Nočník v letadle. Jak řešíte?

zuzita15
1. črc 2023

Ahoj holky, v úterý letíme s holkama (5 a 2.5) 5h v letadle, mladší je půl roku bez plen, ale střídavě mívá “zapomínací” období a sem tam se přičůrne, hlavně si často říká na poslední chvíli. Jak to řešíte v letadle? Před vzletem ji dám vyčůrat, to dobu vzletu vydrží, ale přistání asi neodhadnu a přesně vidim, jak mi při rozsvíceném “připoutejte se” oznámí “mami čulat” 🤦🏽‍♀️ stejně tak bývají někdy fronty u záchodu, sice předpokládám, že mě s miminem někdo nechá předběhnout, ale můžu narazit na pitomce… chci vzít na palubu takový menší nočník, ale nevím, jak by na mě koukali, když bych jí na něj v uličce posadila… kakání nějakou dobu udrží, takže spíš pro potřeby čůrání, ačkoliv někdy zahlásí, že chce čůrat, a rovnou se nepředvídatelně i vykaká… plínu si nasadit nenechá, nechce jí teď ani na noc.

Máte nějaké tipy nebo zkušenosti? Mám z toho docela hrůzu.
Děkuji ☺️

ai30
2. črc 2023

@zuzita15 Jo a jeste idealne popros letusku, jestli by ti dala vedet, nez budete pristavat, abyste stihli jeste preventivne jit pred pristanim a nemeli z toho nervy.

somalicats
2. črc 2023

@ai30 Zlato, ono když letadlo prolétá turbulencemi a jsou zamčené wc (a povinnost mít pásy), tak se ani ten dospělák nemůže dojít vyčůrat ve chvíli, kdy se mu začne chtít. Pokud to, že máš s dětmi hodně naježděno, znamená nalítáno, tak bys to mohla vědět.

nat
2. črc 2023

@zuzita15 prominte za nazor,ale pokud nemate toto vychytane a myslim,ze je to dost dulezite tak bych nikam nejela spise necestovala letadlem...A v tomto veku si myslim,ze se da uz ledascos vysvetlit,takze bych dala proste plenku na tu chvili a je to...A jak se pise vyse,dite na nocniku v letadlu v ulicce vykonava potrebu a vetrani? Promin ale fuj vazne neeee,uprimne teda obdivuji manzela ktery travi v letadle 80 % dni v roce 😂😂

eiliko
2. črc 2023

@zuzita15 Pokud toto u dítěte nemáte vyřešeno, nemusíte sedět doma, ale výlet naplánujte dle aktuálních potřeb vaší rodiny. Jeďte třeba autem s možností častých zastávek? Že se nechcete omezovat? To však ani nemusí nikdo kvůli vám, ale stejně s tím počítáte. Je mi 30, ve 27 jsem měla operaci ledviny a hodně dlouho jsem jakoukoliv cestu z domova musela plánovat tak, abych každou půlhodinu mohla jít na toaletu. Asi nemusím říkat, že bylo hodně aktivit, které jsem si musela odepřít. Každopádně i v současnosti bych zrovna já mohla být ten člověk, který by vám v letadle třeba přednost dát nemohl, ačkoliv jsem od operace neletěla, ani se do toho nehrnu, ačkoliv výdrž už mám znatelně větší. Skvělé, že bych kvůli tomu u vás byla pitomec, který nedá dítěti přednost....U dítěte je otázka zvládnutí max. další rok? Nicméně pokud už za dva dny letíte, dávejte méně pití, na záchod teda preventivně choďte častěji, i když si dcera neřekne, a tu nepromokavou podložku a náhradní oblečení s sebou. I tahle situace by mohla pro vaše děti být lekce ohleduplnosti k ostatním a pro vás taky.

merope
2. črc 2023

@zuzita15 Když jsem četla "nočník", myslela jsem, že myslíš, že bys vzala pro dítě nočník, který bys mu pak dala na záchodě a chtěla jsem napsat, že to není potřeba a poradit, jak tam dítě přidržet. Že bys dítě na nočník posadila kdekoli jinde v místech, kde třeba lidi jí, by mě ani nenapadlo. V restauraci taky dítě posadíš na nočník na záchodě a nikoli u stolu. Přebalováky jsou taky typicky na záchodech a dítě nepřebaluješ u stolu.

A co se týče pleny - co si zahrát na kosmonauta? Ty nosí pleny pro dospělé. Když se letí do vesmíru, tak to nejlepší na krátké cesty, jsou pleny.

lvl16
2. črc 2023

Hele já bych to vůbec nehrotila. Na sedadlo přebalovací podložku, do tašky náhradní kalhoty a hotovo.

kometkak
2. črc 2023

Nočník a turbolence.. to je jak scénář do komedie. 😂 nebo když to bude smrdět, otevřete okýnko a vyvětráte..? Lítáme od půl roku našich dětí a v životě by mě nenapadlo brát nočník :D Bože. Pokud plánuješ nočník, doporučuji si první pořídit soukromé letadlo 👍

tridvajedna
2. črc 2023

@zuzita15 já bych důvěřovala dítěti a plenku nedala. Dcera se odplenkovala sama bez tréninku v 19m., na den i noc O měsíc později jsme letěli na dovolenou, s sebou už jsem žádné pleny nevezla. Let 4h s mezipřistáním. Plenku neměla, nočník jsem měla pod sedačkou po ruce, za ty 4h byla 2x čůrat na nočníku ve WC kabince.
Kdybys měla nervy, že to nestihne, dala bych tréninkové látkové kalhotky a přebalovací podložku nebo třeba složený ručník na sedačku.
Určitě to zvládne, užijte si dovolenou.

michaela666
2. črc 2023

Přijde mi super nápad koupit hezké učící kalhotky. Materiálem to připomíná víc klasické gaťky než plínu. Vysvětlila bych, že jsou to speciální kalhotky do letadla pro malé děti . Klidně bych je pár dní před odletem předala zabalené s mašličkou jako opravdový dárek s tím, že si je na tu "velkou slávu" může vzít protože jsou nové....Teda aspoň tohle by zabralo na moji stejně starou dcerku co se ráda parádí.

drep
2. črc 2023

@zuzita15 Mělas někdy infekci močových cest? Nebo trošku silnější menstruaci? Asi ne, jinak bys to moudro o pitomcích, co před tebou neuskakujou, když jdeš na wc, nevypustila z pusy. Já hrozně fandím cestování s dětmi, ale lidi, které napadne, že si v letadle dají do uličky nočník, jsou přesně ten důvod, proč mají rodiče s dětmi v letadlech takovou blbou pověst.

veronicka89
2. črc 2023

Kdyz budete mit pech muze se sedet klidne cely let...

Uprimne pokud je dite zdrave mic tyhlety na silu veci nechapu. :

Hledani stejneho oblibeneho plysaka po cele republice ,ptz ten ditete je zniceny...

Neumet vysvetlit diteti nutnost plinky do letadla ...

Jako ve 2 a pul letech koupim pants s paw patrolem reknu ze je to plinka jen do letadla a hotovo...

Jako nejsem pro fyz. Tresty ,reci typu ptz jsem to rekla apod ,ale myslim ze by se deti od mala meli naucit ze ne vzdy jde vse podle planu a nebo prani...myslim ze by se dite melo umet prizpusobit nekterym situacim ...

veronicka89
2. črc 2023

A jeste mame tohle kvuli zacpam na dalnici ( zatim jsme nepouzili

veronicka89
2. črc 2023

Ale existujou i jine veci

jana7ka
2. črc 2023

@zuzita15 By mě zajímalo co budete dělat až se dítě v uličce vykaká a ostatní pasažéři budou chtít kompenzaci za zápach na palubě nebo nouzové přistát a vyvětrat. Myslím , že plenka je řešení a to klidně i pro větší děti.

izz76
4. črc 2023

Nocnik v uličce v letadle to je dobrej vtip😆 Vzala bych náhradní oblečení pro případ nehody a dítě brala v průběhu letu preventivně na záchod když to zrovna půjde a před přistáním. Taky jsem měla takhke malé dítě bez pleny v letadle a žádný problém.

myspule1
5. črc 2023

@zuzita15 to je fakt úlet ta tvoje otázka 🙂 .
Jestli tě to zajímá, tak je zveřejněná i na Facebooku 🙂 a tam si taky můžeš přečíst názory na tvůj dotaz 🙂
https://www.facebook.com/Modrykonik.cz/posts/pf...

ckei
Autor odpověď smazal
Zobraz
aneta15
5. črc 2023

@zuzita15 my letěli z Recka a syn měl průjem, bylo mu skoro 5 a musela jsem mu sehnat plenu, protože jsem se bála, že na letiště autobusem nedojedeme. Styděl se, brečel ale nedalo se nic dělat. 2,5 léte dítě zvládneš. Koupila bych natahovaci plenu a prostě by si ji vzala

luciehutt
6. črc 2023

Teď už jste tam, tak jak jste to vyřešila? Každopádně bych to příště řešila mnohem dřív než pár dní před odjezdem, abyste na to dítě mohla dostatečně připravit.

evawest
6. črc 2023

Ona i ta podlozka nemusi byt uplne na 100%, fakt bych na to dala pozor, jestli teda plenka neni vyhovujici reseni. Letadla casto akorat posadka pouklidi, natankuji a lidi a kufry ven a hned novi lidi a nove kufry dovnitr a uz zase nekam leti. Chudak clovek, ktery by musel buhvi kolik hodin sedet na pocurane sedacce, kdyz by bylo uplne obsazeno a nemoznost presednuti. Takze ohleduplnost prosim na vsech frontach, vuci diteti, pasazerum soucasnym i budoucim.

malanoha
6. črc 2023

@luciehutt Já myslim, že ta už se po takové čočce na koně v životě nepřihlásí 😁

mata2hari
7. črc 2023

@malanoha nepřihlásí, zrušila si učet 😁