Kojení po 2. roku. Kojily jste? 🍼

28. srp 2022

Ahojky, je tu někdo kdo kojil delší dobu i po 2. roce?
Stále kojím a ještě nemám v plánu přestat, někdo říká že už nekojil a někdo zase ano, tak mě to jen zajímá. 🍀
Děkuji 🤗

evsi88
29. srp 2022

Ja taky kojila skoro do 2,5 let male a kdybych nebyla tehotna a nezaclo mi to byt silene neprijemny, tak kojim jeste ted😀 je ale fajn, ze mala spi celou noc - kdyz se zrovna nesvihne o zed hlavou🙂

petrasipkova1
29. srp 2022

Kojila jsem do 4 let a 2 měsíců. ❤️ Odstavení bylo z mého popudu, a proběhlo úplně v klidu, vyměnil konec kojení za detsky gril 😂

petrasipkova1
29. srp 2022

@vh1610 vliv to podle mě nemá, určitě ne nijak zásadní. Mám prsa peknejsi a pevnější než před prvním tehu, kdy jsem měla nadváhu. Po dvou kojenich, mladšího do 4 let a zhubnutí jsem spokojena. Loni jsem chodila cvičit k trenérovi a to děla zázraky.

me_druhe_ja
29. srp 2022

Je v pohodě kojit půl roku a je v pohodě kojit 3 roky. 🙂
Každej podle sebe. Pokud chceš kojit a dítě zájem má, tak koj. A jak to mají ostatní ti může být sumak. 🙂

(Já třeba nejsem typ na dlouhodobé kojení, kojila jsem 8,5 a 9,5 měsíce a bylo to tak akorát🙂)

mafulin
29. srp 2022

Syna jsem kojila 3,5 roku. Chtěla jsem samoodstav, ale po 3/4 roku tandemu jsem to už nezvládala a domluvili jsme se, že nechá mliko bráchovi. Mladší bude mít dva roky za chvíli a třeba u toho ten samoodstav vyjde.
Detska se na mě dívá jak na exoty. Gynekolozka to chválí, jak je to skvělé kojit co nejdéle.. takže asi každý podle sebe 😀

eviicka
29. srp 2022

@vh1610 myslím že délka kojení nad dva roky na tvar vliv mít tolik nebude.

Jinak za mě - před kojením naprostá spokojenost, po 2,5 letech kojení pořád dobré. Teď po druhým dítěti se bojím, že spíš než sající dítě zaúřaduje věk a gravitace.

kapii
30. srp 2022

Bez měsíce tři roky,😊 otěhotněla jsem, chvíli kojila i jako těhotná, ale pak už mléko nebylo, tak se sám odstavil.

molindule
30. srp 2022

@kolibricek36 Mohu se zeptat, proč to vadí vaší lékařce? Sama kojim syna, kterému jsou téměř 3 roky, tak by mě to zajímalo.

zuzita15
30. srp 2022

Ja mam malou zavislou pijavici, ktere je rok a 3/4, snazila jsem se omezit kojeni pres den a nedelat ze sebe dudlik, ale normalne me mlati 😅 (s trochou nadsazky). Starsi jsem kojila do 2 let a odstav bez problemu, nechala se omezit v 18m s dennim kojenim, ale u mladsi mam pocit, ze si tim neco kompenzuje a kojit budu tak do 10 🙈🫣🤦🏽‍♀️

jinajanna
30. srp 2022

@vh1610 Jako nejsou to pevny silikony, urcite jsou mekci nez pred kojenim, ale celkove se prave spis stahly a zmensily. Taky me to prekvapilo.

kolibricek36
30. srp 2022

@molindule no, protože mi chce napsat jiné léky na tlak a taky občas - rozuměj víceméně co 2 měsíce chodím na obstrik jak se nemůžu hnout s páteří, nebo skákající palce.🤦🤷. Takže musí na to myslet, že mi nemůže psát co by chtěla.a taky mám problém s hemoglobinem a B12.