Srovnávání dětí. Taky vás to štve?

8. pro 2021

Taky vás tak štve když ostatní srovnávají svoje děti s vašima?

daasqua
8. pro 2021

@bara88 Hehe, moje dcera uměla umýt nádobí dřív než chodit na nočník 😀 A to nemyslím myčku (tu uměla vyskládat a zapnout ještě dřív), ale klasicky s houbičkou a jarem 😀 Jo, s nočníkem se smířila až v 2,25r (předtím chtěla jen čůrat vestoje jako táta, tvrdohlavec), s tím byla pozadu.
Do těch 3-4 let jsou mega rozdíly v té "šikovnosti" ve všem... Každý je v něčem napřed a v něčem pozadu, ona se ta "šikovnost" kompenzuje...

felixfelicis
8. pro 2021

@daasqua jo, tak "jako" zapnout myčku (pribouchnout dvirka) a posudlat houbicku po talirku, to si u dvouletaka umím představit. U mě je zapnout myčku i nastavit program a umýt nádobí znamená umýt tak, že je čistý, v celku a ideálně u toho nemusím stát, abych ho kdyztak chytila za letu 🙂 Tak asi i záleží, co si kdo představuje pod slovem umět...

aselluska
8. pro 2021

Kamarádka má tak šikovný dítě, co dělá všechno dřív, než naše. Dřív seděl, dřív lezl, dřív měl první zub. Všechno měl dřív. Naše dítě je velký mazel. Je mi jedno, že všechno dělá později. Má čas. Ale bylo úsměvné koukat na ten výraz, když to bylo pořád jen on už umí tohle a tamto a když se na návštěvě ke mě přišlo dítě jen tak pomazlit a dát mi pusu řekla: hm, tak to neznám. Tak moje dítě nedělá věci, co dělá její, ale zase se přijde pomazlit, udělá malá a dá mi pusu. Pro mě je tohle nejvíc. Nevytahuju se s tím nad ní, neříkám nic. Každé dítě je "šikovné" na něco jiného. Chápu, jak jsi to myslela s tím nočníkem. Vyznělo to, jinak, než to je.

journals
9. pro 2021

Ver mi, ze vase dite v dusledku vlastne stejne nikoho nezajima. Opravdu ne. Jen tvou nejblizsi rodinu, ale ostatnim je fakt sumak kdo chodi na nocnik a ji vidlickou. Sama ses srovnavani neubranila, ale resis fakt hlouposti. Bud rada ze nemas na reseni dulezitejsi veci 👍🏻

cikitkapb
9. pro 2021

@anonym No tak řekla, že na nočník nechodí. Lhala snad? Nelhala. Není podstatný proč na něj vaše dcera nechodí. Babička nelhala a není potřeba nic víc dodávat. Informace o tom, jestli nočník máte nebo ne, je naprosto irelevantní. Nevím, proč by dítě mělo být souzeno za to jestli chodí nebo nechodí na nočník. Některý děti jdou z plíny rovnou na záchod, neměly by za to být upáleny? 😱🤦🏻‍♀️

jjasmina
9. pro 2021

@marcicek84 přesně 😃

mourovatakocka
9. pro 2021

Tak jestli nechává sestřenku vykecat a nepřistoupila na srovnávací soutěž, tak je to náhodou super, kvůli tomu se nestresuj 👍

daasqua
9. pro 2021

@felixfelicis Já svou poznámku brala spíš jako vtip do diskuze (já taky neporovnávám, štvalo by mě, co moje děti neumí). Dcera uměla zvolit i program (i na pračce, je fakt, že používáme v 90% stejné, prostě se naučila posloupnost 3 tlačítek) a v ruce to bylo umyté celkem dobře, protože to máčela docela dlouho, bavily ji ty mydliny 😀 Nikdy jí žádné nádobí nespadlo, až jsem se divila, brzo pochopila jeho rozbitnost.

limali
9. pro 2021

Štve, ale snažím sa to ignorovať. Sama mám niekedy tendencie porovnávať, ale v tom horšom slova zmysle, že môj syn toto ešte nevie a potom sa len trápim. Toto snáď potrvá do doby než budú deti dospelé a budú mať svoje rodiny 😂

pipi_puncocha
9. pro 2021

@limali tady ty pyšné mámy a babičky, které mají potřebu se pochválit, toho nenechají nikdy podle mě. 😀 Pak to je čí dítě je na jaké škole, kolik mají vnoučat a u těch to jede všechno na novo, co jim synáček koupil na Vánoce, kolik vydělává...😀 Já jsem tuhle potřebu naštěstí nikdy neměla.

eviicka
9. pro 2021

Většina už byla řečena, souhlasím s ostatními, že ty porovnáváš taky. Jen bych dodala...
Ono chodit na nočník může v řeči některých znamenat i to, že se posazené dítě po probuzení náhodou vyčůrá. Stejně tak ale třeba jedení lžičkou jen to, že se jeden z pěti pokusů trefí do pusy... Jsou to jen slova.

Jo a v rodině srovnávání nehrozí, synové jsou ve své generaci sami a s kamarádkami se bavíme, kdo co umí a co ne, ale žádnou rivalitu z toho necítím (a to mám ty "nikam nespěchající" děti).

Ale třeba moje mamka neměla ráda, když ve škole učitelka srovnávala mě a sestru, tam to opravdu nepatřilo.

veroniqess
9. pro 2021

Neštve, protože syn je nejlepší ze všech (sranda) 😃😃😃 Je mi to úplně fuk 😃 Bratr má stejné starýho syna, můj 17 měsíců, jeho 20, a takovýhle pitomosti neřešíme

me_druhe_ja
9. pro 2021

@eviicka přesně souhlasím. Jedna známá je přesně taková. Její dcera chodí na nočnik od 9m (=prosedí tam chudák dlouhé minuty až hodiny). Taky její dcera už v 9m vkládat tvary (=jak sedí na tom nočníku, tak před ní postaví tu věc, kostičku vloží do otvoru a ona to toho jen drbne rukou). Takže spoustu věcí fakt člověk musí brát s rezervou.

levandule_k
9. pro 2021

@cikitkapb V některých rodinách je taková soutěž ten je šikovnej, ten chodil v roce, ten je pomalej, chodil v 15 měsících. Prostě se k tomu přidávají nálepky, když to dítě dělá brzo=šikula, když později, tak buď tam komentář není, nebo je tam nálepka, že je pomalejší, línější atp. O kvalitě dítěte to nevypovídá nic, ale někteří se tváří, jakoby ten nočníkový úspěch měl předzvěst budoucího prezidenta.

bledulka84
11. pro 2021

Řekla bych, že sestřenice tvé máti se prostě potřebovala pochlubit svým vnoučetem. Ta stará generace to bere úplně jinak a není to o tom, že by nějak extra řešila tvoje dítě, vlastně, neuraz se, ale tvoje dítě ji v daný moment vlastně vůbec nezajímalo.