavu nechystam.

me_druhe_ja
24. dub 2022

Starší se komplet sám odstavil v 8,5m (byla jsem již těhotná a prostě došlo mlíko) - naprosto bez problémů. Starší jsem sama Odstavila v 9,5m: přes den už se kojila jen před odpol spaním, ale noci byly příšerný, pořád vzhůru. Měla jsem z toho strach, ale proběhlo to lehce: ne ze dne na den, ale během cca 14 dní byla bez prsa a um přijala bez problémů. S odstavem se jí neskutečně zlepšil denní i noční spánek, takže za mě to nejlepší rozhodnutí. 🙂 Stejně bych nikdy dýl jak rok nekojila.

guliii
24. dub 2022

Syn se přestal kojit v 19 měsících, ale to jse chtěla já, protože jsem měla prsa pokousaná do krve. A žádné vysvětlování nepomáhalo. A také jsme chtěli druhé a u mě kojení bylo jako antikoncepce.

janinasm
24. dub 2022

@emamir ja dala na radu nekolika svych kamarádek a odstavila v roce. Do te doby se mi mala vzbouzela i 6x za noc. Jelikoz jsrm byla dlouhodobě extremne nevyspala, tak jsem proste odstavila a do dvou dnu mi mala začala spat celpu noc s já se konecne vyspala! Jinak v tom roce jsrm kojila tal jednou denne a stokrat v noci, takze odstav musel přijít.

pipi_puncocha
25. dub 2022

Po druhých narozeninách jsme postupně začali. Nejdříve jsem zrušila noční kojení (když se v noci vzbudil, tak jsem se snažila uspat jinak) a necelé dva měsíce na to i uspávací kojení.

inssomnia
25. dub 2022

Kojím před a při spaní stále (2,5 roku) a měli jsme horší i lepší období. Někdy spí skoro celou noc (cucne si v pět a spí ještě hodinku a půl), někdy se budí co hodinu, hlavně když je nachlazení nebo když byl náročný den. Vždycky jsme krizi překonaly a nastalo velké zlepšení. V těhotenství mi naopak přijde, že toho mlíka má zase víc i když příjemné pro mě to moc není. Ale zatím se dá.
To že nekojené děti líp spí taky nemusí být pravda. Poslouchám to z vedlejšího bytu v přímém přenosu už tři roky 🙂

eithelwing
25. dub 2022

@emamir Dcera byla v tomto jina, ta skoncila s kojenim komplet lehce po roce. Ale měla i dudlik na spaní.
Syn byl milovník kojení. Pres den skoro nic, ale na uspani a xkrat za noc. Spal se mnou. Je to pár měsíců, co jsem odstavila, protozet ho ani kojení najednou neuspalo. A to byla dosud má jedina zachrana.
První večer mi asi hodinu a půl plakal, tak jsem chovala, konejsila. Pak mě vystřídal muž a malý vytuhnul.
Pár noci s ním tedy byl muž a dobrý. Pak jsem se vrátila ja a taky už pohoda.

inssomnia
25. dub 2022

@eithelwing já musím v létě na týden odjet, tak si to asi užijou beze mě :D kdyby nastal odstav, bylo by to akorát.

nazka
25. dub 2022

@emamir utnula jsem to ve 2 letech. Kojila jsem jen na spaní po obědě, večer a v noci. To třeba 10x za noc a po těch 2 letech jsem z toho byla už dost unavená.

jjasmina
25. dub 2022

@emamir odstavovala jsem ve 14 mes a šlo mi především o noci, pořád se budila, takže ja bych už odstavila , začala pak i lépe spat. Vzít prso a zabavit a konejšit jinak, mala spí s nami v posteli

cilkat
25. dub 2022

Uspavam prsem tříletého... mám v plánu to utnout, ale vím, že to rozhodí spaní... Ale kdyby mi vyzadoval prso 6x za noc, už by byl dávno bez něj (ten můj vyžaduje kojení jednou a to asi 2 h před tím, než vstane)

petrasipkova1
25. dub 2022

syn ma 4 roky, kojí se na usnutí večer, někdy v noci nebo k ránu, spíme spolu, takže o tom ani nevím 😀 Čekám na samoodstav, nijak mě to neomezuje, při nemocích nás to vždy akorát zachránilo.

katule1990
25. dub 2022

@emamir Syn přestal večer chtít prso na uspání sám od sebe asi ve 13 měsících. Kojil se už jen večer. Myslela jsem si, jestli to nemůže být zuby, zkoušela jsem nabízet asi 14 dní, ale prostě nechtěl ani za nic. Tím kojení skončilo a syn začal spát po roce, kdy jsem chtěla skočit z okna, celou noc 😀.

andelka
25. dub 2022

@inssomnia nás k odstavu nakopla možnost jet na 2 dny pryč. Nabídku jsem nemohla odmítnout, užila jsem si to, prsa vůbec nic nepostrehla ( šalvěj jsem začala pít už pár dní před), to jsem se divila, a po návratu už jsme se ke kojení nevrátili. Jediná nevýhoda je,že od té doby nespí pravidelně po obědě. Já jsem plánovala odstav už od 2 let, nakonec se kojil až do 3. A 2 měsíce poté jsem šla do práce. V noci spí mnohem líp, takže byl nejvyšší čas.

tahejhula
25. dub 2022

@emamir bylo to poslední kojení, které vydrželo do samoodstavu, z kazdovečerního bylo něco třikrát za týden, pak dvakrát, jednou a pak konec zvonec... To postupné rozvolňování trvalo určitě třičtvrtě roku.

iris92
25. dub 2022

Syn ma 3,5 roku a i kdyz si kolikrat nevzpomene cely den a v noci obcas spi az do rana, tak vecerni kojeni je takova jeho jistota. I kdybych se rozhodla odstavit, tak vecerni kojeni rusim az uplne nakonec, protoze pred spanim je to dite nejcitlivejsi, zpracovava vjemy za cely den, muze potrebovat pomoct usnout, muze se bat tmy...

inssomnia
25. dub 2022

@andelka po o spíme nepravidelně už pár měsíců, takže to by asi nevadilo. Já jsem chtěla kojit do dvou, to jsem teprve odbourala denní a teď bych se ráda do léta asi zbavila nočního než přijde školka a druhátko. Po tandemu netoužím :D ale vlastně mi je trošku líto, že to skončí. Tak prostě uvidíme, jak to vyplyne.

aniea
25. dub 2022

Noční kojení jsem odbourala asi v 1m, večer před 8hod se napila, spala celou noc a vzbudila se kolem 7hod. Nemělo cenu ji budit. Úžasné miminko😀ale kojila jsem do roka, pak se sama odstavila, podobne to bylo i u straší dcery.

eviicka
25. dub 2022

Já tak uspávám na noc i po obědě, takže určitě čekám až nebude vyžadovat odpolední spánek (starší to tak měl po druhém roce, odstaven ve 2,5 letech). Jinak mám sovu, co má večer nejvíce energie, takže to prso je taková jistota, i když je to za cenu nočního buzení.