Podle doktorky mám na 1 roce ukončit kojení

snezenka123
28. dub 2016

Ahojky maminky kojilky,svoji dcerusku kojim stale,byl ji ted rok a na rocni prohlidce se me dr.zeptala, ze jestli jeste kojim,odpovidam, ze ano a ona na to, ze bych mela prestat. Ze do roka je to az az. A pak uz to neni vubec potreba,ze nocni kojeni musim odbourat uuuplne,kvuli zoubkum pry..a ze i tak pres den nekojit. Ze jak se hlasilo ze kojit co nejdele uz zase neplati,ze proste jen do roka a dost.
Stejne budu malou kojit,i v noci,protoze ted ji rostou zuby a je to to jedine, co zabere a uklidni. Navic mleka mam dost, mala moje mlicko miluje,kolikrat pres den prijde se napit,od mala kojim na pozadani.
Taky na me koukala jak na exota, ze nema mala dudlik.
Tak jak nevim, jestli jenom ta moje dr.je takova, nebo jestli i vy jste se setkali zase s tou jejich "novinkou" kojit jen do roka...
Diky moc.

ladyhacek
28. dub 2016
https://www.youtube.com/watch?v=PiB3Fogftak


koj - já také kojím 🙂
slyšela jsem i že po 6m je zbytečné kojit 😀. U nás ve skupině jsem to právě probírali > dělej jak to cítíš ty UM se dělá do 4 let - kvůli čemu - vitamínům ? to je přeci i v MM! nebo kvůli výrobcům-penězům?
co se týká zubů také jsem slyšela, že kvůli cukrům to není vhodné - že po každém kojení nebo min po tom nočním vyčitit - když mi u toho usne tak fakt nečistím, že?
Nevím co ty doktoři mají. Mě se na roční jen zeptali a nic neříkali. Já si říkala, že budu kojit do roka, teď že než začne malý mluvit..... tak jsem zvědavá. Je fakt, že noční kojení mě už unavuje a dnes mě malý i 2x kousnul ☹ > ale zatím kojím je tak šťastný a tatínek mu pořád říká, že musí vydělávat/nakoupit aby měl mlíko 🙂

sonjuletka
28. dub 2016

Bludy se slabym mlikem vznikly tak, ze se drive kojilo co 3 hod. Striktne. Proto mliko nestacilo a tak se reklo konec, sunar. Jednoduche. . Slabe mliko neexistuje.

olga_
28. dub 2016

Kojím rok a půl starého syna taky na požádání včetně noci a jsme spokojení. Od doktorky jsou to kecy. Do tohoto si od ní nenechávej vůbec zasahovat.

naomi6
28. dub 2016

@snezenka123 Já jsem syna kojila do dvou let ve dne v noci na požádání. Naše paní doktorka na mě také v jeho roce a půl zkoušela řeči, že bych už měla pomalu odstavovat. Vyslechla jsem jí a kývala, ale stejně jsem si to udělala po svém. 🙂 Zoubky jsme poctivě čistili, žádný kaz nemá. Takže pokud vás to nějak neomezuje, kojte v klidu dál. 😉

snezenka123
autor
28. dub 2016

Moc dekuju. Kojit budu dal, mala si taky prso uziva,a chidi se napit i pres den...kdyz mela v lednu anginu actyden samy aft v puse,kojeni bylo to jedine,co prijala. Diky tomu neskoncila na kapackach...
Prvni dceru jsem kojila neco malo pres rok,pak jsem otehu abuz ji mlicko nechutnalo,odstavila se sama.
Syn se kojil do roka a ctvrt,pak mel strevni chripku abk prsu uz se nevratl, taky se odstavil sam.
U nejmladsi to taky necham na ni,at si dr.rika, co chce.
Diky za podporu 🙂

barulina
28. dub 2016

@martinka_33 nevim co jste tim chtela rict. Ja slabe mleko mela ans tim nic neudelam. Rozhodne nejsem typ co se pri prvnim nezdaru vzda,kojit jsem chtela. Bohuzel "vody" bylo dost jen nevyzivna,tudiz slaboucke nevyzvne mlecko.bale jasne ted nezapadam do novych vyzkumu, vsak za pul roku to bude zas jinak ;)

panickatlamicka
28. dub 2016

@barulina kojeni nema na kazivost zubu zadny vliv. Zbytecne to neni,kojeni je prospesne VZDY.

panickatlamicka
28. dub 2016

@barulina jo a slaby mliko tez neexistuje. Proste nejsi teto problematiky znala,coz se proste stava,kazda holt vime neco.

panickatlamicka
28. dub 2016

@snezenka123 ty jo,ta tvoje dr je mazec. A ted si vem,ze treba kvuli takovy kraaaave zbytecne nejaka maminka ukonci kojeni,protoze ji duveruje a je treba hodne nezkusena. ☹

barulina
28. dub 2016

@sonjuletka ja kojila i co 5 hod. V noci od 3 mesicu vzbec nevyzadivala. Tak mi vysvetlete, nejak rozumne,ze me krasne pribivajici,hodne,usmevave dite najednou zacalo byt hystericke a ubyvat na vaze prestozenmlika byki az moc. Muzete mi to nejakou teda studii kdyz se tim tak rady vetsina z vas ohani vysvetlit? Tekitony nad miru ale totalne na hovno. A dote hubne,hm. No poprosom tedy o ogicke vysvetleni. Dekuji

barulina
28. dub 2016

@panickatlamicka no jasnennejsem znala;D tak.mi dej argumenty, at senppucim. A prosim beco z tve zkusenosri anhlavy,ne co kdy nekdy nekdo napsal

barulina
28. dub 2016

@panickatlamicka a co takoveho tondandvouletymu? A co petiletemu? I ta krava vi kdy ma odstavit

panickatlamicka
28. dub 2016

@barulina na tve urovni diskutovat nebudu. Bud jsi agresivni proto,ze mas vztek,ze o kojeni houno vis ,nebo jsi takova normalne...nevim a patrat po tom nebudu. Stejne to po tobe neprectu. Zij si dal ve svem bludu. Ahoj.

blondynka400
28. dub 2016

@barulina v přirodě neodstavuje kráva, ale odstaví se samo tele, když je na to připravené. Proč to ženy musí dělat jinak? Že by tím, že jsou "chytřejší"? 😀

eficenka
28. dub 2016

@snezenka123
😀
tak bych lékařce řekla, že se dále nezvdělává, protože se doporučuje kojení až do 3 let!!!
první dcerka se kojila do 17 měsíců, druhou kojím již 2 roky a postupně si sama ubírá... ( občas jsem ji musela pomoci 🙂 )

barulina
28. dub 2016

@panickatlamicka agresivni? Kde? Ja po tobe chci at mi naposes jak je blahidarne kohit 2 lete ci 5 lete dite,protoze jsi psla aze kojeni je prospesne vzdy a take jsem chtela t mi z tve hlavy vyvratis muj nazor a ukusenost ohledne slabejo mlika. A ty misto toho abys mi to dokazala me urazis a rikas ze jsem agresivni? To jako protoze jsem se te na neco zeptala,tak jsem agrwivni? Tak to pardon,ale pro mne to znamena jedinne.

lajla
28. dub 2016

@snezenka123 neměla doktorka v poslední době úraz hlavy? To by možná trochu omluvilo její zcestný názor

barulina
28. dub 2016

@blondynka400 ok asi jsem dala spatny prikald ;) zoolog nejsem. Kazdopadne si nemyslim,ze kojeni je az takovy zazrak. Ale jak uz jsem psala me je jedno jak kde kolik atd koji, ale zansvym nazorem si stojim. Hezky vecer ;)

panickatlamicka
28. dub 2016

@barulina slaby mliko jsi nemela. Dite ti hublo,protoze jsi prikladala k prsu velmi malo. E trech mesicich byva bojkot kojeni- to nejspis potkalo i tve dite. Vyznacuje se to tim,ze dite odmita mm. Bojkot kojeni lze zvladnout. Obecne muze byt na vine i spatna technika sani( u uplne prtavejch novorozencu). Takze podle tech kusych informaci,ktere od tebe mam,tipuji na ukonceni kojeni z duvodu velkych pauz mezi kojenimi,plus asi i ten bojkot.

barulina
28. dub 2016

@panickatlamicka hm mojendcera melanporodni vahu 4 kila.spirtem jsme si.prosly bez obtizi. Nic bojkotovat nechtela a sala krasne. Dikonce jsem si an technikunhned ze startu zavolala lak. Poradkyni. Co dal?

alboo
28. dub 2016

@snezenka123 blbost a to nejsem kojici matka. Pokud ti to nevadí, neresila bych.
K dalsim komentarum k slabemu mliku a podobne, opravdu není, problém je to spis psycho-fyzicko-technicky... opravdu chapu. Ze kazdej na to nema. Nekojila sem vubec a ani se k tomu nikdy nechystam, nicmene mam nacteno hodne. Pokud kojeni matce nevadi a dite prospiva, neresila bych. Veřejnost at si trhne. Me spis pohorsi 3l s dudlikem 🙂

panickatlamicka
28. dub 2016

@barulina a precti si znova po sobe,jak se- podle tebe normalne- ptas.
Kojeni u dvouletaka ma treba vyznam i psychicky. Kdyz je moje dcera marod,prso je jediny zpusob,jak do ni dostat nejaky piti a jidlo.

micaella23
28. dub 2016

Kdyz muzes tak koj dal, stejne dite ma i normalni stravu a koji se pak 2-3x denne, to nicemu neuskodi, ale zas mi prijde divne kojit dite do 3. let, pro me nepredstavitelne, uvaz sama co chces, trendy se meni kazdou chvili a stejne nikdo nevi co a kde je vlastne pravda, jednou je- dite mlatit/nemlatit, kojit/nekojit, spat na brichu musi/nesmi, bio/nebio, ockovat/neockovat musis dat na vlastni rozum🙂

barulina
28. dub 2016

@barulina mimochodem kojilanse 7 -8/ za 24 hodin to je malo ve 3 mesicich. Podle skvelych tabulek ne. Akoradnv noci spinkala tot vse. Pres den mohla byt u ciciny furt. Takze proste toto me nepresvrdci. Tak poprosim o dalsi info. Jo a jinak nez zacnes nekohi urazet ze je agresivni tak si poradne prwcti na co se te pta. Agresovita vypada jinak. Joba vis o,kasli na argimnty. To cos mi podala smetu pobsve zkusenosti a nevom condal by byt mohlo. Ono ja totiz pro kojeni udelala maximum. Jen jsem mela spatne slBe mlocko. Hezky vecer

barulina
28. dub 2016

@panickatlamicka psychika nema co delat s pitnym rezimem. Hele menje to fuk. Ja mam s dcerou nadhwrny vztaha to kojebi neovlivni. Mej hezky vecer

sonjuletka
28. dub 2016

@barulina pokud jste kojila i 5 hod rozestup tak se nedivim. Slysela jste o rustovem spurtu? Muze to byt ono. Najednou dite roste rychlrme atd a kojeni je potreba vic. Take je dulezita technika kojeni atd, ale to vse se lze dozvedet napr.na kojeni.net a dalsich webech a od laktacni poradkyne.

panickatlamicka
28. dub 2016

@barulina a presne to tvoje A dal? je vyraz agrese. Povysujes se,proste si zabednene stojis za tim,ze jsi mela slaby mliko. Mozna jsi mela zavolat DOBROU laktacni poradkyni. Ja vim ted mi napises,ze jsi u sebe mela tu nejlepsi lp na svete. Pokud ti lp rekla,ze mas slabe mliko,popira to ovsem to,ze byla dobra. 🙂

panickatlamicka
28. dub 2016

@barulina zas jsem po tobe skoro nic neprecetla. Mas ten mobil blbe nastavenej...

barulina
28. dub 2016

@sonjuletka samozrejne ze vim ci je rustivy spurt. Ten to opravdu nebyl;)

izz76
28. dub 2016

@snezenka123 Tvoje doktorka je asi docela mimo,zrovna od doktorky bych tak blbej názor nečekala. Dítě v roce odstavit a místo toho mu nacpat um,nebo mlíko od krávy? A důvod,když máš vlastní... Já kojim 20měsíční, v podstatě kdy chce,občas i v noci,jenom na veřejnosti ne. Starší jsem kojila 2,5roku,naše doktorka naopak chválí a propaguje dlouhé kojení,do dvou let prý úplně ideální 🙂