Kojíme špatně?

eliesch1
17. lis 2018

Dobrý den, mám takový problém s dcerou, je ji osm dni,co se tyče kojení,malá dokáže spát i 4 hodiny, pak se probudí tak prebalime nakojime a zase spime, večer cca kolem 10 má už problém spát a je protivna..když ji přes den budim na kojení co dvě a půl hodky tak nechce pít nemá proste hlad..nevím co s tím bojím se ze ji dávám málo a nebude pribirat..nějaké rady nebo zkušenosti?nebo to tak mám nechat? S tím ze dítě si proste samo řekne? Dekuji moc za všechny rady, jsem docela zoufala

zelenaesmolda
17. lis 2018

@eliesch1 nam v porodnici rikali,ze budit na kojeni max.po trech hodinach kvuli glykemickemu soku.jinak moje mala to mela taky tak,spala jak drevo a nevzbudilo ji nic.pamatuju si na den kdy jedla v 10 dopoledne a spala a spala a kdyz jsem ji ve 4 odpo chtela nakrmit tak s ni to ani nehlo,lechtani,myti prdelky pod vodou,proste ani tuk.

eliesch1
autor
17. lis 2018

@zelenaesmolda a jak jste to řešila? Nebo jste to nechala tak? My i když kojime tak během ani ne 10 min už zase spí,.

zelenaesmolda
17. lis 2018

@eliesch1 snazila jsem se ji kojit,kdyz uz to fakt neslo dala jsem ji UM.ale u me to bylo trosku jinak,nemela jsem mliko takze mala se dokrmovala uz v porodnici a na UM jsme presli uplne celkem brzo.zkusila bych se obratit na pediatra nebo laktacni poradkyni.lepsi nez neco zanedbat

pribylovapetra
17. lis 2018

nechte to byt a kojte dle potreby pokud budete vidět ze je v pohode. ani takove to straseni ze nepribira podle tabulek je akorat nervovani maminek. mala se narodila 2,5 kg a mela jsem ji budit po 2,5 hod aby pribirala. mala spala treba 5 hodin jak drevo a neslo ji probudit ani za prase. akorát jsem dostavala nadany. a pak za tyden pribrala pul kila. a maly spal od 3 tydnu celou noc a taky krasne pribiral. kazde dite je jine. neco jineho by bylo kdyby nepribirala nebo hubla.

mary.jane
17. lis 2018

Pokud dite neni nedonosene a pribira, tak urcite nebudit. Me mala spavala od porodnice i pet hodin v kuse, nikdy jsem nebudila a je to holka jako malovana. Me to prijde na hlavu postavene - nejdriv budit dite podle hodinek a za par mesicu si pak stezovat, ze dite nespi...

eliesch1
autor
17. lis 2018

@mary.jane no já ji prave strašne nerada budim je mi ji pak lito a stejnak to je skoro k ničemu protože je tak rozespala ze proste během par minut zase usne..takže doporucujete proste nechat tak, až se vzbudí a bude chtít ano?

zelenaesmolda
17. lis 2018

@mary.jane ten novorozenec ale muze dostat glykemicky sok,mliko je jeho jedinym zdrojem energie a potravy,kdyz mu klesne cukr bude pruser...oni asi vedi proc to v porodnici hlidaji a upozornuji na to

bayt
17. lis 2018

Já bych teda rozhodně mimino nebudila, pokud by nebylo nemocný, slaboučký atd. Jestli je normálně zdravá, tak bych ji nechala.

bayt
17. lis 2018

@zelenaesmolda Tak hlady se ale normální mimino přece vzbudí, ne?:D Jak je možný, že některý děti prakticky od porodnice spí celou noc v kuse i bez napití? Nebo se napijí jen jednou? To by byly všechny v šoku :D

no_title
17. lis 2018

Malý mi spal i 5 hodin vkuse a to jsem budila. Ale měl žloutenku. Ta hodně ovlivňuje, že se nemusí na kojení budit, takže jsme museli... Taky jsou věci, které způsobují menší chuť ke kojení - dudlík (myslí si, že dudlá prso) nebo zavinovačka, která spánek prodlužuje. Tak pokud dudlík má, tak vysadit, pokud má zavinovačku, nechte ho spát jen ve spacím pytli a co nejblíže vám. Ty miminka to vycítí, že jste blízko a budí se pak častěji.

no_title
17. lis 2018

aha, koukám, že je to holčička 🙂

zelenaesmolda
17. lis 2018

@bayt na tohle ti neodpovim,nejsem pediatr.jenom opakuju to,co nam rikali v porodnici.

mary.jane
17. lis 2018

@zelenaesmolda jezisi, to je zase straseni. Vis, ze hodiny v domacnosti jsou pomerne moderni zalezitost? To by pred 200, 300 lety museli vsichni kojenci houfne hynout na hypoglykemii... ze to lidstvo nezdecimovalo 😂.

mary.jane
17. lis 2018

@eliesch1 za me rikam nebudit. Jak rikam - mala mi chrnela od porodnice 5 hodin v kuse a je zdrava jako ripa (a ani me tedy zadnym hypoglykemickym sokem nikdy nestrasili). A sama vidis, ze to buzeni stejne nikam nevede a mala chce proste spat. Tak ji nech. Kdyby hubla, neprospivala, tak by to bylo neco jineho, ale takhle bud rada, ze spinka.

zelenaesmolda
17. lis 2018

@mary.jane boze to je zase argument...samozrejme ze umrtnost kojencu a celkove deti byla daleko vyssi.zrusme treba UM protoze pred 200 lety nebylo,ockovani,lekarskou peci,rodit muzeme v mastali...

kachna001
17. lis 2018

Já si taky osobně myslím, že takhle malé miminko by určitě mělo pít minimálně co 3 hodiny, ono takové to "nebudit, řekne si samo" platí spíš už na několikatýdenní miminka...mluvím z vlastní zkušenosti, naše malá byla hodně spava a zjistilo se, že je to kvůli tomu, že má nízký cukr...

bayt
17. lis 2018

@zelenaesmolda To je fakt blbost. Nám nic takovýho neříkali, takže mimča normálně chrněly. Věřím našemu živočišnýmu druhu, že je dost schopný, aby se najedl, když má hlad :D

mundi
17. lis 2018
alkuska
17. lis 2018

@eliesch1 Měla jsem takové spavé dítě, budila se co 4 hodiny, přes noc postupně spala dýl a dýl. Nebudili jsme, normálně vyrostla. Pokud přibírá, nechala bych spát, řešila bych to až kdyby mimčo strádalo a nerostlo.

zelenaesmolda
17. lis 2018

@bayt ale tady prece vubec nejde o hlad ale o hladinu cukru...

ponoskova
17. lis 2018

Hlavně se neřídit radami typu “v nemocnici říkali” v nemocnici říkaj naprostý hovadiny jako kojit po 3 hodinách. Pěkná hovadina. Malou nechte spát a nechte ji ať si o mléko jednoduše sama řekne, přikládat často a pouze a dle jejích potřeb 🙂 Dítě není hloupé a jeho systém už vůbec ne, hlavně nebudit! Nechat ji spát a odpočívat, hlady neumře věřte mi 🙂

ponoskova
17. lis 2018

@zelenaesmolda Glykemický šok??? Kdo Vám tohle proboha říkal 😂😂😂z čeho jako? Z mléka? Z toho nejpřirozenějšího co matka má? :D Tak to je k smíchu jako pardón 🙂

ponoskova
17. lis 2018

Nejlepší jsou rady těch kteří přikrmovali no 🙂 Kojila sem syna 17 měsíců a jediné co stačí je bonding, hezky tělo na tělo, mazlit se, nechat spát, protože to je pro novorozence v tuhle chvíli to nejdůležitější aby správně přibývalo. Pokud ji budete budit, bude naštvaná, nebude chtít jíst a bude hubnout. Takže nechat být až si řekne 🙂

zelenaesmolda
17. lis 2018

@ponoskova doporucuji si to precist jeste jednou,ocividne mate problem s porozumenim psaneho textu...
ano,samozrejme v nemocnici doktori nevedi co delaji,zato tady na MK je to samy profesional :D

cherris
17. lis 2018

Mně profesionalka v nemocnici přede dvěma lety doporučovala prcka budit co tři hodiny, letos mi ta samá osoba řekla, ať nechám dceru spát, jak dlouho potřebuje, že stejně po nasilnem probuzení akorát na prsu zase usne...

mary.jane
17. lis 2018

@zelenaesmolda a muzu se zeptat, v jake porodnici jsi toto varovani dostala? A to primo od lekare? A pediatra nebo porodnika? Pripada mi to fakt cele nejake divne. Pokud by to bylo opravdu takove riziko pro vsechna novorozenata (nebavime se ted o nedonosencich ci nemocnych), tak by pred nim varovali asi ve vsech porodnicich, nemyslis?

ponoskova
18. lis 2018

@zelenaesmolda Ne, ale jak vidím, jste ovečka co si nechává radit ze slušných zdrojů ☺️ Zrovna u Vás sem si všimla že komentujete neustálé diskuze o kterých ani nic nevíte, pokud sem četla správně, musela jste dokrmovat dítěte sunarem, řekněte mi tedy, jak můžete v tomto případě radit když by jste sama radu potřebovala 🙂 Budete se divit ale i tady na koníku se holt najdou zkušené matky co 100% kojili, ví své a umí velmi dobře poradit, být Vámi radím až tehdy kdy je pomoc opravdu na místě z Vaší strany 😉 Paní chce myslím si 100% kojit, takže psát tu kraviny typu “nám v nemocnici říkali” nebo “jedna bába povídala” jsou k ničemu 🙂 Raďte tam kde o něčem něco víte a přestaňte komentovat veškeré diskuze kde s prominutím víte naprostý kulový a ještě tu používáte takové info jako že mléko může kojenci způsobit glykemický šokd :D tato věta mě upřímně velice pobavila :D

ponoskova
18. lis 2018

Dítě potřebuje zdravý a spokojený spánek, i kdyby spalo 5 hodin v noci nebo celou noc, je to jen dobře a zaplať pán buh za to. Prospívající dítě potřebuje spánek, pak se probudí a s klidem si vycucne prso, spokojenost na obou stranách 🙂 Dítě které se v intervalech bude budit po 3 hodinách bude nevrlé, nebude chtít pít a bude akorát naštvané že ho někdo budí. Po 3 hodinách si můžou dovolit dělat matky co mají UM jelikož vědí kolik dítě vypilo, ale u kojeného dítěte nepoznáte kolik toho vypilo, nebo jestli se najedlo, nebo jestli pouze chtělo śt mámu naprázdno aby se uklidnilo.

eliesch1
autor
18. lis 2018

Tak od napsání tohoto článku a přečtení par rozumných odpovědi jsem přestala budit a výsledek?myslim ze malička je spokojena už mi ani tolik neusina u prsa a hezky papá sice pořad krátce ale jak říkáte kdyby měla hlad nechá se kojit déle takže pohustame a pak jdeme zase spinkat, snad nám to tal vydrží a hlavně bude dal pribirat a bude ji to stačit a já muzu dále pěkné kojit☺️ Všem moc dekuji za povzbudivé rady a odpovědi, jste moc hodné❤️

ponoskova
18. lis 2018

@eliesch1 Výborně! Tak krásné kojení 🙂