Problém s laktací. Dá se to ještě zachránit?

marketka_m
28. pro 2019

Ahojte maminy..
mam krizi...dite ma 6t a my ne a ne rozjet kojeni..
odsavackou odsaju od 25-60 ml mezi kojenim ditete..jak kdy...ale ditko u prsu intensivne polyka par sekund..dam druhe prso..take par sekund..pak uz jenom bobek jede na prazdno..a je jedno kolikrat prostridam prso..po pulhodine to vzdam..a dokrmuji UM po prsu pres cevku...
prijde mi ze uz nemam co vice dodrzovat...od casteho prikladani , noseni,bez dudliku, atd...a jsme na tom porad stejne. v tomto veku davam 60 ml UM 6* denne..popriade kdyz mam MM nahrazuji tim odsatym..
nevim co dal...je mozne ze maly za tech par sekund vysaje onych 60 ml z prsou?
nevim jak se dlouho jeste snazit..je to unavne...byla bych nejstastnejsi kdyby bylo jenom kojeni...ale nejde mi to..je to uz dost 6t...da se to zachranit?

cuuza
29. pro 2019

Jestli to chápu správně, tak to děláš zbytečně složitě. Pokud máš odstříkáno, proč nedáš cévku na prs rovnou s kojením? Mimčo pochopí, že se může nadlábnout pořádně a mělo by lépe a déle sát. Dobré je prsa lehce nahřát takovým tím nahřívacím polštářkem a lehce promasírovat, lépe se pak spouští laktace...
Lp u tebe byla? Máš nastudované z videí, jak se pozná, že skutečně pije?

marketka_m
autor
29. pro 2019

@cuuza jj vím kdy pije... tohle už jsem nastudovala,.... MM dávám po prsu pokud je... pokud nemám hold musím dát UM....

cuuza
29. pro 2019

@marketka_m Mně šlo spíš o to, proč nejdřív prsa a pak po půl hodině dokrmuješ znovu po prsu. To se přece dělá najednou pomocí suplementoru....

marketka_m
autor
29. pro 2019

@cuuza joooo blbě napsano.... jasně dám prso a jak nepolýká dám suplementor samozřejmě

cuuza
29. pro 2019

@marketka_m Dala bych ho od začátku

marketka_m
autor
29. pro 2019

@cuuza a jak dluho pak prcka ještě mít u prsa??? potřebuji podpořit tu laktaci... nevím zda to má ještě smysl

luj89
29. pro 2019

@cuuza to urcite ne, nejdriv treba i 10 x prostridat prsa.
@marketka_m jsi v kontaktu s LP? Zkoukla mimcu uzdicku? Jak dlouho mimi spi? Beres neco na podporu laktace? Proc by to nemelo mit smysl, vzdyt je prcek jeste malicky...

marketka_m
autor
29. pro 2019

@luj89 uzdička zkontrolována... i když střídám prsa, tak nic se mu neleje :( jede na prázdno... Přes den nespinká skoro vubec, max 2-4 hodiny, v noci maximálně 3 hodiny, spíše 1,5-2 hodiny. na podporu beru pískavici a benedikt, ale nezabírá.. příjde mi že se trápíme už dlouho... a pořád není změna... LP byla... vlastně máme přikládat a dokrmovat... myslela jsem ale že bude nějaká změna a stále nic :( nevím co zlepšit...

luj89
30. pro 2019

@marketka_m jakoze za cely den naspi jen 2-4 hodiny a za celou noc max 3? Nebo to jsou intervaly? Kolik mg obsahuji ty bylinky a kolik jich beres? Chapu, jak se citis, je to narocny... Ale vydrz, stoji to za to! U nas nastalo prvni zlepseni po 3. mesici a od 6 mes byla bez dokrmu :,-).

marketka_m
autor
30. pro 2019

@luj89 pres den celkive max 4 hodiny..v noci spi cca od 9 do 8 rano..intervaly 2-3 hodiny..
bylinky mam 400 benedikt..jim 3-3-4 a piskavice 610 jim 3-3-3...zadne zmeny nepocituji...
az po 6 mesicich bez dokrmu?tybrdo...to je drsne..to je beh na dlouhou trat..jak jsi to dokazala? co Ti zabralo na rozkojeni?

puhelin
30. pro 2019

Postupne bych snizovala ten dokrm a o to casteji nabizela prso. Kolik dokrmis, o to mensi mnozstvi se ti v prsou dela. Je to nabidka vs. poptavka.

marketka_m
autor
31. pro 2019

@puhelin to jsme zkouseli..dite u prsu je co hodinu minimalne..ale nic se mu nelije.trapim ho min 30 min..vysledek zadny.jenom hladove placici dite

puhelin
31. pro 2019

@marketka_m Jenze ty tim dokrmem mas mleka mit. Nevytvari se ti toho tolik, protoze neni odber z prsu, ale z lahve.

marketka_m
autor
31. pro 2019

@puhelin on vysaje cele prso behem nekolika sekund a na prsu place pak..ze se nic neleje..to mam dite trapit? a do kolikati dnu se vytvori mleko?kdyz po 4 txdnech intenzivne na prsu je mleka mene a mene a dite ubiralo a ubiralo na vaze...

alassel
31. pro 2019

A proc teda stresujes sebe i miminko? Pokud se takhle intenzivne snazis a nic, tak proste krm jen UM (a ted me kojici matky ukamenujou). Musis byt v klidu ty i miminko. A pokud po UM spinka a nebreci, tak proc to tlacit na dren? Ja raky sotva dokojila 6ti nedeli a stejne davala prikrmy jako ty. Pak jsem dala jsen UM a bylo vyreseno...

puhelin
31. pro 2019

@alassel To je rada... Dokud se davaji prikrmy UM, laktace se ve vetsine pripadu nepodpori.

puhelin
31. pro 2019

@marketka_m Tak nedokrmuj UM, ale pumpuj odsavackou. Na jednom prsu ti bude maly dudlat, na druhem budes mit odsavacku, nemusis hned odsat celou davku, neni to ani realne. Je to o hormonech. Ty spolehas na UM, proto neni potreba materskeho v prsou prioritni. Ja uz kojim 33 mesicu (druhe dite, prestavku jsem mela 2 tydny) a poprve jsem odsavala minuly mesic. A neslo mi to. Odstrikem jsem mela dostatek, ale proto, ze plne kojim a umele me deti nikdy nastesti nepotrebovali.
Jak malemu umele davas? Lahvickou?

marketka_m
autor
31. pro 2019

@puhelin suplementorem

puhelin
31. pro 2019

@marketka_m Tim to taky tece rychleji, ze? Nez kdyz musi sat prso a namahat se tim. Navic je chutnejsi, sladsi, nez materske. Tady se mi jevi ten problem :(

marketka_m
autor
31. pro 2019

@puhelin nj..tak zkusim odsavat:( jestli to pujde.mam elektrickou...
a s UM jsme museli zacit...bohuzel necural vubec..

puhelin
31. pro 2019

@marketka_m A kolik denne vypijes vody?

marketka_m
autor
31. pro 2019

@puhelin 3 litry urcite.tohle hlidam..a v noci take po kazdem kojeni 3 dcl..

puhelin
31. pro 2019

@marketka_m Urcite to hodne dela tvoje psychika. Ale mleko mas, nevzdavala bych to. Drzim moc pesti <3 Ja si bez kojeni nedokazu predstavit, jak bych zvladala bolesti zubu, uspavani, rustove bolesti azd.

marketka_m
autor
31. pro 2019

@puhelin jo psychika je mozne..ale nasilim nejde na to nemyslet.ach joj

pekuka1989
31. pro 2019

Ja brala na podporu laktace jeste homeopatika Ricinus communis...myslim...a ty mi hodne pomohly...tedy spis na zacatku, aby se spustila(maly byl predcasnatko)...ale efekt by to melo mit stejny...

luj89
31. pro 2019

@marketka_m tak bylinek beres dost, jeste me napada moringa, ta nekomu funguje lepe nez benedikt ci piskavice. Homeo neber, max po porade s homeopatem, muze mit jinak i opacny efekt, nejsou to bonbony... A kdyby nahodou jsi presto chtela zkusit, tak ne dele nez par dni (me nepomohly). Dokrmujes tedy suplementorem od Medely nebo cevkou po prsu? Jaky byl porod? Mnozstvi vody nema na laktaci vliv, mleko se tvori z krve matky...
Jinak jsem to zvladla tak, ze jsem si davala postupne cile typu ,,vydrzim do 6nedeli,. pak mi to nedalo a rikala jsem si ,,vydrzim do 3M,, a dal takhle posouvala 😀. Melanjsem podporu manzela a LP, se kterou jsme byly stale v kontaktu. Nad odstavenim nepremyslej, dokud mas aspon par kapek, tak koj :-*. Ale tyhle reci o odstaveni me osobne taky nabijely v tom smyslu, ze jsem si rikala ,,ne, ja to nevzdam, pri kazde ryme nebo alergii dcery bych si to vycitala..,,

puhelin
31. pro 2019

@luj89 Voda pomaha na energii.

marketka_m
autor
31. pro 2019

@luj89 cevkou po prsu... porod rychly bez roblemu 🙂 ok
.dam si prvni cil 3 M 🙂 a uvidime..treba pak napisu jako ty..ze plne kojim
.joooooo to by bylo...
hele a jakym zpusobem jsi odbouravala UM?kdyz tak klidne do zpravy 🙂

kafr
31. pro 2019

@marketka_m mi na rozkojeni zabralo pivo (Birell)!
No a pak po té, co jsem tu diskuzi pročetla, bych řekla, že není pravda, že "kojit může každá". Je i tady na koníkovi spousta maminek, co se zoufale snaží rozkojit a ono to prostě nejde. Samozřejmě že mm je ideální varianta, ale naštěstí už máme i dostatečně kvalitní náhradu. Takže klid a hlavně šťastné, zdravé a spokojené miminko 😘

alassel
1. led 2020

@puhelin to je rada. Pokud se trapi 6 tydnu a nic, tak na co se stresovat. To je muj nazor, ja ti tvuj taky neberu, tak nerejpej.. dite dokaze byt zive a zdrave i z UM!