Naučit dítě na nočník. Jak na to?

katakabrt
5. čer 2022

Dobrý den chci se zeptat.dceri jsou 2 roky a nechce si sedat na nočník? prosím o nějaký tip jak jí tam zkusit posadit.zatim nic moc nezabírá.

klokanka31
5. čer 2022

@katakabrt Připíchnu se 😃

jirovapa
5. čer 2022

@katakabrt u straší dcery nám zabralo, když měla nočník v takové boudě 😂 - něco jako teepee stan.

jjasmina
5. čer 2022

@katakabrt zabavit ji tam ze začátku, malá tam seděla s legem a navlekacima kroužkama třeba 😃

martiniquest
5. čer 2022

Zenske, proc si to delate zbytecne slozite? Proc proste nepockate, az tam to dite sedne samo? Asi to bude o neco pozdeji, ale urcite to prijde.

klokanka31
5. čer 2022

@martiniquest Je pravda že nám ty děti nebudou běhat v plínce do deseti 😃

klokanka31
5. čer 2022

Jinak naše malá má nočník ve tvaru normálního záchodu, ze začátku byla zvědavá tak si na to sedala, ale oblečená, pak ho začala i "splachovat", tak snad se jednoho dne odváží na něj jít tak jak má 😊

michaela666
5. čer 2022

U nás byl nočník nejdřív na hraní. Dostala ho ve stejný den jako nové papučky, takže je nacpala do nočníku a vozila po bytě jakože auto. 😃 Druhý den jsem ji tam posadila párkrát oblečenou a prohlížely jsme knížku. Za pár dní se do něj poprvé vyčůrala při čtení. Nejdřív byla vyděšená co to je. Tak jsem jí zatleskala a vzala jí s sebou vyprázdnit nočník. Sama spláchla a to byla taková sranda, že tam chodí dobrovolně jen aby mohla splachovat záchod. 😃 Některé dny si říká sama, jindy vypozoruju a posadím ji.
Ráno vstane a prvně se jde na nočník, to samé po odpoledním spánku a večer před koupáním.
Má necelý rok a půl, takže tohle beru jako velký úspěch a netlačím na ni. Když nechce sedět nemusí, k čemu by to trápení bylo?

tasimia
5. čer 2022

@katakabrt nenutit. Zkus chvíli počkat..

belmonka
5. čer 2022

@katakabrt toto asi nechces slyset, ale u nas zabralo nocnik vynechat a zacit nabizet wc (s detskym prkenkem). Ve 2 r a 4 m zacal chodit. Nocnik nas zcela minul. Nekdy chtej deti spis napodobit rodice a je to pro ne snazsi🤷‍♀️

fazolkazuzka
5. čer 2022

Každý víkend co voláme babičkam slyším co ten nočník už chodí? To vám bude pořád kadit do plinek? Mala slaví teď 2 roky. Já se tomu jen smeji a odpovídám, že věřím tomu že do školy už plenky potřebovat nebude 😂😂😂ne vážně nechce tak nechce. Me rodiče doplenkovali v roce a ještě v první třídě jsem se pocuravala. Od známé synové mají to samé prej je musela brzo odplenkovat aby ušetřily za plenk😒😒😒😒

martiniquest
5. čer 2022

@klokanka31 Ne, to fakt nebudou. Syn byl k nocniku extremne odmitavy a ze dne na den se odplenkoval ve 2 letech a 8 mesicich

petulkadodo
5. čer 2022

@katakabrt Našemu teď budou 2 roky, nočník má na hraní už 2 měsíce, v oblečení ai na něj sedá rád, ale svlečený si tam nesedne ani omylem. Tak zatím vyčkáváme a doufáme, že si časem řekne. Musela bych ho tam posadit násilím a to nechci. Teď dostal knížku o medvídkovi, co chodí čurat na nočník, tak uvidíme, jestli to nezkusí jako medvídek.

michaela666
5. čer 2022

@katakabrt Na moji neteř zabrala až knížka o 💩😃. Bylo v ní hezky popsané jak to vlastně celé probíhá a proč. Chodila s ní vysedávat na nočník a pomohlo to. Třeba najdeš nějakou, co dcerku zaujme.

veru181
5. čer 2022

Není to ideální, ale zabavili jsme kouskem jídla. Střídáme nočník a záchod, baví ho obojí, většinou ale na kakání nevydrží sedět, když to nejde hned 😀. Měl období, kdy nefungovalo vůbec nic, teď už má i radost, když se zadaří, a pomalu si začíná říkat i sám.

me_druhe_ja
6. čer 2022

Já nemám problém, že by tam sedět nechtěl: buď dostane knížky nebo kouka na pohádku. Ale mám problém, že zatím absolutně vylučování nechápe, nepozná a neovládá. 🤦 Ani skoro nemluví, tak by si neuměl říct. Od jeho 2 roku pravidelně posazuju, vysvětluju, čteme knížky o nočníku....a nic. Teď jsem nakoupila boxerky, že to zkusíme takhle. Třeba mu bude vadit, že je mokrej. No... nevadí....sedí si k mokrých slipech a nic. Jako chápe, co se od nej na nočníku očekává, ale to je vše. Na podzim musí nastoupit do školky (je to zde povinné od 3 let, má tři v listopadu) a tam má být bez plen. Ze začátku bude chodit jen dopol, na 1,5 až 3 hod max, ale stejně.....Sice jsou na to zvyklí, děti se ptají často, často je dávají na WC, ale u něho nemám pocit, že by to zvládl....S jeho celkovým opožděnim si spíš myslím, že to zvládne až za rok...to jsem zvědavá, co budem dělat. 🤦

jjasmina
6. čer 2022

@me_druhe_ja no my mzseli mít u malé kalhoty, aby si uvědomila to mokro a zlom byl po 14 dnech už. Nicméně to mate ještě hodně tolerujici školku, to u nás ve školce neexistuje, půjde do státní. A jak je to jako povinné?

me_druhe_ja
6. čer 2022

@jjasmina že bych mohla zkusit slipy+kalhoty jo? Zkusím, uvidím...ale myslím, že to ani tak neklapne. 🤦

Ve Francii je povinná školní docházka od 3 let. Resp. v roce, kdy dítě dovrší tři roky, musí nastoupit. 🙂 Ale napřed to nemusí být na dlouho. Ale ze zákona musí. Jinak učitelky jsou tady víc zvyklé, skrz tu povinnou docházku, že ten první rok spousta dětí ještě nemá záchod úplně vychytaný, není to jak u nas. 🙂Nebo je tam možnost "výuky" doma, ale to je teď nějaký složitý co říkaly holky. Já chci, aby chodil, mu to hrozně pomůže, sem si jistá, ale ty plinky mě trapi....Ne každá školka to má, záleží školka od školky..někde to není problém...No a kdyby chodil jen dopoledne tak by ho stejně ani nikdo přebalovat nemusel, on do plínky už kaká fakt výjimečně....
No uvidíme, jak to bude, máme zažádáno i o asistentku, ale bůhví kdy to vyřídí....

jjasmina
6. čer 2022

@me_druhe_ja ja u male musela mit kalhotky + leginy a teda dva tydny se pocuravala, ted už říka, kdy chce čurat, za to se do nočniku nechce vykakat ani za boha. tak to jo s tou školkou 🙂

ladyjigsaw
6. čer 2022

@martiniquest přesně..dítě na to musí dozrát samo,ne se to učit jak cvičená opička