Zvýšení laktace ve 4. měsíci

belively23
16. dub 2018

Ahoj, dcerce je 14.tydnu a vazi 6100g. Dokrmuji UM od narozeni. Aktualne jen pres den 260ml. Chci se zeptat, jestli i ted jde zvysit laktace?
Krmim na pozadani cca 1-1,5h z obou prs. V noci naposledy kolem 20:00 a pak az 2:30 se vzbudi, pak cca v 5:00 a vstava kolem 6:30. V noci UM davat nemusim, mleko se tvori v tu dobu nejvice.
Ma smysl budit na krmeni? A narusit tak zabehnuty spaci rezim? Zvysi tim opravdu laktace? Nechci riskovat naruseni spankoveho rezimu a nezvysit laktaci.
Dekujiii za tady a porady.

evee24
16. dub 2018

Hodně pit. Bud kojici čaje nebo u me zabralo Caro. Zkusit homeopatika. A přes den hodně přikládat.

tensorflow
16. dub 2018

Mne pomohlo odsavani, pujcila jsem si kvalitni obouprsnou odsavacku a po kazdem kojeni jsem jeste stimulovala prsa odsavackou. Z porodnice jsem pritom taky odhazela s UM, tim jsem dokrmovala mesic, dalsi mesic jsem dokrmovala odstrikanym MM a ted uz jen kojim.

Ja bych urcite nebudila. To jsem zkousela v prvnich tydnech a mrnous v polospanku beztak pit nechtel a hned usinal a ja byla dalsi den nepouzitelna.

belively23
autor
16. dub 2018

@evee24 ahoj, Caro piju, ale zkusim zase nasadit kojici caje 😉 homeopatika se mi nelibi, tak zlouset ani nebudu 🙂 prikladam mi prijde casto, ale pokud tam neni jeste dostatek mleka, tak se tim akorat rozcili a ani nesaje, tudiz tim pravdepodobne ani nezvysuje laktaci 😇

belively23
autor
16. dub 2018

@tensorflow diky moc 🙂 je pravda, ze nase mala, kdyz je unavena, tak parkrat cucne a spi... takze odsavani bude asi lepsi varianta 🙂 kdyz jsem odsavala prvni mesic a pul, odsala jsem max.50-70 ml. Jak dlouho mam odsavat? Dokud neco tece nebo i nejakou dobu naprazdno?

arrowka
16. dub 2018

No úplně v první řadě, co je potřeba udělat, je začít ubírat dokrm UM. Dnes 260, zítra 240, pozítří 230 atd... za týden můžeš být na polovině a za 14 dní už nemusíš dávat nic. Kojení je v tomto věku čistě záležitostí nabídky a poptávky. Žádné kouzlo v podobě vývarů, cara, zvýšeného pití, homeopatik a nevím čeho ještě laktaci nezvýší. Jsou to jen psychické berličky. Laktaci zvýší jen a jen vyšší odběr. A ten nezapočne, pokud tělo nedostane signál, že má více tvořit. Nenapsala jsi čím dokrmuješ, pokud lahví, může to být taky problém. I když se teď jeví, že se dítě kojí bez problémů, tak krmení z lahve způsobuje postupné odvykání od prsa, zhoršení techniky sání, horší stimulaci prsou a tím postupné snížení laktace. Pak ze dne na den dítě kojení odmítne a tím kojení končí.
Zkus se zamyslet, jestli není ten dokrm pouze na tvé straně, prostě psychický pocit, že by se bez něj miminko neobešlo. Ono když si na něco zvykneš, těžko se to odbourává. Noční frekvence kojení je naprosto dostačující, není potřeba budit. Odsávání je opruz - navíc co s tím odsátým mlékem, do lahve? Pak jednou nastane problém, co jsem popsala výše.
Zkus se poradit s laktační poradkyní, seznam je na mamila.sk.

tensorflow
16. dub 2018

@belively23 ano, ja odsavala dokud teklo a pak jeste 5-10 minut na prazdno hned po kojeni, aby se mrnousovi stihlo vyrobit mleko na dalsi kojeni.

rohatazizala
16. dub 2018

Aboj, taky jsme měla laktační krizi hned v šestinedělí, navíc malý zrovna měl růstový sprut, takže to byl záhul. Hodně mi pomohly homeopatika ricinus communis 5 ch. Brala jsem je 4x denně po pěti granulích a zachránily mi laktaci. Já teda nekojím, ale odstříkávám, malý se mi k prsu nechytá. A to mě hodně lidí strašilo, že když ho nebudu přikládat, že o mléko přijdu a zatím ho mám dost.

eviknufik
17. dub 2018

Ahoj, já měla krizi taktéž kolem 4 měsíce, malého jsem kojila i 16x denně z obou prs a za 14 dní přibral jen 40 g!. Byla jsem nešťastná, bo jsem se prolivala meltou, čaji a stejně nic. Volala jsem i laktační poradkyní. Nakonec mi fakt zabrali i homeopatika a už je to zas super. Prsa nalitá a malý spokojený. Zkus je. Ze začátku jsem je brala 8* denně asi tři dny

martiniquest
17. dub 2018

Na zvyseni laktace zarucene funguje caste prikladani a kontakt skin to skin. Zalezte si na den dva nazi do postele a uvidis, jak to frci

belively23
autor
18. dub 2018

@rohatazizala ahoj, diky. Ja na homeopatika nejsem 🙂 a ani nemam laktacni krizi, teda apon ne ted...dokrmuju od narozeni po cwlou dobu, asi to z toho nebylo poznat 😇